Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Originální český hlas pro navigace TomTom - Eliška

Zdenek Malinsky (9781)|18.11.2007 12:53
Pokud jste to ještě nezaznamenali, tak na serveru Navigovat.cz vyšel článek, jehož obsah zcela určitě potěší téměř každého uživatele navigace TomTom. Jedná se o profesionální hlasové povely v češtině natočené ve studiu, žádnou amatérštinu, která v některých ohledech překonává originální hlas Miroslava. Autorkou je dvaadvacetiletá slečna, která pochází z Karlových Varů, která působila rok ve zpravodajství TV Prima. Když k tomu připočteme skvělou cenu (stažení je zdarma), není proč váhat. Na stránce Navigovat.cz najdete jak odkazy ke stažení, tak i podrobný návod jak je zprovoznit zde.

Toto je jen bleskovka - upozornění na titulní stranu. Diskuzi k tomuto tématu najdete zde
tomulinek (216)|18.11.2007 18:17
Stahoval jsem ihned po vyjití, takže už jsem i vyzkoušel v terénu. Zatím 100% spokojenost – hlas je čistý, správně hlasitý a na rozdíl od Miroslava je to žena. ;) Upozorním, že jediným "poplatkem" za používání je vnořená reklama (vždy, když dojedete do cíle, uslyšíte i odkaz na server), která ale za takto povedené dílko jistě má svůj smysl a nevadí. Ještě upozorním, že si vyberou i hnidopichové, kteří "nezahýbají", ale odbočují (a naopak) – existují totiž 4 různé verze.:yes:

PS: Další názory najdete v diskuzi – odkaz výše (toto je jen podpora pozvání) ;).
palacinka (242)|18.11.2007 20:20
jen doplním, že se nejedná o mužský hlas pana Miroslava, ale Miloslava ;)
tomulinek (216)|18.11.2007 21:21
A já vždy, když mě navedl do jednosměrky, nadával "ty jeden *** Mirku". ;) Nojo, přitom za to mohl Mejla. ;)

Děkuji za zásadní upozornění! (Si to Milda vypije, viď Eliško...)
PedroKV (180)|19.11.2007 13:15
A já doplním, že autorem hlasu do navigace jsem já :-)
Alfan (123)|19.11.2007 16:49
Dneska jsem zkoušel po cestě z Mostu do Děčína a bez nejměnších problémů, takže děkuji.:cool: Reklama na koci mě neobtěžuje a tak pokud mohu poslat nějaký "mrzký" peníz třeba autorům nebo investorům (Navigovat.cz), pošlete mi číslo účtu. ;)
Vím, že to je zadarmo, ale Ti co to dělají to dělají ve svém volném čase a tak...prostě pokud chcete, pošlete to číslo účtu.
čus
PedroKV (180)|19.11.2007 17:22
[QUOTE="Alfan"]Dneska jsem zkoušel po cestě z Mostu do Děčína a bez nejměnších problémů, takže děkuji.:cool: Reklama na koci mě neobtěžuje a tak pokud mohu poslat nějaký "mrzký" peníz třeba autorům nebo investorům (Navigovat.cz), pošlete mi číslo účtu. ;)
Vím, že to je zadarmo, ale Ti co to dělají to dělají ve svém volném čase a tak...prostě pokud chcete, pošlete to číslo účtu.
čus[/QUOTE]

Ahoj, díky, to potěší. Za Elišku jsme srovnáni a žádné další finance za ni nechceme. Ale ozvalo se pár lidí, že se jim líbí Marta, jen kdyby tak byla natočená ve studiu. Pokud by se našlo dostatek lidí, kteří by to byli ochotni zaplatit, mohli bychom s Martou do studia.
Alfan (123)|19.11.2007 20:07
Nejsem proti. Řekni a já přispěju, tutově... :cool:
Miloš Strouhal (3997)|19.11.2007 20:41
Pokud ten hlas Marty bude znit stejne hlasite jako hlas Miloslava a pokud bude jeji vyslovnost stejne rozvazna, srozumitelna a neutralni, jsem ochoten poslat nejakou tu kacku taky. Primlouval bych se za namluveni upozorneni na POI radary, vsech ctyr moznych. :yes: Nejlepe ve spojeni s nejakym vystraznym zvukem, ktery mne probudi a primeje si vyslechnout oznameni, jaky radar se to vlastne blizi.
PedroKV (180)|19.11.2007 20:47
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Pokud ten hlas Marty bude znit stejne hlasite jako hlas Miloslava a pokud bude jeji vyslovnost stejne rozvazna, srozumitelna a neutralni, jsem ochoten poslat nejakou tu kacku taky. Primlouval bych se za namluveni upozorneni na POI radary, vsech ctyr moznych. :yes: Nejlepe ve spojeni s nejakym vystraznym zvukem, ktery mne probudi a primeje si vyslechnout oznameni, jaky radar se to vlastne blizi.[/QUOTE]

sleduj navigovat.cz, asi ve čtvrtek/pátek přibudou další hlášky na poi. Martu bych udělal stejně/líp, než je teď, ale je to neškolený hlas, říkám to předem.
Alfan (123)|19.11.2007 21:03
Tak, ale rychle, než manželka zjistí přístupová hesla na můj účet a "vyvyrabčí" mi ho ;)
Ba ne, fakt napiš číslo účtu a ať tam dobrovolně pošle, kdo kolik chce. Možná by stálo za to udělat tomu nějakou tu malinkatou "reklamu" včetně odkazů na webu...Co ty na to?
A ty radary, ja píše Miloš, kdyby byly "vychytaný" všechny, to by bylo DÍLO!!!