Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová ROM pro Glofiish X800 se spoustou oprav, aktualizujte!

Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2007 15:41
Zařízení E-TEN Glofiish X800 budilo pozornost od první chvíle, co se jeho specifikace začaly objevovat na internetu. Jeho vlastnosti jsou totiž na papíře jednoznačně skvělé a tak byl faktor očekávání obrovský. První recenze produkčních modelů nicméně nevyzněly tak jednoznačně, zařízení mělo k dokonalosti daleko a lví podíl na tom měla nevyladěná ROM. Proto není divu, že se nedlouho po uvedení zařízení na trh objevuje verze nová, s označením WWE 040 381 ROM (download).
Podle serveru Glofiish Information Source jsou hlavní opravy následující:
# Oprava problému při zadávání PINu
# Odstraněny problémy s nedostatečnou RAM (!!!)
# Odstraněn problém při hibernaci/měkkém resetu
# Vylepšen celkový výkon VGA displeje
# Vylepšen GSM firmware, stejně tak i volání pomocí handsfree
# HSDPA indikátor se nyní bude zobrazovat, pokud je k dispozici příslušná síť

Kromě toho jsou k dispozici i dvě jednoduché opravy. První vylepšuje stabilitu HSDPA spojení a kvalitu GSM hovorů, druhá je pro lepší práci automatického ostření. Pokud máte X800, je instalace těchto oprav asi nezbytná.

Zdroj: Glofiish Information Source
Losos_ce4you (1147)|24.11.2007 16:15
Ohledne fixu "nedostatecne RAM" jsem velice skepticky .... u X500+ to nedokazali ani 3 mesice po vydani pristroje ..... a ze by ted ... ??!!! Budu rad pokud nekdo toto vylepseni vyvrati ci potvrdi . Po zkusenosti s M700 a X500+ jsem nemel v umyslu pokouset e-ten , ale v pripade potvrzeni vylepseni spravy pameti bych byl ochoten jeste jeden pokus absolvovat :-)
htcjirka (1875)|24.11.2007 18:12
Jednou je tam 64MB ram a nejak rapidne se to nezlepsi,jeste k tomu kdyz to ma VGA displej.
Petr_z_Ujezda (140)|24.11.2007 22:05
A co na ostatní ETENy? Když vydají X600 (HW stejné jako X500 a v podstatě jako M700), tak by na ty staré mohli vydat také novou ROM. Ví se něco?
Yankee.106 (231)|24.11.2007 23:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]# Odstraněny problémy s nedostatečnou RAM (!!!)
# Odstraněn problém při hybernaci/měkkém resetu
[/QUOTE]
- U E-Tenu to nějak vyřeší :?: HA HA
- hYbernace :?: opravdu :?:
Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2007 12:55
1. To nedokážu posoudit, nemám nic od E-tenu. Pochopitelně, že tato oprava neudělá z 64 MB 128 MB, ale asi je to pokus o možnost pro uživatele využit co nejvíce z těch 64 MB.
2. Dík, opraveno. Y se mi líbilo víc :D a tak jsem to nějak vzal i podle původního článku "Hybernate".

Pro zajímavost:
hybernace = změna světské osoby v člena františkánského řádu hybernů
hibernace =
• zimní spánek zvířat, přezimování

• období vegetačního odpočinku

• umělá h. uvedení organizmu do stavu podobného zimnímu spánku, aby se snížil metabolizmus při některých lékařských zákrocích, operacích
doficz (27)|13.12.2007 01:17
tento rom funguje. Resp jde jednoduše nainstalovat a nic neumře.
smaže to celé nastavení samozřejmně do defaultu. Jak se tedy projeví zatím nevím.
Leosek13 (30)|27.12.2007 13:27
A co česká lokalizace? tu to má taky, nebo jak to řešíte???
Leosek13 (30)|27.12.2007 13:31
Vám jde ta Romka s českou lokalizací?? me to vždy vyhodí hned na začátku, poradte mi prosím, jsem z toho už docela zoufalej!!!

Potřebuju češtinu!!