Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Random Access (WM6) - vyhledávání kontaktů podle písmena v pravé liště

Martin Ráž Hoch (1832)|22.11.2007 11:57
HTC Random Access

Jedná se o aplikaci, která modifikuje implicitní Windows Mobile kontakty tak, že přidá na pravo malou lištu s písmeny ala adresář. Je to hodně uživatelské a zlepšuje práci s kontakty. Není to sice žádná supernovinka, bylo již v některých ROM implementováno, ale v této extrahované verzi se objevilo prvně.

Je určeno pro Windows Mobile 2006.

Zdroj: XDA-Developers.com
zivan (615)|22.11.2007 18:02
Nedela to same vodorovna lista (skupiny po trech) nad prvnim kontaktem?
Martin Ráž Hoch (1832)|22.11.2007 19:51
Mě to přijde rychlejší, máš to první klik;)
tomulinek (216)|22.11.2007 22:09
No, to jsem si dal. Nejen, že to pod Win Mobile 5 nejede (asi kolize s něčím jiným, předpokládám Spb Mobile Shell, byť ten má na kontakty vlastní rozhraní), ale nejde to korektně ani odinstalovat. To, že si to parazitně zabere pravou funkční klávesu, raději ani nezmiňuji (s jejím přenastavením zpět jsem si naštěstí rychle poradil). Takže trošku danajský dar to zkoušet...

PS: Vymazat to z /Win nejde (asi zůstává v paměti), stand. dialog "kontakty" díky tomu nejede vůbec (zaplať ten nahoře za to, že používám ten z Spb Mobile Shell, jinak bych si snad ani nezavolal ;) ).

EDIT: Poradí někdo, kdo zkoušel, jaxe toho zbavit, resp. proč nelze odinstalovat ani natvrdo smazat..? Díky předem.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.11.2007 22:12
Moje chyba, měl jsem podotknout, že se to týká kontaktů ve WM 2006, alespoň se domnívám, že toto nikdy nebylo určeno pro WM5 - pochází z TyTN ROM Schaps 4.0x.

Takže omluva a doplněno do prvního příspěvku.
tomulinek (216)|22.11.2007 22:17
:( Koukám do fór XDA Dev., že nejsem sám, kdo se toho nemůže zbavit... Bude to chtít zásah do registrů, údajně "Delete \Windows\RandomAccess.exe, RS_Bar.png, RS_HL.png and RS_Ind.png. Then you need to modify the registry at [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\11 3] and change RandomAccess.exe to \Windows\AppButtons\contacts.lnk.".

Abych si sehnal zase něco na registry...

EDIT: Rada z fóra nezabrala, v registrech to na tomto místě není, vyhledání dle jména taky nezabralo a soubor smazat nelze. Záhada hlavolamu...
Tilk (12)|23.11.2007 02:19
Práve som si tým taktiež zablokoval prístup k adresáru. Dúfam, že sa čoskoro nájde nejaké funkčné riešenie...
Lobo_ce4you (514)|23.11.2007 10:11
S odinstalací vám nepomůžu, ale cesta ke kontaktům jde obnovit např. tak, že si uděláš zástupce pro program poutlook.exe, s parametrem contacts. Najdeš ho ve složce Windows.

Takhle vypadá zástupce:
24#"\Windows\poutlook.exe" contacts

Zástupce nakopíruj do \Windows\StartMenu a pak ho jen přiřaď k pravé softwarové klávesnici, třeba pomocí Softkeys_CZ.cpl, který přikládám jako přílohu. Softkeys_CZ.cpl nakopíruj do adresáře Windows a pak jdi do Nastavení-Systém a tam najdeš ikonu Softwarová klávesa a budeš si moct vybrat co k nim přiřadit.

Ještě jestli máš rom v češtině nebo slovenštině, tak to může být trošku jinak, např.parametr contacts budeš možná muset změnit na kontakty. Nevím to přesně budeš to muset vyzkoušet.
Miroslav Nezbeda (163)|16.12.2007 19:27
Připojuji se k postiženým a to mám WM6. Nejde odinstalovat.Je již jiné řešení než výše ?
MMe (3)|25.12.2007 20:27
i po tomto nesvsaru existuje soubor:
\Windows\AppButtons\kontakty.lnk

ted ho jenom nalinkovat na to talcitko

Nevim jde to pres Nastaveni-Tlacitka
nebo je to uplny plk .

Mam Htccko teprve asi 10 dni.
MMe (3)|25.12.2007 21:03
edit-ostraneni zavorek
dulezite je asi toto:

characteristic type="Registry"
characteristic type="HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113"
parm name="Open" value="RandomAccess.exe" datatype="string"
parm name="" value="Contacts" datatype="string"
-------------------
ted je potreba zjistit co tam bylo puvodne:¨

tady nekde napsano:
--------------------sorry pujceno odjinud-----------------------
E-TEN M700 - applet klávesy

Bohužel applet soft. klávesa v etenu není, takže třeba přes registry:

Levá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Default="Telefon"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Open="\Windows\Nabídka Start\Telefon.lnk"

Pravá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Default="Kontakty"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Open="\Windows\Appbuttons\Kontakty.lnk"


takze mozny vysledek:
characteristic type="HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113"
parm name="Open" value="\Windows\Nabídka Start\Kontakty.lnk" datatype="string"
parm name="" value="Kontakty" datatype="string"

------------------------------------------
muze to nekdo testnout,ja jeste nemam registry editor
------------------------------
MMe (3)|25.12.2007 23:04
takze regeditem:
1.najdete "HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113"
2 polozku Open value="\Windows\AppButtons\Kontakty.lnk"
3.polozku Default value=Kontakty /Contacs/
4.Reset telefonu tuzkou-me zatuhlo menu.

Pouzit BestRegEdit try
Otestovano na Htc Tytn 2 CZ
katt (1)|10.4.2008 10:16
Tak vážení k výše uvedenému jen doplním:
4. \HKLM\software\microsoft\shell\rai\:MSCONTACTS\0 změnit na Contacts

5. \HKLM\software\microsoft\shell\rai\:MSCONTACTS\1 změnit na :MSPOUTLOOK Contacts

A už to fachčí jako "za mlada". Právě jsem to rozchodil. :yes:
DoG (37)|31.7.2008 02:39
funkzioniert! nerobilo mi to problemy ale neznasam vsetky nadstavby a nadprogramy ktore modifikuju povodne programy.. vzdy ide o odpad, ktory zaberia miesto, pamat a procesor. a to RandomAccess robil dokonale. navyse pochadza od HTC a ich utility dokonale odrovnavaju pocketpc. vzdy sa uistujem ze mam co najmenej veci zacinajuce "htc" a "spb".