Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kaiser - neco jako firewall?

gampik (77)|21.11.2007 21:38
Existuje nejaky program pro Kaisera, ktery by mne ukazal, co se mne porad pripojuje pres gprs ven? Posledni dva dny se mne stava, ze co hodinu se neco nepozorovane pripoji, stahne par kilobajtu (utrati moje penize) a zase se odpoji. Predpokladam, ze je to nejaka aplikace na pocasi nebo neco podobneho.
speed-komi (278)|21.11.2007 22:00
Jestli tě dobře chápu, tak myslíš něco jako sledování portů, tak to jsem na pda ještě neviděl. Ale řešit by se to nechalo tak, že se připojíš třeba přes wifku na router, na kterém to budeš sledovat. Nebo tedy ještě lépe, být připojen kabelem k pc a sledovat to na něm.

Jinak tvůj problém má možná jednoduché řešení. Připojovat se mohou automaticky nějaké programy, které mají nastavenou automatickou aktualizaci. Toto jsem hned vypínal třeba u Satelite data update (soft na aktualizaci pozic GPS satelitů).
gampik (77)|21.11.2007 23:13
Nojo, jenze ja nainstaloval na kaisera hromadu software, protoze jsem potreboval vyzkouset, ktery se mi osvedci a ktery si necham a ted nemuzu zjistit, ktera potvora se pripojuje. Porty mne nezajimaji, aplikace ano.
speed-komi (278)|21.11.2007 23:39
no tak spoj s pc, zapni nějakej odchytávač paketů, zjisti kam jdou a podle toho už jednoduše zjistíš jakej soft to dělá. a nebo hledat hledat co za soft to je.
unus (27)|4.2.2009 18:07
Řešením alespoň pro WiFi je:
Airscanner Mobile Sniffer
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2009 19:28
Vivat paranoia :D

Myslím postačí aplikace NoData od MoDaCo a pak se ještě podívat, co máš v PDA za aplikace, které by mohly požadovat nějaká data z netu a popř. to vypnout nebo přenastavit na ruční stahování nebo jen při připojení k PC či Wi-Fi (pokud to program umožňuje). Také by mohlo jít o již známý problém s ActiveSync - viz