Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový ženský profesionální hlas pro TomTom

PedroKV (180)|14.11.2007 21:11
A je to tu: Eliška.
RStein (2012)|15.11.2007 15:15
Tohle jsem psal i na Navigovat:

Nejprve chci podekovat PedroviKV a redakci navigovat.cz za novy hlas do TomToma - opravdy dobry napad.
Pro me je hlas take prilis ostry, razny, neprijemny a asi si budu chvili zvykat - slecna ma milejsi vzhled nez hlas. :) Take se mi zda, ze ta iritujici pecliva vyslovnost Miloslava je pri jizde vyhodou - obcas mi prislo, ze slecna posledni slabiku spolkne nebo vyhrkne rychleji.
Ale dnes jsem zjistil po ceste neprijemnost, ktera se mi s Miloslavem nestava - slecna obcas rekne "za 300 metru" ----------------------dlouha pomlka a pote obcas nezazni uz vubec nic nebo slecna az za dalsich 150m dorekne instrukci.
Zazil jsem to dnes 3x na ceste dlouhe 100 Km, takze mi to neprijde jako nahoda.
Mam MDA vario III (HTC Kaiser) s originalnim TT6 a mapou EE v.680.
PedroKV (180)|15.11.2007 20:59
Ahoj, zatím nikdo nic podobného nehlásil. Aby hlášky byly co nejpřirozenější, tak hlášky "po" a "metrech" jsou téměř prázdné soubory, jen s desetinou sekundy ticha (prázdné soubory neumí tomtom ošéfovat), a celá hláška "po třechstech metrech" je v souboru 300.ogg. Jen pro doplnění-yardy je prázdný soubor, v cz tuto míru neužíváme, tak je zbytečné si s tím lámat hlavu. V simulaci i Markovi v provozu běhalo vše ok, taktéž mě při nočním finálním testování.

Více poradit nemohu.
RStein (2012)|16.11.2007 10:51
PedroKV: Zkusim jeste dalsi verzi hlasu. Opravdu nechapu, v cem by mohl byt zadrhel. Ale diky za reakci. ;)
Budulman_ce4you (31)|16.11.2007 17:13
Mě se stejná věc - "za 300 metru" ----------------------dlouha pomlka a nakonec nic už stávala i u Marty... Tenhle nový hlas jsem zatím nezkoušel.
Vilma (154)|16.11.2007 19:33
Mám to tam,používám Mio A701 hned ráno to zkusím,mám pár míst cestou do práce kde je Míra kapku mimo tak uvidíme co Elis.Ale i kdyby těch pár hlášek co jsem zatím zkusil se mi moc líbí konečně normální hlas,takže případné přeřeky odpustím,ale písnu to sem.
Každopádně díky moc za Elišku.
Vilma (154)|17.11.2007 06:38
Po prvních 50km musím znovu pochválit Elišku,nejen za lepší hlas,ale i lepší navigaci.Tam kde Míra bloudil,Eliška ví kam chci jet a nerozchází se se skutečností ani s mapou.Zatím jediná moucha-menší hlasitost než Míra,ale je to dostačující.
P.S.Používám verzi OU,a ten popisovaný problém(po 300 metrech a dál nic)jsem slyšel asi 3x,když jsem testoval hlas v předvolbách asi z 10-ti pokusů.Takže někde to tam je a číhá.Můj názor je,že tu větu občas nedořekne.2x řekla "po 300 metre" a jednou "po 300 metrech".V dalších pokusech to odříkala až do konce.
Asi chyba v Matrixu.
:)
PedroKV (180)|17.11.2007 10:21
tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.
PedroKV (180)|17.11.2007 16:33
[QUOTE="PedroKV"]tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky..[/QUOTE]

Takže projeto a není nejmenší problém, "Po třechstech metrech odbočte doleva".
bjirka (380)|17.11.2007 17:32
Nic proti, ale sice možná je po "třech stech metrech" spisovně, ale je to naprostá kravina. Pokud to někdo dělá - nové hlasové české povely "doma" - tak proč to neděláte pořádně a skutečně hovorově, tzn "po tři sta metrech". Jo a nezapomeňte slečnu naučit slovo "odbočte".
Pokud máte problém s prázdnými soubory, kdy má být narozdíl třeba od angličtiny ticho tak tam vložte soubor s hláškou ve správném formátu kde je ticho. Jak jednoduché.
Ano:D souhlasím...kdyby jste ještě potřebovali něco vědět tak se nebojte zeptat:D . Překlad hlasových povelů na anglické hlášky u navigace už jsem dělal - cca 2 roky zpět - rozhodně se za to nestydím (pořád si myslím, že je to asi tak o 20% lepší než TT a asi tak o 300% než iGO - to je fakt odstrašující příklad hlasové navigace:D ). Žádný strach - navigační hlášky mi namluvila kolegyně - zastávám také názor, že ženský hlas je pro podobné věci lepší, bohužel ne však každý...
PedroKV (180)|17.11.2007 18:35
tfuj, už jsem se lekl, že tu není nikdo, kdo ví všechno
bjirka (380)|17.11.2007 19:43
Aha ,
takže pokud to chápu dobře tak je nový hlas Tvoje práce?
Pokud je tomu tak tak rozhodně dobrý počin, výborný nápad a doufám že to dotáhneš do konce. V těchto případech skutečně platí, že "profíci" umějí skutečně velké xxxxvé.
Můj píspěvek tedy skutečně splnil svůj účel - provokovat a doufám, že přispěje k dalšímu zlepšení.
Přeji velkou trpělivost v práci (já jsem to tenkrát bohužel tvořil ve WinHexu s kalkulačkou v ruce pro počítání začátků, konců a délky pokynů pro zadávání adresace jednotlivých pokynů - fakt humus - celkový soubor byl ve formátu .bin, jednotlivé pokyny v .amr :sarcastic: :no: , celkově to bylo do BREW - takový rádoby Linux od Qualcommu - dle mého názoru naprosto na nic - pouze na to, aby uživatelé platili za vše, něco jako iPhone).
Vilma (154)|17.11.2007 20:21
[QUOTE="PedroKV"]tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.[/QUOTE]
Tím,že se rozchází s mapou jsem myslel Miloslava,který říkal"jedte vlevo",ale šipka na mapě ukazovala doprava kam to bylo správně.(Eliška tam naviguje správně).Dodneška nevím co znamená hláška jedte vlevo,páč nikde jinde mi to neříkal,jedině držte se vlevo,ale tím myslel levý pruh.(I když tam většinou žádný nebyl.)a pro obdočení měl zahněte.
S Eliškou zatím nebyl žádný podstatný problém ani ohledně výslovnosti,natož pak jak tu někdo psal,že snad vydává povely nebo polyká slova.Jediná drobnost v intonaci,kterou jsem slyšel,"po 100 metrech pokračujte rovně",přičemž u slova ROVNĚ zvedne hlas a já furt čekám co řekne dál a ono nic.
Co mne štve je občas malá ukecanost nebo taky ignorace(vynechávka) v navigaci u TT v porovnání s IGO.Tam kde IGO při průjezdu 2 křižovatek poctivě naviguje,TT nic,ticho.Prostě jedu po hlavní a hotovo.Na druhou stranu,když se TT probere po 17km ticha tak je to občas na infarkt,obzvlášt,když vybafne BLÍŽÍ SE ODBOČKA!!! To bych vraždil.:D :D
Vilma (154)|17.11.2007 20:42
Ještě mě napadla taková věc,nevím jestli je to proveditelné,že by navigace hlasově reagovala na odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list.A to musím poslouchat pokaždý na tom samým místě.Třeba"brouku určitě víš kam jedeš?,nebo tudy cesta domů nevede...Ale jak říkám jen mě to tak napadlo a už vůbec nevím jak moc velký problém je udělat ůplně novou hlášku.:(
mates2 (133)|17.11.2007 22:53
[QUOTE="Vilma"].....odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list.... [/QUOTE]
Trochu se podivuji ... TT přece neříká OTOČTE SE, ale AŽ TO BUDE MOŽNÉ, OTOČTE SE. Jsi cvičená opice, nebo používáš mozek.
A pro ostatní - odůvodňovat prznění jazyka "hovorovou řečí" a domnívat se, že právě v tom je profesionalita :no:
Ono stačí číst občas příspěvky na tomto fóru (ale i jinde) a chce se mi z té kultury slova zvracet. Inteligentní národ.
Je mi jasné, že se do mne nyní hromada pisálků pustí, jaký jsem kretén.
PedroKV (180)|18.11.2007 08:15
[QUOTE="bjirka"]Aha ,
takže pokud to chápu dobře tak je nový hlas Tvoje práce?
Pokud je tomu tak tak rozhodně dobrý počin, výborný nápad a doufám že to dotáhneš do konce. V těchto případech skutečně platí, že "profíci" umějí skutečně velké xxxxvé.[/QUOTE]

Není potřeba to chápat, stačí si to přečíst: ;)

"Autorem tohoto hlasu byl člověk vystupující pod přezdívkou PedroKV. Protože věděl, jak hlas připravit, a my na Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci, dohodli jsme se. Pedro pro Navigovat.cz a hlavně pro vás připravil nový hlas pro navigace TomTom: Elišku."

Profícký je na tom podle mě to, že se to nahrávalo ve studiu s kvalitním vybavením, odhlučněním, super mikrofonem Neumann, kde se zvuk i pěkně zesílil, vyčistil a odbasoval.

Také v tom, že Eliška má školený hlas, což drtivá většina lidí nemá a ty, co ho mají buď neznám nebo by byly nad rámec finančních možností.

Já sám jsem amatér, nadšenec, který sem tam jezdí podle TT. Udělal jsem už Martu, vznikala doma tak, jak je popsáno v článku, čili v amatérských podmínkách. Marta má pěkný hlas, ale nepodařilo se mi ho patřičně zesílit. Poté, co jsem ho vypustil, se mi ozval Marek Lutonský, že by měl nějaký budget, jestli se do toho nechci pustit naplno. Zdráhal jsem se, mám jiných zájmů i práce dost, ale nakonec to byla výzva, která nešla odmítnout. A díky tomu tady je Eliška.

Nechci se pouštět do nějakých češtinářských rozborů, ale myslím, že "po třechstech metrech" je správně, jsem na to zvyklý od Miloslava a myslím, že věci neuškodí, když ty dva hlasy budou mít stejné hlášky, spíše naopak. Za "problematickou" jsem nejen já považoval hlášku "zahněte", proto mají uživatelé možnost vybrat si mezi odbočte a zahněte.

Byl bych rád, kdyby se tu ukázal nějaký frajer, který by řekl "já to umím líp než ty" a ženský hlas vyzvořil v lepší kvalitě než já. Všem ostatním to jen prospěje a i on si může užít tu chvilku slávy na internetu.
mates2 (133)|18.11.2007 11:53
Pedro, nenech se naštvat. Je to dobrá práce a díky i Navigovat.cz že to zafinancovali.
htcjirka (1875)|18.11.2007 12:56
Ocenuji praci autora,vcera jsem tento hlas nakopiroval a odzkousel a vracim se k Miroslavovi.
Zdenek Malinsky (9781)|18.11.2007 13:04
[QUOTE="PedroKV"]...Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci...[/QUOTE]trošku OT
Mohu se zeptat, kde se to točilo?

ad zahnout vs odbočit
Jeden učitel v autoškole nám říkal: "chlapi vodbočujou, zahybaj` ženský" :D
kyznoh (60)|18.11.2007 16:36
Testoval jsem a vratil jsem se k original hlasu. Bohuzel je Eliska opravdu mene slysitelna. Verim, ze ma stejnou hodnotu hlasitosti jako original, ale na mem PDA se proste hlas i na plnou hlasitost ztraci v okolnim sumu (radio, atd...) coz original je slyset. Padl tady taky nazor, ze TT je malo ukecane. Ja bych to bral jako prednost, ovsem je to vec nazoru. Ale nevidim sebemensi duvod proc bych mel dostavat upozorneni na kazdy krizovatce i kdyz pokracuju rovne po hlavni. Napr v Praze bych se asi zblaznil, kdybych porad slysel jedte rovne atd... Ale jak rikam, vec nazoru. Jinak s Eliskou dobrej napad.:yes:
maculak_ce4you (147)|18.11.2007 17:38
no ja s tím jezdil dva dny a stava se mi taky, že se ozve po 300 metrech a ticho a pak až povel před změnou, stahoval jsem to přímo do pda, tak to ješte zkusím vyzkoušet ten zbytek
PedroKV (180)|18.11.2007 18:28
[QUOTE="Vilma"][QUOTE="PedroKV"]tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.[/QUOTE]
Tím,že se rozchází s mapou jsem myslel Miloslava,který říkal"jedte vlevo",ale šipka na mapě ukazovala doprava kam to bylo správně.(Eliška tam naviguje správně).Dodneška nevím co znamená hláška jedte vlevo,páč nikde jinde mi to neříkal,jedině držte se vlevo,ale tím myslel levý pruh.(I když tam většinou žádný nebyl.)a pro obdočení měl zahněte.
S Eliškou zatím nebyl žádný podstatný problém ani ohledně výslovnosti,natož pak jak tu někdo psal,že snad vydává povely nebo polyká slova.Jediná drobnost v intonaci,kterou jsem slyšel,"po 100 metrech pokračujte rovně",přičemž u slova ROVNĚ zvedne hlas a já furt čekám co řekne dál a ono nic.
Co mne štve je občas malá ukecanost nebo taky ignorace(vynechávka) v navigaci u TT v porovnání s IGO.Tam kde IGO při průjezdu 2 křižovatek poctivě naviguje,TT nic,ticho.Prostě jedu po hlavní a hotovo.Na druhou stranu,když se TT probere po 17km ticha tak je to občas na infarkt,obzvlášt,když vybafne BLÍŽÍ SE ODBOČKA!!! To bych vraždil.:D :D [/QUOTE]

No, já osobně jsem spíš rád, že je TT takový tichý pasažér, po městě si teda s živým spolujezdcem nepokecám, protože do toho hlásí odbočky, ale jinak nijak zvlášť ukecaný, tak akorát. A když už hlásí blíží se odbočka/sjezd, tak je to dostatečně včas (dle rychlosti).

Co se iGo týče, tak si spousta lidí stěžuje na tu ukecanost a dokonce udělali nějaký hlas, kde jsou některé hlášky vynechané, aby bylo chvíli ticho :-)

Mrkněte na video na navigovat.cz, kde má řidič v autě asi 15 navigací najednou. Tam to jde poznat.

Hláška jeďte rovně je asi jedinou slabinou toho hlasu Eliška, moc mě to mrzí, ale tlačil nás čas, takže jsme to nestihli ve studiu znovu namluvit (jít znovu do studia). Naštěstí tahle hláška jde většinou jako první ve větě a naštěstí zazní docela zřídka. Ale mrzí mě to.
PedroKV (180)|18.11.2007 18:32
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="PedroKV"]...Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci...[/QUOTE]trošku OT
Mohu se zeptat, kde se to točilo?

ad zahnout vs odbočit
Jeden učitel v autoškole nám říkal: "chlapi vodbočujou, zahybaj` ženský" :D [/QUOTE]

Bylo to v Karlových Varech, studio je zařízené v posledním patře základní školy Maxima Gorkého (možná se už jmenuje jinak, tohle je z doby, kdy jsem tam chodil já).

PS: :-)

EDIT:
mates2: díky za podporu :-)

ostatní, co máte problém s nedokončenou hláškou: piště, co máte za verzi TT, třeba to dělá jen nějaký build.
RStein (2012)|18.11.2007 20:07
V sobotu jsem projel podobnou trasu znovu s hlasem v nizsi kvalite a problem se uz neobjevil.
Jedine co vnimam vice nez u Miloslava je kraticka pauza mezi instrukci za xxx metru a nasledujici instrukci.
TomTom verze 6.023 build 8351.
Budulman_ce4you (31)|18.11.2007 20:15
Mě ten hlas seká u verze 6.030 (build 8320) a jak jsem už psal i výše, seká mi to i Marta ;)
Docent (1234)|18.11.2007 20:36
[QUOTE="PedroKV"][Co se iGo týče, tak si spousta lidí stěžuje na tu ukecanost a dokonce udělali nějaký hlas, kde jsou některé hlášky vynechané, aby bylo chvíli ticho :-)[/QUOTE]
Těch hlasů už je víc než dost, dokonce zřejmě, dle té koncové reklamy (třeba "www.mojenavigace.cz ti přeje špicové den" ) i ze stejného zdroje, stačí hledat.

BTW spousta lidí u TomToma si stěžuje na jeho neschopnost naplánovat inteligentně trasu, protože nejkratší trasa je vhodná pro majitele offroadů s povolením vjezdu kdekam a nejrychlejší trasa je pro jedince, kterým nevadí, že od Znojma na okres Plzeň-jih najedou o 92 km více, než dle optimální trasy v iGO, ale to už zase rozpoutávám flame ;) .
Vilma (154)|18.11.2007 20:48
[QUOTE="mates2"][QUOTE="Vilma"].....odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list.... [/QUOTE]
Trochu se podivuji ... TT přece neříká OTOČTE SE, ale AŽ TO BUDE MOŽNÉ, OTOČTE SE. Jsi cvičená opice, nebo používáš mozek.
A pro ostatní - odůvodňovat prznění jazyka "hovorovou řečí" a domnívat se, že právě v tom je profesionalita :no:
Ono stačí číst občas příspěvky na tomto fóru (ale i jinde) a chce se mi z té kultury slova zvracet. Inteligentní národ.
Je mi jasné, že se do mne nyní hromada pisálků pustí, jaký jsem kretén.[/QUOTE]
Nebudu říkat,že jsi kre..to jsi řekl sám.
Ty jsi vytrhl moji citaci z kontextu,ale budiž.Spíš by se měli zamyslet nad sebou ti,kdo dělali navigaci,proč to ten program vůbec dělá,že mi radí se na dálnici otočit.Lidi jsou různý.Třeba jak v americe píšou v návodu k pračce aby tam lidi nedávali živé tvory.Tohle by ta navigace ani dělat neměla.Ona sice říká "až to nude možné",ale na displayi mi to ukazuje kousek předemnou.To by mohla taky říkat Až to bude možné otočte se třeba hned.
Jěště to poupravím:ono mi to dokonce ukazuje otočku v mém směru.
Vilma (154)|18.11.2007 21:03
[QUOTE="kyznoh"]Testoval jsem a vratil jsem se k original hlasu. Bohuzel je Eliska opravdu mene slysitelna. Verim, ze ma stejnou hodnotu hlasitosti jako original, ale na mem PDA se proste hlas i na plnou hlasitost ztraci v okolnim sumu (radio, atd...) coz original je slyset. Padl tady taky nazor, ze TT je malo ukecane. Ja bych to bral jako prednost, ovsem je to vec nazoru. Ale nevidim sebemensi duvod proc bych mel dostavat upozorneni na kazdy krizovatce i kdyz pokracuju rovne po hlavni. Napr v Praze bych se asi zblaznil, kdybych porad slysel jedte rovne atd... Ale jak rikam, vec nazoru. Jinak s Eliskou dobrej napad.:yes: [/QUOTE]
To je můj vnitřní boj iGO vs TT.Jen jsem to tady řekl nahlas.Obě navigace mají u mne svá + a -.Až najdu ideální navigaci dám vědět.TT ted používám v rámci testování Elišky a na dlouhé trasy.Bhužel ve městě mi jede iGO o dost rychleji,stíhá odbočky v 50km/h.TT6 zatím ne a nevím proč.Ale Eliška je Eliška.
Za další i Eliška říká pokračujte rovně,ale mě vadí že neřekne když projíždím křižovatku s klikatou hlavní silnicí.Kde to neznám musím koukat na display a to není moc dobré ohledně bezpečnosti.
A nakonec,zkoušeli jsme se 2-ma(mi) (miluju češtinu)spolujezdci hlasitost Míra vs Eliška a shodli jsme se Eliška je méně slyšet.Přepínal jsem to za jízdy.Aha to bych asi neměl.:D
kyznoh (60)|18.11.2007 21:23
co takhle misto displeje sledovat znacky..., kdyz ti nerekne kam zahnout, tak je jasny ze pokracovat po hlavni :)
btw: boj iGo a TT tu jiz byl probiran nekolikrat, takze by jsme ho zde mohli vynechat

co se tyka te hlasitosti, tak jsem to take testoval za jizdy, skoda
Vilma (154)|18.11.2007 21:32
Ok.Prostě TT by mohl být na můj vkus malililililinko ukecanější,hlavně ted s Eliškou.Už to nebudu řešit,páč se tady můj původní dotaz na autora Elišky zase zakecal.:(
danrak (1)|19.11.2007 11:13
Eliška zní fajn, ale hlasitost je opravdu příliš slabá (na Compactu II), proto je pro mě v tuto chvíli lepší Miloslav. Kdyby přišel build s navýšenou hlasitostí, velmi bych to uvítal.
kubisz (1054)|19.11.2007 11:47
uz se to sim nejak vyresilo s tema pauzama po "metrech"? ted sem s tim odjel trasu asi 300km a eeeliska to nedorekla ani jednou, pouzivam verzi 84EliskaOC. diky, jinak super napad, skvela prace, bezvadny, diky,

kuba
oltcit (1098)|19.11.2007 12:41
Kua chlopi,vy mate ale problemy:? Miesto toho aby ste boli radi,ze niekto spravil novy hlas,i ked mozno ni celkom podla vasich predstav,tak sa tu dohadujete a frflete.To nepochopim asi nikdy:( Ta hlasitost moze byt sposobena napr. tym ze spektrum reci Elisky je postavene mozno vyssie,mimo pasmo najvacsej pocutelnosti(ako vsetci vieme,citlivost ludskeho sluchu je rozna pri roznych frekvienciach) a stacilo by ju prehnat v equalizeri. A ohladom tej hlasky po tristo metroch si myslim,ze to je skor problem samotnej navigacie ako hlasu.Napr. aj v iGO mi niekedy,konkretne iba raz a na tom istom mieste,jednoducho nezahlasi odbocku pri 300 metroch,ale pri 800 a 100 metroch hlasi normalne a pri tom je to rovna cesta a ziadne zmeny smeru v tomto rozmedzi niesu,cize chybka je len v algoritme hlasenia vo vztahu ku konkretnemu miestu na mape,lebo inde to nerobi.Alebo napr. na jednom useku mi hlasi Drzte sa vpravo a pri tom trasa pokracuje stale rovno i ked zahyba cesta mierne vpravo a na inych podobnych usekoch to nehlasi,iba na tom jednom konkretnom mieste a na druhom mieste kde by bolo fakt dobre keby to hlasila,tak to nehlasi.Su to jednoducho chyby bud v mapach alebo v navigaciach.A staci mi iba jeden raz aby hlasovy povel bol nekorektny a prestanem hlasovej navigacii verit,obzvlast ked na mape to je vyznacene spravne.Preto vzdy,hlavne v neznamom prostredi kontrolujem naplanovanu trasu na displeji.Tymto som sa ale uz dostal mimo rozsah diskusie o hlasoch pre TT,tak mi to prepacte;)
kubisz (1054)|19.11.2007 12:54
no jo, ale ta chyba s temi metry neni chyba navigace, ani podkladu, ale ciste toho hlasu (at uz je to zpusobeno primo chybou v hlase, nebo v komunikaci navigace a hlasovych podkladu...)...a je to jen poznamka pro autory, aby se na to podivali, pac s touto chybou je to pro jizdu bez koukani na display nepouzitelne...
Vilma (154)|19.11.2007 14:37
Mám verzi aplikace 6.020(7910),mapu PL-CZ-SK-HU V 652.1211 a můj názor je,že problém 300m a dál nic je problémem aplikace.Zatím se mi to ještě nestalo,už jsem odzkoušel všechny 4 verze Elišky.
kubisz (1054)|19.11.2007 14:42
TT 6032 (8351) a dela to neustale, jeste se nestalo, ze by to dorekla :( mapa EE (680)

EDIT: co na to sim PedroKV??? diky
PedroKV (180)|19.11.2007 17:40
sim? mě to funguje vše jak má, jak za jízdy, tak za simulace, takže si myslím, že to bude nějakým špatným buildem. Taky jsem (už dříve) zjistil, že není PDA jako PDA (obě WM5). Některé jsou asi kompatibilnější.. Nemyslím to ve zlém, jen že když na jednom program rozběhnu napoprvé a na druhém PDA až po hodinách googlení a patchování a přitom jsou oba ze stejné doby vydání, tak je mi to divné.. Je možné, že i tohle má vliv. Nic jiného mě fakt nenapadá.
kubisz (1054)|20.11.2007 09:38
sim=prosim :)

hm, takze se s tim nic delat neda? TT je original s Variem, cili zadny zbastleny build stazeny nekde z netu...princip toho skladani "vet" u TT neznam, ale prece by se melo dat prijit na to, proc tohle dela...je to pomalym PDA? pomala karta? nemuze to trebas byt, ze ten predchozi ukol rika moc dlouho a vyprsi ji celkovy dany cas na upozorneni?

kuba
palacinka (242)|20.11.2007 11:58
taky mam problem po 300m a pak nic, tomtom 6.032, mapa EE 680.1536, s Miloslavem OK, kolega na HP rx5940 ma stejny problem
kubisz (1054)|20.11.2007 12:40
proto si myslim, ze je to zalezitost toho hlasu...
Shemik_ce4you (107)|21.11.2007 12:06
Ahojte, Tak jsem nainstaloval Elisku a zatim odskousel jen na simulaci a musim konstatovat, ze je to velmi prijemna zmena. Nainstaloval jsem si take malayskou Erru z tematu "Nove hlasy", ktera je nejak poskladana, takze zni trochu pomichane, ale i to je zmena proti Miroslavovi. Rad bych zkusil take v teto sekci uz nekolikrat debatovanou Martu, ale nedari se mi najit odkaz na jeji stazeni, poradite mi prosim?

Na adresu Miroslava jeste musim dodat, ze to neni spatny hlas, naopak, je profesionalni vyborne srozumitelny a obecne vzato asi mezi muzskymi hlasy asi i jeden z tech prijemnejsich, ale chtelo to jen zmenu ci spise alternativu, aby covek mel moznost po case vystridat hlas a udelat si tak na nejakou dobu zmenu. :)

Jinak take mi pripada logicke, ze pokud se ta hlasova pauza po 300 m neobjevovala u Miroslava vubec a u Elisky casto, tak by to asi nemela byt vec aplikace ale spise hlasu, nebo komunikace hlasu s aplikaci.
kubisz (1054)|21.11.2007 13:51
2 pedroKV: chci se jen zeptat, zdali tim poslednim prispevkem na tema "300 a nic" bylo receno, ze se timto problemem jiz nadale zabyvat nebudete, nebo zda probiha nejake sledovani ci zjistovani pricin? hlas je totiz celkem bezvadny, krom teto chyby a rad bych ho pouzival...vim, ze to delate zadarmo, proto to berte opravdu jen jako dotaz nijak citove nepodbarveny...dekuji...

nabizim samozrejme svuj cas a sve zarizeni pro ucely testovani...

kuba
Shemik_ce4you (107)|21.11.2007 16:28
[QUOTE="PedroKV"]Ahoj,
Je tam i splashscreen pro pna[/QUOTE]
Prosim Te, co je to ten splashscreen. Obrazek jsem si stahl, ale k cemu je? Sorry, ze jsem takova lamicka.
Dik. Sh.
Falco_ce4you (311)|21.11.2007 17:12
No, já jsem si Martu ještě nestáhl, ani proklamovaný splashscreen, ale řekl bych, že to bude obrázek do volby jazyka.
Zkrátka, abys viděl, jak ona Marta (kterou, mimochodem, zná celá parta ;) ) vlastně vypadá. Stejně, jako tam vidíš Elišku a nevidíš Miloslava.

:yes:
kubisz (1054)|21.11.2007 18:22
tak provedeny testy s ruznymi verzemi hlasu Eliska...

"Odbočte a dojedete do cíle: běžný TomTom"
- vyskytuje se chyba s "po 300 metrech ..."

"Odbočte a dojedete do cíle: TomTom pro mobil"
- jede, jupiii, chyba se nevyskytuje :)

"Zahněte a dojedete do cíle: běžný TomTom"
- opet jede, hmmm...

TT 6032 (8351)
PedroKV (180)|21.11.2007 18:28
Ahoj, splashscreen je obrázek pro PNA, který se ukazuje při startu TT, místo defaultního. Já PNA nemám, takže jsem ho jen udělal podle návodu a na ostro nikdy neviděl. To, že je otočený, je v pořádku. Google poradí, co s tím.

Tím 300m a nic se moc zaobírat nehodlám, mám teď před vánocemi jiné starosti, možná se na mě budete zlobit, ale opravdu na to nemám čas. Hlas si může každý dekompilovat do oggů a dělat si na něm různé úpravy, tak aby mu vyhovoval, mimo jiné třeba i ten ocásek navigovat.cz. Jinak hlas vznikl dle návodu na http://tomtom.graemelucas.co.uk/

Jedinné, co je na hláškách jiné, je to co už jsem psal-aby to znělo přirozeněji, jsou vzdálenosti spojené s předložkou "po" a jednotkou "metrech". Možná některé verze nezkousnou to, že je ta hláška delší, jinak nevím. Protože když jsem nechal hlášky "po" a "metrech" o nulové délce -prázdné soubory, tak hlášení vzdálenosti nefungovalo, proto je v těchto hláškách asi 0,1s ticha.
PedroKV (180)|21.11.2007 18:30
[QUOTE="kubisz"]tak provedeny testy s ruznymi verzemi hlasu Eliska...

"Odbočte a dojedete do cíle: běžný TomTom"
- vyskytuje se chyba s "po 300 metrech ..."

"Odbočte a dojedete do cíle: TomTom pro mobil"
- jede, jupiii, chyba se nevyskytuje :)

"Zahněte a dojedete do cíle: běžný TomTom"
- opet jede, hmmm...

TT 6032 (8351)[/QUOTE]

ještě dotaz: dělá to jen ta třístovka, nebo i jiné vzdálenosti?
kubisz (1054)|21.11.2007 18:42
mne to delaji kompletne vsechny vzdalenosti
Vilma (154)|21.11.2007 19:03
Tak máš něčeho špatnou verzi,Eliška jede furt v pohodě,všecky chyby co mi to dělá nejsou hlasem,páč to dělaj všecky.
A tenhle problém X metrů a nic se mi ještě nikdy nestal.(kromě testu při výběru hlasu,jinak za provozu nikdy.
Takže bych řekl pánové hledejte chyby u sebe a neházejte to na Elišku.Jako kdybyste neznali počítačové aplikace a jejich záhadnou nekompatabilitu at už s Widlema nebo s nákým hw.Takových případů jsem už řešil,všem to běhalo jenom mě ne a musel jsem hledat nějakou jinou verzi,ted mám konečně štěstí,že mi něco jede.
Tak nebudte líní a zkoušejte jiné verze TT nebo mapy.
A nebo napište Billu Gatesovi,ten za to může. :D
kubisz (1054)|21.11.2007 19:31
to je mi ale rada...

to ze jde o nejaky problem s nastavenim je asi celkem jasny, ale pokud ostatni hlasy funguji, tak bude problem asi nekde jinde...pravdepodbne, ac neznam pricncip, bych to videl tu:

[QUOTE]...jedinné, co je na hláškách jiné, je to co už jsem psal-aby to znělo přirozeněji, jsou vzdálenosti spojené s předložkou "po" a jednotkou "metrech". Možná některé verze nezkousnou to, že je ta hláška delší, jinak nevím....[/QUOTE]

a rady porady o jine verzi si opravdu sim nechte pro sebe...
no flame, prosim...