Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 97

Téma: Nový ženský profesionální hlas pro TomTom

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

A je to tu:Eliška
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tohle jsem psal i na Navigovat:

Nejprve chci podekovat PedroviKV a redakci navigovat.cz za novy hlas do TomToma - opravdy dobry napad.
    Pro me je hlas take prilis ostry, razny, neprijemny a asi si budu chvili zvykat - slecna ma milejsi vzhled nez hlas. Take se mi zda, ze ta iritujici pecliva vyslovnost Miloslava je pri jizde vyhodou - obcas mi prislo, ze slecna posledni slabiku spolkne nebo vyhrkne rychleji.
    Ale dnes jsem zjistil po ceste neprijemnost, ktera se mi s Miloslavem nestava - slecna obcas rekne "za 300 metru" ----------------------dlouha pomlka a pote obcas nezazni uz vubec nic nebo slecna az za dalsich 150m dorekne instrukci.
    Zazil jsem to dnes 3x na ceste dlouhe 100 Km, takze mi to neprijde jako nahoda.
    Mam MDA vario III (HTC Kaiser) s originalnim TT6 a mapou EE v.680.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ahoj, zatím nikdo nic podobného nehlásil. Aby hlášky byly co nejpřirozenější, tak hlášky "po" a "metrech" jsou téměř prázdné soubory, jen s desetinou sekundy ticha (prázdné soubory neumí tomtom ošéfovat), a celá hláška "po třechstech metrech" je v souboru 300.ogg. Jen pro doplnění-yardy je prázdný soubor, v cz tuto míru neužíváme, tak je zbytečné si s tím lámat hlavu. V simulaci i Markovi v provozu běhalo vše ok, taktéž mě při nočním finálním testování.

Více poradit nemohu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

PedroKV: Zkusim jeste dalsi verzi hlasu. Opravdu nechapu, v cem by mohl byt zadrhel. Ale diky za reakci.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Mě se stejná věc - "za 300 metru" ----------------------dlouha pomlka a nakonec nic už stávala i u Marty... Tenhle nový hlas jsem zatím nezkoušel.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Mám to tam,používám Mio A701 hned ráno to zkusím,mám pár míst cestou do práce kde je Míra kapku mimo tak uvidíme co Elis.Ale i kdyby těch pár hlášek co jsem zatím zkusil se mi moc líbí konečně normální hlas,takže případné přeřeky odpustím,ale písnu to sem.
    Každopádně díky moc za Elišku.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Po prvních 50km musím znovu pochválit Elišku,nejen za lepší hlas,ale i lepší navigaci.Tam kde Míra bloudil,Eliška ví kam chci jet a nerozchází se se skutečností ani s mapou.Zatím jediná moucha-menší hlasitost než Míra,ale je to dostačující.
    P.S.Používám verzi OU,a ten popisovaný problém(po 300 metrech a dál nic)jsem slyšel asi 3x,když jsem testoval hlas v předvolbách asi z 10-ti pokusů.Takže někde to tam je a číhá.Můj názor je,že tu větu občas nedořekne.2x řekla "po 300 metre" a jednou "po 300 metrech".V dalších pokusech to odříkala až do konce.
    Asi chyba v Matrixu.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od PedroKV
    tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky..
    Takže projeto a není nejmenší problém, "Po třechstech metrech odbočte doleva".

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2007

Nic proti, ale sice možná je po "třech stech metrech" spisovně, ale je to naprostá kravina. Pokud to někdo dělá - nové hlasové české povely "doma" - tak proč to neděláte pořádně a skutečně hovorově, tzn "po tři sta metrech". Jo a nezapomeňte slečnu naučit slovo "odbočte".
    Pokud máte problém s prázdnými soubory, kdy má být narozdíl třeba od angličtiny ticho tak tam vložte soubor s hláškou ve správném formátu kde je ticho. Jak jednoduché.
    Ano souhlasím...kdyby jste ještě potřebovali něco vědět tak se nebojte zeptat . Překlad hlasových povelů na anglické hlášky u navigace už jsem dělal - cca 2 roky zpět - rozhodně se za to nestydím (pořád si myslím, že je to asi tak o 20% lepší než TT a asi tak o 300% než iGO - to je fakt odstrašující příklad hlasové navigace ). Žádný strach - navigační hlášky mi namluvila kolegyně - zastávám také názor, že ženský hlas je pro podobné věci lepší, bohužel ne však každý...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

tfuj, už jsem se lekl, že tu není nikdo, kdo ví všechno

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2007

Aha ,
    takže pokud to chápu dobře tak je nový hlas Tvoje práce?
    Pokud je tomu tak tak rozhodně dobrý počin, výborný nápad a doufám že to dotáhneš do konce. V těchto případech skutečně platí, že "profíci" umějí skutečně velké xxxxvé.
    Můj píspěvek tedy skutečně splnil svůj účel - provokovat a doufám, že přispěje k dalšímu zlepšení.
    Přeji velkou trpělivost v práci (já jsem to tenkrát bohužel tvořil ve WinHexu s kalkulačkou v ruce pro počítání začátků, konců a délky pokynů pro zadávání adresace jednotlivých pokynů - fakt humus - celkový soubor byl ve formátu .bin, jednotlivé pokyny v .amr :sarcastic: :no: , celkově to bylo do BREW - takový rádoby Linux od Qualcommu - dle mého názoru naprosto na nic - pouze na to, aby uživatelé platili za vše, něco jako iPhone).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od PedroKV
    tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.
    Tím,že se rozchází s mapou jsem myslel Miloslava,který říkal"jedte vlevo",ale šipka na mapě ukazovala doprava kam to bylo správně.(Eliška tam naviguje správně).Dodneška nevím co znamená hláška jedte vlevo,páč nikde jinde mi to neříkal,jedině držte se vlevo,ale tím myslel levý pruh.(I když tam většinou žádný nebyl.)a pro obdočení měl zahněte.
    S Eliškou zatím nebyl žádný podstatný problém ani ohledně výslovnosti,natož pak jak tu někdo psal,že snad vydává povely nebo polyká slova.Jediná drobnost v intonaci,kterou jsem slyšel,"po 100 metrech pokračujte rovně",přičemž u slova ROVNĚ zvedne hlas a já furt čekám co řekne dál a ono nic.
    Co mne štve je občas malá ukecanost nebo taky ignorace(vynechávka) v navigaci u TT v porovnání s IGO.Tam kde IGO při průjezdu 2 křižovatek poctivě naviguje,TT nic,ticho.Prostě jedu po hlavní a hotovo.Na druhou stranu,když se TT probere po 17km ticha tak je to občas na infarkt,obzvlášt,když vybafne BLÍŽÍ SE ODBOČKA!!! To bych vraždil.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Ještě mě napadla taková věc,nevím jestli je to proveditelné,že by navigace hlasově reagovala na odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list.A to musím poslouchat pokaždý na tom samým místě.Třeba"brouku určitě víš kam jedeš?,nebo tudy cesta domů nevede...Ale jak říkám jen mě to tak napadlo a už vůbec nevím jak moc velký problém je udělat ůplně novou hlášku.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Vilma
    .....odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list....
    Trochu se podivuji ... TT přece neříká OTOČTE SE, ale AŽ TO BUDE MOŽNÉ, OTOČTE SE. Jsi cvičená opice, nebo používáš mozek.
    A pro ostatní - odůvodňovat prznění jazyka "hovorovou řečí" a domnívat se, že právě v tom je profesionalita :no:
    Ono stačí číst občas příspěvky na tomto fóru (ale i jinde) a chce se mi z té kultury slova zvracet. Inteligentní národ.
    Je mi jasné, že se do mne nyní hromada pisálků pustí, jaký jsem kretén.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2009, 14:59
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 19-11-2007, 21:03
  3. Ženský hlas TT5
    Od ondral_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 10:43
  4. TomTom | vlastni hlas | jde to?