Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II nebo E-TEN X800?

davfiala_ce4you (16)|24.11.2007 16:18
Odešel mi mobil do věčných lovišť, tak vybírám něco jiného. Ale teď se nemohu rozhodnout. Pomůžete?

HTC
+: klávesnice, vyšší RAM, 3Mpx foťák
-: procesor->rychlost, QVGA disp.

E-TEN
+: VGA displej, GPS se SirfIII
-: klávesnice není, foťák 2Mpx, RAM?(ale slyšel sem, že to nový firm řeší)

Díky za pomoc...
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2007 16:50
TyTN II alias Kaiser má také integrovanou GPS. Navíc rozdíl procesoru je minimální. E-Ten má sice o 100 vyšší frekvenci, ale zase musí na displeji vykreslovat díky VGA 4x více bodů.
davfiala_ce4you (16)|24.11.2007 16:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]TyTN II alias Kaiser má také integrovanou GPS. Navíc rozdíl procesoru je minimální. E-Ten má sice o 100 vyšší frekvenci, ale zase musí na displeji vykreslovat díky VGA 4x více bodů. [/QUOTE]Jo máte pravdu, GPS má. Ale myslím, že Qualcommu a nevím jak je to s kvalitou. Do teď jsem měl GPS modul se SifrIII a byl jsem s ním opravdu spokojen. Jak hodnotíte kvalitu displeje u toho TyTNII?
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2007 17:09
Je to sice "jen" QVGA, ale hodně povedený.
davfiala_ce4you (16)|24.11.2007 17:18
Zdenek Malinsky> Z Vašich odpovědí mě vyplívá, že se přikláníte k HTC...
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2007 17:26
Chceš mi ho koupit? Tomu se rozhodně nebráním ;)

Osobně bych mu dal přednost, ale pokud vím, chceš si něco pořídit ty. Zajdi někam do obchodu, prohlédni a vyzkoušej sám - ty ho budeš používat (já mám 3, což snad stačí). Oba by měli mít skladem třeba v AH Mobile.
Martin Ráž Hoch (1832)|24.11.2007 17:36
Asi tak, řešit to tady nemá cenu, protože je to otázka preferencí... osobních (ne sousedovo, ne ostatních uživatelů) a Zdeněk má pravdu pravdoucí, že rozhodně neprohloupíš, když výběru a porovnání dáš trochu času. Protože my tady můžeme diskutovat do aleluja a stejně se k ničemu dobrému nedobereme.
davfiala_ce4you (16)|24.11.2007 17:39
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Chceš mi ho koupit? Tomu se rozhodně nebráním ;)

Osobně bych mu dal přednost, ale pokud vím, chceš si něco pořídit ty. Zajdi někam do obchodu, prohlédni a vyzkoušej sám - ty ho budeš používat (já mám 3, což snad stačí). Oba by měli mít skladem třeba v AH Mobile. [/QUOTE]No to máte sice pravdu, ale během 10min zkoušení nezjistím vše co bych potřeboval, tak se ptám :) Jinak díky, zkusim si to někde vyzkoušet, ale nemám auto, takže to bude problém.

MRH> Rád bych tomu dal čas, ale jsem bez mobilu, což je blbé. Ale taky díky za radu.
htcjirka (1875)|24.11.2007 17:58
Doporucuji precist tuto recenzi
Buhuzel Eten je na tom velice spatne s RAM.
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2007 17:59
K TyTNu II alias Kaiserovi tu už diskuze jsou, tak stačí vyhledat a přečíst.

Můžeš taky zajít na některý ze srazů. Je tam dost vysoká pravděpodobnost, že tam některý z požadovaných modelů bude.
RStein (2012)|26.11.2007 23:18
Jako vzdy jsou v Cechach recenze na ETENa, stejne jako na ostatni zarizeni,zatim az prilis vstricne. Ta korektnost, kdy se redaktori boji poradne kritizovat, aby s nimi distributor/prodejce priste spolupracoval.

Msmobiles, jeden z mala serveru, ktery beru vazne, si servitky nebere a nedoporucuje ETEN X800 kupovat.
http://msmobiles.com/news.php/6920.html
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2007 11:06
On by Pavel možná taky pořádně kritizoval, ale bohužel se teď musí věnovat jiným věcem.

Ale o tom víš určitě mnohem víc než já.
RStein (2012)|27.11.2007 11:11
Zdenku, ja jsem nemluvil vubec o Pavlovi, ale o soucasnych existujicich recenzich. Pavel pise vyvazene recenze
Losos_ce4you (1147)|27.11.2007 11:15
Myslím že kdo chce psát vyvážené recenze bude muset vynechat E-Teny , jelikož by se nutně musel dostávat do konfliktu se zájmy sponzorů - obchodů :-D
speed-komi (278)|27.11.2007 17:36
Jenže, když chceš vzít v úvahu cenu, tak musíš udělat rozdíl. Prostě u E-Tenu máš za menší cenu lepší/stejný funkce, ale zase menší komfort. To je tak, že sice můžeš mít gps, klávesnici, podporu karet (i když neoficiální), solidní display(jak u kteréko modelu, já osobně nejsem spokojenej snad s ničím pořádně - malý rastr by mi nevadil, tj 3,5palců na QVGA a cca 4 palce(i více) na VGA, ale budiž.), podpora od výrobce(nové rom, opravy..), ale musíš být tolerantní, protože zařízení může být pomalejší, semtam nějaký zásek - restart, chyba.... Prostě nekoupíš mercedesa za 300 tisíc.

Já si na E-ten osobně nestěžuju, jako že už jsem pár let student, nemám na HTC, tak jsem měl Acera a teď jsem mnohem spokojenější:)
Nechci přilévat olej do ohně, kde je ohněm rozpor, jestli E-ten ano, či ne, ale rád bych upozornil na rozdíl v ceně na úkor kvality.
Asi tak.
Losos_ce4you (1147)|27.11.2007 19:21
Osobne bych u techto zarizeni pomer vykon/cena vubec nehodnotil,preci jen HTC a spol zavedli svymi zarizenimi jakysi "standard" kvality - jak zarizeni tak i pripadnych oprav softwaroveho vybaveni.No ... a e-ten se svymi vleklymi neresenymi a stale se opakujicimi problemy v zasadnich a zakladnich vecech mi proste vypadava z jakehokoliv standardu a radim je mezi zarizeni zcela nepouzitelne kde jiz cena nehraje roli (konkretne mam na mysli X500+ a X800,predchozi zarizeni se zatatymi zuby jsem ochoten "prijmout" :-D)
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2008 10:50
[QUOTE="RStein"]Jako vzdy jsou v Cechach recenze na ETENa, stejne jako na ostatni zarizeni,zatim az prilis vstricne. Ta korektnost, kdy se redaktori boji poradne kritizovat, aby s nimi distributor/prodejce priste spolupracoval.

Msmobiles, jeden z mala serveru, ktery beru vazne, si servitky nebere a nedoporucuje ETEN X800 kupovat.
http://msmobiles.com/news.php/6920.html[/QUOTE]Cenzůůra nebo autocenzůůra. Článek už neexistuje, přitom předchozí i další dle čísla už tam jsou.
RStein (2012)|6.1.2008 12:50
Zdenek Malinsky: Tak to je nadherny priklad, jak se zk*vi server v okamziku, kdy sam ma svuj "Store"http://store.msmobiles.com/
Takze ze seznamu slusnych serveru skrtam i msmobiles.