Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD a iPAQ 3970

AlienSmidy (109)|24.4.2004 23:34
Ahoky všichni co máte tentoo krásný stroj dée než já...

Koupil jsem ho nedávno, jsem s ním navísost spookojen. Před týdnem jsem si koupil SD P DATA 128MB a fachalo to jako hodinky. Náhrál jsem si MP3 a pouštěl je prostě v pohodě.
Dneska se mi to nějak zaseklo a po resetu jsem našel na kartě samé nesmysli. Již se mi to stalo i před tím, ale po restetu byli adresare na karte v pohode. Prosim o pomoc. Nevím jak se dostat ke svím datům. Čtečku ani fotak nemám,

Díky moc za každou radu. Už jsem na toma tak že jsem chtel udelat HW reset jestli se to nezlepsi, mam pocit ze asi ne. díky
Pavel Koza (4761)|24.4.2004 23:49
Zkuste se pomodlit a pouzit nejaky nastroj na opravu, napriklad nedavno recenzovany Pocket Mechanic. Nicmene vzhledem k popisu bych si troufnul tvrdit, ze se s timmneda nic delat. Nenahraval jste trebas soubory primo do rootu karty? Vejde se jich tam jen omezeny pocet, pak se muze zborit FATka. Stejne tak - nedelal jste prilis mnoho sub-sub-sub-subfoldru? Muze se stat to same...
AlienSmidy (109)|25.4.2004 13:18
díky za radu zkusím to.

včera jsem pročítal tohle fórum a našel jsem pár rad, stáhnul jsem si Flash format, nainstaloval. Kartu mi to najde, nahlásí chyby, ale při pokusu o opravu to nahlásí, chybu a abych ukončil včechny aplykace které komunikují s kartou. No uzavřel jsem je včechny, stejně to nepomohlo. Tak jsem udělal reset a to několikrát.... píše to pořád. Tak nevím... pokusím se ještě ten mechanik Desktop, jak mi radíte.
No spíše by mě zajímalo jak se tomu znovu vyvarovat. Psali jste zde několik příspěvků k nějakému upgradu přávě zmiňovanému iPAQu. Díky moc
AlienSmidy (109)|25.4.2004 14:02
Ještě jsem zabudol...
Na kartě bylo všeho všudy 4 adresáře a v nich data. Je fakt, že karta byla tak ze 70% plná, no oni ty MP3 něco zabíraj.

Poznatek... když jsem nainstaloval Pocket Mechanic, mi to puštění defragu nebo scandisku pise " Tato karta obsahuje chybu a nemuže být použitelná pod systémem Windows CE".
Pavel Koza (4761)|25.4.2004 15:18
1. Kouknout na support.hp.com, vyhledat zariieni a nahrat vsechny ROM updaty a updaty
2. Zachazet s kartou patrne ve chvili, kdy se na ni zapisuji data (behem kopirovani nevyndavat, nevypinat atp.)

Ruzne karty pouzivam uz hodne let, a jediny problem, ktery jsem kdy mel, byl zpusoben moji hlouposti.
váňa (242)|26.4.2004 15:45
... ještě je možnost vyzkoušet nějakou čtečku karet.... :?:
AlienSmidy (109)|26.4.2004 19:31
Děkuji za rady... nedalo se nic dělat nastoupil format karty. Použil jsem k tomu Pocket Mechanik a zatim docela slape. Doufám že se mi to již nebude opakovat.
Ještě jednou dík za rady.
Jen mě trohu mrzí, že aktualizace ROM se nedá požídit od HP zdarma :(
aaischa (660)|12.12.2004 12:28
taky používej STORAGE TOOLS... mam toho samýho Ipaqa jak ty a pravidelně tim SW defragmentuju a data sou jak v bavlnce :D
PavelR. (2184)|12.12.2004 12:35
[QUOTE="AlienSmidy"]Jen mě trohu mrzí, že aktualizace ROM se nedá požídit od HP zdarma :([/QUOTE]

... v rámci jednoho OS (tj. v tvém případě PocketPC 2002) jsou aktualizace a opravy ROM zdarma. Upgrade z nižšího na vyšší (např. z PocketPC2002 na Windows Mobile 2003) bývá většinou placený. Není to jen u HP ale bohužel u naprosté většiny výrobců PDA.

PavelR.