Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Z MDA II webkamera?!

null (0)|25.4.2004 22:35
Ahoj,

Chci se zeptat jestli neni nejakej SW ,aby slo vyuzit MDA II jako web camera ?nevi o tom nekdo neco.....
p.s.neco jak to jde u MT Nokia 7650....
ouio (65)|26.4.2004 12:39
A třeba spouštěná pohibem?
null (0)|26.4.2004 17:14
no spusteni pohybem to asi nepujde MDA II nema fotosezor jak 7650 ale i tak byla by to zajiva funkce.........
ouio (65)|26.4.2004 21:04
Ne senzorem, ale změnou obrazu ,jako některý web kameri,když někdo projde před kamerou tak ho to vyfotí nebo filmuje,ne?:O
null (0)|26.4.2004 22:14
aha tak to pak jo no pokud nekdo neco na to MDA II napise nejakej SW nebo neco uz je tak to snad nejak pujde ;)
madamare (167)|30.1.2005 21:25
kedže sú tu SEčka pýtam sa podarilo sa to už niekomu?
david131 (67)|1.2.2005 09:09
tady mas yeSpyFX Mobile 1.2 to je program na pouzivani mda2 jako webcamera na stahniti :
http://eyespaa1.miniserver.com/eyespyfx_mobile_1_2.EXE
informace o programu


EyeSpyFX Mobile enables you to view your webcam through a mobile phone. Supported models: Any WAP or iMode based colour picture phone and pocket PC's / Palm devices.
The webcam can also be viewed on a standard pc.

Using a standard web cam EyeSpyFX - Mobile will broadcast a web cam page that is optimised to suit your mobile phone. It also broadcasts a live web cam page viewable on a regular PC browser. The PC that is broadcasting can have a fixed or dynamically assigned IP address.

When the software is on it sends a "live" message to the EyeSpyFX Live Listings with the camera name and address. The live listings are available on both pc & phone.

• View your home web cam from anywhere using your mobile phone web browser and/or PC browser

• Optimise the image size to suit your phone

• Broadcast from your home PC using a standard web cam

• Works with fixed and dynamically assigned IP addresses

• Password protect your cam

• Take snapshots from a remote location

• Chat box on PC browser view

• Live camera listings maintained by EyeSpyFX
00046105_esfxmobile_sObV.jpg
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 09:12
:yes: ale nejde mi to z uvedené adresy ztahnout..:? Není tam nějaká chybička?
david131 (67)|1.2.2005 09:18
http://eyespaa1.miniserver.com/eyespyfx_mobile_1_2.EXE
musi to jit
david131 (67)|1.2.2005 09:21
ja bych to dal na server ale je velky 18 mb a dej mi vedet jestli to mas
david131 (67)|1.2.2005 09:23
vice informaci http://www.1000files.com/HandHandles_Software/Communications_and_Internet/EyeSpyFX_Mobile_5157_Review.html
madamare (167)|1.2.2005 12:27
Stiahol som siten soft ,ale bohužial neviem čo s tým máte to niekto? ak áno hodte sem krátky návod. pokúšal som sa to nadstaviť,ale nechýba k tomu nejaký driver na ovládane kamery cez USB?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.2.2005 13:12
Natáhl jsem, nainstaloval, ale zatím nerozchodil, nebyl čas... Mám jen laický dotaz. Jedná se skutečně o soft, který zprovozní MDA jako web kameru, nebo je to soft, který umožní zobrazení web kamery na cihle??
birkoff_ce4you (128)|1.2.2005 13:22
Me se taky nepodarilo to nejak rozchodit.. :o(
yasmeene2 (794)|1.2.2005 13:28
no podle mě to umí jen zobrazit vaší webovou kameru, co máte u pc vzdáleně na obrazovku mobilu. Tudíž přesně opačně než by sme potřebovali.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.2.2005 13:34
[QUOTE="yasmeene2"]no podle mě to umí jen zobrazit vaší webovou kameru, co máte u pc vzdáleně na obrazovku mobilu. Tudíž přesně opačně než by sme potřebovali.[/QUOTE]
Jen potvrzuješ mé podezření po instalaci a po rychlém přeložení všech povídání kolem, umí to zobrazit nějakou vebovou kameru na cihle, ale neumožní to zapojit cihlu jako web kameru... no je to docela cvalík, na to co to vlatně umí a ještě za 30 $ ;) , díval jsem se znovu na stránky a je tam jasně napsáno "sytémové požadavky: požadavek web kamery", tak a je vymalováno...
madamare (167)|1.2.2005 13:38
vyzerá to ako ovládač sieťovej kamery , prípadne hociakej webkamery s ovládačmi:(( nemáte niekto tušenie aká kamera (značka) je v MDA II? možno by k nej pasovali ovládače z inej USB webkamery
Varf (20)|1.2.2005 14:57
a jwe teda nejakej sw na vyuziti mda jako webkamery??neumi to nekdo napsat(vytvorit ....):cool:
Arkobad (134)|1.2.2005 18:15
Stahnul jsem to, nainstaloval, pustil a FUNGUJE to !

Ale presne jak pisete - je to presne opacna vec, nez chcete. Umoznuje to koukat se na kameru v PC (ja mam jednu integrovanou primo v LCD monitoru) na jakemkoli zarizeni podporujicim ty spravne protokoly (tedy i MDA). Ja jsem si obraz z kamery poustel pres ActiveSync connection, ale samozrejme stejne by to melo fungovat pres WiFi ci GPRS.

Je to pro lidi, kterym treba alarm z baraku vola, ze se neco deje a oni se chtej pomoci webove kamery kouknout domu, jesti je to zlodej, nebo jestli jim tam oknem ve sklepe jen vlezla kocka.

Vyhoda je v tom, ze to bezi na nejakem jejich serveru, cili se z MDA nenapojujete primo na vase PC, cili nemusite mit pevnou IP (klidne muzete bejt za firewallem a proxynou). Ale takovejch softu je podle me vic.
birkoff_ce4you (128)|7.2.2005 08:41
Tady mozna by bylo neco, co muze fungovat:

http://www.zone1.de/PocketPC/index.html
Varf (20)|7.2.2005 08:43
a zkusil jsi to uz ??
jumbo_ce4you (162)|7.2.2005 09:15
Tady je informace o softu, který by požadované funkce měl mít.
Varf (20)|7.2.2005 09:26
Zkuste to nekdo otestovat me to nejede :oops:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2005 09:55
Krátce otestováno, ale nejede to, chce to asi někoho, kdo tomu umí pořádně nastavit cestu a dále se domnívám, že na www stránkách, kam se to posílá, musí být také nějaký soft.. Jinak se kamera spustí a má snahu něco odesílat, ale následně to hodí chybku..teď na to nemám čas, ale budeme testovat.. makejte na tom, ať můžeme ze srazu vysílat obrázky :D
blue_ce4you (42)|7.2.2005 10:48
A co takhle zkusit Microsoft portrait? Myslim, ze pomoci tech fotacku se s tim daj delat i videokonference, ale zatim jsem to nezkousel.
Kopecek_ce4you (91)|7.2.2005 11:19
Microsoft Portrait nechodi. Nema ovladace na kameru v MDA II. A nikde jsem je nenasel...

jirkanezval (28)|7.2.2005 17:32
Microsoft Portrait funguje s přídavnou kamerou na sd kartě. Odzkoušeno osobně.
Kopecek_ce4you (91)|7.2.2005 17:50
V MDAII je kamera vestavena, tak mi pripada trosku jako blbost si kupovat pridavnou SDIO kameru jen kvuli zprovozneni webkamery z MDA II.... To uz si raci za par stovek koupim klasickou web kameru k PC...
A s tou vestavenou v MDA MS Portrait neumi pracovat. Takze, jak jsem rikal, je to na prd.

Varf (20)|7.2.2005 17:55
nejak to jit musi :!: :mad:
miroslav_ce4you (219)|7.2.2005 20:26
[QUOTE="Jarouš"]Krátce otestováno, ale nejede to, chce to asi někoho, kdo tomu umí pořádně nastavit cestu a dále se domnívám, že na www stránkách, kam se to posílá, musí být také nějaký soft.. Jinak se kamera spustí a má snahu něco odesílat, ale následně to hodí chybku..teď na to nemám čas, ale budeme testovat.. makejte na tom, ať můžeme ze srazu vysílat obrázky :D [/QUOTE]

Funguje to bez probemu skusil som to !!!

Odosle to, co sa odfoti ;) a prepise na server stary obrazok novym...

ale ma to "malicku" chybu, ze to odosiela nezabezpecene a pri kazdom odoslani je vidiet pristupove meno a heslo servera v sieti :o
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2005 20:56
[QUOTE="miroslav"][QUOTE="Jarouš"]Krátce otestováno, ale nejede to, chce to asi někoho, kdo tomu umí pořádně nastavit cestu a dále se domnívám, že na www stránkách, kam se to posílá, musí být také nějaký soft.. Jinak se kamera spustí a má snahu něco odesílat, ale následně to hodí chybku..teď na to nemám čas, ale budeme testovat.. makejte na tom, ať můžeme ze srazu vysílat obrázky :D [/QUOTE]

Funguje to bez probemu skusil som to !!!

Odosle to, co sa odfoti ;) a prepise na server stary obrazok novym...

ale ma to "malicku" chybu, ze to odosiela nezabezpecene a pri kazdom odoslani je vidiet pristupove meno a heslo servera v sieti :o[/QUOTE]
Dotazy:
- Jak jsi nastavil cestu? Pls Krok za krokem :D
- Na servru jsi zadal co? Nějaký příkaz?
- Kdo vidí přístupové jméno a heslo? Každý, nebo jen odesilatel? Nejde nastavit nějaké šifrování?
Hoď sem nějakou kuchařku nastavení pro nedouky, jo? ;)
miroslav_ce4you (219)|7.2.2005 21:59
Skusal som to na Qtek 9060

Soft som skopiroval na SD kartu do adresara

v Webcamconfig som prepisal polozku server na meno svojho ftp servera:

ftp.mojserver.sk (musi byt spustena ftp sluzba na porte 21 !!!!)

zadal som USER a Password
do Destination Path som dal: /kameara
a samozrejme som to vytvoril aj na FTP servery
a OK

potom spustit PpcWebcam a co sa odfoti posle na FTP server !!!!

ftp.mojserver.sk/kamera je potom subor webcamimage.jpg

nic viac netreba (moje ftp bezi na UNIXe)

:!: staci ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.2.2005 00:41
2 miroslav: Díky, snad to stačí ;) , zítra otestuji....
Kopecek_ce4you (91)|9.2.2005 10:08
Myslim, ze to funguje na principu monitorovani adresare My Documents v MDA a pokud se tam objevi nejaka nova fotka odpovidajici nadefinovane masce, tak ji to uploadne nekam na FTP server. Pletu se?

Mno, ja to zkousel taky a nerozchodil jsem to. Nechce se tomu. Kdyz to aplikaci spustis na MDAcku, tak ona spusti camera.exe Ale tak nejak jsem nepochopil, jestli to zace snimky delat v nejakem intervalu automaticky, nebo jak debil musi mackat tlacitko pro vyfoceni...

Na jake verzi ROM to zkousis? Mozna i dost zalezi na verzi aplikace "fotak"...


miroslav_ce4you (219)|9.2.2005 10:18
Presne tak :)

Je potrebne mackat tlacitko pro vyfoceni...

ROM mam 1.06.00 ENG
yasmeene2 (794)|9.2.2005 10:26
Takže spíš než webová kamera by se to mělo jmenovat uploader obrázků :D
miroslav_ce4you (219)|9.2.2005 10:38
Zial, je to tak ....
miroslav_ce4you (219)|9.2.2005 10:47
Ale mozno jeden napad:

Videl som niekde WEB server priamo ktory bezi na PDA
a nemal by byt problem vytvorit html subor, ktory by zobrazoval vsetky fotky v PDacku :-)

Len maly problem je pristupova IP adresa PDA, ktora sa neustale meni z odpojenim z GPRS...
(malo kto ma fixnu IP adresu je to pomerne drahy spas)


:!:
yasmeene2 (794)|9.2.2005 17:48
[QUOTE="miroslav"]
Len maly problem je pristupova IP adresa PDA, ktora sa neustale meni z odpojenim z GPRS...
(malo kto ma fixnu IP adresu je to pomerne drahy spas)
[/QUOTE]

Navíc musíš mít i veřejnou ip, to se sice platí jednorázově (cca 600,-), ale i tak využití pomálu, navíc se tak vystavuješ možnosti útoku z internetu.

A to už mi přijde lepší než html server(na pda) normální ftp server (na pda).
Kopecek_ce4you (91)|9.2.2005 18:38
No, to uz mi prijde jako celkem uplne na nic....

Tlacitko fotaku musis mackat stejne. Jedina vyhoda by byla, ze v takovem reseni s GPRS pripojenim by vznikla vlastne mobilni web kamera. Otazka vsak zni "k cemu to"?

Pokud by to, stejne jako ja, chtel nekdo pouzivat u sveho desktopu, tak me napadaj 2 obdobna jednodussi reseni vyuzivajici synchronizaci s ActiveSyncem.

1) na svem PC nasmerovat FTP na adresar My Documents/MDA My Documents/My pictures
pak staci jednoduchy skript na webu, kdy budu nacitat obrazek s nejvyssim cislem....

2) Jednoducha rezidentni PC aplikace, ktera bude monitorovat My Documents/MDA My Documents/My pictures a kdyz se tam objevi neco noveho, tak to uploadne na nejake FTP a z adresare smaze (a tim i z MDA, aby to tam nezabiralo misto).

Ja bych spis potreboval, aby moje MDAcko fungovalo jako klasicka web kamera - neboli streamove. Jinak receno, abych nemusel utracet za klasickou web kameru. Kdyz musis mackat tlacitko fotaku, tak je to k nicemu....
bass_ce4you (105)|10.5.2005 13:26
Tak jsem zase v roli tazatele. Nepodařilo se Vám někomu někde konečně narazit na něco co by web kameru z MDA udělalo. Snad to nemůže být v 21.století zas takovej problém něco takovho vytvořit. Tedy samozřejmě pokud je o webkamery vůbec zájem. Je pravda, že bych to nakonec stejně moc nepoužil snad jen jako monitoring nějakéýho prostoru zatímco jsem někde zcela jinde než MDA a mám přístup na net.
HRomek_ce4you (36)|21.8.2005 15:08
Ohledně MDA II jako webkamery asi dosud nic použitelného, jinak by to tu již bylo, že?
Pokud tomu dobře rozumím chtělo by to něco jako je USB driver pro Wireless Modem. Zapnu kameru v přístroji, připojím USB kabelem k počítači a ten bude MDA II detekovat jako webkameru. Je to tak?
duffioso (537)|21.8.2005 17:24
Lidicky tady se to resilo a navypada to moc slibne forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=144135
johnz_ce4you (59)|21.8.2005 18:04
ja som to uz pred nejakym casom rochodil.. sice naokolo, ale predsa :)
nejde to vsak pod wm2k3(se) -jednoducho sa to nekamarati s camerou od iastyle
pod wm5 to funguje aspon provizorne (rozlisenie a ani framerate su mizerne)
takze najprv si nainstalovat na pc nejaky soft na ovladanie pda (napr pocket controller) a este aj softcam (virtualna web camera z obrazku ci videa a aj z toho, co je prave na monitore)
potom si este spustit fotak na mdacku, rozlisenie najlepsie 480*360 (pripadne 240*180)
teraz staci spustit nas soft na ovladanie ppc, nastavit si ho ako always on top a v nastaveni softcamu si vybrat obdlzik s obrazom na ppc
mozno zlozite a hlupe, ale ako nudzovka staci :)
Mashe (622)|30.1.2006 11:29
hmm stale asi nic noveho ze? tedy krom te slozite cesty co udava prispevek vyse? :sarcastic:
null (0)|6.2.2006 17:02
No neco ano tady ale zatim jsem to nejak nerozjel:sarcastic:
meilik (93)|16.2.2006 19:30
Ja rozjel Qtek 9100 jako webcam pro msn pomoci http://www.windowsmobile.no/Article530.phtml
null (0)|17.2.2006 16:53
[QUOTE="meilik"]Ja rozjel Qtek 9100 jako webcam pro msn pomoci http://www.windowsmobile.no/Article530.phtml [/QUOTE]
No to je sice pekny ale jak jsi udelal aby se ti PC zobrazovalo co ukazuje PDA?kdyz spustim fotak tak to ukazuje jen ikony ale to co snima kamera ne?Poradis?
null (0)|17.2.2006 17:59
Proc pro PDA nic takoveho neni kdyz pro Palm to uz delsi dobu existuje ? odkaz TADY Neslo by to predelat na PDA?
jval (453)|20.2.2006 07:11
No pokud to pro ten Palm funguje, tak za pouziti StyleTap by to mohlo jit rozbehnout i na PPC.

No ale mozna ze ne.