Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová verze Google Maps pro vaše Windows Mobile zařízení ke stažení

Zdenek Malinsky (9781)|13.11.2007 15:21
Aplikace Google Maps verze 1.7.1.4 nabízí, podobně jako snad většina aplikací od Google, jednoduchou a přitom geniální cestu, jak do mobilního zařízení dostat velmi snadno mapy celého světa a v omezené míře i navigaci. Pravda, myšlenka mít vše na serveru a do zařízení nahrávat jen to, co právě potřebuji vidět, není nijak nová ani originální. Google však útočí nejen kvalitou, ale především cenou. Aplikace je totiž zcela zdarma a tak jediné, co si musíte platit, je nějaké to připojení k Internetu.


A co Google Maps nabízí? Tak v prvé řadě je to mapa celého světa, a to jak klasická "kreslená", tak i satelitní v podobě skutečných snímků. Velkou výhodou Google Maps je to, že ani nemusíte mít GPSku, bez ní se program chová jako klasická papírová mapa. I bez GPS ale můžete využívat všechny ostatní funkce, jen musíte vaši pozici nastavit ručně. Pokud ale GPS máte, stačí ji správně nakonfigurovat (GPS se nastavuje v nabídce "Nastavení mé pozice") a vaše pozice v podobě malého modrého puntíku se na zařízení objeví automaticky. Další funkce využijete spíš na cestách, jak nejbližší body zájmu, tak dopravní situace nejsou pro naší republiku k dispozici, alespoň ne v rozumné míře, ale to se snad časem změní.


Co můžete využít už dnes je nalezení bydliště osob z vašich kontaktů. Pokud je k dispozici celá adresa, pokusí se ji Google vyhledat. Má sice problémy s diakritikou, ale většinu adres mých známých to našlo. Navíc je pak možné jedním příkazem vyhledat trasu k cílovému místu. Navigace se samozřejmě nemůže rovnat aplikacím typu TomTom, ale pro případ nouze je to víc než dostatečné, protože Google Maps nabídne jak itinerář, tak i grafické znázornění trasy. Rychlost aplikace sama o sobě je vynikající a rychlost načítání map je závislá jen na tom, jaké máte připojení k Internetu. Navíc se již stažená data nemažou, ale ukládají v mezipaměti, takže pokud máte dostatek volného místa, často navštěvovaná místa se načtou z Internetu jen jednou.

Pokud jste ještě Google Maps nezkoušeli, je nejvyšší čas to změnit. Stáhněte si instalační CAB, nahrajte ho do zařízení, nainstalujte a pak....

Zdroj: Google Maps

Shemik_ce4you (107)|12.12.2007 17:06
Tedy vazeni, to je pecka, tenhle programek, kdyz jsem tam najel i na krasne ostry bareny zaber plaze a slunecniku pod kterymi jsme se valeli s manzelkou na svatebni ceste na Kubanskem Varaderu, tak mi sel mraz po zadech. Pro me, co by milovnika elektronickych i papirovych map je to fakt super hracka. Pred tim jsem pouzival Live Search, coz je podobne, ale starsi a vice zamerene na Ameriku. Tohle je fakt pecka. Doporucuji. :)
Zig_ce4you (11)|23.1.2008 22:49
můžete mi prosím poradit jak nainstalovat mapy? když jsem si stáhnul instalační CAB a chtěl jsem ho instalovat odkazuje mi to na web......dál jsem skončil, předem děkuji za rady
Zig_ce4you (11)|23.1.2008 22:50
zapomněl jsem mam Treo WM
Shemik_ce4you (107)|23.1.2008 23:12
Do toho se neinstaluji mapy, stahuje si je to z netu v ruznych podobach, dle nastaveni (klasicke malovane, nebo fotomapy) a take podle toho kde se s tim covek nachazi, nebo co zada vyhledat, takze je tam prakticky cela zemekoule, coz by bylo opravdu hodne dat, kdyby mely byt ulozene v pristroji. Takze treba na WiFi z darma pouziti nic nestoji, avsak jinak, napr. pres GPRS nebo EDGE se plati za prenesena data dle standartnich ceniku jednotlivych operatoru.

I kdyz to jde pouzit podobne, tak to neni vhodne jako navigace, protoze by se covek nedoplatil, ale kdyz se covek nekde v cizim meste kdekoli na svete pozrebuje zorientovat, tak to pomuze, nebo to nedovoli ztratit se. Jdou tam i planovat trasy a vyhledavat podle textoveho zadani. Ja na tom po vecerech doma brouzdam kazdou chvili, protoze mam svoji WiFinu. :)
Zig_ce4you (11)|23.1.2008 23:15
díky shemiku
MilanSu (823)|23.1.2008 23:29
No neni to spatny, ale na mym MDA Compact III orezanyho od T-mobile o wifinu, to jde na GPRS dost pomalu. Nenasel jsem nikde nastaveni, aby se pripojil na web pres Activesync, i kdy mam PDA spojene s PC, porad zapina GPRS (ale v tu chvili se stejne mohu podivat na Google Maps na pocitaci). Ale pocin dobry, az budou vsude data free. bude to super