Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Universal - nefunkční zelená a modrá dioda po výměně baterky

Standa_ce4you (380)|14.11.2007 19:25
Popíšu problém - před nějakým půlrokem jsem koupil baterku Cameron Sino. Od té doby mi nefungují modrá a zelená ledka. Ok, je to neorigoš, koupíme jinou. Pořídil jsem si další (neoriginál :) ), ledky opět nefungují. Do třetice všeho dobrého - koupil jsem tedy měsíc používaný originál a ledky - opět nesvítí.
Přemýšlel jsem nad špatnými kontakty ledek, jenže oranžová (hw spojená se zelenou) bliká i svítí výborně.
Když jsem se pokusně vrátil k původní originál baterce, ledky to nenapravilo. Myslíte že může nekvalitní baterka hardwarově poničit přístroj?
Psal jsem i na xdadev, ale tam mi nikdo neráčil odpovědět.
phacker (49)|14.11.2007 19:31
Nabízí se odpověď, že při nabíjení neorigoš baterky tam (alespoň při prvotním nabití) můžou pustit nějaké relativně velké proudy a "něco" to prostě nevydrží a odejde. :-( Ale to je jen čirá teorie. Nicméně se mi už u mnoha přístrojů ověřila.
PhSnake (872)|15.11.2007 10:40
ja pouzivam "neorigos" 3200mah a 1750mah tiez nie original( original 1600 som musel po pol roku nabijat 2xdenne) a ledky idu bez prob. Ale podobny problem som mal ked som si "uvaril" vlastnu ROM(ja blb som kombinoval viacere buildy) a potom mi napr. svietila len BTled(modra) a to stale. Skus len na skusku flashnut nejaku inu ROM. Stoji to za pokus. Ked to nepomoze, servis:((
Standa_ce4you (380)|17.11.2007 19:44
Díky kluci za odpovědi. Romka na diody nemá vliv, vystřídal jsem jich za tu dobu asi 10.
Zkusím desky propísknout multimetrem a budu doufat, že je někde jen špatný kontakt.
Standa_ce4you (380)|22.12.2007 15:10
Tak dneska jsem vymenil DPS klávesnice za jinou, a ledky konečně zase svítí. Krásný pohled :).
Používá tu ještě někdo baterku Cameron Sino a zároveň mu fungují ledky?

EDIT: radost trvala do doby, kdy jsem zjistil, že naopak nesvítí půlka ledek na klávesnici. Takže jedeme dál... :)