Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak mít konečně funkční M700

Johnny_ce4you (4)|11.11.2007 10:47
Po celém víkendu věnovaném studování diskuzí, webu, několikerém HR i SR mojí M700ky, několikeré přeinstalaci WM5 a WM6 jsem konečně našel funkční konfiguraci. Telefon se neseká, příjem hovoru je OK a není s několikaminutovým zpožděním, atd.

- nejprve zálohujte (ale bez aplikací, tedy standardním ETEN zálohovačem)
- pak nainstalujte zpět WM5 (při první spouštění zmáčkněte foták a tím se zruší standardní instalace ETEN aplikací - btw největší bordel a zpomalovač telefonu)
- pak na "holé" WM5 nainstalujte WM6), zase zmáčkněte foťák a zruště instalaci standardně instalovaných ETEN aplikací
- spusťte holé WM6, naistalujte všechny patche (foťák, učty, doplňování slov, baterku, atd.)
- pak obnovte ze zálohy

Co se týká ETEN aplikací, doinstaloval jsem si jen následující:

. Add ringtone
- Programy > Přidat vyzvánění (dle mého zbytečné)
2. Backup Utility
- Zálohování
3. Battery Meter
- Zobrazení stavu baterie pod hlasitostí
5. Connection Wizard
- Automatické nastavení připojení (užitečné)
8. GPS Viewer
- jasné
13. Multimedia Manager
- Správce multimédií (nepřehledný)
14. Phone Application
- předpokládám, že jde o Zoom SMS, filtr hovoru a profily
18. Quick Link
- Plugin pro obrazovku Dnes, někdy způsobuje poblikávání
19. Satellite Data Update
- Užitečné, zkrátí lokalizaci polohy po studeném startu GPS
20. SIM Manager
22. Speed Dial
- Rychlé vytáčení (nelíbí se mi)

S těmito aplikacemi, které se tam doinstalují + pár progrmů (TOMTOM, BeeLine na geocaching, Ozi a některé další mi telefon funguje parádně a má vše co má mít.
FMC (36)|11.11.2007 12:03
co znamena - vsechny patche - ja nasel jen na baterku a ucty.
HondaBoy_ce4you (17)|11.11.2007 14:39
U Mobilnautu mají většinu (možná všechny) lokální :yes:
rady4_ce4you (229)|11.11.2007 20:25
Mam sice 500+, ale podle mne nejvetsi problem je CZ lokalizace. Neni to moje prvni PDA, ale ve vsech byla bohuzel tato lokalizace. V soucasne dobe ji odinstaloval a mam klid.
Lukas.Manak (169)|12.11.2007 18:52
mám na M700 WM05 a šlape to v pohodě,nemám žadnou lokalizaci,jen důležité věci od etenu
lightning_ce4you (14)|15.11.2007 09:14
Supr navod. Mohl bys sem jeste prosim hodit, jake pouzivas dalsi aplikace jako alternativu nebo nadstavbu k tem puvodnim?
xsub (23)|15.11.2007 11:01
Měl bych pár otázek.
1. co myslíš tím příjmem hovoru s "několikaminutovým zpožděním" ? Předpokládám, že je to překlep nebo básnická licence.
2. co myslíš tím "na holé WM5 nainstalujte WM6" ? vždyt WM6 je upgrade ROMky, takže at chceš nebo ne, tak ve WM5 nic nezbude. Nebo máš nějakou jinou instalaci WM6 ?
3. proč si doinstalováváš aplikace e-tenu, které jsou podle tebe "zbytečné", "nepřehledné", "nelíbí se ti" ? Já takové věci většinou naopak mažu :-)

Kromě toho spousta lidí by asi ráda měla českou lokalizaci, když sme češi.

Já mám nainstalovanou komplet WM5 vč. aplikací a české lokalizace (WM6 jsem zkoušel a po týdnu se vrátil zpět, protože mi nepřinesly nic převratného, kromě mín volného místa).
Po instalaci lokalizace (ne před, protože pak byl problém s odstraněním některých aplikací, které si lokalizace znovu přidala) jsem běžným způsobem odinstaloval e-tenácké aplikace kromě Phone Service, SIM Manager (občas se hodí) . Nainstaloval opravenou verzi QuickLink bez blikání, žádné další patche, pouze battery a audio patche z původní instalace nechávám samozřejmě. Kromě tohoto softu mám instalovaných hromadu her, aplikace od SPB (Phone Suite, Pocket Plus a Mobile Shell), na nahrávání hovorů Resco Audio Recorder, volnou verzi BandSwitche kvůli automatickému odpojování GPRS, které WM jaksi neřeší. Na vytáčení používám ValeraVi SmartDial (myslím, že je to vypreparované z HTC, ale je to malé, rychlé a umí to českou diakritiku, jenom to chce vychytat), a program CAMERA se všemi soubory mám zkopírovaný z WM6, kde mi přišel lepší. Na navigaci mám iGo2006+ a SmartMaps a používám ještě při tréninku RunGPS. Jediný problém při běžném chodu je, že občas při spuštěné iGo trvá cca 10-15 vteřin, než se přes tu navigaci prostřelí příchozí hovor, ale to je problém iGo, protože s TomTomem mi to nedělalo. M700 je rychlá, má skoro všechno, co od AllInOne zařízení čekám a nemám jedinej problém s padáním, ucpáváním paměti nebo podobnými neduhy, které se často řeší. Za samozřejmé u zařízení s WM, vabavenými víc než nedokonalou správou paměti, považuju při pravidelném nočním backupu nechat resetovat.

Edit : ještě pro doplnění, protože v jiných forech mě nařkli z toho, že mám PDA jen na hraní a vážně s ním nepracuju. Měsíčně najezdím kolem 4-5 tis. km, většinou se zapnutou navigací (databáze radarů se hodí :) ), mám mezi 0,8 a 1,2 tis. hovorů, pravda esemeskuju jen s přítelkyní, ale používám M700 i k mailování na dvou účtech via GPRS, udělám okolo tisíce fotek měsíčně a to všechno jen s M700, mám ji od března. Není to reklama, každý at si pořídí co se mu líbí, ale momentálně sem na trhu nenašel nic, co by mi vyhovovalo líp.
spagy (6)|15.11.2007 12:07
Johnny - Diki za suhrn - velmi prakticke a prehladne.

xsub - taktiez uzitocny prehlad o pouzitych aplikaciach.

Dotazy:
- "niekolko sekundove omeskanie" hovoru - vie niekto upresnit ktora applikacia za to moze? pretoze - Johny - aj ked som ponechal len tvoje spomenute apps tak problem pretrvava.
- je rozdiel ci nainstalujem ciste WM6 a doplnim niektore ETEN apps alebo nainstalujem vsetky a potom niektore vymazem?

cubehash (156)|15.11.2007 19:12
Muj postup: Install WM6, smazat vsecko od E-TENu, lokalizace - Mobilnaut a je to :-) + dalsi soft, co pouzivam, ale tady se spíš jedná o ten začátek. Je fakt, že od doby, co jsem si vyměnil SIMku po x letech u Oskara, tak mi zmizely vsecky problemy.
rady4_ce4you (229)|15.11.2007 22:14
[QUOTE="spagy"]Johnny - Diki za suhrn - velmi prakticke a prehladne.

xsub - taktiez uzitocny prehlad o pouzitych aplikaciach.

Dotazy:
- "niekolko sekundove omeskanie" hovoru - vie niekto upresnit ktora applikacia za to moze? pretoze - Johny - aj ked som ponechal len tvoje spomenute apps tak problem pretrvava.
- je rozdiel ci nainstalujem ciste WM6 a doplnim niektore ETEN apps alebo nainstalujem vsetky a potom niektore vymazem?

[/QUOTE]

No nejvetsi podil na spozdeni ma lokalizace. Ja jedu bez ni a spozdeni je minimalni .
spagy (6)|15.11.2007 23:32
ja som len prekvapeny - lebo ja som nikdy lokalizaciu ani len neinstaloval a predsa 2-3 sekundy je omeskanie pri tel .hovore.
Takze za to moze nejaka app. - len je otazka ktora??
Horst Fuchs (153)|16.11.2007 12:04
Odinstaloval jsem veskere aplikace od E-TENu krome phone aplik. a problem s 3sec. zpozdenim pretrvaval - jako posledni jsem odinstaloval veskere phone aplikace (nejdrive jsem udelal zalohu - prece jen co kdyby....) a problem se spozdenim zmizel.
Stehnak (78)|16.11.2007 19:21
Muze za to "Etenackej telefon" E-TEN phoneservice 2.0 a ETphone:
Link

Odinstalovanim E-TEN phoneservice 2.0 a ETphone "ztracis" Dialer skin" , Speed dial, GPS-viewer, call filter a scenarios...
Zabza12 (87)|17.11.2007 14:01
Je to přesně tak. Po HR jsem už je neinstaloval a telefon funguje okamžitě.
Petr36 (51)|18.11.2007 01:49
A nahrada za Scenarios? Profily a jejich rychle prepinani mi prijdou prakticke a pouzivam je. (tlacitkem vlevo zboku misto hlasoveho ovladani, ktere je k nicemu).
Lukas.Manak (169)|18.11.2007 06:11
[QUOTE="Petr36"]A nahrada za Scenarios? Profily a jejich rychle prepinani mi prijdou prakticke a pouzivam je. (tlacitkem vlevo zboku misto hlasoveho ovladani, ktere je k nicemu).[/QUOTE]
použí PocketAlarm vynikající na profily
Zabza12 (87)|18.11.2007 10:44
Bonusem při neinstalovani eten aplikací je zisk spousty volných megabytu paměti. Po HR ukazoval že má volných 54 MB, myslím že úspora je tak 20 MB.
Ještě by bylo príma mít možnost je vybít z paměti úplně a získat další volné megabyty.
Zabza12 (87)|18.11.2007 13:33
Udělal jsem další HR a bez instalace E-TEN sena tam je 52,7 MB volného místa,
po instalaci výběru z E-TEN aplikací (Backup, Battery Meter, GPS Viewer, Satellite Data Update, SIM Manager) je tam 50,3 MB volného místa.
Po instalaci lokalizace Mobilnaut v1.2 zbývá 45 MB.
I po instalaci lokalizace fungule telefon okamžitě! Nezpozoroval jsem nějaký vliv na rychlost telefonu. Myslím že není pravda, že tato lokalizace zpomaluje telefon.
Horst Fuchs (153)|18.11.2007 15:45
Tak to musis mit v cihle WM5, protoze M700 ma stejne parametry pameti jako X500 a tam mi po instalaci WM6 zbyvalo cca 20MB pameti!!
Zabza12 (87)|18.11.2007 16:28
Kdepak, mám WM6, ale vyhodil jsem všechno to seno od E-TENu.

Zrovna jsem zjistil, že mi nefunguje GPS Viewer, což mě opravdu netrápí.

Asi jsem něco nenainstaloval. Ani se nedivím, protože při doinstalování aplikací se mi místo rozumných názvů aplikací ukazuje PREI_CVC.CAB, PREI_ETMERGEEX_ENG.CAB atd. V tom aby se čert vyznal.
Horst Fuchs (153)|18.11.2007 19:38
Tak to je velice zvlastni, jelikoz ja mam WM6 a pameti mam:
Uloziste:
celkem: 57.2 MB
pouzita: 47.08 MB
volna: 10.12 MB

Je ale pravda ze jsem vsechny eten aplikace odstranil az po instalaci (tzn. nestopnul jsem instalaci techto aplikaci, ale odebral jsem je dodatecne).
Nechapu tedy jak ty muzes mit volnych cca 50MB a ja na podobnem zarizeni ale se stejnymi parametry jen asi 18MB (zbytek jsou doinstalovane programy do zarizeni).
Ma nekdo pro to nejake vysvetleni??
Zabza12 (87)|18.11.2007 19:45
To nevím, ale rozhodně jsem celkem spokojený. Po instalaci spousty sw, který používám mi hlásí:
Celkem: 57,23 MB
Použítá: 22,53 MB
Volná: 34,79 MB

Ješte v pátek, před cvičením resetem jsem se motal okolo zoufalých 5 MB.
reddie (20)|19.11.2007 20:56
ahoooj,

ako sa da odinstalovat IE /internet explorer/???? mam minimo2 a ta mi staci.

prosim prosim prosim
thimlicek (89)|19.11.2007 21:11
ja musim mazat kazdy druhy den soubory cache IE a tim si pomuzu k dalsim 15MB
reddie (20)|19.11.2007 22:05
jj, ale nevies kde jak sa da odinstalovat IE? add/remove programs nie je ani v active sync. :?
speed-komi (278)|19.11.2007 22:21
Kámo, to neklapne. ten prostě neodinstaluješ, je tam na pevno. Běžný uživatel nemá šanci, někdo kdo si hraje s romkama a hodně do toho vidí, by teoreticky..... ale ani tomu nevěřim.
reddie (20)|19.11.2007 23:04
takze asi uvarit novy rom bez tej blbej ingrediencie IE :dead:
Horst Fuchs (153)|20.11.2007 16:17
Tak jsem provedl HR u X500 a zastavil jsem instalaci balastu od E-TENu a skutecne volna kapacita uloziste je ted 52,8MB - ovsem po obnoveni dat ze zalohy se smrskla na nejakych 13MB, takze znovu HR a nainstaluju si vse pekne znovu :-)
speed-komi (278)|20.11.2007 16:41
To je logické. Při obnovení ze zálohy se ti tam nahraje vše zpět. Jestli jsi udělal zálohu a potom hned hard reset a potom zase hned obnovení, tak v tom případě hard reset ztrácí smysl. Záloha by byla k něčemu, jen kdyby nebyla kompletní (jen kontakty, zprávy, atd..).
Horst Fuchs (153)|20.11.2007 16:59
Jj jak rikam uz jsem to pochopil taky, takze znovu HR, obnoveni jenom zakladnich veci a ted vse instaluju nanovo, alespon se zbavim ruzneho balastu :-)
Zabza12 (87)|22.11.2007 13:03
Ahoj, docela jsem si nabil kokos s SDHC driverem. Přestože mám je obyčejnou kartičku, nainstaloval jsem si ho. Co kdyby se hodil, že.
Když jsem instaloval IGO, tak se mi instalace zastavovala těsně před koncem a pomohl jen reset. Nechápal jsem proč nejdnou nejde, když dříve se instaloval bez problémů. Stačilo trochu zagoooglit a ejhle. IGO je ctlivé na některé SDHC drivery. Tak šup s ním pryč a je to OK.
xsub (23)|22.11.2007 15:20
i-Go má patch na spolupráci s SDHC, už se to tu někde řešilo, takž šup s ním tam a bude to zas OK :)
Horst Fuchs (153)|22.11.2007 16:13
Pozor pozor, me na X500 po instalaci SDHC driveru vubec nechce cist standardni SD kartu - pouze a jenom SDHC. Cili po odinstalaci driveru by ti melo vse chodit. Nechapu ale, proc si instalujes driver na typ karty kterou nepouzivas......
Zabza12 (87)|22.11.2007 18:26
Abych byl jako pionýr "Vždy připraven" ;)
Podle fotky si taky určitě býval pionýr :D
speed-komi (278)|22.11.2007 18:29
No taak co kdyby náhodou byla možnost sdhc za dobrou cenu, tak si jí koupí a má to bez starostí, to se ještě pochopit nechá. A tenhle problém s IGO je prý hlavně s nelegální verzí..:no: a to se tu řešit nesmí.. ale nechci obviňovat neprávem, tak to kdyžtak přehlédněte a nekomandujte mě:)
macleod (91)|23.11.2007 02:24
Podle toho, co jsem k tomu vyčetl na foru pdamill, tak je instalace iGo svázaná s původní kartou. Podle toho, co tady někdo psal, tak po instalaci patche mu nešla přečíst původní micro SD kaarta a musel ji přeformátovat. A protože iGo na SDHC kartě asi nekoupíš, tak po instalaci SDHC driverů legální verzi asi nenainstaluješ a chceš-li využít kapacity SDHC a zároveň používat iGo, tak přes zakoupení legální verze ti nezbývá než použít nelegální patch. O nějakém oficiální patche nebo updatu jsem nikde nenašel ani slovo, jenom ASUS, od kterého pochází ten SDHC patch píše, že "Installed this patch would cause some software which locks SD card ID can't run smoothly (e.g. IGO)".
Horst Fuchs (153)|23.11.2007 09:56
To Aladin 2: Byt pripraven, to je zaklad :D

Da se to ale vyresit tak, ze si ten SDHC driver stahnes do cihly a nainstalujes ho az kdyz tu kartu budes mit (muj pripad) :-)

To speed-komi neni
reddie (20)|26.11.2007 20:17
ahoj,

mam mensi problemik. dal som si HR a prerusil som instalaciu eten aplikacii. nainstaloval som si niektore aplikacie a nemozem najst SMS ZOOM. ktora to je aplikacia? telefon som si uy nainstaloval ale to tam nemam :?
Zabza12 (87)|28.11.2007 10:43
Ahoj, zoom SMS bude jedna z tech aplikaci, ktere maji na svedomi "půlminutovou" prodlevu při přijmu hovoru. Taky se mi líbila, ale raději jsem jí oželel.
reddie (20)|28.11.2007 22:41
hmmm, tak to nejak vydrzim

a idem zas off.

urobil som HR a nenainstaloval som ziadnu aplikaciu od etenu a neviem najst MMS. co treba naistalovat?????alebo kde to najdem??? uz ma to fakt :dead:
jouker (4)|28.11.2007 22:49
Zdravim všechny pokročilé, mám porblémek s komunikaci E-tenu s počítačem, respektivě mám pouze k dispozici jendoCD a sam ozřejmě nechci PDa používat jen na telefonování ale rád bych zfunkčnil navigaci. Může někdo pomoci??? díky
RStein (2012)|28.11.2007 23:23
OT: Jouker: Prispevek, ktery dokonale ilustruje vas nick.:) Zkuste formulovat lepe svuj dotaz.
Nejde vam propojit E-Ten s pocitacem? Nebo chcete navigaci? Pak si ji musite koupit...
Mate jen jedno CD? Musite dalsi balicek CD koupit v obchode (maji je snad vsude) :)
Neberte tu ironii ve zlem, ale priste se nad svym prispevkem zamyslete.
lightning_ce4you (14)|29.11.2007 09:13
Ciao,
muzete sem prosim hodit,kdo co pouzivate jako alternativu ke speed dial? Vyzkousel jsem radu programu, ale zadny mi nevyhoval.
Diky
Zabza12 (87)|29.11.2007 09:32
to lightning: vřele doporučuji SPB Mobile Shell
Zabza12 (87)|29.11.2007 09:35
Ahoj, po vykosení aplikací E-TENu jsem zjistil že mi nefunguje hlasitý telefon. Funguje Vám?
cubehash (156)|29.11.2007 09:47
funguje bez problemu.
Zabza12 (87)|29.11.2007 11:42
A co jsi instaloval?
Horst Fuchs (153)|29.11.2007 12:31
Me hlasity odposlech funguje taky a nemam tam jedinou aplikaci od Etenu.
mellown (16)|30.11.2007 09:28
Zdravím,
mám následující problémy s M700, WM6:

-nelze přehrávat videa na internetu (např YouTube)
/ píše mi že potřebuju Flash Player8 ale přitom je zatím dostupná jen v7 /
/ pod WM6 mi nefungují jiné prohlížeče než IE /

-sekané přehrávání videí přes WMP
/ možná jiný přehrávač, ale pro WM6 jsem jich moc nenalezl /

-nezle zamknout display (např při přehrávání mp3 když mám pda v kapse)

..takže doufám že někdo poradíte;-)
Horst Fuchs (153)|30.11.2007 10:53
S tim prvnim ti neporadim ale na prehravani zkus TCMP (je zde v sekci freeware) a na vypinani displeje pouzivam DisplayOff (ke stazeni tamtez).