Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

přesnost GPS Navilock 338

Beny_ce4you (53)|19.11.2007 07:35
Ahoj, pujcil jsem si tuto GPS od taty ze zkusim geocaching. Co me vsak prekvapilo bylo ze GPS je pri chuzi temer nepouzitelna.
Chtel sem se tedy zeptat jestli je normalni,ze kdyz stojim na jednom miste moje poloha se meni az o 10ky metru. Pokud jedu v aute ci saline tak to je OK, ale jakmile zastavim treba na semaforech zacne to zas litat. Pouzil jsem NoniGPS k zaznamu trasy a tam pak trasy vypadaji jako kdybych chodil jak "ozralej superman". Na geochacing se mi to diky tomuhle zda nepouzitelny. Je tohle normalni (nemam zkusenosti s jinou GPS)? Nebo mam GPS reklamovat?
speed-komi (278)|19.11.2007 08:02
To vypadá, že je kvůli statické navigaci. Nezoufej. Tahle gps je hodně oblíbená(já s ní ovšem nemám zkušenosti), tak myslim, že to pujde vypnout.
oltcit (1098)|19.11.2007 12:11
Je to absolutne normalne,presnost tejto a aj inych GPS je okolo 10m,novsie verzie FW pri nej maju defaultne Staticku navigaciu vypnutu,v praxi s to prejavuje tak ako popisujes.Jednoducho urcuje polohu aj pri rychlostiach pod 4,5km/h a pri zastaveni vplyvom samotnej nepresnosti poloha takto lieta.Zial na geocaching musi tato volba(StatNav=0) pri navigovani v aute sa staticka navigacia zapina,presne z dovodu,aby pri zastaveni poloha nelietala a navigacia neustale neprepocitavala.Tato volba sa povoluje pomocou externych programov,namatkou Sirftech,Aplsirf,MMSirfsetup.... Osobne Geocaching nepouzivam a tak na pripadnu otazku,akym postupom hladat cache pri tejto nepresnosti,neviem odpoved,hadam ti poradi niekto kto geocachuje ;-) Ale GPS je urcite v poriadku,nemusis sa bat.
Beny_ce4you (53)|19.11.2007 12:15
Super, to sem rad. Takze kdyz budu chtit geocaching tak to pomoci jednoho z tech programku prepnu a pak zas na jizdu to prepnu zpet? A nemusim se bat ze bych tim GPSku znicil ??
oltcit (1098)|19.11.2007 12:52
Jo tak nejak,iba s tym rozdielom,ze uz teraz momentalne to mas nastavene na vypnutu staticku navigaciu,teda mas to vhodne na geocaching,netreba nic menit a v aute sa to da pouzivat tiez,zalezi,co pouzivas za soft a ako je v nom nastavena hranica presnosti pre zmenu prepocitavania(napr. v iGO sa to da nastavit,v TT nie) Znicit GPS samotnou zmenou tohto parametru je nemozne,neviem o takom pripade,da sa zablokovat pri nejakom velmi zhovadilom experimentovani pomocou napr. Sirftechu,ktory dokaze kompletne prekopat nastavenie tejto GPS,ale vzdy stacilo vytiahnut bateriu na par sekund a obnovili sa tovarenske hodnoty.Ale ty fakt nemusis nic vymyslat,len si najst sposob ako hladat cachky pr te danej nepresnosti,ved asi o tom to je nie? Premyslat,kde by to mohlo byt a ni sa dat odnavigovat priamo pri to.;)
Beny_ce4you (53)|23.11.2007 14:29
Tak musim podekovat vsem zucastnenym, za pomoci MMSirfsetup jsem uspesne prenastavil GPS na chuzi i na auto zpet. Pozdeji jsem si vsiml, ze NoniGPS dokonce ma fci na prepinani teto vlastnosti (do te doby sem netusil co to je) a po chvili hledani v nastaveni se mi podarilo i toto zapnout.
Co sem zjistil, ze tento mod lze prepinat pouze v rezimu Sirf, avsak NoniGPS to bravurne z MNEA prepne do SIRF, nastavi a zpet se prepne. Coz mi napr delalo problem u toho prvniho zminovaneho programu Sirf(prepnul sem ale nemohl sem prepnout zpet).
Problem tedy vyresen a snad tento thread nekomu pomuze.
Necht vas GPS provazi.