Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 117

Téma: Flashování XDA II zařízení - jak na to?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Při pohledu do diskuzních skupin na tomto serveru to občas vypadá, že hlavním přáním téměř každého majitele zařízení s integrovaným telefonem je zvládnout celkem komplikovanou problematiku práce s aplikacemi v ROM paměti, jejich úpravě, automatické instalaci po tvrdém resetu a další kouzla, které jim ve svém důsledku mohou výrazně usnadnit život. Po přečtení tohoto článku by měla mít většina uživatelů v této otázce jasno.

Přečtěte si celý článek, který pro vás sepsal JirkaP.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Jsem nadsen. Snad uz to konecne chapu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Musím JirkuP pochválit a myslím, že moje pochvala ho potěší opravdu hodně.
    Takže : Je to fakt dobrý !!!!!

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

zajimala by me otazka flashovani u ne-phone pdacek ? at jsem hledal kde jsem hledal tak jsem proste nic kloudneho nenasel.
    Da se tento postup aplikovat i na "normalni" pocketpccka ?
    pripadne, nemate nekdo link na nejake howto ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

Bylo by fajn doplnit jak zazalohovat puvodni romku pro pripad reklamace...
    Adam

Nováček
    Registrace
    May 2006

Také by mne zajímalo jak zálohovat a popř. obnovit původní ROM. Autor má sice pravdu proč se z WinXP vracet k Win 3.11, ale v tomto případě je dost pádný důvod možný případ reklamace.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od wocis
    zajimala by me otazka flashovani u ne-phone pdacek ? at jsem hledal kde jsem hledal tak jsem proste nic kloudneho nenasel.
    Da se tento postup aplikovat i na "normalni" pocketpccka ?
    pripadne, nemate nekdo link na nejake howto ?
    Pred rokem jsem flashoval IPAQ 3660. U tohoto zařízení se jedná o automatický proces ( stáhne se jeden soubor z internetu, ten se spustí a po správném proběhnutí je nahraná nová ROM v přístroji). Toto flashování neumožňovalo žádné kouzlení s ROM.
    Proto má taky tento článek název FLASHOVÁNÍ XDA2 ( případně MDA2 ).

Nepřehlédněte
    Na serveru xda-developers.com ( přesněji tady ) se objevila nová verze ROM RUU166176.
    Včera večer jsem jí ztáhnul ( kódování pro soubor ms_.nbf je 0x20040305 ). Zatím jsem si tuto ROM nenahrával, ale našel v ní (v souboru ms_.nbf ) páradní hru. ( Default_Core_ppc30.CAB ). Zde je její popis, ale jak se tam dostala nevím. Možná je to nějaký bonus.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Dobrý večer ...

No to je blaho být zase o něco chytřejší. Tímto tedy veliké díky za váš čas, pěkný článek a za předané "nouhau". ( Naše domluva platí ! ) Jen bych si dovolil přihodit ještě pár otázek.
    1/ Bude po flešnutí MDAII blokované na T-Mobile ? Pokud ano, půjde odblokovat původním kódem ?
    2/ Když do MDAII nahraji sestavu programů např. z německého upgrade, tak na mě bude MDAII po dokončení asi šprechtit že ? Stačí přes to potom frknout LOC_FULL.CAB vydolovaný ze stávající EXT-ROM ? Ty soubory něco.CAB mající ve jménu slovo GER mě dost zneklidňují ... :O Navíc je jich tam daleko víc, než ve stávající EXT-ROM, do které se mi podařilo díky vašemu článku poprvé nahlédnout. Díval jsem se do všech ms_.nbf na které jste nám poslal odkazy. Názvy i délky souborů se liší - vůbec se nepodobají náhledu do původní ROM. Pokud jde o jiné programy či jejich verze, půjdou po upgrade počeštit ? Poslat je do zařízení se furt stále bojim bojim ...
    3/ Trochu jsem nepochopil odkaz - autorun.exe - který správně provádí config.txt bez volby operátora ..
    Ještě jednou díky !!! :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od JirkaP.
    Nepřehlédněte
    Na serveru xda-developers.com ( přesněji tady ) se objevila nová verze ROM RUU166176.
    Včera večer jsem jí ztáhnul ( kódování pro soubor ms_.nbf je 0x20040305 ). Zatím jsem si tuto ROM nenahrával, ale našel v ní (v souboru ms_.nbf ) páradní hru. ( Default_Core_ppc30.CAB ). Zde je její popis, ale jak se tam dostala nevím. Možná je to nějaký bonus.
    Odkaz na tuto ROM je ještě stále uprostřed stránky ( http://forum.xda-developers.com/front_page.php ), ale ju už nefunkční, takže Ti kdo ti si jí nestačli stáhnout mají smůlu.

For jiri.cech

Ten autorun.exe jsem tam dal na konec článku z toho důvodu že tento provádí pouze příkazy uvedené v souboru config.txt. V některých ROM je obsažený autorun.exe, který umožňnuje výběr z několika operátoů a podle toho spouští určité programy obsažené v EXT-ROM. Určitě použijte ten autorun.exe co nabízím a vyhnete se tím problémům.

Co se týká blokování telefoní části pouze na operátora pro T-Mobile ( pomocí kódu přoloženého v balení ), nemám zlkušenost, ale předpokládám na základě toho, že některé věci se nepřepisují ( nepřepisuje délky hovorů,IMEI ), že MDA2 pokud nebude po flasování odblokováno, že to ten přibalený kód určtě zas odblokuje.

Co se týče jednotlivých programů obsažených v různých verzích ROM, jsem napsal, že nejsem schopen je posat ( zde je odkaz na popis většiny *.CAB ), protože uz vetšinou se z názvu dává tušit oč se jedná ( Camera, MMS, Broadcast atd ). Všechny programy které mají v názvu slovo operátora ( odkud je ROM stažená ( T-Mobile, Qtek, ..) samozřejm, že mažu. Jedná se o programy které nastavují služby ( GPRS, MMS) nebo mění ubvodní obrazovky atd.
    Ostatní programy jako je například ClearVue ( prohlížeč prezentací a PDF ) si nejdříve naistaluji do přístroje a pokud zjistím, že se jedná o novější verzi než mám, tak si jí do EXT-ROM nahraji a ( starou verzi smažu ).

Snad moje vysvětlení bude stačit. )

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od jiri.cech
    Stačí přes to potom frknout LOC_FULL.CAB vydolovaný ze stávající EXT-ROM ?
    ... nestačí, CZ lokalizace se nemá s GER verzí ráda a tudíž vám (když dobře) zůstanou tyto programy po instalaci v GER (v horším případě bude problém s jejich provozem). Lokalizace se v ČR dělá vždy na anglickou verzi jedné konkrétní ROM, na další verze je potřeba aktualizace ...

PavelR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Hm, takže to chce anglickou verzi ROM + odpovídající češtinu.
    Na skrýnšotech od JirkyP je čeština LengFull.CAB 4.67MB. Ta je asi od Eurotelu. Já jsem ze své (T-Mobile ROM) ze souboru TMDCZCustomize.sa.CAB vydoloval soubor loc_full.006 a následně přejmenoval na loc_full.CAB. Je to určitě čeština, zkusil jsem instalaci. Tento soubor má ale pouhých 3.95MB. JirkaP ale nemá na seznamu programů v ROM skvělý GPRS monitor o který bych určitě nerad přišel. Tak vám tedy nevím co tam vlastně "nahrnout".
    Co vzít jen nějaký nejnovější NB.nbf a RADIO_.nbf a EXT ROM použít původní, vykopírovanou z českého originálu, jen mírně upravenou ?
    Jde mi jen o - opravit vychytané chybky, vyhodit z ROM foto kontakty a T-Mobile tapety, témata, přednastavení a přidat jeden program.
    Teď mě ještě napadlo - co když vyhodím fotokontakty a čeština se je bude snažit počeštit ? Ach jo, život nespokojence není peříčko.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od jiri.cech
    Hm, takže to chce anglickou verzi ROM + odpovídající češtinu.
    ... ano, pokud ale používate jen tzv. malou lokalizaci neměl by být problém s žádnou ROM. Pokud chcete přeložené UI a máte jinou ROM než tu, která byla původně ve vašem MDA2 a nejedná se o oficiální upgrade dodaný operátorem zde v CR (tj. byla by k dispozici i aktualizace češtiny pro tuto novou ROM), může se stát, že něco bude v souvislosti s lokalizací zlobit (např. nepřeložené aplikace atd.). Již jsem to na ce4you zmiňoval v souvislosti s MDA1 a XDA1, opravdu nelze zajistit, aby lokalizace fungovala na všech verzích ROM, které byly vydány všemi operátory popř. distributory, kteří toto zařízení v různých zemích prodávají. Stejně tomu je i v případě MDA2 a XDA2. Pokud ale T-mobile v CZ a Eurotel vydají nějaký upgrade, bude vždy pro něj dostupná i bezproblémová a úplná lokalizace.

Na skrýnšotech od JirkyP je čeština LengFull.CAB 4.67MB. Ta je asi od Eurotelu. Já jsem ze své (T-Mobile ROM) ze souboru TMDCZCustomize.sa.CAB vydoloval soubor loc_full.006 a následně přejmenoval na loc_full.CAB. Je to určitě čeština, zkusil jsem instalaci. Tento soubor má ale pouhých 3.95MB.
    ... to je v pořádku, neboť v případě T-mobilu je lokalizace "ořezaná" na co nejmenší velikost neboť CAB soubor putoval do Extended_ROM, kde bylo potřeba šetřit místem i pro jiné aplikace, které byly v ER uloženy. U Eurotelu byla čeština na CD ...

JirkaP ale nemá na seznamu programů v ROM skvělý GPRS monitor o který bych určitě nerad přišel.
    ano, GPRS monitor je velmi dobrý. Nic vám nebrání si tento program zahrnout do vámi upravené Extended_ROM

Teď mě ještě napadlo - co když vyhodím fotokontakty a čeština se je bude snažit počeštit ? Ach jo, život nespokojence není peříčko.
    ... zde žádný problém nebude ...

PavelR.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Kde mam zjistit kodovani pro rom 4.01.16 nebo A30.06?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jestli jsem to dobře pochopil, tak k upgrade potřebuji 3 nbf soubory. To znamená, že po zazálohování stávající verze bych měl mít také 3 nbf soubory. Které kdyby znova nahrál, tak to bude v původním stavu. Teď je jen nějak dostat ven. Je to tak?
    A pokud to tak půjde, zajímalo by mne zda se někde ukládá informace, že jsem si nahrál novou ROM a poté tam (když bych potřeboval reklamovat) vrátil zpět tu původní. Takže by mě stejně řekli, že jsem přišel o záruku.

Nevím jak pro ostatní, ale pro mne je ztráta záruky docela podstatná. Jsem nováček s PDA a rozhodně se mi může stát, že provedu něco a PDA bude muset na servis. Má někdo se zálohováním původní ROM zkušenosti?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Bud
    Jestli jsem to dobře pochopil, tak k upgrade potřebuji 3 nbf soubory. To znamená, že po zazálohování stávající verze bych měl mít také 3 nbf soubory. Které kdyby znova nahrál, tak to bude v původním stavu. Teď je jen nějak dostat ven. Je to tak?
    A pokud to tak půjde, zajímalo by mne zda se někde ukládá informace, že jsem si nahrál novou ROM a poté tam (když bych potřeboval reklamovat) vrátil zpět tu původní. Takže by mě stejně řekli, že jsem přišel o záruku.

Nevím jak pro ostatní, ale pro mne je ztráta záruky docela podstatná. Jsem nováček s PDA a rozhodně se mi může stát, že provedu něco a PDA bude muset na servis. Má někdo se zálohováním původní ROM zkušenosti?
    ANO pokud budete chtít přepsat všechny 3 ROM tak budete potřebovat tyto 3 soubory "ms_.nbf", "NK.nbf" a " Radio_.nbf".

Jinak souhlasím s Vámi pokud se jedná o ztrátu záruky může to být pro některé uživatele nepřekonatelná překážka. Ale pokud se přes ní přenesou určitě nebudou litovat.

A provádět změny lze pouze a jen v souboru "ms_.nbf" .

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 23-05-2010, 20:25
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-01-2010, 16:59
  3. Loox 600 - PC nenajde pocket PC zařízení při flashování ROM
    Od BinLadin v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-12-2008, 14:47
  4. Flashování MDA II
    Od trend99_ce4you v sekci Zbývající PPC