Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 117

Téma: Flashování XDA II zařízení - jak na to?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

... to je v pořádku, neboť v případě T-mobilu je lokalizace "ořezaná" na co nejmenší velikost neboť CAB soubor putoval do Extended_ROM, kde bylo potřeba šetřit místem i pro jiné aplikace, které byly v ER uloženy. U Eurotelu byla čeština na CD ...
    A co tam je "orezano" ? Hezky Cesky tam mam zcela vse vcetne napovedy. Navic je tam oproti Errortelu jeste ten GPRS monitor a ten je taky cesky. Cekal bych, ze cestina bude naopak rozmernejsi ...
    Snad uz posledni dotaz prede dnem D. Jaka posledni verze ROM jeste funguje dobre s puvodni cestinou od T-Mobile - kdopak vi a odpovi ....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

GPRS Monitor není problém přidat do jakékoliv verze ROM. Stačí mít jen ten soubor *.CAB.
    Jinak bezproblémový chod s češtinou je verze ROM 1.60 ( alespoň ta verze BUILD 3273 dodávaná s DATAPHONE2 ).
    Problémy s vyšší verzí ROM ( dály se to tak nazvat ) a s češtinou jsem popisoval zde a na dalších stránkách této diskuze.
    Pokud potřebujete novou verzi ( build ) češtiny tak se obraťte na Moravii-consulting. Já osobně jsem nepochodil. Přestože po telefonickém hovoru mi zpočátku tvrdili, že již je novější verze, ale následný email mi řekl, že je to poslední verze. Bohužel

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Už jsem JirkoviP tolikrát děkoval veřejně a i soukromě, že by ho to snad už ani nepotěšilo .Přesto - díky ještě jednou.V článku není nic, co bych nepotvrdil do puntíku.Je to perfekt kuchařka a když neflashujete každý den tak spoustu pozaponínáte a je třba si to připomenout.
    Jinak - skutečně poslední verze na které pracuje čeština od ET je 1.60 - odzkoušeno (včera jsem se k ní vracel :? neb englicky vládnu málo ale hlavně potřebuju CZ klavesnici.)
    Dotaz na PavlaR - existuje soubor s pouze tzv. Malou lokalizací? Tedy aby šla klavesnice a čtení českých souborů na XDA2? Pokud ano určitě by to řešilo problém. Je mi (a asi všem) jedno jestli mám OS v angličtině a taky vše ostatní.Ale není mi jedno, když nemůžu napsat/přečíst e-mail v češtině nebo si přečíst česky psaný soubor ve wordu.Na P900 se nainstalovala česká klávesnice a tři soubory s fonty a bylo to.
    Díky
    Honza

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od jiri.cech
    A co tam je "orezano" ? Hezky Cesky tam mam zcela vse vcetne napovedy. Navic je tam oproti Errortelu jeste ten GPRS monitor a ten je taky cesky. Cekal bych, ze cestina bude naopak rozmernejsi ...
    ... "vyrobni tajemstvi", omlouvam se nicmene na funkcnost a dostupnost funkci lokalizace na T-mobile MDA2 to nema zadny vliv...

Snad uz posledni dotaz prede dnem D. Jaka posledni verze ROM jeste funguje dobre s puvodni cestinou od T-Mobile - kdopak vi a odpovi ....
    ... verze build 3243 s aktualizaci, ktera je dostupna na webu T-mobilu by mela fungovat na T-mobile ROM (popr. i jinych) az do verze 1.60.xx.

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Honzabr
    Už jsem JirkoviP tolikrát děkoval veřejně a i soukromě, že by ho to snad už ani nepotěšilo
    Ale potěšilo.
    Dík.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Honzabr
    Dotaz na PavlaR - existuje soubor s pouze tzv. Malou lokalizací? Tedy aby šla klavesnice a čtení českých souborů na XDA2? Pokud ano určitě by to řešilo problém. Je mi (a asi všem) jedno jestli mám OS v angličtině a taky vše ostatní.Ale není mi jedno, když nemůžu napsat/přečíst e-mail v češtině nebo si přečíst česky psaný soubor ve wordu.Na P900 se nainstalovala česká klávesnice a tři soubory s fonty a bylo to.
    Díky
    Honza
    Ze své originální ROM MDAII od T-Mobile jsem vydoloval dva soubory - loc_full.CAB a loc_lite.CAB. Mám pocit, že ten druhý je to, co hledáte. Jestli máte zájem, pošlu vám ho na mail. Cca 1 megabajtík ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Senzace. ok1fjb@volny.cz Po vyzkoušení dám report.
    Honza

Nováček
    Registrace
    May 2006

Než se rozbuším své srdce úplně v onen okamžik (doufejme, že ne na posledy), bych mě zajímalo ještě, která z udávaných ROM je lepší pro DataPhone II ve spojení s Oskarem. Jestli rom_1.60.07_-_radio_1.06.01 od T-Mobile DE, která má 39MB, nebo Xda_II_Upgrade_v16050 od Qteku, která má 25MB. Předpokládám, že pokud chci plně funkční češtinu, tak nemá cenu použít ruu166131wwe_cdl_sku1. Proč vlasntě jsou tak velké rozdíly ve velikosti mezi ROM 1.60 od T-Mobile DE a od Qteku? Je to díky obsaženým programům v ExtROM?

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Zdravím.
    Zatím se do toho sice nehodlám pouštět, ale přesto, že píšete proč se vracet k DOSU, když upgraduji na W2k, by mne zajímala možnost zálohování současné ROM. Nejde mi v tomto případě ani tak o záruku (i když jsem přesvědčen, že i z tohoto důvodu by to stálo za to zálohu mít) ale spíše co když mne nové možnosti zase na druhou stranu připraví o něco podstatného a potřebného a budu se chtít k původní verzi vrátit.

Mimochodem k té teorii permanentního pokroku :
    Již v několika firmách jsme po neustálých problémech s Win XP přešli zpět k W2K a nejednou je po většině problémů (naprosto nedefinovatelné výpadky v síťovém provozu, stabilita -> tolika pádů systému jsem od dob W95 nezažil, a pod.)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Sláva, hurá, povedlo se, jupí ...
    Tak jsem na základě skvělého článku JirkyP upgrejdnul svojí mašinku. Musím konstatovat, že adrenalinový sport lze provozovat i na židli u klávesnice.
    Zvláště hlášení ve smyslu "nyní mažu stávající ROM" je velice povzbudivé. Tak v mém MDAII od T-Mobilu se skví ROM 1.60 a RADIO 1.10.
    Vzal jsem Xda_II_Upgrade_v16050.exe, z tohoto souboru použil vše, jen z ms_.nbf vyházel totálně všechno a nahradil původním balíčkem od T-Mobilu vykopírovaným předem z EXT ROM. Tento balíček jsem pak různě poupravoval, některé aplikace nahradil novějšími, úplně jsem vyhodil T-Mobile customizace (tapety, témata, přednastavené připojení) a jako splash obrázky nastavil OSKAR úsměv. Na konec instalace jsem přidal původní češtinu vydloubnutou z TMDCZCustomize.sa.CAB jako jediného pro mě užitečného souboru.
    Po hard resetu je vše česky, nemám tam ty hnusné růžové tlačítka, přednastavená připojení GPRS, WAP, MMS a kdovíčeho od T-Mobile, které jsem vždy otrocky vymazával a nahrazoval OSKAR nastavením. (
    No jsem prostě blahem bez sebe.
    Jirko ještě jednou díky, nebýt tvého článku, asi bych to nerisknul. :yes: :yes: :yes:

Snad jen poslední dotaz - když bych chtěl někdy do budoucna provést změnu jen v EXT ROM - je nutné vždy nahrávat všechny tři ROM :?:

Tímto také pozdravuji T-Mobile - jejich stránku http://t-mobile.cz/mda/Upgrade2.aspx si mohou díky JirkoviP a svělému webu ce4you strčit klidně za klobouk.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od jiri.cech
    Snad jen poslední dotaz - když bych chtěl někdy do budoucna provést změnu jen v EXT ROM - je nutné vždy nahrávat všechny tři ROM :?:
    Ne, pokud bude v adresáři pouze "ms_.nb" přehraje se pouze tato ROM . Pokud však se něco pokazí není třeba zoufat a překopírovat všechny 3 sobory *.nbf a flashnout to celé znovu.
    Jinak i já nedám dopustit na ROM z Xda_II_Upgrade_v16050.exe.
    S jídlem roste chuť a při příštím Flashování si to ještě zlepšíte. To mi věřte. Na první flash se sice nezapomíná, ale s jídlem roste chuť a zvětšuje se i velikost souboru config.txt

For jiri.cech
    Už se těším na splnění Vašeho slibu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

V případě, že by někdo potřeboval toto by měla být verze ROM prodávaná Eurotelem pro DATAPHONE2.
    R: 1.05.12
    G: 1337.12
    D: 1.03.00 USA

Nezkoušel jsem jí a ani nevím jaký jsou pro ní kódy. ( takže opatrně )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

JirkoP prosim te - ma na rychlost PDA zarizeni vliv velikost volne pameti ? Mam pocit, ze cim je pamet vice zaplnena, ma moje masinka pomalejsi odezvu. Ma na rychlost vliv poradi instalace programu - umisteni v pameti ? Napriklad casto pouzivane instalovat nejdrive ? Nevim proc, obcas se zarizeni silene zpomali a obrazovka se straaaasne pomalu prekresluje. Jindy je to zase OK. Tak nevim ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Podle mne vliv obsazenosti paměti na rychlost má, ale až pokud se už blížíš k plné obsazenosti. Pořadí instalovaných programů na to vliv nemá.
    S největší pravděbodobně bych viděl problém v nějaké aplikaci která je určena pro PPC2002 a běh pod PPC 2003 jí nedělá dobře. ( některé aplikace určené pro PPC2002 si na PPC2003 ani nespustíš )

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Tedy možná jsem natvrdlej, ale mě ten návod přijde stále příliž obecnej a komplikovanej.

Já chci jediné:
    - Stahnout si (odkud?) nejnovější (avšak stabilní) verzi ROM vhodnou pro MDA2. Asi by měla být anglická.

- Rád bych si zazálohoval původní ROM pro případ potíží či reklamace

- Chci ponechat obsah ExtendedROM nezměněný - to znamená, že chci po instalaci nové verze ROM nainstalovat ty samé bonusové aplikace, jaké jsem tam měl původně (přímo od T-Mobile). Na tom prostě nechci nic měnit.

- Nechci zálohovat stav celého MDA před upgradem (nainstalovaný soft) a pak to obnovovat. Chci si vybrané/užitečné aplikace nainstalovat znovu. PIM si mi obnoví z Outlooku, ALE CHTĚL BYCH SI ZAZÁLOHOVAT A POSLÉZE OBNOVIT DŮLEŽITÁ NASTAVENÍ - JAKO TŘEBA MAILOVÉ ÚČTY - mám jich tam dost a představa, že budu znovu vyplňovat všechny ty POP a SMTP servery, hesla, atd... mě docela děsí.

Prostě chci bezbolestnou cestu - teď mám verzi 1.53 a chci 1.6x, chci zachovat ExtendedROM (tedy standardní paletu bonusových aplikací od TMO), chci zachovat nastavení mailových účtů. Aplikace si nainstaluji znovu a PIM data natáhnu z outlooku.

Je toto možné, nebo je to jen zbožné přání? Jak to mám udělat?

Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 23-05-2010, 19:25
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-01-2010, 15:59
  3. Loox 600 - PC nenajde pocket PC zařízení při flashování ROM
    Od BinLadin v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-12-2008, 13:47
  4. Flashování MDA II
    Od trend99_ce4you v sekci Zbývající PPC