Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ hx4700 - POSTUP WM6

BeepBeeep (29)|12.11.2007 16:06
Prosím kohokoliv o přesný postup (krok za krokem), jak do hx4700 dostat WM6. Prosím nic jiného nepište, jen poraďte. V ostatních příspěvkách je celkem nepřehledno.;)
Není potřeba uvádět konkrétní odkazy na soft, stačí jen název a co s tím...

Děkuji za pomoc
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2007 17:09
Toto je nepřehledné? :? :sarcastic:
toja (366)|12.11.2007 21:30
Aby sme neboli zas takí , každý sme nejako začínali, tu je niečo k dobru na túto tému:
Ak si stiahneš z
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727
Kozhurovu Windows Mobile 6 .0.7.0 Release 4 ENG tak vo vnútri toho raru je Readme.txt a v ňom je jedna z dvoch možností flashovania.
Podľa tej prvej som išiel ja (druhá je s použitím SD karty).
Ak ju do "chlpa" dodržíš tak by sa Ti to malo podariť.
Dovolil som si ten návod od tiaľ vycucnúť a prilepiť ho sem.

To begin with if you want to flash your device using cradle,you have to:
1.In processes (CTRL+ALT+DEL) you must kill Wcesscom.exe
2.Then Enter in Bootloader (Contacts+iTask+Reset)
3.Put your device on usb cradle.
4.Run mtty11a.exe
5.In "Port" choose \\.\WCEUSBSH001 and click OK
6.Write command: lnb OS_WM6.nb0
7.Wait
8.Enjoy yourself

Na požiadanie pripájam voľný preklad (s mojim doplnkom a komentárom-OPRAVENÝ-CHÝBAL BOD 2!!!);)
Pozor - body 0.-2. robíme v odpojenom hx4700 od PC !!!
0. Odporúčam najprv uzavrieť všetky bežiace programy
0,5. Vykonať na hx4700 najprv SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET platí pre WM5 a vyšší) - pre WM2003 vykonať HWreset (kalendář+iTask+reset)
1. V "Správcovi úloh" v záložke "Procesy" (CTRL+ALT+DEL) musíte ukončiť proces Wcescomm.exe (MS ActiveSync) aby sa nepobil s terminálom
2. Prepneme hx4007 do Bootloadera (CONTACTS+iTask+RESET) – display je funkčný ale nepodsvietený (hore nápis „Serial“, v strede logo HP a dole nápis „v1.01“)
3. Zapojte hx4700 do USB kolísky a počkajte až ho MSW detekuje ako HP... (indikuje iba v prípade prvého použitia)
4. Spustite Multi-port terminál mtty11a.exe (je obsahom instalačnej sady RELEASE 4)
5. V položke "Port" zvoľte \\.\WCEUSBSH001 a kliknite na OK (tento port je možné navoliť iba ak je hx4700 v Bootloaderi)
6. Zapíšte (nie kopírovať) do okna terminálu príkaz: lnb OS_WM6.nb0 (je to biele okno v šedom okne terminálovej aplikácie)
7. čakajte
7,5. Nezlaknite sa, nakonci vypíše do okna terminálu mtty11a.exe :
Done
Code entry point unknow
USB>

Potom už len SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET) (SoftwareReset) a pekná zelená bootovacia obrazovka WM6 s následnou inicializáciou.
8. A tešte sa :))

Moje odporúčanie je byť dopredu nachystaný na prípadný downgrade na WM5 alebo WM2k3, ak by niekomu niečo nevyhovovalo prípadne mu niečo čo chodilo na WM do verzie 5 nepracuje na ver 6.
Keď ma niečo napadne, doplním
HOWH.;)

Dodatek k 25.1.2008
Tí ktorí ste sa až sem dočítali a nieste úplní zelenáči na PDA ďalej čítať ani nemusíte.
Tu na požiadanie prikladám návod pre úplne, úplne začiatočníkov a ešte k tomu v češtine,pre tie najmladšie ročníky okolo roku narodenia 1993 prípadne mlašie.
ktorí už nerozumia slovenčine.
Hmmm..., no zdása že tam u Vás v CZ, mladí majú so slovenčinou problémy. No ale asi aj s language ENG.
U nás v SK, sa mi zdá, to nieje žiaden problém s language CZ.

Čo sa týka mojej češtiny o ktorú sa budem v nasledujúcom pokúšať, omluvte mne když to bude drásat vaše národní cítění.
Ale poďme na ten nešťastný návod:

Nedivte se číslování, vychází z číslování puvodního ENG návodu. Čísla které sou mez tými real jsou moje dodatky.
Pozor - body 0.-2. děláme v odpojeném hx4700 od PC !!!

-1. hX4700 odpojíme od PC
0. Na PC ukončíme všechny běžíci programy.
0,5. Uděláme na hx4700 software reset.(CONTACTS+MAILERinbox+RESET) to znamená současně stlačíme fóliová (ne na displeji) tlačítka KONTAKTY+POŠTA+perom stlačíme reset tlačítko umístěné na spodní straně PDA v malé dírce.
1. V "Správci úloh" v záložke "Procesy" (CTRL+ALT+DEL) musíte skončit proces Wcescomm.exe (MS ActiveSync) aby sa nepobil s terminálom.
To znamená, že kliknete pravým tlačítkem myši do prázneho řádku (lišty) při dolním okraji obrazovky a v menu které se vám rozbalí kliknete na Správce úloh. Následne vyberete složku Procesy a tam kliněte pravým tlačítkem myši na položku Wcesscom.exe, rozbalí se menu a klikněte na Ukončit proces a potvrdtě.
2. Přepneme hx4007 do Bootloadera, nápodobně jak výše, ale stlačíte tlačítka (CONTACTS+iTask+RESET) – displej bude funkční ale nepodsvícený (hore nápis „Serial“, v střede logo HP a dole nápis „v1.01“)
3. Připojte hx4700 do USB kolísky a počkejte až ho Windows detekuje jak HP... (indikace jen v případě prvního použití)
3,5. Distribuční balík rozbalte do nekterého pomocního adresáře.
4. Nastartujte Multi-port terminál mtty11a.exe (je obsahom instalačnej sady RELEASE 4). To znamená dvojklik levým tlačítkem myši na tento soubor.
5. V okne terminálu který se vám rozevře, v položce "Port" zvolte \\.\WCEUSBSH001 a klikněte na OK (tento port se dá navolit jen když je hx4700 v Bootloaderi)
6. Napíšte (ne kopírovat!!!) do okna terminálu příkaz: lnb OS_WM6.nb0 (je to bíle okno v šedém okne terminálové aplikáce)
7. čekajte až se naflešuje ROMka, v žádnem případě radši neďlejte na PC nic jiné.
7,5. Nelekněte se, na konci vypíše do okna terminálu mtty11a.exe :
Done
Code entry point unknow
USB>
Potom již jen SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET) (SoftwareReset) a nádherná zelená bootovací obrazovka WM6 s následující inicializáci. (klikání do rohú displeje)
8. A těšte se

Nezabudněte následně odpojit PDA od PC, restartovat PC aby se obnovilo ActveSync a po inicializaci zase múžete připojit k PC.

Uff, na podrobnější už nemám nervy.:mad:
A vy mladí, zapojte do toho radši rodiče, možno si budou něco pamatovat ze slovenštiny nebo anglitčtiny.
k.karel_ce4you (147)|12.11.2007 22:09
Jen malé doplnění príkaz lnb OS_WM6.nb0 je treba skutecnně napsat, pokud ho zkopirujete tak nefunguje.!
Pool111 (7)|13.11.2007 09:39
Jde to nějak počeštit ??
BeepBeeep (29)|13.11.2007 14:07
Tak jsem si dovezl přístroj,nakonec tam jsou původní WM2003. Než se pustím do WM6, poradíte mi jak si uložit, nebo kde získat tuto verzi, kdybych se chtěl k WM2003 vrátit?
:sarcastic:
toja (366)|13.11.2007 18:02
N požiadanie som doplnil (to čo som si nepametal) a poslovenčil;) návod uvedený vyššie.
Linky na downgrade sem hodím večer z domu, až ma dcéra pustí k WS:D
Pool111 (7)|13.11.2007 19:21
Mám na mysli, jestli jsou WM6 taky česky ???
k.karel_ce4you (147)|13.11.2007 20:29
Ne nejsou, pouze anglické a ruske, ale nezoufejte, CZ klavesnici zajistí Resco keyboard a počeštovat system snad ani netreba. Počeštění systému, které pro WM5 dodává Sunnysoft nelze pro WM6 použít.
toja (366)|21.11.2007 13:35
Na základe diskuzných príspevkov som doplnil postup uvedený vyššie o SwReset ešte pred flashom.
mascot_ce4you (10)|3.1.2008 22:55
Asi som naozaj blbý ale neviem prečo ale spustím mtty11a.exe aj sa pripojím, vypíše mi to CLIENTCLIENTCLIENTCLIENT a to je všetko. Kam mám napísať ten príkaz lnb OS_WM6.nb0? lebo do toho okna mi to nejde.
toja (366)|10.1.2008 21:37
[QUOTE="mascot"]Asi som naozaj blbý ale neviem prečo ale spustím mtty11a.exe aj sa pripojím, vypíše mi to CLIENTCLIENTCLIENTCLIENT a to je všetko. Kam mám napísať ten príkaz lnb OS_WM6.nb0? lebo do toho okna mi to nejde.[/QUOTE]
Tiež pre všetkých, ktorým to nefunguje:
:!: :!: Mea culpa, mea maxima culpa !!!:(
Pri písaní vyššie uvedeného postupu se vloudila chybička, pri kopírovaní z pomocného TXT kde som to tvoril, nejako som zabudol prekopírovať bod 2. (tým bolo posunuté aj číslovanie bodov oproti ENG textu)
Takže, čítajte o pár príspevkov vyššie opravený návod.:!: :!: :!:
mascot_ce4you (10)|18.1.2008 20:24
Dik moc toja. už to ide.
toja (366)|25.1.2008 21:22
Do mého návodu o pár príspevkov výše na požiadanie prikladám návod pre úplne, úplne začiatočníkov a ešte k tomu v češtine, pre tie najmladšie ročníky okolo roku narodenia 1993, prípadne mlašie.
Ktorí už nerozumia slovenčine.:sarcastic:
Hmmm..., no zdása že tam u Vás v CZ, mladí majú so slovenčinou problémy. No ale asi aj s language ENG.;)
U nás v SK, sa mi zdá, to nieje žiaden problém s language CZ.

Čo sa týka mojej češtiny o ktorú sa budem v tom dodatku pokoušet, omluvte mne, když to bude drásat vaše národní cítění.
Dvora21 (115)|26.1.2008 13:16
Držte mi palce du nato jen se chci predem zeptat kdiz to poskacu jak velkou mam sanci za mi nekdo porady:D
Dvora21 (115)|26.1.2008 13:46
Ja sem tam vprocesorech nasel akorat wcescomm.exe
toja (366)|26.1.2008 16:34
No a to je on. Nejako som spravil chybičku, je už opravená v návode;)
Dvora21 (115)|26.1.2008 16:57
Uz du nato drzte palce
toja (366)|26.1.2008 17:06
Aha, už som prišiel na to prečo tam bol ten blbý názov. Nejk ma to štvalo, žeby som bol tak bylbý Ja.
Takže chyba je už v povodnom návode v distribučnom balíku, ENG aj RUS verzii od Kozhury:!:
Hmm..., kopíroval som.:?
Ale svedčí to o tom, že všetci čo sme tu to nainštalovali, lebo asi rozmýšlame nad tým čo robíme a aj vieme čo robíme, takže nejaké malicherné chybičky nás nevyvedú zmiery;)
Takže mladí neskúsení berte si príklad a učtese a zbírejte skušenosti:!: :!: :D
Dvora21 (115)|26.1.2008 17:08
me se tam ukazeCOM PORT JAKYMAM DAT?
toja (366)|26.1.2008 17:20
Ty si ten distribučný balík nerozbalil do nejakého adresára:!: :!: :?: :?:
Ty to robíš priamo v okne nejakého browsera:?: :!:
Takže najprv si vytvor nejaký pomocný adresár a tam ten WM6_4700_0_7_0_RELEASE4.rar rozbaľ.
Ale to čo píšeš, s največšou pravdepodobnosťou svedčí že ho nemáš celkom O.K. stiahnuý. Je asi vadný.
Veľkosť cez vlastnosti súboru by mal Windows hlásiť 34,1 MB (35 800 583 bajtů) (s kontrolou cez CRC tobě asi blbnout hlavu nebudu;) )
Pri rozbaľovaní do toho pomocného asi bude hlásiť chybu.
Tak ho potom stiahni znova a rozbaľ.
A potom pracuj už iba v tom pomocnom adresári s rozbalenými súbormi.
Dvora21 (115)|26.1.2008 17:21
co mam dat as to napisu do toho okna
toja (366)|26.1.2008 17:24
To že tam máš iba COM port znamená že PDA nieje v Bootloaderi.
Dodržal si postup, odpojené PDA prepnúť do bootloadera.
Na displeji máš nepodsvietené to čo píšem v návode.

Poďme na ICQ lebo ostatných trafí šlak.:D :!: :!:
Dvora21 (115)|26.1.2008 17:28
Tkze jato rozbalim v WinRaRu a udelam to podle navodu a mato 35 800 583 bajtu.
toja (366)|26.1.2008 17:32
dodrž presne bod 2.
Dokedy neuvidíš ten nepodsvícenej displej s tým jak píšu v návode tak v tom výěru portu budou jen COM a to je špatně
Samtibalfarst_ce4you (5)|12.2.2008 01:43
Nedaří se mi flash přes SD kartu co dělám špatně?

pomocí batáku jsem si udělal SD kartu (zkoušel jsem 64 mb pretec, 128 mb pretec, 1 gb mb pretec, 2 gb kingston, také CF kartu 128 mb)

než jsem přepnul do bootloaderu, udělal jsem soft i mr reset. Po přepnutí do bootloaderu, vidím nepodsvícený nápis logo a verzi 1.01 a pak už se nestane nic než tato obrazovka (nejdéle jsem to nechal hodinu)

při bootloaderu jsem zkoušel všechny možné kombinace tlačítek reaguje jen na reset kdy naběhne zpět do WM2003

Prosím jen né radu udělej to přes kabel nebo kolíbku (stejně je nemám a nechci mít)

Dík
Rosie (63)|16.2.2008 21:46
Mam drobny problem. Podle navodu jsem flashnul WM6 Romku do hx4700. V navodu bylo psano nakonec udelat sw reset. No a kdyz sem to tedy udelal, tak se objevila klasicka hp bootavaci obrazovka a tam sem skoncil asi na 20 minut. Dal uz sem necekal a nahodil zpet WM5.
Netusite nekdo, v cem byla chyba?
Predem dekuju za rady.

Edit: Tak sem se nedockal odpovedi a nebavilo me to tyrani s WM5. Uz mam zpatky 2003SE a vsechno je zase krasny:)
Kdyby nahodou nekdo vedel, v cem byla u me chyba, ozvete se - at to muzu taky vyzkouset...Dik
22petr (1)|24.3.2008 01:32
Mam uplne stejny problem...najdu nekde odpoved?
Rosie (63)|24.3.2008 12:13
No ja sem to nakonec rozchodil... Stacilo jednou stisknout reset pred tim finalnim sw resetem... A najednou to slo:)
toja (366)|24.3.2008 17:57
To je ono,
treba skúsiť niekoľko krát SW alebo HW RESET.
smilyeda2 (2)|15.5.2009 00:24
ad Kozhurova WM6 release....

Chtěl bych se optat zkušenějších, jak se vypořádali s Wifi nastavením u Kozhurovy verze WM6 pro HP hx4700. Abych se mohl někam připojit, musím mít spuštěný (podle doporučení) prográmek ODYSSEY ACCESS CLIENT. jinak si ani neškrtnu. to přece tahkle nejde stále (mám zatím jen trial odyssey). Není nějaký upgrade driveru na HP ipaq wi-fi wireless adapter? či něco takového? mnohokrát děkuji za rady... (v nejhoším skočím zpátky na WM5, ty vypadaly schůdněji)
toja (366)|15.5.2009 16:43
Hmmm..., neviem načo je Ti ten Odyss... .
Ja som mal v PDA niekoľko kozhurových verzií, aj iné, na jeho báze vylepšené a nikdy som nepotreboval nič také.
Veď Wifi si môžeš nastaviť ručne.
Akuát si pametám, že v niektorj verzii mali niektorí problémy s WPA, ale bol na riešenie toho WPAfix, taký malý cab.
Ale ja som ho nikdy nepotreboval, vždy mi fungovalo všetko.
Asi som mal šťasie na voľbu ROM.
Ale návrat na WM5 by som neodporúčal. Nebol to dobre odladený WM. PDA bolo s nimi nejaké prispaté, lenivé.
A to som mal WM5 originálne od HP. Takže ešte raz neodporúčam. Radšej vyskúšaj nejaké tie verzie ROM.
smilyeda2 (2)|23.5.2009 10:57
děkuji za odpověď :o)
ještě mě napadla jedna otázka. oproti WM 5 (také originálka) se mi v nabídce iPAQ Wireless zobrazí u vedle kulatého tlačítka k wi-fi pouze oválné tlačítko "settings", žádný "manager". Tu odysseu používám proto, že se mi jinak nepovedlo připojit k žádné wifi. a to ruční nastavení mi fnguje zase jen přes tu zatracenou odysseu.
desos (8)|15.9.2009 13:02
Chtěl bych se zeptat jak - pokud to jde, nastavím na hx4700 s WM6 na hlavní stránce ikony se stavem baterie, paměti a jasu?

Díky
Zdenek Malinsky (9781)|15.9.2009 20:13
start - settings - personal - today - items

pokud to tam není, tak použij / vyzkoušej třeba Spb Pocket Plus nebo SBSH iLauncher
Chico_ce4you (12)|22.9.2009 18:24
nebo nainstalovat TodayPanel Pro od RhinoCode
Zdenek Malinsky (9781)|22.9.2009 21:13
Mohl by fungovat i Today Warrior a Metrix (nebo tak nějak podobně) - oba jsou free. Na WM 6 nevím, ale na WM 5 min. TW fungoval.