Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 86

Téma: Dynavix 7 v2.2

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Yankee.106:
    jj, zpočátku jsem si taky nějak nevšiml, ale to bylo způsobeno tím, že jsem nějakou dobu jezdil jinými softy a došlo mě to až později. Zejména dříve, pokud jsem na PDA dělal něco jiného a i když jsem vše před spuštěním Dynavixu uzavřel to skoro bez SR odmítalo dělat. A najednou se to tváří, jako by mu to bylo jedno.
    Takže, i když oba jistě cítíme, že to chce ještě nějaké další funkce přidat, jsem zatím a danou verzí poměrně spokojen. Zatím jsem rozpačitý pouze z automatického zap/vyp nočního režimu, ale za to můžou spíš družice než vlastní soft (asi to vypnu a ponechám danou funkci na HW tlačítku ,u i-GO mě to taky spíš rozčiluje než něco jiného) a dále pak z radarů, lépe řečeno z jejich aktualizace. Sice nastavení jejich funkce je takřka nulové, přesto se jedná o velmi prospěšnou věc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Dnes jsem najezdil s Dynavixem 2.2 cca 260 km a nebyl ani jeden pád, což hodnotím pozitivně. Graficky se nová verze také povedla, nové stavové řádky jsou dobře čitelné i za jízdy. Trošku bude potřeba doladit upozorňování na radary. Jel jsem po jižní spojce a ani jednou jsem nebyl na radar upozorněn. Buď mám něco blbě nastavené, nebo je těch radarů v databázi málo. Na tom bude ještě potřeba zapracovat. Každopádně si myslím, že v případě, že bude ještě nějaký update dalších souborů podporující celkovou stabilitu, tak budu celkem spokojený.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Já se asi vrátím k verzi 2.1, protože verze 2.2 má dle mého mínění ještě větší prodlevu v reálné době, což je velmi nepříjemné, když několik metrů za odbočkou hlas oznámí "nyní vpravo". Všiml si toho také p. Helekal. Ostatní vychytávky jsou docela sympatické, navigace stabilní, během chvíle načteno cca 20 událostí na silnicích. Uvítal bych vypnutí přibližování a oddalování v obrazovce, když to mohu navolit do hardwarových tlačítek. Ještě budu před odinstalováním verze 2.2 trochu testovat a čekat na další aktualizaci.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od KarelB
    ... Po upgrade na 2.2 z funkční verze 2.1 jsem byl odměněn takto: "dynavix.cpp:722 state_flow.cpp:447 Invalid data format encountered in data file. Error in RFinder initialization" Nová instalace nepomohla...
    Správná odpověď od podpory:
    Podle chybového hlášení si myslím, že jste zvolil špatnou instalaci, na našem webu jsou dvě. Nevím, co máte přesně za verzi (zakoupenou), upgrady jsou totiž rozdílné. Jeden je určen pouze pro Dynavix 7 Evropa a druhý pro ostatní starší verze. Zkuste tedy spustit příslušný upgrade.

PS: Nekoupil jsem letos zádný upgrade, správný je tedy hned ten první download nahoře, přestože mám "Map Upgrade ČR > Evropa" (pro 2005)

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Zdravím všechny uživatele Dynavixu. Trochu to na těchto stránkách ožilo, tak taky něpíšu několik svých postřehů. Hodně vylepšená grafika oproti prvotnímu produktu. Nová verze 2.2 má pěkně čitelné stavové řádky názvy ulic ve 3D pohledu. Velký krok k všeobecné spokojenosti. Při prvním testu sice ani jeden pád, ale pomalé přepočítávání trasy, soft neukazuje plynule, stále opožděn vůči skutečné pozici, nestíhá vykreslit sjezdy a nájezdy na dálnici, občas ukazuje jízdu po souběžné ulici, než je skutečnost, neukazuje názvy obcí, kterými se projíždí, či je v těsné blízkosti míjí. Kvůli těmto nedostatkům zatím bude tato navigace zakoupená za hříšné peníze stále na lavičce náhradníků. Jezdím s Tom Tomem, který tyto problémy nemá. Přesto bych rád vývojářům dynavixu poděkoval za snahu a popřál jim mnoho úspěchů do další činnosti. :yes: :no: ops:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Jezdím s Tom Tomem, který tyto problémy nemá.

Že jsem tak smělej, kteráže verze TTN "ukazuje názvy obcí, kterými se projíždí, či je v těsné blízkosti míjí"?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od IvanB
    kazuje jízdu po souběžné ulici, než je skutečnost, ´
    Tyhle problemy velmi casto oproti ostatnim navigacnim softum mely i rane verze verze Dynavixu. Docela by me zajimalo, zda Dynavix vubec zohlednuje HDOP, VDOP a DOP a za jakych podminek (konstant) nerespektuje pozici z GPS, ale dopocitava pozici sam.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Tak jsem jen tak ze zvědavosti klikl na stránky Dynavixu a našel jsem tam již updaty map ( zatím ČR a Holiday, Evropa zatím nešla stáhnout) se zrychleným algoritmem vyhledávání trasy. Je to v sekci podpora Dynavix 7 pro PDA. Zatím stahuju a čekám i na update map Evropy. Jakmile to budu mít, nainstaluju a budu informovat.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Tak dnes byl již update map Evropy ke stažení. Jen ze zvědavosti jsem provedl pár testů se starými a pak s novými mapami.
    Po resetu PDA a spuštění Dynavixu volné paměti 10,18 MB, Po vypočítání 3 tras volné paměti 5,36 MB. S novou mapou po resetu PDA a spuštění Dynavixu volné paměti 11,4 MB, po vypočítání stejných tras volno 9,35.
    Trasa Písek - Solden
    Stará mapa: 504 km, výpočet trval 27 sec
    Nová mapa: 504 km, výpočet trval 17 sec
    Trasa Písek - Grygov
    Stará mapa: 271 km, výpočet trval 19 sec
    Nová mapa: 271 km, výpočet trval 11 sec
    Toto samozřejmě nic nevypovídá o tom, jak se bude Dynavix chovat v reálném provozu v autě, jestli bude nebo nebude padat, ale dá se předpokládat, že tato změna je k lepšímu.:yes:
    Teď již jen doplnit databázi radarů a dá se říci, že tento update Dynavixu se povedl. Zdá se že programátoři odvedli dobrou práci. Začíná to vypadat, že bych mohl utratit peníze za Dynavix 8.)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Teď jsem si všiml, že není update pro mapu německa.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Méďa
    .... Teď již jen doplnit databázi radarů a dá se říci, že tento update Dynavixu se povedl. Zdá se že programátoři odvedli dobrou práci....
    ano, plně souhlasím. I když do plného, ostrého provozu jsem Dynavix zatím nepustil. Jsem už rozmazlený a stejně jako se nepustítm i do méně známé trasy bez navigace, nejdu na věc ani bez čerstvě aktualizované databáze radarů. A jak na to jsem zatím nepřišel :

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Zavolám na podporu. Vždy když jsem měl trabl a zavolal jsem, tak byli ochotní a poradili v rámci možností.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Vznesl jsem včera pár dotazů na pana Tvrzského a dnes mi přišla odpověď. Tedy konkrétně:

Dobrý den Rád bych se ještě zeptal zda pro nás uživatele plánujete i nějaký update mapových podkladů navigace, zda na něj máme nárok či bude uveden formou nějaké placené aktualizace. Dále by mě zajímaly nějaké novinky o Vámi zmiňovaném programu Dynavix 8 či o plánovaném updatu na verzi 2.3. Vím že je asi ještě brzy na takové informace a budu chápat, když odpověď nedostanu, ale kdyby náhodou. Také by mě zajímalo zda plánujete rozšíření a zkvalitnění používání TMC na celou Evropu či bude nadále jen pro ČR a ještě by mě zajímalo zda neplánujete nějaký program na způsob TomTomovského mapshare, kdy by uživatelé sami mohli přispívat ke zkvalitnění map. Sám vím ze svého blízkého okolí o několika dá se říci desítkách takových možných úprav jen v obci mého bydliště. S pozdravem a přáním mnoha dalších úspěchů a také s přáním vyšvihnutím se zase mezi elitní navigační programy Petr Helekal

a na tyto otázky přišla následující odpověď. Z novu podotýkám že stanovená data je třeba brát s časovou rezervou, protože nic není zrovna ideální a včas:

Dobrý den,

update mapových podkladů je a bude možný za zvýhodněné ceny jednou za rok pro každého stávajícího uživatele.

V nové verzi 2.3 bychom měli mít např. manažera zakázaných bodů na trase, snad se nám podaří trochu zlepšit práci s POI, možná bude mapa rozdělena do méně částí než dnes...nechte se překvapit:-)
    K Dynavixu 8 Vám jen napíšu, že bude mít přepsané navigační jádro, takže by se měly vyřešit problémy se stabilitou, a kromě toho připravujeme několik funkcí, které nemá žádná stávající navigace (alespoň pokud je mi známo).
    Sdílení informací uživatelů Dynavix se chystáme podporovat, předpokládám, že na jaře něco takového spustíme na našem webu. Neberte to ale tak, že nutně musí jít o sdílení mapových podkladů.
    RDS_TMC v celé Evropě podporuje už verze 2.2, když si stáhnete mapový patch z našeho webu, mělo by RDS-TMC být funkční. Já sám jsem ho testoval v Německu, teoreticky se může vyskytnout někde jinde chybka, ale doufám, že toto nenastane. Budete-li mít nějaké vlastní poznatky z fungování RDS-TMC za hranicí naší republiky, určitě mi napište.

S pozdravem

Ing. Tomáš Tvrzský

Tak snad opět bude fungovat zlepšování navigace v náš prospěch, tedy ve prospěch nás uživatelů ) ) )

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Dnes jsem volal na Technickou podporu Dynavixu. V dohledné době by jsme se měli na stránkách Dynavixu dočkat databáze radarů, včetně návodu na instalaci. Dále se tam objeví update na mapu německa.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

tak jsem na stránkách Dynavixu objevil ke stažení manuál verze 2.2, ale zejména databázi radarů k importu. No, musím ještě makat do práce, ale pak na to vlítnu...... Jenom zatím, dělá to na mě dojem, že proti databázi na www.poi.cz, je to dosti očesané...

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix
    Od m1m v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 18:30
  2. Dynavix 1.6
    Od kopacek v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 261
    Poslední příspěvek: 24-03-2007, 23:16
  3. MDA III + Dynavix 1.6 -