Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS bluetooth + TomTom - MDA Vario

y2000rtc (10)|14.11.2007 21:02
Ahoj lidi, promiňte že zakládám nové téma, ale nenašel jsem tu tém, které by se tomuto problému věnovalo a docela by mě pomohlo, kdyby jste mi s tím pomohli. Nejde mi rozchodit bluetooth GPS modul v programu TomTom v 5.21. Program nevidí COM porty, které používá GPS (COM port 6). Už jsem zoufalý a na ofic. stránkách TomTom mi nedokázali poradit - mám zakoupenou verzi. Nemohu prostě spojit TomTom s GPS modulem. GPS modul je značky Haicom 406 ps.: zkoušel jsem ho na ostatních zařízeních s úspěchem.
Díky moc za každou radu
Jendazhor (26)|14.11.2007 22:59
Pouzivam TomToma na variu s BT GPS a chodi to v pohode. Jen jsem si musel dat pozor na jine programy vyuzivajici BT GPS. Napr. SmartMapy. Tam se pri jejich vypinani musi dat prikaz Odpojit GPS (nebo tak nejak), jinak si COM port jaksi uzmou pro sebe a v jinych aplikacich to pak hlasi ze BT GPSka nebyla nalezena. Kdybys s tim mel porad problemy, napis. Mrknul bych se presne na mou verzi TT a cislo COM porrtu. Ale myslim, ze COM 6 je OK.
y2000rtc (10)|16.11.2007 16:53
Tak stále se to nedaří. Někde jsem četl, že se musí provést úprava knihoven pro zobrazení podrobnějšího nsatevní GPS ve Win 5. Ale nedaří se mi zjistit jakékoli podrobnosti, které by mě dostali na krok dopředu. Takže žádám znovu o radu. pls.
Seb_ce4you (1)|16.11.2007 17:04
Zdravíčko pánové, mím podobný problém. Mám HTC S710 TT 5 mi nejde naimstalovat asi kolu verzi WM6. Tak jsem našel TT6 a tady mám problém, že mi nejde vybrat COM port v TT se mi zobrazi ještě s dalšímy, ale nelze ne něj najet a potvrdil, myslím, že by to mohlo být verzí TT protože jsem nenašel žádnou která by nebyla pro dotikové MDA. Věděl by někdo co s tím? Díkes moc :))
Jendazhor (26)|19.11.2007 12:02
[QUOTE="y2000rtc"]Tak stále se to nedaří. Někde jsem četl, že se musí provést úprava knihoven pro zobrazení podrobnějšího nsatevní GPS ve Win 5. Ale nedaří se mi zjistit jakékoli podrobnosti, které by mě dostali na krok dopředu. Takže žádám znovu o radu. pls.
[/QUOTE]

Urcite jsem zadne knihovny ve Variu neupravoval. Co mas za GPSku? Jinak, obycejne se nastavuje COM port 6.
y2000rtc (10)|23.11.2007 22:07
Mám GPS Haicom 460 BT a s PDA funguje.
Spawncz (206)|27.11.2007 20:29
Tak ja mam Vario a GPS iTec 20kanalu
postup instalace je nasledujici:
1. Zapnu BT u Varia
2. Zapnu GPS
3. Ve Variu dam hledat nova zarizeni
4. Najde mi to GPS
5. Dam sparovat
6. Potom prejdu na zalozku porty
7. Dam novy odchozi port
8. Vyberu GPSku
9. Vytvori se mi port x
10. Spustim tom toma a vyberu jina zarizeni gps
11. Nastavim port na stejny jako se mi vytvori (port x)
A vse funguje jak ma.