Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 97

Téma: Nový ženský profesionální hlas pro TomTom

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

2 pedroKV: pokud je to jeste aktualni, tak z tech hlasu ma (alspon na tom mym TT) problem opravdu jen prvni (odbocte a dojedete do cile pro TT), ty ostatni bez problemu (cca 200 km)...nedala by se tedy nejak zkratit (nebo prodlouzit?) ta pauza mezi po xxx metrech a dalsim? i kdyz on neni ten rozdil v kvalite mezi SP a PDA verzi prilis velky...tak proste jen tak pro upozorneni...
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Dekuji kolegum Mates2 a Mudrunka za presny navod vcetne dulezitych detailu jako je info o tom, ze TT po uspesnem nastaveni uz nema nabizet volbu zvuku, cimz se da overit uspesnost nastaveni a hlavne ze pred nakopirovanim a prejmenovanim souboru je potreba odnastavit stare upozorneni, coz jsem pred tim nevedel a nedelal a na tom se mi to cele pred tim nejspis zadrhavalo. Takze vse se tvari, ze ze nastaveni probehlo OK, tak uvidime v aute, nebo se to da (krom skutecnosti, ze pri nastavovani upozorneni TT nenabizi volbu zvuku) overit i jinak :?:

V souvislosti s tim me hned napada, vzhledem k tomu, ze jsou Eliskou upozoznovaci hlasky namluvene ve 2 verzich "Blizi se radar..." a "Radar...", coz predpokladam ma mit jen ten ucel, aby si uzivatele mohli vybrat ze dvou druhu hlasek. Napadlo me (alespon ja jsem takova hlava bukova, ze je lepsi me na vse radsi upozornit i vickrat), neslo by na jeden bod zajmu nastavit 2 upozorneni? Asi uz tusite jak to myslim. Prvni napr. 300 m predem "Blizi se radar..." a pro jistotu druhe napr 100 m predem "Radar...". Mozna je to hloupost, na ten napad me privedly ty 2 verze hlasek. Co si o tom myslite :?:

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Nemyslíme si o tom nic, víme, že to nejde. :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Tim je to vyresene, dik za info. Hlavne dik za rady, upozorneni nastavene.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Shemik
    ... Takze vse se tvari, ze ze nastaveni probehlo OK, tak uvidime v aute, nebo se to da (krom skutecnosti, ze pri nastavovani upozorneni TT nenabizi volbu zvuku) overit i jinak :?:
    ... Napadlo me (alespon ja jsem takova hlava bukova, ze je lepsi me na vse radsi upozornit i vickrat), neslo by na jeden bod zajmu nastavit 2 upozorneni? Asi uz tusite jak to myslim. Prvni napr. 300 m predem "Blizi se radar..." a pro jistotu druhe napr 100 m predem "Radar...". Mozna je to hloupost, na ten napad me privedly ty 2 verze hlasek. Co si o tom myslite :?:
    zkusit funkčnost upozorňování na radary „od stolu“ je jednoduché. Stačí naplánovat nějakou trasu přes místa, kde radary jsou a pak ji projet v simulaci.
    Dvojí upozorňování na místa s radary + případně i při překročení limitu neumí, alespoň se domnívám, přímo žádný soft. Umí to však PoiWarner, a to perfektně. Problémem v Tvým případě však je, že tento ve variantě pro TT (za 20 babek) zatím nespolupracuje s verzí 6.030, takže kromě uvedené verze to jde a ne, že ne.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Shemik: Asi by to slo udelat "hloupe" Nahrat jeden POI soubor pod dvema ruznymi nazvy - a pak kazdemu pridelit upozorneni pri jine vzdalenosti. Ale nezkousel jsem - zpomaluji postupne 300 m pred radarem a zatim to bohate stacilo.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

To by mělo teoreticky fungovat :yes:

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    zkusit funkčnost upozorňování na radary „od stolu“ je jednoduché. Stačí naplánovat nějakou trasu přes místa, kde radary jsou a pak ji projet v simulaci.
    Dvojí upozorňování na místa s radary + případně i při překročení limitu neumí, alespoň se domnívám, přímo žádný soft. Umí to však PoiWarner, a to perfektně. Problémem v Tvým případě však je, že tento ve variantě pro TT (za 20 babek) zatím nespolupracuje s verzí 6.030, takže kromě uvedené verze to jde a ne, že ne.
    Parada, dik za info, zkusim to.
    Citace Původně odesláno od RStein
    Shemik: Asi by to slo udelat "hloupe" Nahrat jeden POI soubor pod dvema ruznymi nazvy - a pak kazdemu pridelit upozorneni pri jine vzdalenosti. Ale nezkousel jsem - zpomaluji postupne 300 m pred radarem a zatim to bohate stacilo.
    JJ, dobry napad, to by fungovat asi melo. Byl to jen takovy napadik, s tim dvojitym upozornenim, necham asi ale tak jak to je, protoze pri aktualizaci POI by se mi tyto jinak nazvane soubory neprepisovali a musel bych je resit vzdycky zvlast, takze by to bylo trochu nepohodlne pri tech aktualizacich, ale asi mi to neda a mozna to i tak na aspon jednom souboru vyzkousim.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

na rozdíl od jiných pochybuji o schůdnosti „duplikování“ bodů zájmů za účelem dvojího varování. Vždy jsem si myslel, že Velký Tomík je právě v práci s body zájmu příkladný a nevěřím, že by to připustil.
    V praxi to funguje tak, že v levém horním rohu se ukáže ikonka s daným bodem a pod ní se odpočítává vzdálenost k danému místu. A teď by tam měly být dvě k jednomu bodu?? Nebo by si je sloučil do jednoho? Pokud ano, věřím tomu, že pak i zvukové varování…. Anebo by to vyhodnotil jako chybu a ignoroval?
    A PoiWarner se s duplikáty vypořádá tak, že je sloučí, koneckonců i I-GO.
    Každopádně jsem zvědavý na pokus Shemika…

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

No uvidime, jsem take zvedavy, docasne nemam k dispozici auto a chci to vyzkouset v praxi v terenu, takze to testnu hned jak ho budu mit (nejspis pristi tyden) a dam Vam vedet. (Pokud to neprubne nekdo driv, kdyby ano, tak at da vedet on, at to nedelam zbytecne. Dik.) Shemik.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

tak mě Velký Tomík zklamal, přecenil jsem ho. Mylně jsem se domníval, že je naprogramován blbovzdorně. Není tomu tak a návrh RSteina (Nahrat jeden POI soubor pod dvema ruznymi nazvy - a pak kazdemu pridelit upozorneni pri jine vzdalenosti.) funguje. Jenom v případě, že body zájmu jdou krátce po sobě (kratší, než daná vzdálenost varování před bodem) se povely tak nějak divně míchají, ale velkého Tomíka to nerozhodí….

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Tak to me tedy velky Tomik potesil. K pokusu jsem se sice jeste nedostal, ale jak vidno, jde to. Vzhledem k tomu, ze jsem pri me neblbovzdorne hlave schopen zapomenout na to prvni, se to druhe upozorneni bude hodit, tedy aspon na radary.

Dam tam zatim zkusebne vzdalenosti na 300 m hlaska "blizi se radar" a 100 m hlaska "radar". I tak jsem uz driv uvazoval nad tim, ze vzdalenost nastavena pred upozornenim idealne pro dalnici muze byt ve meste zbytecne dlouha a naopak ta mestska muze byt na dalnici nedostatecna.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Dovolím si drobnou poznámku, resp. částečně i dotaz. Vzhledem k vzniklé duplicitě při upozorňování dojde určitě k většímu zatížení procesoru a následně může dojít ke zhoršení vykreslování mapy - trhání.
    Pokud budete testovat- jaká je zkušenost v tomto směru?
    U "silnějších" strojů se to asi neprojeví, ale starší HW ............

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

žádný takový problém jsem nepozoroval, a to mám relativně plečku. Pravdou však je, že mám nainstalovanou malou mapu a aktivní jen nejdůležitější body zájmu…. A dále už neotestuji z důvodu, že jsem to již zlikvidoval jako nepotřebné.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Mudrunka: Myslel jsem, ze TT nebude mezi body delat zadne rozdily - z programatorskeho hlediska k tomu neni duvod. Jedna se o uzivatelske body zajmu a prekryvy POI jsou samozrejme povoleny. Me naopak tesi, ze programatori TT "mysli jinak" nez... (no aby nebyl flame, rekneme obecne, nez programatori ostatnich navigaci)

Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2009, 13:59
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 19-11-2007, 20:03
  3. Ženský hlas TT5
    Od ondral_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 09:43
  4. TomTom | vlastni hlas | jde to?