Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Insight - RSS čtečka nově i pro smartphone

Zdenek Malinsky (9781)|13.11.2007 15:46
Spb Software House dnes zveřejnila novou verzi své RSS čtečky, upravenou pro používání ve smartphonech. Spb Insight je aplikace pro čtení novinek, přinášející bohaté offline zážitky společně s jednoduchým připojením a plnou podporou formátu RSS/Atom. S programem Spb Insight budete mít vždy v kapse aktuální informace včetně obrázků a kompletních textů článků, optimalizované pro prohlížení na malé obrazovce.

Vlastnosti:
- Kompletní internetové zprávy
- Plná podpora RSS/Atom (0.9x, 1.0, 2.0)
- Čtení offline včetně obrázků
- Jednoduché připojení
- Přehledy článků
- Stolní počítač není nezbytný

Aplikace je určena pro zařízení s OS Windows Mobile 5 Smartphone a novější.
Cena aplikace je 19,95 USD. Kromě obvyklé zkušební verze výrobce poskytuje 30 day money back guarantee, což znamená, že pokud nebudete se zakoupeným programem spokojeni, vrátí vám do 30 dní zpět vaše peníze.

Další informace, screenshoty, download apod. najdete na stránce aplikace
milennium (336)|13.11.2007 20:50
Tahle čtečka se mi fakt dost líbí. Chybí ji,ale podle mně jedna dost zásadní věc.
A to,možnost si nadefinovat časovou aktualizaci kanálů...Bez ní je to jen napůl...Škoda.
Milfried (12)|19.11.2007 17:46
V SPB Insightu mně přestaly fungovat České Noviny.

Když jsem se díval na on-line katalog na www.spbinsight.com, České noviny nejsou najednou ani tam. Bez tohoto portálu nemá vlastně smysl Insight používat :(. RSS offline neumí, tj. prachy vyhození do kanálu.

Neví někdo o tom (České noviny) něco blíž ? (zda je to jenom dočasné nebo nafurt)
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2007 17:57
Z jejich serveru požívám pouze v PC a jen jeden feed = na počasí tj. http://www.ceskenoviny.cz/sluzby/rss/pocasi.php a chová se jekasi podivně a nestandardně, takže bych tipoval na problém tam. Ve Feed Demonu mi to sice jde, ale ten není směroplatný, ten zkousne i nevalidní feedy a jiné hrůůzy.

Zkus místo toho nco jiného - třeba iHned.cz nebo aktualne.cz ty mi přijdou mnohem lepší, rychlejší a hlavně objektivnější.
Milfried (12)|19.11.2007 18:26
Hmmmm .... no to já bych moc rád něco jiného než ČN. Jenomže u ničeho jiného se mi nestáhne CELÝ článek offline, ale jenom náhled, prvních 5 řádků.

Insight mně moc vyhovoval v tom, že jsem PDA dal do kolébky a on na pozadí postahoval aktuální články a pak když jsem byl někde mimo, mohl jsem si články číst. Vzdáleně se tomu blíží pRSS Davida Andrše, jenomže tam mně zase vadí, že při každé aktualizaci (dávám a vytahuju PDA do/z kolébky cca 20x denně) se pRSS spustí a musím ho - už ručně - minimalizovat (pokud je to tedy nastavené na automat ....). Mobipocket zas potřebuje počítač a moji asitenci k tomu :(

K čemu je mi, že Insight postahuje titulky článků ..... když neumí uložit obsah samotných článků pro off-line čtení? Nebo je to možné nějak nastavit? Pokud ano, prosím poraď.
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2007 19:36
Nevím, proč používáš verzi pro smartphone, když máš komunikátor.
Obě verze samozřejmě off-line i s obrázky umí, jak je patrno na screenshotech i v textu popisu na webu výrobce. Je tam ke stažení i návod.

A vyhozený peníze? Máš možnost vyzkoušení - je tam ke stažení zkušební verze (zdarma) a v případě, že jsi po zakoupení nespokojen, Spb garantuje vrácení peněz.
Milfried (12)|19.11.2007 20:23
Asi si nerozumíme ....
Insight sice umí zobrazovat offline verze i s obrázky, ale jenom těch článků, které má v jakémsi svém katalogu kanálů. Jakékoliv přidám RSS (tedy ne z katalogu, ale odkaz), stahuje se jen a pouze hlavička RSS s jedním odkazem - "Odkaz na článek", nikoliv celý článek. Pokud si doma v kolébce nastahuju ty hlavičky, pak PDA vezmu a jdu do vlaku a tam si chci přečíst zprávy, přečtu si tu hlavičku a pod ní je ten odkaz na článek. Tento odkaz je mi v tu chvíli naprosto k ničemu, protože bych se k netu musel připojit (jeho obsah není tudíž stažen nikam do PDA) přes GPRS a za peníze .....

Toto je ten rozdíl mezi těmi Českými novinami a ostatním RSS. Jak rád bych četl zpravodajství iHNed.cz, týden.cz ..... ale nemůžu. Program jsem koupil po vyzkoušení (cca týden), kdy mně perfektně vyhovoval, protože jsem měl české zprávy každý den aktualizované pořád v kapse (to byly ty právě nefunkční ČN). Teď už to nejde.
Rozhodně z toho nijak neviním SPB jako výrobce - vím, že za tuto změnu nenese žádnou odpovědnost.

Nicméně stále více jsem přesvědčen, že na trhu prostě není kvalitní offline RSS čtečka, která umožní číst celé články offline, z těch odkazů které já chci a bude se aktualizovat potichu, aniž bych o tom věděl pěkně na pozadí po spojení s kolébkou ....... Insight byl tomu nejblíže :(

Pokud jsi stále přesvědčen o tom, že říkám něco blbě, prosím popiš mi prosím podrobněji, jak mám udělat, aby se mi z RSS odkazu který zvolím (např: http://www.reflex.cz/rss/index.html) stahovaly do Insightu celé články, ne jenom upoutávky ...... podle mě to není možné.
milennium (336)|20.11.2007 15:16
Tak další věc která mně u této čtečky zklamala. Nená plugin na základní obrazovku ! Oproti verzi pro PPC dost velké minus. Takže podle mně už jsou to dvě věci co této čtečte chybí.
1. Automatická aktualizace kanálů podle předem zvolených intervalů
2. Chybí plugin na ToDay obrazovku

Takže jsem ji odinstaloval a zpět nainstaloval podle mně jednu s nejlepších čteček a to "NewsBreak" od Ilium Software verze 2.1.0.1058
Má vše a je super.