Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sdileni internetu ^^

Hyems (8)|15.11.2007 12:17
Zdravim,
at delam co delam, tak mi nechce fungovat net pres USB. Ano hledal jsem, ale nic jsem nenasel. Jedine co mi to porad dela je, ze se mi to pripojuje pres GPRS, to sice funguje OK, ale je mi to celkem prd platne, jeslti mi nejede sitovka. ^^ (paranoik v tom) Takze byl by nekdo tak hodny a nahodil mi nejaky navod (pro blbce pokud mozno), jak to zprovoznit? ActiveSync mi jede OK.

EDIT: Zapomnel jsem napsat, ze mam M700 a PC mam pripojene pres router.

Dekuji,
Hyems
spagy (6)|15.11.2007 13:38
skontroluj si nastavenia:

settings/conections/usb to PC
Hyems (8)|15.11.2007 13:51
Mam povolene rozsireni funkce site, jeslti mas na mysli toto.
spagy (6)|15.11.2007 14:15
presne - myslim ze ja som to musel nechat volne-netiknute aby to fungovalo - skus a daj vediet :)
Hyems (8)|15.11.2007 20:30
No zkousel jsem to, jak zaskrtne, tak i odskrtnute, ani jedno nefungovalo. Spis bych potreboval poradit, jak si mam nakonfigurovat sitovy pripojeni, takle tam mam jenom moznosti pres WAP a GPRS.
DLZ (30)|15.11.2007 23:48
Máš správně nastaven ActiveSync?

V "Nastavení připojení" zaškrtni "Povolit připojení USB" a "Počítač je připojen k" zvol Internet.
Hyems (8)|16.11.2007 14:43
[QUOTE="DLZ"]Máš správně nastaven ActiveSync?

V "Nastavení připojení" zaškrtni "Povolit připojení USB" a "Počítač je připojen k" zvol Internet.[/QUOTE]
Ano, vsechno mam takle nastavene.
DLZ (30)|16.11.2007 23:41
Ještě mne napadá v ActiveSync v PDA (Start - Programs) při odpojeném USB kabelu zkontroluj nastavení (Menu - Connections...). Musí tam být " 'USB". Já tam měl defaultně "BlueTooth sync"
Hyems (8)|17.11.2007 13:17
No tak, ted kdyz dam pripojit, tak se mi odpoji ActiveSync a v sitovych pripojenich se mi vytvori nove spojeni Windows Based-Mobile sharing internet device nebo tak nejak. Po nejaky chvili je tam spojeno, ale net v PDA nejde a potom se mi to automaticky odpoji a v PDA se mi ukaze hlaska: Vzdalena strana ukoncila spojeni a znova se mi pripoji ActiveSync.....

Zkusim to jeste na druhym kompu, nejake napady, co je spatne?
DLZ (30)|17.11.2007 20:45
...teď zkus zase zaškrtnout popř. zruš zaškrtnutí rozšíření sítě, jak se o tom psalo v počátku tohoto vlákna.
Hyems (8)|18.11.2007 11:01
[QUOTE="DLZ"]...teď zkus zase zaškrtnout popř. zruš zaškrtnutí rozšíření sítě, jak se o tom psalo v počátku tohoto vlákna.[/QUOTE]
Pokud nemam zaskrtnute rozsireni site, tak se mi v sitovych propojenich neobjevi nove spojeni, ale normalne se synchronizuje a pote kdyz zapnu net, tak se to chova stejne jako posledne.
DLZ (30)|18.11.2007 20:50
...a nemáš ve Windowsovském firewallu zakázán ActiveSync? Mně se žádné "Windows Based-Mobile sharing internet" nikde neobjevuje, nebo o tom ani nevím. Prostě připojím USB kabel, ActiveSync provede synchronizaci, spustím v X500+ Internet Explorer a surfuji. Nepoužíváš náhodou program Internet Sharing? Tam se nastavuje připojení pomocí mobilního operátora. Jinak já nemám zaškrtnuté rozšíření sítě.
Hyems (8)|18.11.2007 22:46
Aha tak to sem to spatne pochopil. Ja myslel, ze se to dela pres to sdileni internetu, proto mi bylo divny, ze tam jsou jenom na vyber mobilni sluzby.:(
Kazdopadne pokud vypnu rozsireni site, tak se mi to ani nesynchronizuje. Kdyz to jenom pichnu a zkusim otevrit nejakou stranku, tak mi to vyplivne hlasku: "Hledanou chybu nezle najit v dusledku neznamne chyby 0x80072f78", aby toho nebylo dost, tak mi ActiveSync hlasi, ze nasel chybu s kompem a ID cislo ty chyby ^^. Uz s tim zacinam ztracet nervy...

EDIT: Windows firewall mam vypnuty.
DLZ (30)|18.11.2007 23:19
Neztrácej nervy. To je nejlepší škola, když se řeší problémy. Zkus

http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=n+...+_single&ide=880

...tam je odstranění té chyby.
Hyems (8)|18.11.2007 23:50
Hmm tak ted si pripadam jak naprostej prostacek.....
Nejen, ze jsem nenasel ten clanek o nastaveni a to tady s tim otravuju, ale jeste je to tak provareny ^^ achjooo fakt sem pitomec.

Jinak opravdu moc dekuju za rady a trpelivost. Diky!
DLZ (30)|19.11.2007 08:03
...to neřeš, hlavně že to pomohlo. Nikdo neví všechno a myslím, že to přispělo i jiným, kteří to četli.