reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: TomTom 7 pro PDA - zkušenosti, tipy a triky...

26.11.2007 09:05
RychJ_ce4youNevíte někdo kdy bude tomtom 7 i pro PDA? Nejde mi o mapy,ale přímo o soft.
Docela nutně ho scháním. Za info moc díky.
26.11.2007 09:11
mates2Schánět můžeš, zatím nic :(( TomTom si dává se 7 verzí pro PDA na čas :dead:

Neoficiální informace typu jedna paní povídala - konec roku 2007. Jak to tak vypadá, myslím si že pokud bude na jaře, budeme rádi. TomTom dle dostupných informací dělá v tomto směru mrtvého brouka a žádné informace nepustil.
Pokud by jsi na něco časem narazil, dej vědět. Je nás víc.
26.11.2007 09:14
RychJ_ce4youBohužel,nevím, prolezl jsem snad uplně všechno,ale nikde nic.S mapama problém není..Ale ten soft nikde..:mad:
26.11.2007 09:46
Miloš StrouhalA proc to delate? Az TomTom Navigator 7 ve verzi pro PDA bude existovat, okamzite se objevi na webu vyrobce, tedy www.tomtom.com, takze nechapu, proc ztracite cas a shanite to nekde jinde. Trosku zbytecna diskuze.
26.11.2007 09:48
RychJ_ce4youAby byla zábava....:D

Jen nechápu,že když jsou mapy pro PDA, není soft, to mi nejde do hlavy...:sarcastic:
26.11.2007 09:51
killerGBU_ce4youmapy jsou pro PNA, ale TT používá stejné mapy pro PNA i PDA, což je logické
26.11.2007 09:51
Miloš StrouhalMapy pro PDA? V sedmickove verzi? A kde?
26.11.2007 10:25
Miloš StrouhalTy mapy, ktere mate zrejme na mysli, nejsou urcene pro PDA, ale pro navigace TomTom GO, GO300, GO500, GO510, GO710, ONE, ONE NEW a ONE XL.
Vice zde.
29.11.2007 10:14
jval_ce4youAno, ale pokud se nic nezmenilo, tak by mapy meli byt pouzitelne i v PDA. (samozrejme az bude aplikace)
29.11.2007 10:50
Miloš StrouhalTo ano, to je jasne, ale nekdo tu pred tebou napsal, ze nechape, ze jeste neni aplikace na PDA, kdyz jsou mapy na PDA.. To ale nejsou mapy na PDA, jsou na PNA s tim, ze dost mozna pujdou pouzit casem i na PDA. TomTom je nevydal kvuli PDA, ale kvuli PNA. Takze ten prispevek je nesmyslny. Zadne sedmickove mapy na PDA neexistuji. Jen na PNA.
30.11.2007 07:55
jval_ce4youAno mas, pravdu je to tak. Puvodne to asi myslel uzivatel tak ze se budou dat pouzit pote i v PDA, jinak samozrejme dostupne mapy jsou urceny pro PNA.

Kazdopadne jsem jeden z tech kteri nejak moc nechapou proc TT tak vyckava s vydanim verze pro PDA, preci aplikace pro PNA jiz funguje a mmoc neverim tomu ze by portace na PDA byla tak slozita.

Ale nic naplat, musime pockat.
30.11.2007 11:16
kopacekČeká - dle mého soudu - z jediného důvodu: peníze. Pokud bude TT uměle co nejdéle odkládat verzi pro PDA, tak o to více prodá PND. Jakmile totiž uvolní verzi 7 pro PDA, tak během pár dnů bude všechno dostupné "zdarma" na internetu a to určitě ovlivní prodej PND.
Vůbec bych se nedivil, kdyby TT začal vydávat pro PDA verzi, která je o krok zpátky za PND, tedy sedmičku až na PND bude běžet osmička. Nějak nás musí penalizovat za to, že si odmítáme koupit jednoúčelovou krabičku. :((
30.11.2007 01:26
toorek_ce4youJá myslím, že PND a PDA verze si navzájem nekonkurují, protože jsou pro různé okruhy zákazníků. Každý nedokáže používat PDA, a tak je pro něj jednoúčelová krabička nejlepším řešením. Naopak pro toho, kdo PDA má, by to byla zbytečná investice.
30.11.2007 03:51
tortoiseSoohlasím s toorkem. Pro netechnické uživatele (kterých je myslím mezi zájemci o navigaci dnes drtivá většina) nemá smysl "nakupovat" na netu a kazit si život starostí o tamagoči - PDA, když naprosto dostačující kombinace HW+SW jako TomTom ONE vyjde na pět tisíc.
4.12.2007 10:58
Bucci_ce4youo penězích to je, ale ne z důvodu konkurence PDA a PNA ale z důvodu toho, že IGO 8 má vyjít na přelomu roku, a má mí některé revoluční funkce.... proto TT vyčkává aby měli "něco navíc"

toť muj názor
26.12.2007 06:24
26.12.2007 07:44
mates2:O :O :O :O
To je překvápko. Tak snad se dočkáme.
26.12.2007 07:45
CZARsnad do novyho roku by to mohlo byt, pls :yes: :sarcastic:
2.1.2008 09:45
tomulinekNo, vzhledem k tomu, že na stránkách TomToma mají slevy 50 % na mapy až do konce ledna, obávám se, že nové mapy budou nejdřív v únoru. Běžná politika IT firem velí zlevnit starou verzi do nástupu nové. Holt nechtějí moje peníze – za novou verzi mapy už bych jim je býval dal (Eastern Europe 6.8 už začíná být malinko mimo mísu). :disgusted:
16.1.2008 07:35
kamikaut_ce4youAhoj, jen dotaz na ty, kteří se v tom více orientují.. Myslíte, že TT7 bude mít v sobě možnost otáčení displeje (jako to měl TT5)? Mám PDA s 2003 bez SE a kvuli tomu nemuzu mit TT6.. Proste navigace by měla být naležato.. :-)
17.1.2008 09:12
Bucci_ce4youkamikaut... mam ten samej problém - řešenim je nyditot virtual display.... ale neni to uplně ideální
17.1.2008 06:28
kamikaut_ce4you[QUOTE="Bucci"]kamikaut... mam ten samej problém - řešenim je nyditot virtual display.... ale neni to uplně ideální[/QUOTE]
To jsem taky zkoušel, ale nějak se to chovalo "divně" - co si tak vzpomínám.. No snad bude TT myslet i na nás - majitele postarších, ale stále funkčních PDA..
18.1.2008 08:31
Bucci_ce4youjj nějak extra stabilní to nebylo.... to je fakt
26.1.2008 10:13
tomulinekKdo hledá, i na ce4you najde - AppLauncher ... http://birdie.porcus.cz/item/spousteci-utilita-pro-windows-mobile-pocketpc

Před spuštěním TomToma 6 na Kaiserovi mi to obrazovku otočí, po jeho ukončení vrátí zpět. Vyzkoušeno, vpohodě běhá ale i na Win Mobile 5. Jen to chce upravit si nastavení dle sebe dle návodu na stránkách.
27.1.2008 09:58
Bucci_ce4youale to co popisuješ funguje jenom od WM 2003SE, na starších to nefunguje, takže WM2003 nebo 2002 maj smolíka....
27.1.2008 04:55
tomulinekNo, ano... Čas vyměnit stroj. ;)
27.1.2008 06:28
kamikaut_ce4you[QUOTE="tomulinek"]No, ano... Čas vyměnit stroj. ;) [/QUOTE]
No já to PDA používám z 90% jen na tu navigaci + 10% ostatní věci, na který mi ty WM2003 stačí.. :)
27.1.2008 08:07
Bucci_ce4you[QUOTE="tomulinek"]No, ano... Čas vyměnit stroj. ;) [/QUOTE]Vyměněno..... WM6 to jistí, ale já to upozorňoval hlavně aby nedošlo k mýlce nebo tak...
30.1.2008 06:49
tomulinekNic ale neřeší naše čekání na novou verzi TomToma, resp. alespoň na novou verzi mapy. Bohužel to vypadá, že chytřejší budeme nejdříve v pátek, kdy má skončit slevy na akt. verze map... (Kdo ví.) :oops:
1.2.2008 06:30
kyznohTak jsem dnes zabrousil na stranky TT a tam jsem nasel, ze 50% sleva na mapy prodlouzena do 5. unora, takze zase nic novyho :-(
1.2.2008 06:33
tomulinekNo, vzhledem k tak velmi krátkému protáhnutí slev je jasné, že něco chystali a nestihli - ale asi toho nebude moc na dodělání. Snad... Ti nás ale napínají, že? ;)
1.2.2008 06:54
mates2Napínají, napínají, to je již středověká tortura :dead:

Dneska jsem na nějakém zahraničním fóru četl, že uvedení se předpokládá po veletrhu CEBIT 2008, t.j. 2Q 2008. :(
5.2.2008 11:03
kyznohtak TT má momentalne na strankach informaci, ze se upravuji, to jsem zvedav jake zmeny na nas cekaji:?:
5.2.2008 12:30
Miloš StrouhalTak nevim, ted tam koukam a zatim vse pri starem..

5.2.2008 04:58
tomulinekNo, sleduju to průběžně a taky mě nenapadlo, že se tam objeví zpět Navigator 6 a mapy 6.75 za plnou cenu (přičemž minimálně dneska ještě měly být se slevou). Jestli nás TomTomíci chtějí smířit s faktem, že sedmou verzi na PDA přeskakujeme a budeme čekat rovnou na osmou, tak já s nimi nehraju. Alespoň ty mapy, kdyby nám hodlali prodat nové ... není to už rok od poslední verze? :dead:
6.2.2008 01:58
kyznohTak jsem nyni zaznamenal informaci o novych mapach 7.15, ale bohuzel ty pod TT6 behat nebudou :(
10.2.2008 10:04
pepa_ce4youZpráva od Tomtomu:

Dobrý den,
naše společnost připravuje TT Navigator 7, pro který budou kompatibilní mapy v7.x, avšak nedokážeme říci, kdy tento produk přijde na trh.

S přátelským pozdravem,
Tým zákaznické podpory TomTom

:(
4.3.2008 02:19
PedroKV_ce4you[QUOTE="tomulinek"]No, sleduju to průběžně a taky mě nenapadlo, že se tam objeví zpět Navigator 6 a mapy 6.75 za plnou cenu (přičemž minimálně dneska ještě měly být se slevou). Jestli nás TomTomíci chtějí smířit s faktem, že sedmou verzi na PDA přeskakujeme a budeme čekat rovnou na osmou, tak já s nimi nehraju. Alespoň ty mapy, kdyby nám hodlali prodat nové ... není to už rok od poslední verze? :dead: [/QUOTE]

ne, poslední "naše" mapa je ze srpna- 680.1536

i tak je to ale dlouho.
5.3.2008 03:51
UniteZpráva od Tomtomu:
Dneska jsem u nich neco resil u a pri te prilezitosti se ptal na TT7 u PDA. Snad by to melo byt tento mesic,ale ze sami poradne nevedi.
To je bomba. Nekdy mi pripada ze nevedi vubec nic.
5.3.2008 04:07
HELEKAL PETRkoukám že to začíná být jakýsi standart, že by se nakazili od pánů z Dynavixu nebo tam snad někteří programátoři dokonce i přešli? :D :D :D
6.3.2008 11:44
kyznohno nejlepsi je, ze uz se objevili zpravy NavCore8 pro nove pevne navigace TT (ale na to je tu jiz samostatne vlakno) a pro nas jeste NavCore7 neni ani venku :(
4.4.2008 05:20
Nic.Nebude_ce4youSila. Stale nic. Podle sestkovych map se uz opravdu neda moc kvalitne jezdit. A to uz tu diskutujeme od listopadu ze uz by mohli... :evil:
25.4.2008 03:34
DD_ce4youNemate nekdo nejake novejsi informace o tom jestli bude nejaka nova verze pro PDA ?
Tedka jde do prodeje GO930, ktery uz v sobe ma TT8, a na PDAckach je stale prastara 6tka :o((.
25.4.2008 06:07
pepa_ce4you[QUOTE="DD"]Nemate nekdo nejake novejsi informace o tom jestli bude nejaka nova verze pro PDA ?
Tedka jde do prodeje GO930, ktery uz v sobe ma TT8, a na PDAckach je stale prastara 6tka :o((.
[/QUOTE]

S ohledem na tuto zpravu od TT na jejich webu:
Outlook 2008
• Continued strong growth of the European and North American PND markets; combined markets
expected to grow by more than 50% to 38 million units in 2008
• Revenue expectation for 2008 of between €1.8 billion and €2.0 billion
• PND unit forecast for 2008 of between 14 million and 15 million
• Targets for gross margin and operating margin for 2008 of close to 40% and 20% of revenue respectively

Bych verzi 7 pro PDA už moc nečekal....
25.4.2008 07:06
tomulinekJenže, na co na PDA tedy přejít?! :dead:
25.4.2008 11:54
DocentAutomapa 5...
BTW ty marketingový kecy a optimistický prognózy si soudruzi z TomTomu mohou strčit za klobouk, realita je tvrdá:

Špatný začátek roku pro TomTom. V 1. čtvrtletí roku docílil TomTom daleko menšího obratu, než očekával. Viz zpráva zde.
26.4.2008 12:48
Miloš StrouhalA co novy Sygic McGuider? Nezkousel jste ho uz nekdo? Neco jsem tu cetl o te starsi verzi, ale tohle by mohlo byt uz vice nez pouzitelne, coz?
26.4.2008 07:42
H_Rocky[QUOTE="Docent"]Automapa 5...
BTW ty marketingový kecy a optimistický prognózy si soudruzi z TomTomu mohou strčit za klobouk, realita je tvrdá:

Špatný začátek roku pro TomTom. V 1. čtvrtletí roku docílil TomTom daleko menšího obratu, než očekával. Viz zpráva zde.[/QUOTE]

Automapa je hodne dobra navigace. Bohuzel ma pouze z 53% pokryti ceske republiku.
26.4.2008 10:13
BRunnerGarmin Mobile XT - chodí na všem, nejlepší pokrytí, Topo Mapy, co víc si přát...
29.4.2008 09:20
PedroKV_ce4youtohle jsem si přečetl u dynavixů: Dynavix používá mapové podklady společnosti Teleatlas 2008.01. Takže mapy jsou, Tomtom na nás ale prdí..
29.4.2008 10:45
Docent[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co novy Sygic McGuider? Nezkousel jste ho uz nekdo? Neco jsem tu cetl o te starsi verzi, ale tohle by mohlo byt uz vice nez pouzitelne, coz?[/QUOTE]
Měl jsem 2 beta verze na testování, poté, co jsem jim odeslal 3 stránky chyb, už mně odkaz na další verzi neposlali :sarcastic: . Není to špatné, ale je tam pár školáckých chyb - po vypnutí PDAčka se zapnutou navigací a znovuzapnutí program zatuhne a musí se provést soft reset, při stopnutí ukládané trasy se navigace odpojí od GPSky a je docela problém ji znovu připojit, na VGA to vypadá dost otřesně, práce s POI velmi podivná... Nicméně pokud na tom budou chlapci slovenští pilně pracovat, má to šanci.
29.4.2008 11:06
Docent[QUOTE="H_Rocky"]Automapa je hodne dobra navigace. Bohuzel ma pouze z 53% pokryti ceske republiku.[/QUOTE]
S těmi 53% je to kapánek jinak, 53% = * FA - percent of roads with full navigation information, viz tady. BTW je to stejné pokrytí jako má iGO 8. Podle mého názoru je to momentálně nejlepší navigace na PDA (iGO 8 v "produkční" verzi jsem zatím neviděl), a je docela škoda, že Poláci kašlou na blízké sousedy a program nepodporuje češtinu. České znaky se sice na mapě zobrazují, leč nejdou zadávat, neexistuje české ovládání a české hlasy.

Vynikající je třeba práce s POI - každá kategorie (a je jich tam hafo, byť v Česku většinou prázdných) má jednak svoje "interní" body a jednak si do ní můžete přidávat svoje vlastní a pak si zvolit, jestli chcete zobrazovat interní, vlastní nebo obojí, můžete přidávat i nové kategorie.

Mimochodem, cestu ze Stehelčevsi do Slaného přes Brandýsek zvládnou správně pouze 2 navigace - tahle Automapa a
Pocket Navigator. TomTom, iGO, Garmin, Navigon a Sygic McGuider navigují po cestě, která není průjezdná nějakých 20 let a pokud je člověk neposlechne a jede tak, jak má, snaží se ho donutit k odbočení doprava v místě, kde stojí škola a po nějaké komunikaci není ani památky.
30.4.2008 07:43
tomulinek:?: Díky za tipy, nicméně upravím svoji otázku o přechodu z TomTom 6: Který jiný program doporučujete pro každodenní nasazení na cestách v ČR? Tedy – ne k testování demoverzí apod., ale pro plnohodnotné využití jako jediného a hlavního softwaru pro GPS navigaci na PDA.

PS: Polská AutoMapa se u nás dá ofic. pořídit? Je lepší než Garmin Mobile XT? Vyplatí se vůbec investovat do přechodu z TomTom 6 na Garmin – má lepší mapy?
30.4.2008 07:59
Mudrunka[QUOTE="Docent"].....Mimochodem, cestu ze Stehelčevsi do Slaného přes Brandýsek zvládnou správně pouze 2 navigace - tahle Automapa a
Pocket Navigator. TomTom, iGO, Garmin, Navigon a Sygic McGuider navigují po cestě, která není průjezdná nějakých 20 let a pokud je člověk neposlechne a jede tak, jak má, snaží se ho donutit k odbočení doprava v místě, kde stojí škola a po nějaké komunikaci není ani památky.[/QUOTE]
výběr pěkný, ale určitě neúplný. Např. Dynavix umožňuje poměrně uživatelsky příjemně zakázat, a to i trvale vybrané úseky a tedy by se dané cestě necestě vyhnul jako čert kříži :D
30.4.2008 10:32
DocentJenže ty dvě vyjmenované navigace to zvládnou bez toho, abych jim ten úsek zakazoval... Automapa má zakazování úseku rovněž velice snadné, prostě zabodnu stylus a zakážu... A teď pozor, nechá se nastavit termín od-do, kdy to má být zakázané... Stejně se nechá "odzakázat" silnice, která je na mapě zakázaná dodavatelem.

To tomulinek: u nás se Automapa koupit nedá, na jejich webu jsou sice odkazy na hafo shopů, kde se údajně nechá zakoupit on-line, leč všechny jsou polskou řečí a prodávají to v krabicích (a většinou ani nemají verzi 5, a když už, tak jenom mapu Polska - verze 5 je nová od začátku dubna, asi potřebují doprodat čtyřku).

Garmin mne moc nenadchnul, má zoufale pomalé vykreslování a slabý zvuk při navigaci.
7.5.2008 10:21
pepa_ce4youTak další potvrzení že asi TOMTOM hodil PDA do ...
Nové mapy 7.2 ... jen pro PDA nic ...:(
7.5.2008 11:16
DocentTy se jim divíš? iGO 8 je u nás k dostání ani ne týden, nekoupil si ho snad nikdo a všichni se jen třesou na to, až ho někdo krakne... Soubory zkopírované třeba z iPAQu už se válejí na Rapidshare, teď hlavně aby byl ten krak, přece si chudáci, co bez mrknutí oka dají za PDAčko 20 kKč, nebudou kupovat ještě za 4 navigaci, když to jde ukrást, že jo :evil: .
7.5.2008 11:45
DD_ce4youTezko rict jestli divym, ale ja jsem celkem nasranej. Mam TT legalne s Cruisem, koupil jsem si k tomu mapy - a vice mene jsem dohral protoze upgrade uz nikdy nebude a mapy co k tomu prodavali jsou uz troska outdated.
Takze pokukuju po iGo, ale nechce se mi v kratke dobe vysolit dalsi penize za navigaci, takze jeste tak troska doufam ze TT s tim neco udela, navic iGo se mi proste jako navigace ne zrovna libila (aspon ta 2006, to demo 8cky vypada o neco lepe jako aplikace).
7.5.2008 12:13
xtonda_ce4youTomTom 6 do PDA stojí 2500 s mapami CZ/SK/PL/HU

Nový TomTom ONE s mapami České republiky, Estonska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska je za 3800.

Navigon 6 pro PDA je za 180 EUR, Navigon 2110 max za 260 EUR.

Prodeje PDA verzí zabíjí jejich cena ve srovnání s dedikovanými zařízeními. Železo jako je TomTom ONE nebo Navigon 2110 max bez map za 1500 nebo 2000 nikde nekoupíte.

7.5.2008 12:16
Docent[QUOTE="DD"]navic iGo se mi proste jako navigace ne zrovna libila (aspon ta 2006, to demo 8cky vypada o neco lepe jako aplikace).[/QUOTE]
No vidíš, a já zas mám iGO, protože u TomToma se mně vůbec nelíbily vypočítané trasy, někdo holt má rád holky, jiný vdolky ;) .
7.5.2008 01:24
Surgical_ce4youProdej iGo brzdí jeho vazba na konkrétní hardwarově blokovanou paměťovou kartu (navíc omezené kapacity).
Dnešní zařízení mívají obvykle jediný slot navíc u microSD mnohdy běžně nepřístupný (k výměně karty jen nutné vyjmout baterii a SIM třeba u mého Artermise).
iGo si pořídím legálně (respektuji vlastnická práva), ale budu ho provozovat smysluplně teprve až s crackem. Originál karta totiž bude mým jediným záložním mediem v případě jakékoli poruchy.....zaprvé, kartu mnou potřebné velikosti navíc nebudu muset krkolomně pokaždé vyměňovat (nehledě na riziko ztráty odděleně uchovávané karty).....to zadruhé.

7.5.2008 01:47
sikula05[QUOTE="Docent"]Ty se jim divíš? iGO 8 je u nás k dostání ani ne týden, nekoupil si ho snad nikdo a všichni se jen třesou na to, až ho někdo krakne... Soubory zkopírované třeba z iPAQu už se válejí na Rapidshare, teď hlavně aby byl ten krak, přece si chudáci, co bez mrknutí oka dají za PDAčko 20 kKč, nebudou kupovat ještě za 4 navigaci, když to jde ukrást, že jo :evil: .[/QUOTE]

Zajímavý názor, ale má svoje ale:
1.:počet používaných nelegálních kopií se zcela jistě nerovná počtu koupených v případě absolutního zabezpečení aplikace
2.:v ceně legální kopie je zcela jistě počítáno s tím, že se jí podaří prolomit-platí to však ti, co si to koupí legálně...
3.:neobhajuji krádež duševního vlastnictví, ale obhajuji právo na zakoupení funkčních produktů...tím myslím, že za
a.: musí být možnost produkt předem vyzkoušet...žádné demo TToma jsem nikdy neviděl...
b.: pokud produkt vykazuje vady...a to je třeba to, že mě navigace zavede na cestu, kde není cesta...měl by to nějak výrobce řešit v rámci reklamace, což jistě není placený upgrade map...

Prostě je to všechno složitější a rozhodně bych se příliš nesnažil globální výrobce softu moc litovat...obě strany /jak zákazníci , tak výrobci/ totiž nehrají poctivou hru:no:
7.5.2008 04:19
DocentAle já výrobce nelituju, já to tak vidím a chápu, proč dávají přednosti PNA, kde se sice ty mapy dají ukrást a kradou se taky, ale výrobce prodá aspoň to železo, kdežto u programu na PDA neprodá výrobce navigace nic...
11.5.2008 11:05
Tom07Stale stejna pisnicka :-(

Dobrý den,
bohužel zatím nemáme presné informace kdy by mel vyjít TT Navigátor 7.
S prátelským pozdravem,
Tým zákaznické podpory TomTom

Kdyz si ted od TomToma koupim mapy do PDA jakou verzi SW presne dostanu? 6.030(8320)? Jen pro info.
Thx
19.5.2008 04:15
Miloš StrouhalŽe by?
19.5.2008 06:25
Surgical_ce4youŽe by? :)
20.5.2008 08:36
kyznohTak to jsem zvedavej, chapu postup TT (v ramci piractvi) ale na druhou stranu bejt nucen koupit nové PDA (kdyz na vse ostatni mi stavajici staci) mi prijde trochu moc.
20.5.2008 09:54
DD_ce4youNo myslim ze by byli sami proti sobe, kdyz uz by aplikaci meli vyvinutou a nezpristupnili upgrade (treba placenej) ostatnim zakaznikum.
Protoze tim by akorat podporovali to aby se aplikace piratila prave ze zarizeni se kterymi se bude prodavat.
20.5.2008 10:17
PedroKV_ce4youno, mě začíná TT pěkně s..t, protože takové trasy jaké vymyslí, to může vymyslet jen počítač. Dal jsem si dneska ze Strážnice nejrychlejší cestu do Varů a ten k...t mě hnal přes Kyjov (okresky), místo dolů na Hodonín a šup na dálnici. Asi začnu vozit mapu vepředu a ne v kufru a začnu zase sledovat cedule..
20.5.2008 10:37
kyznohhele to nevim, ale zkusil jsem cvicne zadat trasu Straznice - Karlovy Vary (oboje centrum mesta) a bez problemu me na prvni pokus vybralo trasu pres Hodonin na dalnici Brno atd... (varianta trasy - nejrychlejsi) Ja osobne jsem s trasou od TT nemel temer nikdy problem, kdyz se mi nahodou nelibilo co vybral na prvni pokus, tak jsem dal najit variantu a to uz se trefil do trasy, kterou bych vybral i na papirove mape
21.5.2008 08:32
Furboono si stejně moc nepomůžete. Používal jsem hodně dlouho TT a teď jsem se odhodlal vyzkoušet a chvíli používat iGO8. Po týdnu intenzivního používání jsem se vrátil pokorně k TT. Nejenomže dokáže iGo vymyslet neuvěřitelné trasy, ale razím zásadu, že v jednoduchosti je síla a v této oblasti je TT prostě jedničkou.
21.5.2008 10:02
kyznoh[QUOTE="Furbo"]ono si stejně moc nepomůžete. Používal jsem hodně dlouho TT a teď jsem se odhodlal vyzkoušet a chvíli používat iGO8. Po týdnu intenzivního používání jsem se vrátil pokorně k TT. Nejenomže dokáže iGo vymyslet neuvěřitelné trasy, ale razím zásadu, že v jednoduchosti je síla a v této oblasti je TT prostě jedničkou.[/QUOTE]

no taky ted zkousim iGo8 a neni to uplne nejhorsi, ale co me opravdu vadi, tak je prace s POI, moznost nastavit si upozornovani v TT na vlastni POI s ruznym zvukem a vzdalenosti je supr vec
21.5.2008 11:26
tomulinekDalší info o tom, že snad TT7 bude (ale. těch už bylo): http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=7686
21.5.2008 11:29
jenicek001_ce4youZadejte do TT trasu z 'Brenner IT (Brennero)' do 'Bolzano (Trentino-Alto Adige)' s volbou vyhnout se dálnici. Podél dálnice vede perfektní silnice první třídy (obě tyto silnice objíždějí kus vysokého pohoří), ale TT mě nečekaně poslal jinou cestou - serpentinami přes hory s převýšením 1500m (viz terénní mapa na maps.google.com). Celé jsem jel rychlostí 30-40km/h na dvojku a s kopce totéž, protože po prvním sjezdíku, kde jsem brzdil motorem jen na trojku, se mi rozsvítily brzdové kotouče do oranžova. Přítelkyně mě tehdy málem zabila a od té doby mě nutila každou TT navrženou trasu porovnat s papírovou mapou :)
21.5.2008 08:34
Janhura[QUOTE="Furbo"] ... Používal jsem hodně dlouho TT a teď jsem se odhodlal vyzkoušet a chvíli používat iGO8. Po týdnu intenzivního používání jsem ... .[/QUOTE]

A teď už pokračuju já:
Po týdnu intenzivního používání jsem zjistil, jak neskonale TT už zastaral a jaká je to balada jet s 3D zobrazením krajiny, s neskonale lepší grafikou. I to ovládání snad už zjednodušili (nebo jsem se to naučil?)
Pro představu, rozdíl je asi jako na PC mezi DOSem (pokud ještě někdo pamatuje) a Windows.
21.5.2008 08:48
kyznohmyslim si, ze toto nepatri do tohoto vlakna, rozdil mezi TT a iGo se tu jiz resil mnohokrat, oboje ma svoje priznivce
21.5.2008 09:16
DocentDOS už moc příznivců nemá... Sorry, ale současný TomTom na PDA je vykopávka, kterou lidi používají jen proto, že má primitivní ovládání.
22.5.2008 12:54
toorek_ce4youK...a jděte s tím už někam, mele se to tu furt všude dokola a nikoho ty vaše názory nezajímají. Tohle je téma o tom, jestli bude TOMTOM 7 na PDA, ale zase se najdou kreténi, kteří začnou rýpat a srovnávat s podělaným IGO. Máte na to vyhrazený prostor úplně jinde, tak si tam táhněte a nezasviňujte celý fórum. Kdykoliv se chci o nějaký navigaci něco dozvědět a vlezu na její téma, najdu tam příspěvky mimo mísu pořád od těch samých lidí.
22.5.2008 01:25
DocentSeš nějakej moc chytrej, aby ses z toho neposral. Pokud jsem si všiml, o iGO jsem nenapsal ani ň.

Holt se smiř s tím, že složitější navigaci než je TT (což jsou všechny :D ) nezvládneš ;) .
22.5.2008 01:32
toorek_ce4youPotrefená husa se vždycky ozve!!! :yes:
22.5.2008 10:27
PedroKV_ce4youtoorek má recht. na srovnávání kašlem, téma je o něčem jiném.
23.5.2008 07:03
Kocir[QUOTE="tomulinek"]Další info o tom, že snad TT7 bude (ale. těch už bylo): http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=7686[/QUOTE]

Skoro se modlim aby to byla pravda. Je ale fakt, ze na Cebite 2008 tvrdili, ze nic nebude.
23.5.2008 10:11
bjirkaJestli máte dobrou paměť tak toto už zde jednou bylo: tuším ve chvíli kdy podobný server inzeroval parametry připravovaného HTC Touch Cruise. Tam také uváděli že TT7 je "include" (nebo jak to tam přesně napsali). A výsledek všichni známe!
Můj osobní názor: TT mi vyhovuje tak jak je ve verzi Navigator 6. Jediné co bych uvítal je kdyby pro tuto verzi aktualizovali mapy stejně jako pro jednoúčelová zařízení. Trochu se bojím toho, že TT přestane tyto verze vůbec vydávat. Přece jenom pokud někdo ukradne mapu pro zařízení, které vyrobili sice tolik nevydělají, ale pokud někdo ukradne aplikaci a mapu pro uplně cizí zařízení nevydělají vůbec nic a prachy vynaložené na vývoj aplikace jsou úplně v...To bylo jen takové zamyšlení. Doufám, že se mýlím a že novou verzi již brzy vydají.
Hrdě se hlásím k těm, co se musejí smířit s tím že složitější navigaci nezvládají :). Dále obdivuji někoho kdo vydrží zkoušet iGo (6 nebo 8 to je úplně jedno na verzi vůbec nezáleží) celý týden - dvě kratší cesty (2x 40km) a iGo 8 opět letělo :D. Zase iGo je lepší než Garmin ten letěl hned po prvním pokusu o přepočet trasy pokud jsem nezabočil podle něho :D :D . Pro rychlou městskou skutečnou automobilní navigaci nepoužitelné!
24.5.2008 11:08
tortoise[QUOTE="bjirka"]Dále obdivuji někoho kdo vydrží zkoušet iGo (6 nebo 8 to je úplně jedno na verzi vůbec nezáleží) celý týden - dvě kratší cesty (2x 40km) a iGo 8 opět letělo :D.[/QUOTE]
Vyřídím otci, sestrojil jsem mu jednoúčelové udělátko postavené na iGo 8, teď s tím jel asi 1600km cestu a hrozně si to pochvaloval. No a když k tomu ještě navíc získá obdiv ;) ...
9.6.2008 02:38
Kolda.onejake novinky ?

Diamond se jiz lokalne prodava a TT7 porad neni ? Nemate nekdo nejake nove drby ?
9.6.2008 07:44
KocirCo vim, tak zprava jak z Cebitu 2008 tak i zprava od TT v kvetnu rika, ze TT6 byla posledni verze a dalsi nebude.
9.6.2008 07:57
toorek_ce4youJejich chyba. Nedal jsem na TOMTOM dopustit, ale jen co se tu začne oficiálně prodávat Automapa, jdu do ní a ať si ty svoje PNA strčí někam... :yes:
9.6.2008 08:06
DocentJá ji koupil tady... I kdyby se u nás začala prodávat, tak nejspíš vyjde dráž, protože v Polsku by podle přepočtu ze zlotýho vyšla na 5 kKč, tady vyšla za Eura na 4 kKč.
9.6.2008 08:59
[Jilem]KarellDocente, co znamená to 3d v případě Automapy? Jedná se pouze o budovy ve městech nebo i krajinu?
9.6.2008 09:51
DocentJenom budovy, jsou jenom v Polsku a jsou to jenom krabičky, není to tak umělecky ztvárněné jako v iGO 8, viz třeba tady.
20.6.2008 12:00
PedroKV_ce4youNo, nainstaloval jsem si Automapu na zkoušku a taková pecka to zase není.. Obrazovka je za jízdy zaplácaná vším možným, menu pomalé, méně přehledné než moje vlastní v tomtomu, překreslování při navigaci mi přijde pomalejší než u tomíka a pohyb v menu ještě pomalejší. EE, tohle pro mě není ono.
20.6.2008 12:04
toorek_ce4youKaždému podle jeho gusta... Jen pro info: to zaplácání obrazovky se dá vypnout jediným dotykem a mně osobně jede svižněji než TOMTOM.
20.6.2008 12:45
DocentTo PedroKV: Tak nevím, na čem to provozuješ, ale jestli ti přijde překreslování a pohyb v menu pomalé, tak máš asi staženou frekvenci procesoru... Někdo má rád holky, jiný zase vdolky, já po navigaci chci, aby navigovala podle toho,jak bych si to sám našel v mapě, a to TomTom nedělá ani omylem.
20.6.2008 04:10
chromosTak jsem Automapu taky vyzkoušel a byl jsem z ní naprosto unesen. Nádherně vykreslená mapa při všech možných měřítkách zároveň s vhodným množstvím detailů při každém zoomu, hlasové povely skvěle stručné bez zbytečných slov navíc (např. z povelu "za dvěstě metrů doprava" každý pozná, že má odbočit, že... :) ). Miile mě taky překvapilo, jak je Automapa šetrná k baterce - výdrž byla jen o malilinko horší než u tomtoma, který mě vydrží navigovat spolehlivě přes 6 hodin (iGo necelou polovinu této doby). Nastavitelný "předstih" kurzoru, který není problém dostat třeba o sekundu před vlastní pozici.

Po najetí něco přes 1000 km už jsem poněkud vlažnější:
Krkolomná (možná dočasně) práce s vlastními POI.
Z nemožnosti vyhledávání napříč všemi POI taky nejásám. Chápu, že pro hledání wifi hotspotu to není potřeba, ale jsou kategorie, kdy už to zdaleka tak jednoznačné není (bar, kavárna, restaurace, vinárna...)
Údaj o nepřipojené gpsce či ztrátě signálu by šel řešit mnohem lépe než upozorněním přes "půl" mapy.
Program se příliš dlouho ukončuje - asi půl minuty -, jestliže hledá gpsku.
Kurzor se jen nerad vzdává své pozice na vytyčené trase. Když jsem sjel z dálnice k benzince vzdálené asi 50 m, kurzor nejprve odbočil se mnou, ale po pár vteřinách skočil zpátky na dálnici a pokračoval po ní. V menu je sice možnost korigovat fluktuace gpsky, ale nepomohlo to.
Pak se mi taky stala taková kuriozní věc: přijel jsem po čtyřproudovce ke kruhovému objezdu, na kterém jsem měl jet rovně a který měla Automapa sice zakreslen, ale už nevěděla, že se jedná o kruhový objezd, a dostalo se mi hlášení "zatáčka doleva" a jinak nic. Tomtom se taky kolikrát ukecne, ale takovouhle situaci vyřeší mnohem lépe: "na konci ulice odbočte doprava a potom odbočte doprava, druhá odbočka".

Takže počkám, jak se bude situace s Automapou vyvíjet dál, její nedostatky nejsou nijak závažné a daly by se rychle vyřešit, záleží na výrobci. Zatím mi hodně vadí ty body zájmu, ale ta mapa, ta je fakt radost pohledět. ;)
20.6.2008 10:17
toorek_ce4youS tou neochotou "odlepit" se od nějaké silnice mám občas taky problém. Každopádně bychom tyhle věci měli probírat spíš na fóru Automapy, kam patří. Už kvůli přehlednosti. Koho bude program zajímat, bude hledat info spíš tam... ;) http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10555&dd=0&fi=0
20.6.2008 11:11
DocentTo chronos: Odpovídám ti v threadu o Automapě.
20.6.2008 02:14
chromosProsím moderátora, aby přesunul můj předchozí příspěvek do vlákna Automapa a tenhle smazal. V zápalu čtení ;) jsem si vůbec nevšiml, že se nacházím v threadu TomTom a směle jsem se přidal s názorem na nevhodném místě. :?
20.6.2008 07:23
Losos_ce4youPriznam se ze po instalaci a zkousce automapy absolutne nechapu jak je vubec mozne ji srovnavat s TomTomem nebo iGO ci jinym renomovanym softem ?! Videl bych to mozna jak soft zdarma k levnym pristrojum :-D ....

no ... ale k veci ...

TomTom 7 JEDE !!!!!! :-) pekne prostredi , velice plynuly pohyb ..... MOOOC PEEEKNYYY :-) na vic podrobnosti zatim nebyl cas
20.6.2008 08:13
Kolda.oPotvrzuji - TT7 jede paparadne - z novych funkci co jsem postrehl behem par minutoveho testovani:
- umoznuje automaticke priblizovani situace (krizovatky) behem navigace
- customizace sipky navigatoru za ruzne obrazky
- prepracovane a modernejsi menu ikdyz je to proste porad TT :-)
- subjektivne rychlejsi a presnejsi
- moznost umistit casto pouzivane polozky primo na plochu navigace (pod vlastni menu)
- nastaveni upozornovani na rychlost a dalsi podobne
20.6.2008 11:01
bjirkaPotvrzuji v co jsem už ani nedoufal (dokonce prosakovaly zprávy že ani TT7 pro PDA nebude): TT7 pro PDA je tu a jede :D .
21.6.2008 07:02
kamikaut_ce4youAhoj, - pokud ho uz opravdu někdo máte - mohli byste mi napsat, zda je možné otáčet obrazovku? (jako u TT5) - mám PDA s WM2003 a ty otáčet display neumí..
díky moc - Kamil
21.6.2008 07:56
Kocir[QUOTE="bjirka"]Potvrzuji v co jsem už ani nedoufal (dokonce prosakovaly zprávy že ani TT7 pro PDA nebude): TT7 pro PDA je tu a jede :D .[/QUOTE]

Slyším gdákání jako by od kachny. Už ji vídím a je pěkně VELKÁ :D :D
21.6.2008 08:12
bjirkaNechápu. Proč sem pleteš kachny, když se bavíme o navigaci? :sarcastic: . Zřejmě jsi se uklikl a odeslal jsi příspěvek do jiné diskuze - tohle není web "Myslivost".

[QUOTE="kamikaut"]Ahoj, - pokud ho uz opravdu někdo máte - mohli byste mi napsat, zda je možné otáčet obrazovku? (jako u TT5) - mám PDA s WM2003 a ty otáčet display neumí..
díky moc - Kamil[/QUOTE]
NE! Tak jako předchozí verze TT6 (TT5 neznám). Buď na výšku anebo otočit v systému. Alespoň jsem to v nastavení nikde nenašel.
21.6.2008 08:28
Kocir@bjirka

Naopak můj příspěvek sem patří.
KACHNA = FÁMA
Jistě znáte pojem NOVINÁŘSKÁ KACHNA.
To by snad stačilo na vysvětlenou. Můj příspěvek byl reakci na zmínky o tom, že existuje TT6 pro PDA. Něco se sice povaluje po internetu, ale nic reálně potvrzeného není.
21.6.2008 08:38
Losos_ce4youZe ty nic nevis a nevidel jsi neznamena ze to neni , nam to funguje a jsme s tim spokojeni , nechapu proc exhibujes v diskuzi ve ktere nemas co rict - krome zvyrazeneni vlastni nevedomosti , na ti ale zvedavy nikdo neni.
21.6.2008 09:21
Surgical_ce4youA přece se točí :)
21.6.2008 09:52
Kolda.oto kocir:

v jednom filmu je to pekne recene: " vsak vasu Pi*u jsem taky nevidel a presto verim ze ju mate ;-) Trochu duvery kamarade

21.6.2008 10:31
kamikaut_ce4you[QUOTE="bjirka"]
NE! Tak jako předchozí verze TT6 (TT5 neznám). Buď na výšku anebo otočit v systému. Alespoň jsem to v nastavení nikde nenašel. [/QUOTE]
Tak to je na pytel.. To budu muset zustat u iGo 8 .. :-(
21.6.2008 10:34
PedroKV_ce4youšestka uměla rotaci, bylo to v nastavení. Jen nevím, jestli to půjde na těch starejch widlích. Já osobně to nepoužívám.
21.6.2008 10:42
kamikaut_ce4youNo co já mám zprávy, tak rotaci neuměla.. Určitě nebyla v menu.. Řešilo se to programkem, co současně se spuštěním TT otočil display na šířku - ale to šlo jen od WM2003 SE a výš.. :(
21.6.2008 10:46
Kocir[QUOTE="Kolda.o"]
v jednom filmu je to pekne recene: " vsak vasu Pi*u jsem taky nevidel a presto verim ze ju mate ;-) Trochu duvery kamarade
[/QUOTE]

Jojo taky jsem to chtel citovat. Mam ten film moc rad. Jenom by me zajimalo pro jake zarizeni to je. Vykladalo se, ze pro HTC. Distributori HTC a nicem nevi. Pak se objevila zprava, ze to je pro PocketPC. Distributori o nicem nevi a TomTom to sam popira.

Duveruj, ale proveruj. Sam budu rad kdyz TT7 na PocketPC bude.
21.6.2008 10:52
PedroKV_ce4youno, existuje, verze aplikace 7.450 (9028) a frčí na looxu c550. Blbý je, že nabízí jen pár com portů na Jinou NMEA GPS a ani do jednoho se v konfiguraci looxe nemůžu trefit. Takže mám sice sedmičku, ale k ničemu.. :-(
21.6.2008 10:54
Kolda.ointegrovana GPS Kaiser v pohode - ale je to prave podporovane HTC takze ..........
21.6.2008 10:57
Kocir[QUOTE="PedroKV"]no, existuje, verze aplikace 7.450 (9028) a frčí na looxu c550. Blbý je, že nabízí jen pár com portů na Jinou NMEA GPS a ani do jednoho se v konfiguraci looxe nemůžu trefit. Takže mám sice sedmičku, ale k ničemu.. :-([/QUOTE]

Co použít GPSgate a vytvořit si nebo přesměrovat GPS mezi porty?
21.6.2008 11:14
bjirka"Vyšla" i portace této verze pro jiná zařízení než jen pro HTC ( a podobné)...Samozřejmě nemám vyzkoušeno, ale podle ohlasů by to mělo jít rozjet snad na všem (včetně WM2003 :?: )... TT6 nemá rotaci displeje v menu aplikace!
21.6.2008 11:20
PedroKV_ce4you[QUOTE="Kocir"][QUOTE="PedroKV"]no, existuje, verze aplikace 7.450 (9028) a frčí na looxu c550. Blbý je, že nabízí jen pár com portů na Jinou NMEA GPS a ani do jednoho se v konfiguraci looxe nemůžu trefit. Takže mám sice sedmičku, ale k ničemu.. :-([/QUOTE]

Co použít GPSgate a vytvořit si nebo přesměrovat GPS mezi porty?[/QUOTE]

nejde-dělám to jako add output-virtual com port, zadám číslo, ale napíše mi to device already exists (gps gate)-na těch portech, kde hledá tomík, takže tudy cesta nevede.. :-(

Napadlo mě dát do tomtoma gps driver z původní šestkové verze, ale nevím jak
21.6.2008 11:29
Kocir[QUOTE="PedroKV"]nejde-dělám to jako add output-virtual com port, zadám číslo, ale napíše mi to device already exists (gps gate)-na těch portech, kde hledá tomík, takže tudy cesta nevede.. :-(

Napadlo mě dát do tomtoma gps driver z původní šestkové verze, ale nevím jak[/QUOTE]

Takže pokud dobře rozumím, tak GPS port v TT7 lze nastavit jenom na urřité porty.
Při pokusu vytvořit NOVÝ (virtuální) port, s číslem které ještě v PDA není, tak GPSgate nahlásí, že port už existuje (device already exists)? Nedáváte tam jčislo portu, které již existuje?
21.6.2008 11:29
PedroKV_ce4youuž to chodí, v bt stacku jsem nechal prázdné u gps serial port a v gps gate dal virtual com 7 a najednou se v tomtomu objevilo Franson COM 7
21.6.2008 11:33
bjirkaTed koukam ze treba na Pocket Loox 720 to jede. Na Loox N560 WN5 take takze...Sice neznam rozdily, ale staci trocha snahy...

Edit:;)
21.6.2008 11:35
KocirKlidne bych vyzkousel i na P550m. Ale nemám TT7.
21.6.2008 11:53
PhSnaketak ja som uz nejaku verziu stiahol, este mapy a idem testovat. snad to bude porovnatelne s igom.... cakal som na to asi rok. ak ak stale su v tt taky magori ze nevedia pouzit UPX:-(
21.6.2008 12:04
bjirkaA jéje už to zase začíná:

sice nevím co je UPX ( :D ), ale mám vyzkoušeno, že iGo je pro reálnou navigaci nepoužitelné! :D.

Proč vždy skalní iGisti rejou do Tomtomistů v "jejich" diskuzích? Že by to o něčem svědčilo?
21.6.2008 12:13
PhSnakeUPX je vec co spravi z 6MB programu asi 3MB. A ja nie som skalny cokolvek(okrem WM) mam na masine Copilot,iGo,TT. Len som chcel povedat ze je trocho rozdiel ci mat v masine 8.6MB exacov a dll a 5MB. a najma ak sa to instaluje priamo do PDA, nie kartu. Mne sa lubi prostredie iGo8, ovladanie typu TT. Spravit taku navigaciu by bol ideal.(A okrem toho nikto by sa do nikoho nenavazal) A pisal som ze som cakal viac nez rok, mapy posledne zohnatelne su v niektorych oblastiach nepouzitelne(pre tt6.24).Magistraty menia jednosmerky ako na beziacom pase a ked sa chces dostat niekam tak to trva dlhsie ako pesi/konkretne v mojom pripade Glasgow/)
21.6.2008 06:49
[Jilem]KarellJaké používáte v TT7 mapy? Jak se vám podařilo je tam přidat?
21.6.2008 07:25
KocirAkorat ty fonty jsou nejak moc veliky. Je to asi jedina dan krome cerne barvy misto modre, za to ze jsou k dispozici novejsi mapy. TMC ovsem asi stale je nepodporovano.
21.6.2008 07:27
Kocira jeste jeden
21.6.2008 07:39
KocirApropo nevi nekdo jak naimportovat oblibene do TT7 z TT6? Do TT6 to slo kdyz se to ulozilo do nejakyho souboru, ale uz si to nepamatuji.
21.6.2008 07:43
Losos_ce4youNevim cemu se divis s velikymi fonty kdyz mas verzi pro Diamonda delanou na VGA .......
21.6.2008 08:00
Kocir[QUOTE="Losos"]Nevim cemu se divis s velikymi fonty kdyz mas verzi pro Diamonda delanou na VGA ....... [/QUOTE]

Jasne. A vi nekdo o verzi na QVGA? Jine co jsem zkousel tak me to hlasilo ze to neni pro moje zarizeni.
21.6.2008 10:20
PedroKV_ce4youOdpovídá tu někdo i na blbé dotazy? If "ano" then "jdou do TT7 osmičkové mapy?" and print "děkuju".
21.6.2008 10:53
bjirkaNechápu, ale to nevadí: na 7-čkovou verzi aplikace chodí mapy 7-čkové a níže (tzn. 8-čkové ne). Verze pro QVGA už také "vyšla". Takže...?
22.6.2008 08:29
strojvudce[QUOTE="Kocir"]Apropo nevi nekdo jak naimportovat oblibene do TT7 z TT6? Do TT6 to slo kdyz se to ulozilo do nejakyho souboru, ale uz si to nepamatuji.[/QUOTE]

Ze stare 6 mapy zkopiruj soubor MapSettings.cfg do nove 7 mapy.
22.6.2008 08:30
PedroKV_ce4you[QUOTE="bjirka"]Nechápu, ale to nevadí: na 7-čkovou verzi aplikace chodí mapy 7-čkové a níže (tzn. 8-čkové ne). Verze pro QVGA už také "vyšla". Takže...?[/QUOTE]

to jsem potřeboval vědět, díky
22.6.2008 01:21
vikinoNemáte někdo české hlasy pro TT7?
22.6.2008 01:22
htcjirkaMuzou se pouzit hlasy z TT6.Je to kompaktibilni a funkcni
22.6.2008 01:27
Losos_ce4younavic sam program je nabidne stahnout :-)
22.6.2008 01:46
htcjirkaAno,dobra pripominka,na to jsem uplne zapomel,v menu tato moznost je
22.6.2008 02:10
vikinoNo 6tkove sice pouzit jdou, ale TT7 ma v originale daleko kvalitnejsi hlasy...
22.6.2008 02:19
vikinoMimochodem....Jak na to tak koukam...hrabu v menu...porad nevidim TMC...???
Po takove dobe "vyvoje" bych cekal trochu promakanejsi software, nez jen prekreslene ikonky a pridanou funkci oprav map :-( Asi ac nerad zustanu u iGO8, alespon kvuli TMC...
22.6.2008 03:50
lubos32_ce4youTak jsem TT7 rozchodil na ASUS A636 - :-)
Jen mám dotaz jak se dají dostat mapy ze 6 ?? TT7 je vůbec nevidí i když jsou ve složce "My Documents"
Neví někdo co s tím??
22.6.2008 04:17
bjirkaVsechno jde kdyz se chce! Trocha snahy a neni problem!
22.6.2008 04:22
lubos32_ce4youHmm . a trochu podrobněji bys to nedokázal?? :-)
Takový příspěvek je totiž na 2 věci... Všichni nejsou tak dokonalí jako Ty.. :-)
22.6.2008 04:41
Spider_ce4youTak to jsem zvědavej, zda se mi to povede rozchodit na smartphonu :D

edit: tak bohužel nefunguje :(
23.6.2008 08:48
mad2707Podařilo se někomu rozchodit TT7 na zařízení s WM2003? Jede tato verze z karty? Mám staré zařízení :-((
23.6.2008 11:09
Kolda.o[QUOTE="lubos32"]Hmm . a trochu podrobněji bys to nedokázal?? :-)
Takový příspěvek je totiž na 2 věci... Všichni nejsou tak dokonalí jako Ty.. :-)
[/QUOTE]

tady ti takhle nikdo neporadi - zavani to - jde o WAREZ
23.6.2008 12:10
lubos32_ce4you[QUOTE="Kolda.o"][QUOTE="lubos32"]Hmm . a trochu podrobněji bys to nedokázal?? :-)
[/QUOTE]

tady ti takhle nikdo neporadi - zavani to - jde o WAREZ [/QUOTE]

proč WAREZ?? Já si mapy verze 6 oficiálně koupil , tak chci jen vědět jestli to jde použít nebo jestli musím koupit zase nové mapy ..Což mě přijde dost nesmyslné.. Takhle bych si mohl v akci koupit jen mapu WESTER EUROPE 7.20 a pro CR dál používat 680.1536..
A navíc kdyby se Tomtom choval trošičku na úrovni tak by sám poskytl tyto informace a nedělal drahoty ze sedmičkovou verzi na PDA.
23.6.2008 12:47
KocirPokud minite pouzivat TT7 s mapama v6, tak nema cenu o TT7 uvazovat. V podstate neprinasi nic noveho krome moznosti upravovat atributy silnic a ulic. Neni TMC, neni asistent jizdnich pruhu, neni IQ routing. Vse tedy zustalo pri starem.
23.6.2008 01:06
vikinoPravda pravdoucí, není tam v podstatě nic nového, čekal jsem to o kus lepší, i když jsem zastánce TT, tak teďka pomalu začínám fandit těm, kteří mají snahu vyvíjet něco nového, jako třeba tým iGO...Jelikož často jezdím ven, tak i TMC využívám, v Německu výborná funkce...TT zklamal...
23.6.2008 01:10
Kolda.ovsechny postradane fce maji mit pevna TT zarizeni - nevim mozna je to strategie ale TT7 pro PDA dostal do vinku jen velmi malo :-(

a jeste k tomu dotazu - ANO starsi mapy jdou po pouzit - pro konkretni radu uz ale musis na jina fora ;-)
23.6.2008 06:41
kamikaut_ce4you[QUOTE="mad2707"]Podařilo se někomu rozchodit TT7 na zařízení s WM2003? Jede tato verze z karty? Mám staré zařízení :-(([/QUOTE]
Ahoj - šlape mi to na WM2003 - iPaq 3970 ... Jen to nejde otáčet, takže je navigace navýšku..

Chtěl bych se zeptat - lze nějak v TT7 mapy 7.x dokázat navigace z Prahy do Paříže? .. Tedy z jedné mapy do druhé? - díky moc
23.6.2008 07:41
KocirHledem prikaz jak pridat do vlastniho menu tlacitko "KDE JSEM". Pripadne seznam vsem tech prikazu. Na internetu jsem samozrejme nasel nekolik seznamu, ale ty jsou tak na verzi 5 a ne na 6 ci 7
23.6.2008 10:42
Rekja_ce4youTT7 - přeinstalovával jsem TT6 a zatímco u TT6 jsem na nic nesáhnul a vše chodilo jak má, tak u TT7 šlape všechno až na to, že "Chybí zařízení GPS!". Co s tím? Někde jsem tu četl o virtuáních portech a pod. Ale to tedy nevím jestli něco takovýho zvládnu. No přinejhorším půjde zpět TT6. Dík za rady [ASUS P535]
24.6.2008 08:14
Kolda.oted mam taky jeden dotaz ? pouzivam pro TT7 mapy Eastern_Europe_720-1803 oproti Eastern_Europe_710 mi prijde o dost pomalejsi. je to opravdu tak nebo ne? aktualne nemuzu porovnat 710 jsem uz v blazenosti z 720 smaznul. :-(

co oznacuje cislo na zacatku napriklad prave ono 720 ??
24.6.2008 12:01
FredMed[QUOTE="Kolda.o"]ted mam taky jeden dotaz ? pouzivam pro TT7 mapy Eastern_Europe_720-1803 oproti Eastern_Europe_710 mi prijde o dost pomalejsi. je to opravdu tak nebo ne? aktualne nemuzu porovnat 710 jsem uz v blazenosti z 720 smaznul. :-(

co oznacuje cislo na zacatku napriklad prave ono 720 ?? [/QUOTE]

No já používám tu stejnou mapu (EE 720.1803) a hlavně mi přijde, že oproti Eastern_Europe_v680.1536 se např. okolo Brna prakticky nic nezměnilo :( - kde jsou ty inovace sedmičkových map? Já u této mapy ve svém okolí mám furt stejně blbě některé jednosměrky a další věci co mě u rok staré šestkové mapy štvaly (ještěže něco jde aspoň teď opravit ručně).. A třeba na chalupu mě teď dokonce vymýšlí horší trasu než ta starší mapa :(
Jaké máte zkušenosti vy (rozdíly oproti šestkovým mapám v okolí)?
24.6.2008 12:47
Kolda.onaprosto shodne - mapa mi prijde naprosto stejna - ale jen objemove vetsi - asi diky naznakum budov primo v mape
pouzivam soubezne iGO8 a vzdy kdyz pustim tt7 tak si uvedomim co vsechno mi v TT schazi :-(
bohuzel - pouzival jsem ho uz od verze 5. Snad verze 8 bude rovnez zlomova jako u iGo
24.6.2008 01:28
KocirV novych mapach 720 je oproti mapam v6 napriklad tunel v Blave.
Jinak pripojuji jeden screen kde je v TT7 mapa v865.

Nepiste me ovsem jak to tam dostat.
24.6.2008 01:30
KocirZde je totiž návod
24.6.2008 01:41
DD_ce4youHm tak podle tech udaju v tom .pna souboru je to 7.20-1803 - akorat tam nekdo upravil ty udaje odkud TT cte co je to za mapu, takze se to tvari jako 8.65
24.6.2008 01:45
DD_ce4you[QUOTE="kamikaut"][QUOTE="mad2707"]Podařilo se někomu rozchodit TT7 na zařízení s WM2003? Jede tato verze z karty? Mám staré zařízení :-(([/QUOTE]
Ahoj - šlape mi to na WM2003 - iPaq 3970 ... Jen to nejde otáčet, takže je navigace navýšku..

Chtěl bych se zeptat - lze nějak v TT7 mapy 7.x dokázat navigace z Prahy do Paříže? .. Tedy z jedné mapy do druhé? - díky moc[/QUOTE]

Ne nejde. TT stale nevyresil planovani z jedne mapy do 2, tudiz je treba mapy manualne prepinat. Resi to tim ze vydava vetsi a vetsi baliky map, misto jednotlivych statu. Bohuzel je to takove dosti kostrbate reseni, kdyz si na zacatku pri vyberu mesta nelze vybrat stat a tudiz kdyz clovek zadava mesto tak mu to prohledava vsechny staty v danem vybranem baliku map, a je to tedy dosti pomale.
24.6.2008 01:49
kamikaut_ce4youahoj - mě to nabízí výběr státu.. Jestě mě napadlo používat mapu West+Central europe.. Nyní mám West a East..
24.6.2008 10:52
jimbeam_ce4youexistuje mapa DE_AT_CH_and_Eastern_Europe ta se mi pro nás jeví jako nejvýhodnější
25.6.2008 08:49
Kolda.ono to kamarade jak pro koho :-) pokud jezdis polsko slovensko mas na problem zadelano - slovensko je obecne veliky problem a moznost vyberu neni zadna
25.6.2008 08:59
Geoffrey_ce4youNo přiznám se, že jsem dost zklamaný. Mám mapu 720_1803 a mojí klasickou cestu z práce ( asi 12 km ) mě to začalo navigovat naprosto nesmyslně. Když jedu dál správně, přepočítá a zase zvolí další nesmyslnou trasu. S předchozí mapou v TomTom6 to bylo naprosto v pořádku. Igo 8 s poslední mapou je taky OK, zato Garmin mě posílá všude možně. Nemám tušení, jak to nastavit a nebo to úplně sprasili :no:
25.6.2008 09:28
xtonda_ce4youPokud jde o Slovensko, tak máš na výběr iGo a Garmin + Slovakia Roads, obojí je mapa ze drojů mimo Teleatlas/Navteq.
25.6.2008 10:17
DocentSlovensko má pokryté polská Automapa, nedávno jsem viděl obrázky, kde někdo porovnával východní Slovensko s iGO, a iGO bylo proti Automapě "Hic sunt leones" :) .
25.6.2008 10:51
Surgical_ce4you[QUOTE="Geoffrey"]No přiznám se, že jsem dost zklamaný. Mám mapu 720_1803 a mojí klasickou cestu z práce ( asi 12 km ) mě to začalo navigovat naprosto nesmyslně. Když jedu dál správně, přepočítá a zase zvolí další nesmyslnou trasu. S předchozí mapou v TomTom6 to bylo naprosto v pořádku. Igo 8 s poslední mapou je taky OK, zato Garmin mě posílá všude možně. Nemám tušení, jak to nastavit a nebo to úplně sprasili :no: [/QUOTE]

Tohle mi vysvětlete. :)
Mně TomTom 6 zásadně navrhoval trasy oklikou kolem trpaslíka, TomTom 7 naopak navrhuje trasy, které bych si vybral i já sám.....

A každému ten rozhodovací algoritmus tedy "funguje" tedy jinak......hm.

Jinak OT byl jsem na Krétě s iGO8....neměl chybku (pochopitelně, aktuálnost map je vždycky věc pomíjivá, pár odchylek se našlo, ale bez problémů použitelné). Ten Jih a Balkán mi prostě v TomTomu chybí....resp. je téměř nepoužitelný.
25.6.2008 11:16
Kolda.ono se systemem planovani tras bylo urcite v TT7 manipulovano. Neni bohuzel mozne urcit jestli k lepsimu nebo k horsimu. Nektere trasy planuje nova verze lepe nez stara a naopak. Citelne mi tu ale schazi volba jako je v iGO8 - "Ekonomicka trasa"
nektere naplanovane trasy v TT7 jsou na hlavu postavene ale na druhou stranu vetsinou pervlada pozitivni zjisteni
25.6.2008 01:45
Wodka_ce4youJak přinutit TT Home spolupracovat s Kaiserem? Píše mi to něco jako špatná verze programu... Asi že mám Kaisera a to je cab z Diamonda. Mám změnit název zařízení na HTC_Diamond? Pokud ano, jak?
25.6.2008 10:25
bjirkaNemám s tím problém. Stáhni si nejnovější TTHome2 a připoj zařízení přes AS. V TTHome dostaneš na výběr jestli chceš připojit interní paměť anebo SDcard. Funguje stahovaní a instalace různých kravin (témat, autíček, BZ, tras, překryvů map prostě nepotřebné věci). Bohužel to nejdůležitější: MapShare mi jde zatím pouze napůl. Do PC to stáhnu, objeví se mi dokonce počet oprav (viz obrázek), uložené je to v PC ve složce: C:\Documents and Settings\Administrator\Data aplikací\TomTom\HOME\...\ MapShareDownloadCache (soubor s příponou .DAT), ale nevím jak to dostat - rozbalit do zařízení. V nabídce pro odebrání oprav je dokonce vidět, pro které státy si můžu opravy odebrat a jak jsou opravy velké :evil: .

Edit: je možné si zaktivovat dopravní info - zdarma na 1 měsíc (na TT6 se mi to nikdy nepodařilo). Data to stahuje přes internet - je však otázka jak to bude využitelné jinde než v Holandsku :sarcastic: .
26.6.2008 12:11
Docent[QUOTE="bjirka"]Edit: je možné si zaktivovat dopravní info - zdarma na 1 měsíc (na TT6 se mi to nikdy nepodařilo). Data to stahuje přes internet - je však otázka jak to bude využitelné jinde než v Holandsku :sarcastic: .[/QUOTE]
Mně to na TT6 fungovalo a využitelné to bylo třeba v Německu...
26.6.2008 12:29
Wodka_ce4you[QUOTE="bjirka"]Nemám s tím problém. Stáhni si nejnovější TTHome2 a připoj zařízení přes AS. V TTHome dostaneš na výběr jestli chceš připojit interní paměť anebo SDcard. Funguje stahovaní a instalace různých kravin (témat, autíček, BZ, tras, překryvů map prostě nepotřebné věci). Bohužel to nejdůležitější: MapShare mi jde zatím pouze napůl. Do PC to stáhnu, objeví se mi dokonce počet oprav (viz obrázek), uložené je to v PC ve složce: C:\Documents and Settings\Administrator\Data aplikací\TomTom\HOME\...\ MapShareDownloadCache (soubor s příponou .DAT), ale nevím jak to dostat - rozbalit do zařízení. V nabídce pro odebrání oprav je dokonce vidět, pro které státy si můžu opravy odebrat a jak jsou opravy velké [/QUOTE]

Bohužel, mi to ani neukáže ty opravy. Mám TT7 na DEVICE, mapy na karte. (Eastern_Europe_720.1803 a Moscow - super, že je zadarmo, těším se, až ji vyzkouším - jedno město, ale 10 mil obyvatel :) ).

Zajímalo by mě, jestli nepomůže změnit Device ID/Name z HTC-Kaiser na HTC-Diamond. Vím že to šlo (upravit, jak se bude telefon projevovat navenek), ale už si nemužu vzpomenout, kde a jak se to dělá :-/
26.6.2008 05:05
AleqCZPane jo, ono to zase neumi RDS/TMC!! :(( :no:
26.6.2008 11:18
bjirkaNa internetu je zveřejněný jednoduchý postup (spočívající v umazání pár souborů na kartě zařízení), kdy jde rozběhat na TT7 pro PDA přes TTHome i MapShare. Ověřeno, již tam mám hlášku že mapa je aktuální.

27.6.2008 10:16
jeenik_ce4younevíte někdo, jestli v češtině funguje funkce text-to-speech, kdy tomtom naviguje přímo hlasově s názvy měst a ulic? Když tam dám nějaký alternativní hlas, tak to asi šlapat nebude? už to někdo testoval? Jestli to vůbec má cenu aby to bylo v adresáři mapy, když to zabírá několik set MB... zřejmě to není funkční v čechách?
27.6.2008 10:37
deathka[QUOTE="bjirka"]Na internetu je zveřejněný jednoduchý postup (spočívající v umazání pár souborů na kartě zařízení), kdy jde rozběhat na TT7 pro PDA přes TTHome i MapShare. Ověřeno, již tam mám hlášku že mapa je aktuální.

[/QUOTE]

A můžu se zeptat, kde ten návod najdu? Nějak se mi to nepodařilo vygooglit :-(
27.6.2008 08:42
KocirTaky by me to zajimalo.

Jinak pripojuji sve menu pro TT7. Je to udelano na bazi TT6. Nahrazeno je DOPRAVA TOMTOM, POCASI, SLUZBY TT a CISLO VOLANI za nova tlacitko. Asi nezajimavejsi je tlacitko pro vypnuti ikon POI v navigacnim rezimu (to bylo u verze TT5) diky tomu se nezobrazuji POI v navigacnim rezimu a ten pak vykresluje plynuleji. V modu prohlizeni mapy vsak ikony zustavaji zobrazeny.
28.6.2008 09:04
xmarek2_ce4youjak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...
28.6.2008 09:25
Docent[QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky?[/QUOTE]
Zeby takováhle věc nebyla v manuálu :sarcastic: ?
28.6.2008 10:02
Kocir[QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...[/QUOTE]

Je třeba vytvořit adresář ve slozce Navigator v PDA, art a v něm podadresář cars
\art\cars a do něj nakopírovat obrázky aut a v menu Nastaveni TT7 vybrat auto ve změně šipky.
29.6.2008 08:13
xmarek2_ce4you[QUOTE="Kocir"][QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...[/QUOTE]

Je třeba vytvořit adresář ve slozce Navigator v PDA, art a v něm podadresář cars
\art\cars a do něj nakopírovat obrázky aut a v menu Nastaveni TT7 vybrat auto ve změně šipky.[/QUOTE]

Super, děkuju, funguje
to ! :))
29.6.2008 08:19
PedroKV_ce4youTak já přidám taky své menu, které také vypadá o dost lépe než vestavěné.
29.6.2008 09:52
kubiszdobry den,

po instalaci "diamondi" verze TT mi na PDA prestal fungovat zvuk (hlasitost se neda vytahnout z nuly vyse), zkousel jsem figle z "vylecene" TT 6 (kde byl stejny problem), nic nepomaha, zatim ani GGL :( nebyla by prosim nejaka rada (ne HRk :D ), diky,

kuba
29.6.2008 10:25
StevikSmaz z adresare Windows BtCoreIf.dll a softreset. Normalne nemusi byt videt, tak radsi pres RescoExplorer, ci neco podobne chytreho.

Ten TT7 jsi tam mel nechat a jen umazat to dll.
30.6.2008 09:04
jeenik_ce4you[QUOTE="jeenik"]nevíte někdo, jestli v češtině funguje funkce text-to-speech, kdy tomtom naviguje přímo hlasově s názvy měst a ulic? Když tam dám nějaký alternativní hlas, tak to asi šlapat nebude? už to někdo testoval? Jestli to vůbec má cenu aby to bylo v adresáři mapy, když to zabírá několik set MB... zřejmě to není funkční v čechách?[/QUOTE]

zeptám se ještě jednou, neví to někdo?
30.6.2008 09:50
PedroKV_ce4youObávám se, že to chodit nebude ani s Miloslavem, je to asi nějaká nedokumentovaná fíčura, protože když jsem nahrával Martu a Elišku, tak tam bylo asi tuším 50 jízdních pokynů, ale žádná jednotlivá písmenka, která by potom TT spojil.
30.6.2008 11:15
Stevik[QUOTE="PedroKV"]Tak já přidám taky své menu, které také vypadá o dost lépe než vestavěné.[/QUOTE]

Pekne, pekne. Zda se to byt jednoduche, jak se ale umisti nove prikazy ze TT7 - napr. opravy mapy a tak?
30.6.2008 07:00
kamikaut_ce4youAhoj - nevite o nějaké možnosti, jak zvětšit písmo s aktuální rychlostí? .. mám nastavené, aby zobrazovalo čas dojezdu, aktuální rychlost, zbývající vzdálenost.. A samozřejmě vzdálenost do další události.. Ale bez brýlí skoro nepřečtu tu rychlost.. díky moc za názory..
30.6.2008 07:54
StevikNevi nekdo jak zvysit hlasitost hlasu v TT? Mam to vse na max a jeste by to chtelo ...
30.6.2008 07:55
mikttZdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady
30.6.2008 08:23
Kocir[QUOTE="kamikaut"]Ahoj - nevite o nějaké možnosti, jak zvětšit písmo s aktuální rychlostí? .. mám nastavené, aby zobrazovalo čas dojezdu, aktuální rychlost, zbývající vzdálenost.. A samozřejmě vzdálenost do další události.. Ale bez brýlí skoro nepřečtu tu rychlost.. díky moc za názory..[/QUOTE]

Bohuzel od verze 6 je pri zobrazeni 3 informaci uz pouzito strasne male pismo. Neni me jasne proc to tak udelali. Takze jedine reseni je si nechat zobrazot pouze dve informace. Ja osobne pouzivam CAS DOJEZDU (vim kdy prijedu, delka cesty neni az tak dulezita) a VZDALENOST DO CILE (to kvilu dojezdove vzdalenosti nadrze a planovani tankovani).
30.6.2008 08:26
Kocir[QUOTE="miktt"]Zdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady[/QUOTE]

A nebo online na http://www.skux.net/tomtom/menubuilder2/index.php#
30.6.2008 08:35
mikttTo Kocir: o tom online jsem nevěděl dík
A pro všechny:
Ani jedna aplikace bohužel na 100% nepodporuje všechny ikonky a příkazy z TT . Nejsou tam některé nové funkce (např.: změna šipky na auto, pomoc...
30.6.2008 09:22
Stevik[QUOTE="miktt"]Zdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady[/QUOTE]

Bohuzel ten nema nove ikonky s novym vyznamem, ktery je az v TT7.
30.6.2008 09:32
PedroKV_ce4youon ten .mnu soubor není nijak složitý, je to obyč strukturovaný texťák, zrovna ho nemám po ruce, ale stačí si ho editnout a zkusit doplnit nějaké kódy stylem pokus omyl, nebo možná jdou i vygooglit. U menubuilderu pro TT6 platilo, že v rámci vlastního menu nešly dosadit některé ikonky (třeba nežádat/požádat o dobu příjezdu), protože to Tomík ve vlastním menu neuměl (ne že by to neuměl menubuilder).
30.6.2008 10:58
FredMedNevíte proč mi občas po vypnutí TomTom7 (repack3) zůstane spuštěný ActiveSync i když byl před spuštěním TomToma určitě vypnutý? Docela mě to štve, pač i ve vypnutém stavu PDA docela cucá baterku (dokáže ji po pár dnech vypnutého PDA i úplně vybít když si toho nevšimnu a neukončím ho ručně). Dá se tomu pouštění Activesyncu v TomTomu někde zabránit (podotýkám, že nepomohlo ani nastavení exchange serveru na fake a manuální aktualizaci - mrcha jedna Microsofťácká )?
Jinak Mapshare i dle zahraničních serverů na jiných PDA než HTC údajně nejede (TTHome nepozná připojené PDA) :(
1.7.2008 08:25
Misha kulickaNení to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?
1.7.2008 12:06
FredMed[QUOTE="Misha kulicka"]Není to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?[/QUOTE]

A k tomu potřebuje pouštět ActiveSync? To se mi nezdá.. Verze 6 určitě taky komunikovala podobně s GPS, ale tohle určitě nedělala.
Pes bude asi zakopaný jinde.
1.7.2008 07:41
Kocir[QUOTE="PedroKV"]on ten .mnu soubor není nijak složitý, je to obyč strukturovaný texťák, zrovna ho nemám po ruce, ale stačí si ho editnout a zkusit doplnit nějaké kódy stylem pokus omyl, nebo možná jdou i vygooglit. U menubuilderu pro TT6 platilo, že v rámci vlastního menu nešly dosadit některé ikonky (třeba nežádat/požádat o dobu příjezdu), protože to Tomík ve vlastním menu neuměl (ne že by to neuměl menubuilder).[/QUOTE]

Ano soubor TOMTOM.MNU je obycejny textak. Seznam prikazu je níže. Díval jsem se do souboru tomtom navigator.exe verze 7, ale více příkazů než dole uvedených jsem tam nenašel.

Blocks

There are two blocks that can currently be defined in a menu file:

BLOCK_MAIN , Main Menu Block
BLOCK_PREF, Preferences Menu Block
BTM_options

At block-level, the following items can be defined to be shown at the bottom of the screen. Each menu-page of that block will show the BTM_options defined for that block.

BTM_GPS_POSITION , GPS Information
BTM_DONE , Done Button
TRAFFIC_INFO , Traffic Information
Menu Items

The following menu items can be used in the customized menu file.

Special Tasks

TASK_EMPTY, no task and this option will be shown as a blanc spot in the 6-option menu
TASK_NONE, no task and no placeholder for it in the menu
TASK_PAGEn, (n is in the range 1-20) a number identifying the custom menu page
TASK_SDKn, (n is in the range 1-50) a command to be sent to a client application, as defined in a capability file
Navigation

TASK_AVOID_ROUTE_LINE, Choose part of the route to avoid
TASK_CONFIRM_DELETE_ROUTE , Clear Route with asking the user confirmation first
TASK_DELETE_ROUTE, Clear Route immediately
TASK_ITINERARY , Itinerary planning
TASK_NAVIGATE_TO , Navigate to
TASK_MENU_FIND_ALTERNATIVES , Go to "Find alternative" menu
TASK_MENU_PLAN_ATOB , Advanced planning
TASK_MENU_RECALC_BLOCK, Go to "Avoid roadblock" menu
TASK_MENU_ROUTE_INSTRUCTIONS, Show the menu with options for vieuwing route
TASK_PLAN_VIA, Calculate a route that goes via specified address
TASK_SET_TOLL, Set the preferences for toll roads
TASK_SET_PLANTYPE, Set the preferences for route planning
TASK_SET_CRADLE, Set cradle preferences
TASK_SHOW_ROUTE_DEMO, Demonstrate planned route
TASK_SHOW_ROUTE_INSTRUCTIONS, Show the list with route instructions
TASK_STEP_ROUTE_INSTRUCTIONS, Browse through the route instructions as images
TASK_SWITCH_2D3D, Switch between 2D and 3D navigation view
Downloads

TASK_MENU_DOWNLOAD , Download extras
TASK_MENU_TRAFFIC , TomTom Traffic
TASK_SHOW_WEATHER , TomTom Weather
Manage Maps

TASK_DELETE_MAP, Delete a map
TASK_SET_MAP, Choose a current map
TASK_SET_HIDEMAP, Specifies whether the map should be replaced with a simpler view under certain conditions
TASK_SHOW_MAP , Browse map
Favourites

TASK_ADD_FAVORITE , Add favourite
TASK_MAINTAIN_FAVORITES, Maintain the list of favorites
Preferences

TASK_CHANGE_HOME_LOCATION, Specify new home location
TASK_LEFTHANDED, Switch between lefthanded and righthanded UI
TASK_MENU_PREFERENCES , Change Preferences
TASK_RESET_SETTINGS, Restore original application settings
TASK_ROTATE_DISPLAY, rotate display by 180 degrees
TASK_SET_BRIGHTNESS, Adjust the brightness level for the device
TASK_SET_BACKLIGHT, Adjust the backlight settings for the device
TASK_SET_CLOCK_TYPE, Set clock type
TASK_SET_COLOR_SCHEMES, Choose day and night color schemes
TASK_SET_COMPASS, Specify how to show the compass in the navigation view
TASK_SET_DAY_COLOR_SCHEME, Choose day color scheme
TASK_SET_DIST_UNITS, Choose distance units
TASK_SET_KEYBOARDSIZE, Set the size for the onscreen keyboard
TASK_SET_KEYBOARDTYPE, Set the type for the onscreen keyboard
TASK_SET_LANGUAGE, Choose application language
TASK_SET_NIGHT_COLOR_SCHEME, Choose night color scheme
TASK_SET_PROMPT, Specify the additional settings for voice promtps
TASK_SET_STATUS, Specify the information to show at the bottom of navigation view
TASK_SET_VOICE, Choose the voice for reading instructions
TASK_SET_VOLUME, Adjust the voice volume
TASK_SHOW_GPS_STATUS , Configure GPS
TASK_SHOW_STATUS, Show route status
TASK_SWITCH_ASN, Switch accelerometer on/off
TASK_SWITCH_BLUETOOTH, Enable/disable bluetooth connectivity
TASK_SWITCH_NIGHTVIEW, Switch to night view mode
TASK_SWITCH_SOUND, Enable/disable sound
TASK_SWITCH_TIPS, Enable/disable tips
POI

TASK_CONFIGURE_POI, Choose which types of POI to show
TASK_MAINTAIN_POI, Go to POI maintenance menu
TASK_SWITCH_POI, shows/hides POI
Traffic

TASK_MENU_TRAFFIC, go to traffic menu
TASK_TRAFFIC_ENABLE, enable traffic support
TASK_TRAFFIC_EXPLAIN, help for traffic
TASK_TRAFFIC_REPLAN, replan current route
TASK_TRAFFIC_SETTINGS, specify traffic settings
TASK_TRAFFIC_UPDATE, update traffic information
TASK_TRAFFIC_VIEW, go to traffic incidents view
Miscellanious tasks

TASK_ABOUT, show Navigator information screen
TASK_EXIT_APP, exit the application
TASK_SET_NAME_DISPLAY, specify naming preferences for map/navigation views
Downloads

TASK_DOWNLOAD_MAP, Download map
TASK_DOWNLOAD_POI, Download POI
TASK_DOWNLOAD_VOICE, Download voice
TASK_DOWNLOAD_SCHEME, Download color scheme
TASK_DOWNLOAD_VERSIONNUMBER, Upgrade the Navigator application
TASK_MANAGE_MAPS, Go to "Manage maps" menu
TASK_MENU_DOWNLOAD, Go to "Downloads" menu
TASK_SERVICE_LOGIN, Perform login to the TomTom Plus services
TASK_SHOW_WEATHER, Get the current weather information
Help

TASK_HELP_GENERAL, General help
TASK_HELP_ITINERARY, Help for itinerary
TASK_HELP_MAINMENU, Help for the main menu
TASK_HELP_MAPBROWSER, Help for the map view
TASK_HELP_PLANNING, Help for route planning
TASK_HELP_TRAFFIC, Help for traffic
TASK_HELP_ZOOMING, Help for zooming
TASK_TUTORIAL , Guided tour
Phone

TASK_DIAL_POI, Dial the POI
TASK_MENU_PHONE , Mobile phone
TASK_PAIR_WITH_PHONE, Connect to the phone via Bluetooth
1.7.2008 09:29
Misha kulicka[QUOTE="FredMed"][QUOTE="Misha kulicka"]Není to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?[/QUOTE]

A k tomu potřebuje pouštět ActiveSync? To se mi nezdá.. Verze 6 určitě taky komunikovala podobně s GPS, ale tohle určitě nedělala.
Pes bude asi zakopaný jinde.
[/QUOTE]
Mně to dělá i když zapnu TomToma, i při zapnutí OziExploreru, takže nějakou souvislost s gps to mít možná bude.
2.7.2008 07:15
Honza-L_ce4youJedna jednoduchá otázka - kde jste NAVIGATOR 7 všichni sehnaly ??? Pokud neberu v úvahu warez scénu, tak jsem Navigator 7 nikde nenašel. I na stránkách výrobce je stále NAVIGATOR 6. Může mi se někdo hodit odkaz na nějaký obchod kde by ho měly. Díky
2.7.2008 07:27
mstenchlV obchodě není a TomTom jej oficiálně nenabízí..... Verze 7 se objevila v jednom novém HTC, odkud byla vypreparováná a nyní je ke stažení snad jen na warezech....
Co ale nechápu já, že nejnovější mapy pro verzi 6 jsou rozdílné než pro verzi 7. Kdybych tedy chtěl u TomToma koupit aktuální mapu pro legální verzi 6, tak dostanu nějaký nedodělek. Konkrétně v mém městě je kruháč cca 2 roky starý. Mapa pro verzi 6 jej nemá, mapa pro verzi 7 ano....
2.7.2008 07:48
Mudrunkatoto je novátorský přístup k výchově zákazníka a nepraktikuje jej jenom Velký Tomík.
Základ tohoto novátorského přístupu je vychovat případného zákazníka tak, aby si sehnal dané nedostupné zboží (soft, mapy) na warez scéně, či jinde a následně neotravoval nedejbůh tím, že by si to chtěl koupit. Vidíme to u i-GO, Navigonu (kde se dá sehnat i jinak neefistující verze 6.5 pro PDA a výrobce jenom německy mluvícím zákazníkům slibuje až verzi 7 někdy na Svatého Dyndy) a tak by se dalo pokračovat :)
2.7.2008 08:37
kamikaut_ce4youahoj - chtěl bych se zeptat na funkci HW tlačítek.. U TT5 mi šipka nahoru zoomovala in a šipka dolu zoomovala out.. Nyní jsou tyto tlačítka nefuknční (nebo se aspon nic neděje). Šipky doleva-doprava fungují na hlasitost stejně jako u TT5.. Víte někdo, jak to "opravit"? .. diky
3.7.2008 08:27
lubos32_ce4youMam TT7 na ASUS636 a po vypnutí PDA ( s TT7 normálně spuštěným) se po opětovném zapnutí TT7 ukáže cca na 3s a pak spadne. Musím znovu spustit TT7.. Dělá ta nepravidelně - spíše však častěji, když PDA dávám do aktivního držáku v autě. TT6 toto nedělal..
Má někdo podobnou zkušenost nebo je to třeba jen nějakej binec z TT6 na kartě a hádá se to.
3.7.2008 08:41
bjirka[QUOTE="kamikaut"]ahoj - chtěl bych se zeptat na funkci HW tlačítek.. U TT5 mi šipka nahoru zoomovala in a šipka dolu zoomovala out.. Nyní jsou tyto tlačítka nefuknční (nebo se aspon nic neděje). Šipky doleva-doprava fungují na hlasitost stejně jako u TT5.. Víte někdo, jak to "opravit"? .. diky[/QUOTE]Stáhni si jinou verzi. Na internetu jich koluje hodně, zřejmě jsi zkusil tu která má tuto chybu, v jedné diskuzi jsem již stejný problém/jeho vyřešení zahlédl.
3.7.2008 11:13
gigerKtora verzia to ma osetrene?
4.7.2008 02:30
karpi_ce4youK dispozici je "TomTom NAVIGATOR 7 v7.450.9028 repack3" předělaná a vyladěná na PDA.
Taktéž mapy v720.1803.

Pokud máte zájem, kontaktujte privátně.
4.7.2008 08:43
PedroKV_ce4youzrovna tuhle tuším mám a šipkama zoomuje
5.7.2008 10:15
KocirOdzkouseno:
blue QVGA pack2
blue QVGA pack 3
a ¨joystick nahoru a dolu nic nezoomuje.
5.7.2008 01:34
tom.tntNazdar lidičky,

tak jsem hodil na HTC Kaiser TT7 a kupodivu jede, mám TT7.450 (9028) Repack3 Black.
Program jako takový běží, vidím mapy jak 720. tak 675., apod.

ALE .......

Přijde mi to o hodně pomalejší než TT6 (8330).

Pro příklad:

Trasa z Hassop , UK do Nunsmere ,UK

TT7 - mapa 720.1803
1:33 92,8km výpočet trvá asi 100s (alt trasa 1:40 86,3km)

TT7 - mapa 675.1409
1:31 92,6km výpočet trvá asi 40s (alt trasa 1:47 86,2km)

TT6 - mapa 675.1409
1:22 92,5km výpočet trvá asi 15s (alt trasa 1:24 81,4km)

Trasy to počítá stejné, i alternativní trasy jsou totožné.

Výpočet se sere, na stejné trase je skoro 6x pomalejší, jede to jak šnek a časové rozdíly ve výpočtech jednotlivých tras jsou skoro půlhodinové, což je na 80km dlouhou trasu, kurevsky hodně. Na kole bych tam dojel rychleji.
Trasu mám osobně projetou tam a zpět hoooodně krát a vím, že se dá zmáknout za 1:05 bez provozu a do 1:27 s opravdu velkým provozem a taky zacpanou M6.

Když pojedu domů asi 2000km (jsem totiž v UK), tak budu mít "zpoždění" asi 2000/80*0,5 hodin - což je v extrému asi 12 hodin. :D

Nevím jak soudruzi z TT upravili algoritmus výpočtu, ale tohle dobré není.

Máte s výpočtem tras u TT7 (9028) podobné zkušenosti?

Tohle je o nervy.

Tom
5.7.2008 04:07
giger[QUOTE="Kocir"]Odzkouseno:
blue QVGA pack2
blue QVGA pack 3
a ¨joystick nahoru a dolu nic nezoomuje.[/QUOTE]

Tak, tak.
Ziadny zoom...
5.7.2008 07:02
kamikaut_ce4youtak už mám repack3 a taky nezoomuje.. musim pouzivat + a - v horních rozích displeje (dá se to vydržet)
Chtěl bych se zeptat - jaký je rozdíl mezi mapou:
Western and Central Europe 720.1803 (1.83GB) a
Western and Central Europe 2 GB 720.1802 (1.17GB) ?
díky moc
5.7.2008 09:21
bjirkaTT7 repack3 např. na Kaiserovi pomocí (hw tlačítek) šipky dolů a nahoru zoomuje! Aplikace nainstalována v paměti přístroje (samozřejmě) mapy na kartě (samozřejmě).
Mapshare bez problémů. Pro ty co mají s mapshare anebo s propojením své cihly s TTH v 2.3 problémy kolují na internetu pouze opravné soubory pro jednotlivé mapy, stačí pouze stáhnout a nakopírovat do adresáře s mapou.
U propočtu času příjezdu nemám problém. Zkoušeno na trase Praha-Ostrava: TT7 přidal při startu času příjezdu cca 30 minut oproti pozdější skutečnosti - je také pravdou, že ne všude jsem jel podle předpisů (a cesta byla neskutečně bezproblémová), nicméně postupem doby čas příjezdu korigoval - tak jak je zvykem. Výpočet trasy z Prahy do jedné prxxxe v Chorvatsku u mě trvá tak asi 10 sekund - to je maximum. Výpočet tras po Čr je tak asi maximálně během napočítání 1,2,3!
5.7.2008 10:41
PedroKV_ce4youmě časy příjezdu ukazuje po čr taky delší, než jsou, jenže já beru značky o rychlosti jen jako doporučující a ne omezující. A jsem rád, že je to takhle a ne naopak, to bych pak furt jezdil pozdě.
5.7.2008 11:46
giger[QUOTE="bjirka"]TT7 repack3 např. na Kaiserovi pomocí (hw tlačítek) šipky dolů a nahoru zoomuje! Aplikace nainstalována v paměti přístroje (samozřejmě) mapy na kartě (samozřejmě).
Mapshare bez problémů. Pro ty co mají s mapshare anebo s propojením své cihly s TTH v 2.3 problémy kolují na internetu pouze opravné soubory pro jednotlivé mapy, stačí pouze stáhnout a nakopírovat do adresáře s mapou.
U propočtu času příjezdu nemám problém. Zkoušeno na trase Praha-Ostrava: TT7 přidal při startu času příjezdu cca 30 minut oproti pozdější skutečnosti - je také pravdou, že ne všude jsem jel podle předpisů (a cesta byla neskutečně bezproblémová), nicméně postupem doby čas příjezdu korigoval - tak jak je zvykem. Výpočet trasy z Prahy do jedné prxxxe v Chorvatsku u mě trvá tak asi 10 sekund - to je maximum. Výpočet tras po Čr je tak asi maximálně během napočítání 1,2,3! [/QUOTE]
Na tom Kaiserovi mas 6.1 ?
6.7.2008 08:36
bjirkaSamozřemě že ne!
Stále WM6.0 ROM helmi_C 1.57.00.04 clean. WM6.1 jsou zatím víceméně nepoužitelné. Oficiální více, neoficiální méně, ale nepoužitelné. Zkouším všechny ROM co se kde objeví a v každé je vždy nějaký problémek.
6.7.2008 08:51
tom.tntto bjirka:

jakou používáš mapu?

6.7.2008 06:33
gigerTak to bude tou ROM.
Ja mam oficialnu WM 6 (1.56.405.5) a zoom tam nefunguje.
6.7.2008 09:36
bjirka[QUOTE="tom.tnt"]to bjirka:

jakou používáš mapu?

[/QUOTE]
720.1802, 720.1803 - u obou na Kaiserovi zoom HW tlačítky funguje. Ale zkoušeno na HTC Trinity s WM6.0 a tam to nejde. Ale na Trinity je repack 3 pro QVGA v blue verzi, narozdil od toho na Kaiserovi mám nainstalovanou black verzi. Jestli to však záleží na barevné variantě zkoušet nehodlám. Zkus černou verzi pokud nemáš, třeba je to v tom. Tedy pokud je to pro tebe důležité (HW zoom jsem ještě nikdy v reálu nepoužil - od toho je tam přece autozoom).
7.7.2008 11:59
tom.tntMohl by jsi zkusit nějakou trasu z bodu A do bodu B, např. ČR-centrum města Praha do centrum města Hradec Králové, nebo i více tras a změřit asi kolik sežere výpočet (+- nějaká sekunda) a kolik km to najde a čas trasy.
Jo mapu jsem tušil, že máš 720.1802-3, ale ptal jsem se na pokrývané území, jako Western Europe nebo Eastern Europe, apod. protože já mám 720.1803 Western a Central Europe a možná ten výpočet trvá dlouho právě kvůli této mapy.

Dík Tom

7.7.2008 12:01
tom.tnt[QUOTE="giger"]Tak to bude tou ROM.
Ja mam oficialnu WM 6 (1.56.405.5) a zoom tam nefunguje.
[/QUOTE]

Tak odzkoušeno na HTC Kaiser, TT7 repack3 black, HW tlačítka nahoru a dolů fungují, zoom jde. Tlačítka doleva a doprava mění hlasitost. WM 6.0, Helmi Clean ROM.

Tom
7.7.2008 12:22
Latexman_ce4youOhledně té rychlosti výpočtu a načítání kolegovi pomohlo vše z karty zkopírovat na disk a znovu nahrát zpět na kartu. Nebo zkusit nějaký program na defragmentaci. Ale to zkopírování a znovu nahrání opravdu výrazně pomohlo.
7.7.2008 12:28
Latexman_ce4youJeště mám jeden dotaz. Známý instaloval TT_Nav_7.450.9028_repack3-qvga na ASUS P353 a po instalaci přestal jít na tomto zařízení zvuk i mikrofon. Nepomohla ani odinstalace. Po hardwarovém resetu a přeinstalaci a opětné instalaci to samé :? Nestalo se někomu něco podobného? Nemá někdo nějaký tip jak to odstranit? Na fórech jsem zatím nikde nic neobjevil. Dík za každou radu. :)
7.7.2008 01:17
kubiszasi o pet stranek zpet:

[QUOTE]Smaz z adresare Windows BtCoreIf.dll a softreset. Normalne nemusi byt videt, tak radsi pres RescoExplorer, ci neco podobne chytreho. [/QUOTE]

mel sem stejny problem, ale drive, nez sem si precet tohle, sem udelal hard reset...toz dejte vedet, jestli to fakci...
7.7.2008 04:34
tom.tnt[QUOTE="Latexman"]Ohledně té rychlosti výpočtu a načítání kolegovi pomohlo vše z karty zkopírovat na disk a znovu nahrát zpět na kartu. Nebo zkusit nějaký program na defragmentaci. Ale to zkopírování a znovu nahrání opravdu výrazně pomohlo.[/QUOTE]

Tak tohle můžu jen potvrdit.
Naformátoval jsem SD kartu a nahrál vše znova, zkontroloval fragmentaci souborů a ejhle, TomTom šlape jak hodinky, výpočet trasy se časově moc neliší od předchozí verze.

Díky za tip, jsem spokojen.

Tom
10.7.2008 01:34
TALI[QUOTE="Latexman"]Ještě mám jeden dotaz. Známý instaloval TT_Nav_7.450.9028_repack3-qvga na ASUS P353 a po instalaci přestal jít na tomto zařízení zvuk i mikrofon. Nepomohla ani odinstalace. Po hardwarovém resetu a přeinstalaci a opětné instalaci to samé :? Nestalo se někomu něco podobného? Nemá někdo nějaký tip jak to odstranit? Na fórech jsem zatím nikde nic neobjevil. Dík za každou radu. :) [/QUOTE]

Mám Asuse 636N na rozchození zvuku stačilo přejmenovat BTCoreif.dll a BtSdkCE30.dll (ve windows adresáři zařízení) a provést soft reset. Ještě TT7 přenastavil původní COM (4 ) port pro GPS (Nastavení/systém/GPS/Port pro programy GPS) na COM 5. Stačilo tedy vybrat "Jiný NMEA GPS přijímač", rychlost 57600, a COM5 port a GPS zařízení bylo nalezeno a funkční.
10.7.2008 09:25
k.karel_ce4youPodobně na hx4700 , vše funguje, pro zvuk stačí přejmenovat/smazat vyše uvedená dll
12.7.2008 08:54
Wodka_ce4youPostupoval jsem podle nápadu na urychlení práce s TT7 (vymazat kartu a nahrát ji znova). Posléze se mi objevil problém, že tt hlásil - nedostatek paměti (hloupost).

Na netu jsem narazil na návod:

1) Přesuňte/smažte všechny mapy na telefonu
2) Spusťte TT - ten vám nahlásí, že nemáte žádné mapy a nabídne stáhnout jednu zdarma - tu si stáhněte. Spusťte TT - budete tam mít tu mapu.
3) Vypněte TT, nakopírujte si do zařízení potřebné mapy. Spusťte TT a přepněte na požadovanou mapu.

Mapu staženou z netu nemažte, nebo se vám chyba objeví znova...

Otestováno - mě to nefunguje. Ale jiným třeba ano. Když přidávám oznámení bz, tak po finálním potvrzení mi to spadne a n=íše - Not enough memory available.
12.7.2008 10:46
tom.tntZdravím,
to se mi zdá trochu divné!!!

Přece když pracuješ s kartou (vymazat a nakopírovat znova) tak TT7 spuštěný není a v podstatě ten program ani nemá páru a tom co se na kartě děje.
Jde přece jen o to, aby ty mapy (datové soubory) nebyly na kartě fragmentovány, více méně je to taková rychlá defragmentace pro rychlejší čtení obsahu datových souborů jednotlivých map.

Nebude ten nedostatek paměti v něčem jiném?

Já žádnou mapu přes TT7 stahovat nemusel.
Jediné, co jsem udělal, bylo nakopírování adresáře "Navigator" do Program Files, TT7 jsem už po novém flashi neinstaloval, není to třeba, jen to kopíruji a s předchozím nastavením.

Nenarazil jsem na jediný problém s TT7, žádná chyba při práci s BZ, s upozorňováním, zvuky, hlasy apod.

Všechno jede.
I HW tlačítka, ovládají zoom a hlasitost.

Testováno na WM6 Helmi Clean ROM a WM6.1 HyperDragon IIIi Lite.
TT7 7.450 (9028) repack 3 black

Tom
12.7.2008 09:41
Bucci_ce4youZvláštní TT7 mi funguje na HTC Artemis i HTC Polaris uplně bezchybně.

Po instalaci na acer C510 s WM 5 na PPC přestal fungovat zvuk (uplně), pomohl až HR...
Po instalaci TT6.032 to samé (podotýkám, ža tato verze je oficiální a koupená)
Až instalace 6.010 funguje tak jak má a zvuk "nezruší"

netuší někdo co s tim?
17.7.2008 08:34
skosturikNěkteří uživatelé TomTom7 si zde na fóru stěžují, že jim navigace jede pomalu. Obvykle se to projevuje tak, že řidič projede úsek cesty a teprve po nějakých 100m až 200m poté se aktualizuje displej navigace s polohou. Někdy trvá překreslení nové polohy na displeji více než 5s, což je zejména ve městech už opravdu na hranici únosnosti. Dle mých zkušeností je to způsobeno velkým množstvím bodů zájmu, které jsou aktivovány pro zobrazování na displeji ve volbě "Zobrazit BZ na mapě". TT7 si totiž například automaticky aktivuje všechny body zájmů stažené z webu http://www.poi.cz a tak jich tam máte rázem zaškrtnuto k zobrazení klidně i 30. Kritickým místem pro rychlost zobrazování mapy je tedy volba "Zobrazit BZ na mapě". Zatrhněte pouze nezbytné minimum kategorií. Doporučuji toto:

- Benzínová pumpa
- CZ-Nakup
- CZ-Radary_vsechny
- Nakupni strediska
- Otevrene parkoviště

Pak Vám TT7 začne „žít“ a pošlape jak hodinky.
17.7.2008 11:08
Kolda.ospravny postreh :-)

napriklad ale ja na mem Diamondu mam zaskrtnute pouze cerpacky a radary a stejne bezi pomaleji nez iG08 :-)
takze na toto nespolehejte jako na vselek. spis jde taky o to jake mate zarizeni a jakou pouzivate mapu!!
17.7.2008 12:50
Docent[QUOTE="skosturik"]Pak Vám TT7 začne „žít“ a pošlape jak hodinky.[/QUOTE]
Tvůj příspěvek je něco jako objevení Ameriky letos, pokud by ses obtěžoval přečíst si něco na poi.cz před tím, nežs tam vtapetoval némlich stejný příspěvek jako tady, tak bys zjistil, že jde o věc dávno známou :cool: .
17.7.2008 12:59
KocirNemyslim si, ze je dobre kritizovat nebo ironizovat SKOSTURIKA. Ono najit tu jeho informaci ve vllaknu, ktere ma 24 neudrzovanych stran a tema se tam meni co strana, je dosti tezke.
17.7.2008 01:29
DocentJo tak to budeme stále dokola dávat do vláken informace, které jsou někde uvnitř? Aby byly znovu na začátku na očích? Tak to fakt pak nebude vůbec nepřehledné :sarcastic: .
17.7.2008 03:57
Bucci_ce4youinstaloval sem TT7 na ACER C510, po jeho instalaci na WM5 přestal fungovat zvuk - uplně (ne jen v TT), neví někdo čím to může být...

... zvuk začal fungovat až po HR

podobnej problém se tady řešil s BT*.dll z Adresáře Windows, ale myslim, že to je jinej problém
ta samá instalace na HTC Polaris a HTC Artemis funguje perfektně
21.7.2008 04:11
hosic_ce4youZdravim, mate nekdo TT7 na HP hx4700 s WM 6.1 ?

Nedari se mi rozchodit spoluprace TT7 a TTH 2 kvuli MapShare.

Diky
22.7.2008 10:02
hosic_ce4you[QUOTE="Bucci"]instaloval sem TT7 na ACER C510, po jeho instalaci na WM5 přestal fungovat zvuk - uplně (ne jen v TT), neví někdo čím to může být...

... zvuk začal fungovat až po HR

podobnej problém se tady řešil s BT*.dll z Adresáře Windows, ale myslim, že to je jinej problém
ta samá instalace na HTC Polaris a HTC Artemis funguje perfektně[/QUOTE]

Mel jsem na hx4700 ten samej problem.
Na WM 6.1 po instalaci TT7 prestali fungovat veskery zvuky.
Vyresil jsem to smazanim souboru btcoreif.dll

Funguji zvuky v systemu i v TT7.
22.7.2008 11:02
Bucci_ce4youdík za radu, vyzkoušim
24.7.2008 06:35
mates2[QUOTE="hosic"]Zdravim, mate nekdo TT7 na HP hx4700 s WM 6.1 ?

Nedari se mi rozchodit spoluprace TT7 a TTH 2 kvuli MapShare.

Diky[/QUOTE]

Ona je verze TT Home 2 pro PDA? :O Asi mi něco uteklo :((
24.7.2008 08:09
strojvudceNení. :( , ale funguje.
24.7.2008 08:29
hosic_ce4youZkousel jsem to cely den na hc4700 WM6.1 a nefunguje to.
Na netu jsem nekde nasel seznam PDA, na kterych to chodi.
24.7.2008 08:55
[Jilem]KarellTT home 2 skutečně je a máš-li TT7 podle něho korektně nainstalovaný (adresář Navigator v Program Files v zařízení a ne na kartě), tak funguje i Map Share. Pravidelně si stahuji aktualizace map.
25.7.2008 10:12
strojvudceTak. Ale navíc, alespoň na mém Cruisovi, je nutný před každým připojením k TTH2 smazat soubor ttnavigator.bif z adresáře Navigator i z rootu karty.
25.7.2008 10:16
strojvudceUPS..., a je to tu dvaktát. :(
25.7.2008 02:05
jeenik_ce4you[QUOTE="strojvudce"]Tak. Ale navíc, alespoň na mém Cruisovi, je nutný před každým připojením k TTH2 smazat soubor ttnavigator.bif z adresáře Navigator i z rootu karty. [/QUOTE]

nějak to nefunguje, a je třeba mít zapnutý Tomtom v PDA?
25.7.2008 06:18
strojvudceNe, jen v TomTomu musíš zatrhnout, který opravy chceš. A po každým zapnutí se vytvoří ty .bif soubory, tak se musí smáznout před připojením k TTH2. Jo a musíš mít účet u TomTomů a být přihlášen v TTH2.
Jinak jak už bylo uvedeno, tt7 (Navigator) je v složce Program Files v PDA (ne na kartě).
25.7.2008 06:48
toorek_ce4youJá to zkouším pořád dokola, dokonce jsem to i přeinstaloval, ale pořád ne a ne se spojit. :(
25.7.2008 07:03
Petr-Lisy[QUOTE="karpi"]K dispozici je "TomTom NAVIGATOR 7 v7.450.9028 repack3" předělaná a vyladěná na PDA.
Taktéž mapy v720.1803.

Pokud máte zájem, kontaktujte privátně.[/QUOTE]

Zdravím,
Můžete mě poradit kterou doporučujete mapu pro CZ a DE na TT7.

petr.lisy@seznam.cz
29.7.2008 08:48
Petr L._ce4youNevite kde se da vypnout upozornovani na prekrocenou rychlost?
29.7.2008 09:03
Milan_BMENU: Změnit předvolby - Zámek - a hned v první obrazovce druhé od spodu " Upozorňovat při překročení maximální rychlosti"
6.8.2008 06:12
MyschooJakej je rozdil mezi TT6 a TT7 pro PDA ??
6.8.2008 08:39
bjirkaSkoro žádný a dost podstatný. Je otázka z které strany to vezmeš. Nicméně toto přesně se zde již probíralo.
TT7 jako aplikace je skoro stejná jako TT6 - až na drobné kosmetické rozdíly.
Podstatné však je že pod TT7 jdou spustit novější mapy - ve verzi 7!
6.8.2008 09:09
DocentHlavně ten, že TT 6 je oficiální verze pro PDA, zatímco TT 7 existuje oficiálně pouze jako OEM pro HTC Diamond, a všechno jiné jsou "domácí úpravy" oné OEM verze...
6.8.2008 11:22
MyschooTakže verze 7 muže padat atd. ? Za to verze 6 bude mit starsi mapy, ale bude stabilni ?
7.8.2008 08:46
hosic_ce4youZatim jsem s verzi 7 procestoval asi 2000 km po Rakousku, Italii v Alpach a nespadla ani jednou.
Mam ji na HP hx4700. GPS prijmac v CF slotu.
7.8.2008 08:47
Kolda.overze 7 rozhodne nepada - funguje spolehlive - pozitivni jsou nove mapy a drobne ficuriny v systemu
upgrade se oplati :-)
10.8.2008 10:33
Turkey_ce4youJj mohu potvrdit, TT7 jede parádně a i bez jakéhokoliv zpoždění. :D
10.8.2008 11:04
jimbeam_ce4youa hlavně mi na Cruisovi zůstane, na rozdíl od iGo8, 40% volné paměti, takže můžu i přes HF telefonovat:D
19.8.2008 01:42
Masheprosel sem to tu v ramci moznosti, takze TT7 ha Kaiserovi beha, spravne?

dival jsem se na netu na moznosti upgradu z TT6 na TT& ale nic jsem nenasel (ani cenu) v podstate me zajima
- je mozne upgradovat TT6 na TT7?
- jeslti ze ano, dostanu autmaticky v cene upgradu i nove mapy (ty co jsem mel pro TT6) nebo je nutno vse kupovat znova?

ma s tim nekdo zkusenosti?

dik
19.8.2008 02:44
DocentNěkdy nezaškodí přečíst si alespoň příspěvky na stránce, když už ne v celým vlákně:
Zasláno: 6. srpen 2008, 21:09
19.8.2008 03:59
Masheaaaha .. dik
21.8.2008 07:37
predmierNa PDA mám 40 MB RAM, voľnej max do 20-23 MB (aj po HW resete) viac neviem získať.
iGO8 mi na tom ako tak šlape. (iGO8 však nie je TomTom).

TomTom 6 šlapala v pohode, pri verzii 7 mám však málo pamäti.
Nevie niekto poradiť, či je možné nejako nastaviť konfiguráciu TT7, tak, aby šlapala s vyššie uvedenými parametrami, prípadne či nie je nejaká lite verzia, menej pamäťovo náročná ?

Ďakujem
21.8.2008 01:22
Ati_ce4youNa HTC universal jede bez problému a tomtom 7 je asi 100x rychlejsi než tomtom6 a funguje i česky hlas Miroslav takže super :yes: :cool:
31.8.2008 12:10
headquest_ce4youNestava se vam, ze navi TT7 ukazuje na obrazovce smer nekam, ale hlas rika smer opacne?? Vcera jsem kvuli tomu radsi zapnul TT6...:no:
1.9.2008 05:54
jimbeam_ce4youměl jsem ten pocit u hlasu Gody, přešel jsem zpátky na Miloslava. Když jsem ho nechal ale opakovat, tak to bylo dobře, možná šlo o pocit
1.9.2008 09:23
prtdlacka[quote=headquest]Nestava se vam, ze navi TT7 ukazuje na obrazovce smer nekam, ale hlas rika smer opacne?? Vcera jsem kvuli tomu radsi zapnul TT6...:no: [/quote]

Toto se mi stává na jednom místě, kudy často projíždím, a totéž bylo i s verzí 7 - hlas Miloslav.
26.9.2008 06:46
jirysTake se mi to stává na jedné křížovatce v HAVÍŘOVĚ , kudy často projíždím, s verzí 7 - hlas Miloslav . Šipka ukazuje do prava a říká že mám jet do leva
6.11.2008 11:02
rado101k_ce4youMam HTC Kaiser a nasinstaloval som si TT6 a potom aj 7 a nasiel subor ttnavigator.bif ale stale ho neviem precitat a najst cislo ID pristroja,neporadite mi niekto prosim????:disgusted:
7.11.2008 09:11
bjirkaNakopíruj do PC, a otevři ho v poznámkovém bloku.
10.11.2008 12:10
rado101k_ce4youDiky moc.....
18.11.2008 08:29
DžankMůžete mi prosím poradit? Stále se mi nedaří stahovat přes tomtom home mapshare pro TT7. Jak mám postupovat, aby to běželo? Na mém GO to běží bez problémů, ale tady to nechce jít. Díky za rady
18.11.2008 09:33
bjirkaU mě to funguje takto: Aplikaci mám nainstalovanou v interní paměti přístroje, mapy uložené na kartě.
V aplikaci musí být přes menu povoleno/aktivováno přijímání oprav map.
Pc přes který se mapshare stahuje musí být připojené k internetu a zařízení připojené k PC přes Active sync (WMDC) - musí být zelené.
V této chvíli je třeba spustit TTHome (nejlépe poslední verzi).
V TTHome zvolit z výběru paměťovou kartu, kde jsou uložené mapy.
TTHome vše dále udělá již automaticky - zjistí jaké mapy jsou na kartě a zeptá se na stažení oprav.
Uvedený postup mi funguje na verzích aplikací 7.450.9028 a 7.451.9033 se všemi možnými sedmičkovými mapami. Při připojení zařízení kde je aplikace TT7.910.9185 s mapou verze 815.2024 hlásí TTHome, že nejsou k dispozici žádné opravy map. Popsaný postup je vyzkoušený na HTC Trinity a Kaiser.
19.11.2008 09:42
tomasd_ce4youUprava menu v TT7
Mam naplanovanou trasu. V rezimu Prohlizet mapu vyberu nejaky bod a v menu Pozice kurzoru bych potreboval místo ikonky "Volan"i dat "Cestovat pres". V TT6 to bylo a tady mi to desne chybi. V te uprave mnu souboru se moc neorientuji. Poradi pls nekdo?
20.11.2008 08:04
AtisbustyAhoj všem, již jsem se ptal v jiném fóru, ale zde je asi dotaz na správném místě. Mám TT7 7.450(9028) , telefon HTC Touch HD. A obrazovka na zadávání adresy vypadá viz. níže. Klávesnička nepoužitelná prstem ani ve fázi klidu, natož v autě za jízdy. Za každou radu předem díky ...

Aleš
21.11.2008 11:25
DžankTaky mám Touch HD a toto je způsobeno verzí TT pro QVGA. Pořebuješ verzi VGA, která má černé provedení spodního panelu. Po nainstalování této verze je již vše v pořádku.
27.11.2008 05:04
kyznohzkousel jsem obe verze jsou naprosto totozne, je to zpusobeno rozlisenim displeje tusim WVGA, takze by musela byt verze pro toto rozliseni
28.11.2008 03:08
qwero_ce4youmám Jade, hneď na začiatku som čelil problému nanačítavania údajov zo vstavanej GPS-ky. Potom som náhodne spustil Quick GPS, čosi downloadoval a vstavaná GPS-ka sa "chytla" a bezproblémovo fungoval jak TomTom7 aj iGo8. Len dnes som skúšal inštalovať GPSport, nabehla úvodná obrazovka s hľadaním gps údajov, nič sa nenašlo ani nerozbehlo, ale zato sa mi akosi zablokovalo načítanie gps-ky pre doteraz fungujúce navigácie, napriek tomu, že aplikácia hlási spojenie s gps receiver-om.
Preto prosím, otázka na skúsenejších:
- ako "rozbehnúť" GPS-ku na začiatku?
- ako ju "odblokovať" keď mi ju teraz navigácie nečítajú?

resp. neposuniete tu link, kde sa tento problém so vstavanými gps rieši?!

Vopred díky za ochotu.
28.11.2008 09:29
bjirkaNěkolik otázek, které jsou vlastně odpověďmi: Proč jsi instaloval GPS Port?? (podle mého na tomto zařízení nesmysl).
Když už jsi nainstaloval GPS Port máš ho správně nastavený?
Změnil jsi po instalaci porty GPS v GPS programech, když ti GPS Port posílá GSP data na jiných portech, které jsi si nastavil?
29.11.2008 02:03
qwero_ce4youprečo? - chcel som to vyskúšať pre navigáciu v teréne, namiesto Ozi-ho.
nastavenie portov - pokúšal som sa nainštalovať GPS-port pre WM a ten mal pri spustení prednastavené iba dva porty: 4 a 7, po stistnutí start tlačítka vypisovalo mi to stále iba "Listening" a nič. Tak som to zhodil, pre istotu vyčistil system pomocou MemMaid, ale aj tak komunikácia s gps-kou haprovala. Domnievam sa, že týmto som nenastavoval žiaden defaultný port pre gps a ako som písal, navigácie TT a iGo spojenie s gps potvrdzovali, iba nedostávali alebo nepreberali žiadne dáta.
29.11.2008 04:41
bjirkaA co je vlastně program GPS port. Osobně jsem měl za to, že něco jako GPS gate, GPS Proxy atd. Pokud je to co jsi nainstaloval pouze běžný GPS program pak beru zpět.
29.11.2008 05:22
Docent[quote=qwero]chcel som to vyskúšať pre navigáciu v teréne, namiesto Ozi-ho..[/quote]
To si děláš srandu nebo to myslíš vážně? TomToma na navigaci v terénu místo OZIho?

30.11.2008 03:31
qwero_ce4younie, špatne pochopené. Skúšal som inštalovať program GPS Port - varianta Trekbuddy pre Windows Mobile (Trekbuddy - Java navigacia) dosť podobná Ozi. Preto správny zmysel je: GPS Port namiesto Ozi ( a nie TT namiesto Ozi a dokonca ešte do terénu!!:D )
Problémom zostáva, že pri štartovaní GPS Port programu, ten sa snažil spojiť s internou gps-kou na porte 4 alebo sedem, bezúspešne, až som to vypol, ale tým spustením sa akosi "zablokovalo" načítanie údajov z gps-ky v aplikáciach TT7 aj iGo8. Aplikácie potvrdzovali nadviazanie spojenia s internou gps ale bez prenosu údajov.

p.s. medzitým som skúsil ešte raz spustiť Tom-a v jedúcom aute (aj keď predtým 2 pokusy nevyšli), program sa po niekoľkých sto metroch"chytil" aj s údajmi z gps-ky. Čiže znova akousi náhodou to opäť funguje, ale prečo teraz áno a prečo predtým nie, zostáva otázkou. Má niekto viac vedomostí o danom probléme???
9.12.2008 10:00
htcjirka[quote]Ahoj všem, již jsem se ptal v jiném fóru, ale zde je asi dotaz na správném místě. Mám TT7 7.450(9028) [/quote]

Verze 7.910.9185 je optimalizovana pro 800x480 a zobrazuje klavesnicku jiz korektne na Touch HD
3.1.2009 12:18
Esc2005Ahoj všem! V tomhle jsem trochu začátečník, takže mě omluvte. Nainstaloval jsem TT7, ke které mám i dvě mapy. Nahrál jsem je normálně na kartu, ale ouha. Jednu z nich mi TT nechce najít vůbec a při druhé řve něco o špatném aktivačním kódu. O moc nejde, protože to jsou stejně mapy Beneluxu. Raději bych sehnal střední E. a západní E., ale kde??? K verzi TomTom6 bych mapy měl, ale žádné TT6 se mi nepovedlo na mém E-TEN Glofiish x610 vůbec rozchodit (asi kvůli WM 6.1). Za každou radu, zkušenost a link děkuji!
12.3.2009 05:39
VladousMapy pro TT6 si klidně smaž. Použít v TT7 je nelze. Mapy na TT7 je možné získat pouze p2p sítěmi (Torrent, RapidShare a.t.d.) Bohužel pouze mapa ti nebude stačit. Ještě budeš potřebovat program na úpravu souboru *.meta z mapy. Ale i to se na jmenovaných serverech sehnat dá. :)
14.4.2009 06:25
TOKYJENajdi si na www.kubikula.net sekci GPS Navigace. Najdes tam vse vcetne samotneho TT7, map a aktivatoru map.
21.5.2009 01:48
pedros_ce4youDobrý den. Mám dotaz, jestli by šel TT 7 pro PDA nainstalovat do této GPS navigace. Případně jakýkoli TT, ne jen pro PDA.
link

V této GPS už nějaká navigace je, ale TT je jen jeden. Mám ho teď v mobile, ale mapy jsou už poměrně zastaralé...

Díky za rady a pomoc.

Upraven link
21.5.2009 06:59
VladousTomTom 7 používám a žádné problémy s ním nejsou. Poslední verze map jsou pokud vím 8.x . Je velmi dobře zpracovaný určitě ho zkus! :yes:
1.6.2009 08:03
ClonyXXL_ce4youAhoj kluci šikovní!!! Zachraňte mě prosím!!!
Měl jsem a mám PNA MIO C 720 a na něm mi běží poslední verze TT. Protože jsem slepejš, pořídil jsem si PNA MIO C 725 se 7" displejem. Toto mio dokonce standartně obsahuje průzkumníka, přes který se dá spustit program - např. IGO8 v pohodě. Strčil jsem tedy do něj stejnou verzi TT. Přes průzkumníka jsem ho nerozchodil. Tak jsem nainstaloval mioPocket a přes něj jsem Tomtoma sice spustil, všechno snad maká jak má, jen jeden ZÁSADNÍ problém to má – NE A NE CHYTIT GPS SIGNÁL. Zkoušel jsem snad všechny kombinace voleb a nic.
V okně Stav GPS vpravo nahoře je maličký žlutočerný „terčík“, který se u jiných zařízení podle mě asi tak po vteřině pootáčí a řekl bych, že to je známka toho, že to maká OK. Jenomže tady prostě stojí a stojí, když na něj klepnu tak se pootočí, signál nikde a nakonec to začne tvrdit, že chybí zařízení GPS. Když na něj klepnu několikrát, tak dokonce jakoby najde satelity - seřídí se čas a dokonce naběhnou modré grafy kvality signálu. ALE KOLEČKO ZASE STOJÍ. Když na něj zase klepnu několikrát, tak se za chvíli zase jakoby chytnou, seřící se "posunutý" čas, zase to ukáže satelity, ale ZASE KOLEČKO STOJÍ!
Předpokládám, kdybych to kolečko nějak udržel v chodu, že by to makalo OK, ale protože se stále zastavuje, tak to asi nemá šanci.

A přesně ten samý TT mi na mio 720 maká v pohodě.
Přitom origoš MioMap chytí signál hned a IGO taky. Navíc, co jsem už tomtoma v životě strkal na tolik míst, ještě NIKDY se mi toto nestalo. A jsem z toho paf. Nevím co s tím.
Verze TT je 7.910 (9185)

Ještě mě napadá - ve volbách je:
Vestavěný přijímač GPS - to se nechytá
Vestavěný příjímač GPS Tomtom - taky se nechytá
Jiný NMEA GPS přijímač - ten vypadá nadějně (asi jako vždy)
s Baudovou rychlostí asi nemá cenu něco dělat - na funkčním to funguje snad všude, a dál mám volby
USB Cable - to předpokládám, že bych musel mít externí GPS na kabelu a to nemám, dále mám
GPS_com - toto volím, ale hold blbne
a TMC_com - to asi nemá cenu zkoušet (stejně se nechytá)

Nikde jsem ale nenašel jakoukoliv volbu nastavení com - bohužel. Ale ten to SNAD najde samo.

PŘEDEM MNOHOKRÁT DĚKUJI ZA ŠIKOVNÉ NÁPADY!!!
2.6.2009 05:01
Zdenek MalinskyS dotazy na PNA navigace se obrať na poi.cz - zde se řeší TT jako aplikace na zařízeních s OS Windows Mobile.
3.6.2009 08:28
ClonyXXL_ce4youTak promiň, ale myslel jsem, že Tomtom je pořád Tomtom, i když na něčem jiném. Ale co by pomohlo jednomu TT, to by mohlo to samé pomoci tomu druhému TT. Každý jsme se s něčím prcali, a každý má nějaké zkušenosti. Víc hlav víc ví. A když tu napíšeš něco takového, tak už mi nikdo ani neodpoví, abys ho taky nepr....
Tak zatím díky za všechny rozumné nápady.
3.6.2009 09:38
Zdenek MalinskyNe, to jsi mě nepochopil. Ta část diskuzního fóra se jmenuje Navigace pro Windows Mobile z čehož, stejně jako z oststatních částí fóra i webu je snad pochopitelné, že se věnuje všemu kolem zařízení s OS Windows Mobile. Kdybychom se věnovali i PNA navigacím, bylo by pro ně vyhrazena část fóra. Proto jsem tě odkázal na poi.cz, kde mimochodem působí i jeden z našich moderátorů (se kterým jsme domluveni na odkazování s PNA dotazy) a kde je rozhodně více uživatelů a majitelů PNA schopných pomoci.

TomTom je sice pořád TomTomem, ale je to asi jako argumentovat na škodováckém fóru, že potřebuješ poradit se sekačkou Mountfiled a že je to vlastně skoro stejné, že se do obojího leje benzín. :sarcastic:
4.6.2009 02:05
DocentObávám se, že na poi.cz mu neporadí, protože se mně moc nezdá, že by instalace TomToma na MIO byla legální :sarcastic: .
4.6.2009 03:19
Zdenek MalinskyTakže crackonoš? No tak to ani tady. link
10.7.2009 11:27
Spawnczchtel jsem se zeptat, zda-li navadeni jizdnimi pruhy umi tomtom jen u jejich navigaci nebo jestli je mozne tuto funkci zapnout i na tomtomu v PDA ?

Diky za info
16.8.2009 08:17
mike-bikerZatím nelze. Mám TT7 450.9185, což je poslední revize a mapy verze 830. Jedině prý nějaké nové mapy na PNA. :!: