Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M700 GPS problém

Petr_z_Ujezda (140)|20.11.2007 22:12
M700 WM6 bez lokalizace: GPS jsem používal na COM:7 (AGPS) se SmartMaps (ale na aplikaci asi nezákeží). Po poslední aktualizaci dat GPS nenajela - nefunguje. V Nastavení/Externa GPS mám: Programy COM2, HW COM4, 57600, Manage access automatically mám zaškrtnuto.
Zkusil jsem také na COM2: a také se to nechytí.
Modrá LED bliká.
Zkusil jsem v aplikaci najít/detekovat GPS a Smartmaps našly/detekovaly GPS na COM2:
Zkusl jsem test HW (Power on/off + SW reset stylusem + Camera) a test GPS popsal celou obrazovku nějakými parametry. Většinou tam byly nuly. Co tam má být? Píše to:
SirF CMD ACK OK
Start Test Mode 4!
... něco uteklo ... (nějaký timeout)
Bit_Count:0
Poor_Status:0
Good_Status:0
Parity_Error_Count:0 F
... samé nuly až po
fazLockIdktr:0.000

Zkusil jsem vyjmout baterku., SW a nic.

K čemu je v Nastavení/External GPS položka Manage GPS automatically?

Co s tím??? Jak to nějak iniciovat/oživit?

Na etenusers jsem četl o problémech u X500 s utrženou GPS anténou po pádu - nejsem si vědom žádného nárazu.
sunar (10)|21.11.2007 12:54
Nastavení v externel GPS mam to samé. Tam asi problém nebude. Já používám COM4 a COM7. COM7 mi přestal fungovat po vypnuti statické GPS. Na COM4 jedu v pohodě (pomalejší aktualizace satelitů). Vyndáním baterie (na delší dobu, doporučují cca 6dnů) bych asi problém vyřešil. V tvém případě asi bude nutný i hard reset. Pak jedině reklamace. Vubec s tou GPS jsou občas dost záhady.
Petr_z_Ujezda (140)|21.11.2007 23:06
Ještě doplněk. Když používám COM2: nebo COM7:, tak mi NMEA výstup ukazuje nějaké smysluplné texty začínající:
$GPxx čísla a kódy

Pokud ale zadám COM4:, tak mi tam lítají nesmyslné znaky. Prohlížím to ve Smartmaps, ale to je snad jedno, SmartMaps dříve šlapaly.

Na 28h jsem vyjmul baterku. Pak hard reset a nainstalováí všech ETEN aplikací včetně GPS vieweru. Nenašel žádný satelit!
Kal_Kal (64)|4.12.2007 16:59
Jak si dopad?
Teď se mi stalo to samé.
Akorát že se mi včera vrátil z reklamace kvůli témeř stejnému problému.
Vyměnili mi celou desku!
A to jsem si jen pustil detekci GPS v jednom z navigačních programů.:(
Petr_z_Ujezda (140)|5.12.2007 22:04
6 dnů jsem měl vyjmutý akumulátor. A po novém zapnutí stejné chování. Již jsem přes web zaregistroval opravu/reklamaci - takže musím najít čas na zabalení a šup na reklamaci.
Kal_Kal (64)|7.12.2007 11:27
Jo tak to jsme na tom stejně, akorát že to tam budu posílat už podruhé. Po pondělním návratu ze servisu a fungování 20 minut s GPS jsem zase na tom samém bodě, a to mi vyměnili celou desku a změnili IMEI.
No asi vyměnili něco jiného než měli.
Tak doufám že se seknou znova abych si moh koupit něco jiného, protože tohle mě už fakt štve.
Sani (68)|13.12.2007 13:19
Neskusal niekto z vas, ktorym po prepinani static modu prestal fungovat COM,7 resetovat GPS programom SirfTech na tovarenske nastavenia?

V lete zrejme aj ja ocenim vypnuty static, ale o rychle vyhladanie na COM7 by som prisiel nerad....
sunar (10)|15.12.2007 15:23
Reset pres SirfTech jsem nezkousel. Jediny program kterym jsem vypnul statickou GPS byl MMSirfSetup (reset nema). U jinych mi to neslo (mozna jsem to jen neumel). U te COM4 to neni tak hrozne. Pokud se GPS pouziva casto, tak je aktualizace rychla (pamatuje si pozice sat.). Pokud aktualizuji po dlouhe dobe, tak to trva asi 4min (zalezi na podminkach).
Sani (68)|15.12.2007 20:07
[QUOTE="sunar"]... vypnul statickou GPS byl MMSirfSetup (reset nema)... Pokud se GPS pouziva casto, tak je aktualizace rychla ... [/QUOTE]

No prave, ja GPS nepouzivam tak casto, aby boli data v GPS bez podpory aktualne a ked GPS potrebujem, tak je vacsinou doba 4 min. takmer neprijatelna (mam s tym skusenost, pred X500 som mal kombinaciu smartphone a externa BT GPS)...

Dost by ma zaujimal ten GPS reset pomocou SirfTech....
Trochu som o problematike zhanal info, kym skusim menit ten staticky mod.
Vec sa ma tak, ze na zmenu je nutne prepnut komunikaciu s GPS z NMEA do Sirf protokolu, pomocou neho vypnut staticky mod a znovu vratit NMEA.
A vsetko nasvedcuje tomu, ze MMSirfSetup, aj ked to robi pre uzivatela jednduchym sposobom a od celej teorie ho odbremenuje, nerobi to uplne "koser". A to konkretne v tom, ze po spetnom prepnuti do NMEA, tento nema rovnake parametre, ako mal pred zmenou (minimalne niekolko pouzivatelov zaznamenalo zmenu v intervaloch zasielania jednotlivych NMEA sprav.
Momentalne som si pomocou SirfTech pozrel a zaznamenal aktualne charakteristiky NMEA... ale na zmenu este stale nemam odvahu. Ale ak by som mal od niekoho informaciu, ze resetom cez SirfTech sa vsetko vrati do povodneho stavu, lahsie by sa mi badalo dalej.... a vysledkom by mohol byt pre nase ETENy skutocne bezpecny sposob prepinania statickeho modu...
Tomáš Kubec (749)|15.12.2007 21:32
Do původního stavu to dostaneš, když na den vyndáš baterku.
sunar (10)|15.12.2007 21:37
No, to bych taky rad vedel, jak to vlastne funguje. Ted jsi mi aspon vysvetlil problem me nefunkcnosti COM7. Ja jsem to zkousel treba pres program APLsirf. Prepnul jsem z NMEA do SIRF. To slo dobre, ale vypnout statickou GPS, to uz nejak neslo. Proto jsem nakonec pouzil MMSirfSetup. Hlavne jsem koukal, ze to tady v diskuzich moc neresi. Jasnej funkcni postup neni a resenim problemu je vyndani baterie.
Sani (68)|15.12.2007 21:42
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Do původního stavu to dostaneš, když na den vyndáš baterku.[/QUOTE]

a) o dlzke casu, ktory je nutne nechat pristroj bez baterky su tu rozporuplne informacie.... ale ten den by mohol stacit... ale zasa den bez funkcneho telefonu....
b) preco to riesit takto, ked existuje (snad) ine a rychle riesenie?
zigman (31)|18.12.2007 19:16
ahoj, zkoušel jste někdo rozchodit příjem tmc pomocí nějákého patche?:))
Kal_Kal (64)|9.1.2008 15:48
Tak už ho mám zpátky po druhé reklamaci.
Zatim sem ho neměl moc čas vyzkoušet, ale z toho mála to vypadá že GPS funguje.:)
Petr_z_Ujezda (140)|9.1.2008 22:06
Tak po 3 týdnech mám M700 z reklamace doma. Reklamace uznána, trochu se mi proletěl (oprava na TW). Zatím šlape.
Kal_Kal (64)|12.1.2008 00:43
Tak jsem si zase hrál a při nastavení statické navigace jsem byl nemile překvapen. GPS opět přestalo fungovat.
Ale tentokrát sem nesklopil uši a hledal a zjistil, že na portu COM4 to jede na baundu 4800. Ovšem nastavení jakého koliv jiného portu nebo vyšší rychlosti končí nezdarem.
Když si nastavim v SirfTech aplikaci baund 57600 ktery sem tam původně měl, tak to vrací děsně chyb, zatímco v 4800 je to bezchybné.

Rada jak přesvědčit čip, aby si tu rychlost 57600 nechal líbit bez chyb by se mi sakra hodila.
player1 (3)|13.1.2008 21:41
Měl jsem podobný problém - komunikační rychlost pouze 4800 baud a pomalé hledáni satelitů. Mě pomohl GPS factory reset pomocí aplikace SirfTech (už se tu o tom psalo)
1. Spustit aplikaci SirfTech
2. Port nastavit COM4 a takovou rychlost která funguje a připojit
3. V nabídce NMEA zvolit Navigation Initialization
4. Zatrhnout nabídku Factory Reset a stisknout tlačítko Set

Měl by proběhnout reset do továrního nastavení a GPS by opět měla pracovat tak jak má tj. rychlost 57600 baud
Dej vědět jestli to pomohlo.
Kal_Kal (64)|14.1.2008 22:22
[QUOTE="player1"]Měl jsem podobný problém - komunikační rychlost pouze 4800 baud a pomalé hledáni satelitů. Mě pomohl GPS factory reset pomocí aplikace SirfTech (už se tu o tom psalo)
1. Spustit aplikaci SirfTech
2. Port nastavit COM4 a takovou rychlost která funguje a připojit
3. V nabídce NMEA zvolit Navigation Initialization
4. Zatrhnout nabídku Factory Reset a stisknout tlačítko Set

Měl by proběhnout reset do továrního nastavení a GPS by opět měla pracovat tak jak má tj. rychlost 57600 baud
Dej vědět jestli to pomohlo.[/QUOTE]
Teda nejradši bych ti dal pusu.:oops:
Už to funguje.
Moc díky.:D
Petr36 (51)|11.2.2008 15:00
Mám ted taky stejny problem, ale se statickou navigaci jsem absolutne nexperimentoval, jen GPS nechce jet v zadnem programu. Ani IGO, ani tovarni GPS Viewer.
Nastaveni: programy COM2, hardware COM4 (57600), přístup (manage) automaticky
Nic jsem neprenastavoval, navigace fungovala, o padu PDA na zem nevim. Modre LED blika, ale ani po pul hodine nenajde zadny satelit. Pokud dam v IGO detekci, tak si GPS najde sam na portu COM4, ale tim to konci a nic nenajde zadny satelit. Nepomuze ani manualni nastaveni v IGO na port COM7 (57600).
Cim by to mohlo byt nebo spis existuje nejaka vychytavka ala Eten, jak to opravit za pul minutky? :-)
Panot (569)|11.2.2008 16:58
Jestli ti to předtím fungovalo, zkusil bych nejdřív hardreset a pak reklamaci. Nastavení máš ok.
Petr36 (51)|11.2.2008 17:02
Jen me prekvapuje, jak se automaticky "etenovsky" resi problemy - posli do reklamace... :-))) Jinak uz mam plne zuby zarizeni, kde co si neupravis a nenastavis podle navodu na netu sam, dostat ten pristroj do ruky nekdo "netechnicky", tak to zahodi po prvnim dni do kose a vezme si Nokii 5110. Ocekaval jsem (hlavne za ty penize), ze to pojede, pres nejake nutnosti donastaveni (asi 20 kroku podle netu), ze to snad pojede a jelo a ted toto.
HR uz jsem udelal asi celkove (drive) 3x, kdyz se cihla uplne kousla po instalu noveho softu a malem prisel o vsechna data a to zálohuju na SD + kazdy den Outlook. Zadarmo drahe.
Panot (569)|11.2.2008 17:30
[QUOTE="Petr36"]Jen me prekvapuje, jak se automaticky "etenovsky" resi problemy - posli do reklamace... :-))) Jinak uz mam plne zuby zarizeni, kde co si neupravis a nenastavis podle navodu na netu sam, dostat ten pristroj do ruky nekdo "netechnicky", tak to zahodi po prvnim dni do kose a vezme si Nokii 5110. Ocekaval jsem (hlavne za ty penize), ze to pojede, pres nejake nutnosti donastaveni (asi 20 kroku podle netu), ze to snad pojede a jelo a ted toto.
HR uz jsem udelal asi celkove (drive) 3x, kdyz se cihla uplne kousla po instalu noveho softu a malem prisel o vsechna data a to zálohuju na SD + kazdy den Outlook. Zadarmo drahe.[/QUOTE]

Pokud ti to neumí najít satelity, tak je třeba se taky zamyslet, jestli je to problém Etena, jako hardwaru, WM6, nebo nějakého softwaru, který jsi instaloval. Ne každý soft je kompatibilní, nebo se některé nemusí společně snášet. Když píšeš, že se ti cihla kousla po instalaci softwaru, tak bych zkusil hardreset, poté nainstalovat jen navigaci a uvidíš, jestli ti to bude šlapat. Nemyslím, že by bylo nutné donastavovat ve 20 krocích něco ve spojení s hardware. Je to spíš otázka WM6 a softwaru. Mimochodem u jiných značek jiných výrobců, jiný operační systém asi nenajdeš. Zkus mobil se symbianem, když si myslíš, že to bude šlapat lépe. Fóra na netu jsou pro ty, kteří si s nastavením neví rady, neboť nejsou třeba technicky nadaní, nebo řeší nějaké specialitky. Využívá se tu zkušenností těch, kteří už přišli jak na to a jsou ochotní svoje postřehy předat dalším, aby se netrápili. Je to právě proto, aby si poradili sami, za pomoci někoho a nemuseli zbytečně navštívit servis. Bohužel pro tebe doba technicky pokročila a oproti Nokii 5110 mají nynější zařízení nevídané možnosti, což ale zvyšuje nároky na počítačovou gramotnost. Pokud nechceš akceptovat rady zde na fóru, tak ti doporučím nainstalovat do tvé 5110 navigaci a pak dej vědět, jak to to běhá :). Pokud ale máš problém, o který se chceš podělit, musíš jej co nejvíc specifikovat a určitě se najde někdo ochotný, který ti rád poradí. Tak se rozhodni co chceš, namísto vztekání. Já jsem naprosto spokojený uživatel a neměnil bych.
Petr36 (51)|11.2.2008 18:05
Ale ja byl spokojeny uzivatel taky a nebyt mych IT znalosti, tak to fakt uz slo z domu.
IGO fungovalo jak melo, spokojenost, pak zacalo dele hledat satelity a ted neneslo uz zadny. Samozrejme diky za kazdou radu, ja ji mimochodem poskytuju dle svych zkusenosti taky, jinak bych se ani na toto forum neregistroval.
Jen me to spis nastvalo, uz jsem se smiril s nutnostmi ruznych "rucnich" zasahu do systemu, aby se vyladil a jel. :))
Panot (569)|11.2.2008 18:18
[QUOTE="Petr36"]Ale ja byl spokojeny uzivatel taky a nebyt mych IT znalosti, tak to fakt uz slo z domu.
IGO fungovalo jak melo, spokojenost, pak zacalo dele hledat satelity a ted neneslo uz zadny. Samozrejme diky za kazdou radu, ja ji mimochodem poskytuju dle svych zkusenosti taky, jinak bych se ani na toto forum neregistroval.
Jen me to spis nastvalo, uz jsem se smiril s nutnostmi ruznych "rucnich" zasahu do systemu, aby se vyladil a jel. :)) [/QUOTE]

Osobně bych si nahrál programy, které používáš na kartu a připravil bych si je tak k pozdější instalaci. Pak bych udělal hardreset. Vzhledem k tomu, že ladím vlastní ROM, tak ho dělám často a není to žádná časová zátěž. Zkus do čisté instalace nahrát iGO. Program může mít nedostatek paměti, kterou ti zabírají jiné aplikace a proto se ti zpomaluje načítání. Uvidíš výsledek. Já jsem z tohoto důvodu vyházel zbytečnosti z předinstalovaných programů Etena (viz. vlákno "Vaříme ROM pro X500") a jsem překvapen, jak se všechno zrychlilo. Proto jsem spokojeným uživatelem. Všechno maká jak má a rychle.
macleod (91)|25.2.2008 22:35
Stalo se mi po hard resetu a reinstalaci softu, ze zacla blbnout GPSka. Fungovalo buď iGO, nebo SmartMaps, ani za boha obojí zaráz. Prostě jeden z těch programů nemohl zachytit signál z GPS, port a rychlost oba detekovali správně na COM4 a 57600.
S vědomím všech případných důsledků, se přiznávám, že ve snaze to vyřešit vypnutím nebo zapnutím statické navigace sem si to nějak SirfTechem rozhasil tak, že to nekomunikuje na žádným portu ani baudech.
Chci se teda zeptat, jestli ta rada, která se tu občas objevuje, vyjmout na den baterku, je funkční a pomohla někomu zresetovat GOSku do továrního nastavení, nebo jestli je jiná cesta jak to udělat (rada o pár postů zpět s inicializací pomocí SirfTechu bohužel nefunguje, protože se mi nepodařilo najít komunikující spojení s GPS. Při tom laborování se mi nějak pomíchaly baudy při přepínání mezi NMEA a SIRF. Když nechám detekovat, tak při procházení COM4 a COM7 GPS světýlko bliká, ale data ani ťuk.
Taky se chci zeptat, jestli by tomu nepomohlo přeflešnutí ROMky, jestli je GPS chip samostatný zařízení, nebo se při flešování taky zresetuje. Hard reset nepomohl.
Až si přestanete ťukat na čelo, co sem to za vola, tak mi prosím ukažte cestu ven z bludiště, do kterého sem se sám zamotal.
Dík.
Tomáš Kubec (749)|26.2.2008 08:43
Vyndat baterku pomůže, ale na 48 hodin
macleod (91)|26.2.2008 10:01
OK, díky za radu, už je venku od večera.
macleod (91)|27.2.2008 23:25
No fakt, jak bylo porazeno, těch 24 hodin úplně stačilo a GPSka se zresetovala a už zase šlape.
Nevíte náhodou, co přesně se v tom čase, kdy je vyndaná baterka děje ? Krom odpovědi typu "resetuje se to" by mě zajímalo, co přesně tam může takovou dobu držet nastavení.
Tomáš Kubec (749)|27.2.2008 23:40
Napětí tam drží kondenzátory.
rjachim (1)|29.2.2008 00:54
Ahoj, už několik dní řeším podobný problém s nefunkční GPS. Celé to vypadá tak, že po instalaci MMSfirtSetup (údajně jednoduché vypnutí statické navigace) není GPS schopná najít žádné satelity.

Aplikaci jsem zkoušel odinstalovat, zkoušel jsem provést Factory reset pomocí SirfTech (mimochodem jak se pozná, že se to skutečně provedlo?), Vyndal jsem na dva dny baterii a nakonec jsem nahrál novou ROM staženou z eten-users.eu. Nová romka je sice krásně rychlá, jak se psalo v diskuzi k ní, ale GPS je pořád ve stejném stavu.

Četl jsem v různých fórech o utržené anténě a podobně, ale nejsem si vědom možného mechanického poškození.

Existují nějaké diagnostické nástroje na GPS? Zkoušel jsem to ve VisualGPSce, tam se po chvilce objeví Satelites in View: 12, ale ani u jednoho se ani po 20 minutách neobjeví žádný signál. Z log souboru nejsem schopný zjistit vůbec nic. Vypadá takto:

$GPGGA,000034.048,,,,,0,00,,,M,0.0,M,,0000*5D
$GPGLL,,,,,000034.048,V,N*71
$GPRMC,000034.048,V,,,,,,,160406,,,N*43
$GPVTG,,T,,M,,N,,K,N*2C
$GPGGA,000035.037,,,,,0,00,,,M,0.0,M,,0000*54
$GPGLL,,,,,000035.037,V,N*78
$GPRMC,000035.037,V,,,,,,,160406,,,N*4A
$GPVTG,,T,,M,,N,,K,N*2C
$GPGGA,000036.037,,,,,0,00,,,M,0.0,M,,0000*57
$GPGLL,,,,,000036.037,V,N*7B
$GPRMC,000036.037,V,,,,,,,160406,,,N*49
$GPVTG,,T,,M,,N,,K,N*2C
$GPGGA,000037.048,,,,,0,00,,,M,0.0,M,,0000*5E
$GPGLL,,,,,000037.048,V,N*72
$GPGSA,A,1,,,,,,,,,,,,,,,*1E
$GPGSV,3,1,12,20,00,000,,10,00,000,,25,00,000,,27,00,000,*79
$GPGSV,3,2,12,22,00,000,,07,00,000,,21,00,000,,24,00,000,*79
$GPGSV,3,3,12,16,00,000,,28,00,000,,26,00,000,,29,00,000,*78
$GPRMC,000037.048,V,,,,,,,160406,,,N*40
$GPVTG,,T,,M,,N,,K,N*2C

Budu vděčný za jakoukoliv radu, či nápad.

Díky
Kal_Kal (64)|29.2.2008 10:14
Tohle mi taky dělalo. A hned 3x.
Jednou sem to dal na reklamaci a vyměnili celou desku.
Podruhé sem to poslal na reklamci a udělali nějakej reset asi, protože mi blbly i klávesy a to se spravilo a už vše fungovalo.
Po třetí mi fungoval jen com4 na rychlost 4800. To pomohl příspěvěk uživatele player1 z 13.ledna v této diskuzi.
Nyní jsem upně bez problému. Mám stále vypnutou statickou navigaci a nevadí to ani v autě, tak to neřešim.
Petr36 (51)|7.5.2008 09:56
Resim ten samy problem s GPS, prestala fungovat, LED blika, ale nenajde zadny satelit.
Zkousel jsem HR, nepomohlo. Na 48 hodin jsem vyndal baterii a udelal novy HR a zase nepomohlo.
Co radite?
Asi uz jen zabalit a poslat na reklamaci...

Diky za radu, ale zkousel jsem dle teto diskuze asi vse, ani SirfTech nepomohl. (factory reset)
Mr.Jina (8)|7.5.2008 13:46
To se mi stalo taky. Přesně ten samý problém nic mi nepomohlo jen ledka blikala a tvařilo se to že to funguje ale nenašlel satelity. 17.4. jsem ho poslal na reklamaci a čekám až mi dojde(už je na čase :-( ) Jakmile dojde tak dám vědět ale myslím si že vymění desku.
Mr.Jina (8)|9.5.2008 11:23
Tak dnes došel s funkční GPS. Byla vyměněna celá deska tzn nové imei.
Nallim (99)|13.5.2008 17:58
Tak mi GPSka taky odešla:( Nechal jsem den vyndanou baterii, žádná změna. A když jsem zkoušel Factory reset přes SirTech, tak to taky nic neudělalo:(. Takže jedině se s ním na měsíc rozloučit a poslat do servisu.:(
Petr36 (51)|13.5.2008 22:39
hm, balim a posilam... Jen by me zajimalo, cim to je, me to udelalo po asi 3/4 roce bezchybneho provozu (tedy te GPS, pristroj ma sve mouchy...:-)

Na http://www.eten-users.eu jsem nasel hodne zminek o upadnutem spoji na integrovanou GPS antenu, coz by mohlo znamenat u vice uzivatelu provoz GPS v pohode a pak po nejake dobe "a basta, smer servis..."

Jen nevim, co nas ceka po tom, kdy zaruka skonci a tato lajdackost Etenu se projevi posleze... :-(
Kal_Kal (64)|14.5.2008 08:32
No já se musím přiznat, že mě se tento problém projevil po té, co mi telefon upadl na zem.
Od té doby se při každém jeho pádu (občas se to stane) hned přesvědčuju že GPS funguje.:)
před koncem záruky se budu rozhodovat zda prodat a koupit něco nového, nebo to risknout.
Kal_Kal (64)|14.5.2008 08:37
Ještě mě teď napadlo.
Jak je to vlastně se zárukou, pokud došlo k výměně celé desky a ne jen opravě nějakého lokálního problému?
Neměla by se pak počítat nová záruční doba od této kompletní výměny?
Petr36 (51)|14.5.2008 11:21
Ja se domnivam, ze by muselo dojit k uplne vymene, tj. kus za kus (asi jako neopravitelna porcha). Jinak je porad 2-leta zaruka, ktera se prodluzuje jen o dobu, kdy byl telefon v oprae, takze konec zaruky jednou prijit musi a problem nastane.
Uz abychom si kupovali pájku a podivali se jak se da ten bazmek rozdelat a slozit...
http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_eten_m700/
Mr.Jina (8)|14.5.2008 23:30
oni vymění celou desku. No hlavně bacha na pády tam ty spoje na te anteně stoji za prd. Ale mít to po záruce tak si myslím že bych si to i opravil sam. Co jsem četl tak je to fakt dopda takto :
Petr36 (51)|15.5.2008 12:55
Tak uz sel do balicku a smer servis... :-(
Kal_Kal (64)|15.5.2008 13:01
[QUOTE="Mr.Jina"]oni vymění celou desku. No hlavně bacha na pády tam ty spoje na te anteně stoji za prd. Ale mít to po záruce tak si myslím že bych si to i opravil sam. Co jsem četl tak je to fakt dopda takto. [/QUOTE]

No je dobré vědět kde ta potvora je.:)
Petr36 (51)|16.5.2008 17:53
Jak to zjistit?
Petr36 (51)|10.6.2008 11:36
Tak je z opravy zpet - vymena desky, nove IMEI.
Nallim (99)|23.6.2008 17:40
Tak teď v pátek to bylo měsíc co to bylo v servisu. A dneska jsem dostal odpověď, že "porucha je neodstranitelná". Takže dostanu nazpátek peníze.
Petr36 (51)|26.6.2008 10:57
Nebo spise novou desku, takze krome krytu - proste novy PDA. Takto je opravitelna asi kazda zavada... :-)
Nallim (99)|26.6.2008 15:22
Jo, ale nejspíše se jim to nevyplatilo.
Bitom (11)|29.7.2008 20:50
Zdravím, když na E-Tenu M700 zapnu GPS Viewer, tak to asi až po 20 minutách načte cca 12 satelitů (jsou červené), ale nikdy se to nepřipojí.

Co s tím mám dělat? Zkoušel jsem i ten Sirf Tech, ale nepomohlo to. Je to důvod na reklamaci? A kolik by asi stála?

Díky
Tomáš Kubec (749)|29.7.2008 21:45
Nejdříve udělej Hard Reset, a pak na dva dni vyndej baterku, tím se vyresetuje GPS čip. Pokud teto problém bude přetrvávat a satelity se nezafixují do 5 minut na volném prostranství, pak teprve přistup k reklamaci. Pokud máš PDA v záruce, tak samozřejmě nezaplatíš ani korunu.
rewolver (2)|18.8.2008 14:50
Měl jsem podobný problém (po hard resetu). GPSka se tvářila jako když funguje, ale nenačetla žádný satelit. Ať jsem to nastavoval jak chtěl, buď hlásila že chybí zařízení GPS nebo že žádný dostupný signál není k dispozici anebo že čeká na signál. Udělal jsem před menu softwaru vratku továrního nastavení (používám TomTom Navigator 6), pak nastavil jsem Jiná NMEA GPS, rychlost 57600, GPS Device a ... nic. Tak jsem ze zoufalství zkusil cvičně nastavit trasu a ejhle, GPSka se chytla, začala normálně makat a jede pořád. Nevím, jestli to byla náhoda nebo co, ale jsem tomu upřímně rád. :-)