Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

3D aplikacia na PDA pod Windows Mobile 5

Kubo (0)|25.11.2007 00:04
Zdar,
chcem si vytvorit aplikaciu (rotovanie 3D objektov, osvetlenie, plochy, priestorove krivky) na moj PDA. WM 5 by mali mat ako sucast Direct3D, v ktorom by som danu aplikaciu chcel realizovat. Zaujimalo by ma, ci je na danu ulohu vhodne a vlastne mozne pod WM 5 pouzit C#??? Na strankach Microsoftu som nasiel nieo v style managed code (vhodne pouzit C#, VisualBasic) / native code (C++). Neviem teda, ci to robit v C++ alebo C#. Su tam nejake rozdiely (ak neratam rozdiely medzi C++ a C# ako takym) ???
RStein (2012)|25.11.2007 09:03
Jestlize nemate nejake specialni pozadavky na vykon a nevadi vam v CNF napr. delsi doba startu aplikace, myslim, ze klidne muzete pouzit "managed" directx prostory.
Saman_ce4you (1451)|25.11.2007 10:21
A najakem zarizeni to bude provozovano? Co jsem kdysi zkusel nativni 3D dema, co jsou vw WM5 SDKcku, na Variu, byla to bida, rotovani otexturovavnho polygonu asi 1 FPS. Na aximovi s 3D akceleratorem to uz slo, ale aplikace psany primo v SDK pro dany 3D akcelerato, jsou jeste rychlejsi..
RStein (2012)|25.11.2007 10:39
saman: To je pravda. Ja jsem po vyzkouseni dem hledal duvody pomaleho vykreslovani na netu a dovedel jsem se, ze u novejsich zarizeni s OMAPem by to nelo byt lepsi, protoze pouzivaji jiny driver nez puvodni "referencni" - na MSDN blogu je cely spot, ktery se tomu venuje. U me je ale grafika na okraji zajmu, a proto jsem se po podrobnostech prilis nepidil :)
Kubo (0)|25.11.2007 16:30
Ide o to, ze robim bakalarsku pracu na temu 3D aplikacie na mobilnych zariadeniach. jej sucastou ma byt aj konkretna 3D aplikacia s naslednou realizaciou vykonostnych testov. Skor by malo ist o nejaku jednoduchsiu aplikaciu. Boli dve moznosti:

1. OpenGL, resp. OpenGL ES
2. DirectX, resp. Direct 3D mobile, C++/C#

Rozhodol som sa pre variantu 2 (pohodlnejsie programovanie, emulatory, rychlost programovania). Teraz sa vsak snazim zorientovat v moznych pristupoch k tvorbe 3D aplikacii na PDA a vybrat si pre mna tu "najpohodlnejsiu" variantu. V skole mi dali HP iPAQ hx2495 Pocket PC, na ktorom to mam robit ....