Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser - postradam modem driver do PC

xmoon (16)|15.11.2007 09:46
Ahoj vsichni, rad bych pouzival na notebooku internet, pripojeny pres HTC Kaiser, pres USB..
Bohuzel se mi ale nikde nepodarilo najit driver do PC (Win XP). Nevite nekdo?
hajekm (308)|15.11.2007 11:25
Na Kaizrovi zapni sdílení internetu po USB a na počítači musíš mít instalovaný AS 4.5 (na XP, u Vist nic netřeba) a PAK stačí jen zasunout do USB a máš PC na netu.
Milan
xmoon (16)|15.11.2007 16:31
[QUOTE="hajekm"]Na Kaizrovi zapni sdílení internetu po USB a na počítači musíš mít instalovaný AS 4.5 (na XP, u Vist nic netřeba) a PAK stačí jen zasunout do USB a máš PC na netu.
Milan[/QUOTE]

To vse mam, ale to asi nestaci se mi zda... Nemel bych mit nainstalovany nejaky modemdriver. Jak donutim, aby mi Kaiser vytocil cislo a tim se pripojil?

Diky moc.
htcjirka (1875)|15.11.2007 18:51
Kaiser nemusi nic vytacet,je na to jiz zminovane a jednodussi sdileni internetu neboli internet sharing.
hajekm (308)|15.11.2007 18:59
fakt by to mělo stačit. asi tam máš nějaký FiraWall, kde to bude nutné povolit nebo ho dočasně zakázat ten FWL.
Princip v nových WM je ten, že už se právě nic nevytáčí přes virtuální modemové připojení ale sdílí se fungující existující připojení z MDA do PC. Takže:
-musí být na Kazrovi správně nastavené spojení, musí se ti korektně připojit k netu a zobrazovat stránky v IE
-spustíš aplikaci sdílení internetu, nastavíš na USB a profil Internet a dáš připojit
-na PC musíš mít buď Visty nabo XP s AS 4.5
- pak teprve zasuneš USB do PC
- objeví se ti nová síťová karta která zprostředkovává připojení
-nic víc by nemělo být třeba, můžeš to testnout v CMD příkazem ipconfig -all a případně ping atlas.cz atd.

Milan
maculak_ce4you (147)|15.11.2007 22:17
ono to fakt funguje :D , jak jednoduché. Jeste by se mi hodilo to rozbehnout pres BT, ale to u sluzebního nb nehrozi :O
xmoon (16)|21.11.2007 11:31
[QUOTE="hajekm"]fakt by to mělo stačit. asi tam máš nějaký FiraWall, kde to bude nutné povolit nebo ho dočasně zakázat ten FWL.
Princip v nových WM je ten, že už se právě nic nevytáčí přes virtuální modemové připojení ale sdílí se fungující existující připojení z MDA do PC. Takže:
-musí být na Kazrovi správně nastavené spojení, musí se ti korektně připojit k netu a zobrazovat stránky v IE
-spustíš aplikaci sdílení internetu, nastavíš na USB a profil Internet a dáš připojit
-na PC musíš mít buď Visty nabo XP s AS 4.5
- pak teprve zasuneš USB do PC
- objeví se ti nová síťová karta která zprostředkovává připojení
-nic víc by nemělo být třeba, můžeš to testnout v CMD příkazem ipconfig -all a případně ping atlas.cz atd.

Milan[/QUOTE]

Takze stale bojuju...

- pro info..mam WM6
- zadnou polozku Sdileni internetu nikde nemam
- na Kaiserovi se normalne na net pripojim
- zkousel jsem se pripojit na net, pak pripojit Kaisera k PC...nabehl AS vcetne mapovani sitoveho pripojeni, ale v tom pripojeni na Kaiserovi zmizelo

...fakt uz nevim. Pomoc :)
adreb (17)|21.11.2007 11:37
Já mám položku Sdílení internetu v Comm manageru-máš-li podobnou aplikaci ve svém Kaiserovi, mrkni na to... Mně běhá sdílení v pohodě bez driverů (respektive jak je výše řečeno, s AS 4.5 na notebooku, při prvním propojení se nainstaluje sdílení netu).
xmoon (16)|21.11.2007 11:58
[QUOTE="adreb"]Já mám položku Sdílení internetu v Comm manageru-máš-li podobnou aplikaci ve svém Kaiserovi, mrkni na to... Mně běhá sdílení v pohodě bez driverů (respektive jak je výše řečeno, s AS 4.5 na notebooku, při prvním propojení se nainstaluje sdílení netu).[/QUOTE]

Jasny, jak jednoduche... Trochu jsem zmatenej z byvaleho Heralda a WM5.

DIKY VSEM !!
xRoman_ce4you (218)|20.1.2008 08:50
Nějaký modem pro Visty je tady:

Modem driver for Vista 32/64
htcjirka (1875)|20.1.2008 11:43
To jsou drivery pro HTC Universal,tak nevim proc to sem vkladas.Kdyby jsi si to precetl,uz to je davno vyreseno
bossi (32)|5.2.2008 20:39
Zdravim. Koupil jsem si Kaisera, zkousim to uz 2 hodiny jako magor pripojit jako BT modem, ale marne... Nevim, co delam spatne, delam to podle navodu, ale nejede to. :-(
Notebook: Sony vaio sz4, win vista business, BT adapter integrovany - toshiba.
Na Kaiseru mi bezi pripojeni na internet, ale nejak to nemuzu propojit s notebookem, aby to slapalo.
Diky za kazdou radu.
DJakub (64)|1.5.2008 12:49
Ked sa pokusim pripojit, ponuka mi moznost vyhladat ovladac pre Generic serial... V com by mohol byt problem? Na Viste mam nomralne nainstalovany WMDC....
Carpenter_ce4you (166)|25.6.2008 21:13
Asi někde je něco špatně, ale nevím co.

Vlezu do sdílení internetu. Když vyberu možnost USB, okamžitě mi spadně Active Sync a píše mi to na PDA, že mám překontrolovat propojení PDA-PC kabelem.

Když vyberu Bluetooth, PDA píše, že spojení je navázáno a mám se na PC připojit k BT síti PAN. Ale kde se k PANu připojím?
bufan1 (110)|6.9.2008 13:05
Jsem na tom úplně stejně. Jen mám notebook Fujitsu Siemens. Obvyklá nastavení nefungují. Taky mi to nabízí BT PAN. Co to je? Ty máš nějaký návod? Kde jsi ho vzal? Nemohl by jsi sem dát odkaz?
Jsem z toho fakt nešťastnej. Z 50% jsem si ho pořizoval abych se pomocí něho připojoval s noťasem. Na Googlunic a nikdo neví nic. Přeci se tak snad připojuje víc lidí ne?
Nechápu co to zase vymysleli za bejkovinu? Stačilo spárovat a dát vytáčet *99# a bylo. Ach jo. :?
htcjirka (1875)|6.9.2008 13:13
Jakou bejkovinu,je to jednodussi nez predtim,v ppc v programech mas internet sharing-internetove sdileni,otevres,das pripojit,pripojis ppc k notebooku a o nic se nestaras.Co je na tom sloziteho??
bufan1 (110)|6.9.2008 19:11
No bezva, dííík. Už mi to jede (přes USB). Přez to BT bys věděl jak to připojit?