Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync cez BT

eshus (33)|11.11.2007 12:53
Rozchodil to niekto v pohode na WM06? Mne sa to stale nedari, ale neviem kde je problem. Stale nevidim a nemozem nastavit na PDA ziadne COM porty :/
Na 2003SE mi to ficalo bez problemov
Anunnaki (27)|11.11.2007 16:10
[QUOTE="eshus"]Rozchodil to niekto v pohode na WM06? Mne sa to stale nedari, ale neviem kde je problem. Stale nevidim a nemozem nastavit na PDA ziadne COM porty :/
Na 2003SE mi to ficalo bez problemov[/QUOTE]

Ahoj,
mam HTC TyTN2 a synchronizace mi bez problemov jde pod winxp sp2v2 (cz i eng) pres ActiveSync4.5(cz) a pres BlueTooth. Pouzivam BlueTooth klic (USB 2.0, nevim presne class, ale je to ta nejrychlejsi class prenosu pres BlueTooth ) za 150KC se softwarem BlueSoil (verze 3.2.2.8 a vyzkouseno i verze 5.x). Vse funguje bez problemu. Postup nasledovny:
Ja to delam takto.
1) Nejdrive to sparuji na necisto abych zjistil na jaky COM port pocitace se snazi PDA zarizeni pripojit. Pres zarizeni PDA dam vyhledat zarizeni v bluetooth siti. Sparuji ho z pocitacem. V prubehu parovani (po zadani hesel) najde PDA sluzbu "Seriovy port" ktery je v PDA pri tom potreba zaskrtnout na coz pak na PC aplikace bluesoil vypise okenko ze se PDA pripojuje na nejaky konkretni port (COM3 nebo COM6 nebo COM7). Pak vymazu (odparuji) obe zarizeni jak na PC v BlueSoil tak i v PDA v zarizenich.
2) Nastavim na pocitaci v ActiveSync SOUBOR >>> NASTAVENI PRIPOJENI >>> zaskrtnout povolit pripojeni jednomu z nasledujicich portu a vyberu tam ten ktery jsem zjistil z bodu 1.
3) Opet dam vyhledat a sparovat zarizeni z PDA presne jako v bode 1. ale s tim rozdilem, ze PDA jiz najde misto sluzby "Seriovy Port" sluzbu "ActiveSync". Tu je opet potreba zaskrtnout a dokoncit sparovani.

Tak a ted jiz by to melo fungovat, pres PDA ActiveSync v pravo dolu NABIDKA >>> PRIPOJENI PRES BLUETOOTH.
eshus (33)|11.11.2007 16:57
diky moc za odpoved, no ja mam taky problem, ze mne PDA po sparovani nenajde sluzbu "Seriovy port" :( ale nechapem preco. Mam klasicke windows ovladace bluetooth, s tymito mi to jedine fungovalo, myslis, ze mam vyskusat ten bluesoil?
Anunnaki (27)|12.11.2007 03:40
[QUOTE="eshus"]diky moc za odpoved, no ja mam taky problem, ze mne PDA po sparovani nenajde sluzbu "Seriovy port" :( ale nechapem preco. Mam klasicke windows ovladace bluetooth, s tymito mi to jedine fungovalo, myslis, ze mam vyskusat ten bluesoil?[/QUOTE]

No tak to ti presne nereknu ale kazdopadne i kdyz mas windows default driver nekde tam musi byt na pocitaci moznost povolit mapovani com portu pro bluetooth. Ja bohuzel si jiz nepamatuji jak a co presne nastavit. Ovem pokud ti sluzbu seriovy port nenajde PDA na pocitaci pri parovani, problem bude v PC v nastaveni bluetooth a ne v PDA. Jinak ja ten BlueSoil pouzivam spise z nutnosti a pokud bymuj klic fungoval i bez bluesoil, byl bych stastnejsi.
eshus (33)|12.11.2007 06:48
No tak som to skusil cez ten BlueSoleil a tam mi sice v pohode PDA naslo Serial port, problem, je, ze mi to v PC ukazalo serial COM30. Ale to bude asi tym, ze uz velakrat som sa s tym predtym hral a nastavoval PDAcko na rozne porty a stale sa mi to cislo zvysovalo. Neviete niekto, ako to vratit do povodneho stavu, co sa tyka COM portov? Ja to este idem skusit na inom PC, kde urcite nemam tie porty take rozhadzane. Ale chcel by som to hlavne na tomto PC :/

Edit: Takze skusal som to na inom PC a uplne bez problemov, spojene s activesync presne podla navodu, ako si pisal ;) Uz len to rozchodit doma :/ Viem, ze by som to vyriesil preinstalovanim Windowsu, ale to nie je pre mna to najvhodnejsie riesenie :/ Chcelo by to opravit vsetky COM porty do povodneho stavu, ale ako?
eshus (33)|18.11.2007 21:04
takze som si pomohol sam :) konecne sa mi to podarilo rozbehat a to z original ovladacmi, co som dostal k BT kluci. Je to Toshiba Driver a proste mi to uz funguje vsetko na COM9 :) a to mi staci :)