Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN - problém se spuštěním windows

Honza Kulíšek (73)|9.11.2007 23:17
Zdravim.
Mam ted mensi trapeni se svym TyTNem.
Je na nem puvodni ROM od O2 a dnes mi, pri jednom softresetu znicehonic zacal delat psi kusy, ktere se pokusim popsat nize.

Uz drive mi tesne po nabootovani windowsu vyhazoval hlasku o nejakem nespustitelnem souboru/programu (pozustatek po nejake spatne odinstalaci) - nemel jsem prilis casu to resit, navic to tolik "nepalilo", stacilo to po startu odklepnout.
ALE :) - po tom dnesnim softresetu, mi tahle hlaska vyskocila opet, ale pod ni viselo dalsi (vetsi) okno s chybou ohledne internat.exe . Po nekolika resetech se mi povedlo tohle nove okno odkliknout, abych zjistil, ze je pod nim dalsi a pod tim dalsi a pod tim dalsim. Konecny vycet erroru nespustitelnych souboru obsahuje vsechny spoustene programy, pocinaje poutlook.exe a konce bticonio.exe - proste a jednoduse se neda nic spustit, tech erroru se zbavit neda, protoze po nejake dobe prestane masina reagovat uplne - je tam kratke okno, kdy s hroznou prodlevou zareaguje Start menu (a kdy se mi povedlo se dostat do sekce Setting, kde to ale zase zatuhlo nez se mi povedlo neco otevrit). Nemam potuchy co uz vyzkouset - vyndana karta i SIMka, vlezt do HR menu a dat jenom SR taky nic, vyndavani baterky, zkouseni odklikat ty errory, proste nic :)
Vidim to temer urcite na HR, ale radeji se predtim jeste ptam, posledni zalohu kontaktu jsem delal tak pred mesicem, pred zacatkem skolniho roku, takze ztrata tech novych me budou nemalo stvat ... :(

Uz jsem hledanim reseni nebo alespon podobneho problemu stravil poslednich par hodin, nejdriv tady, pak i na xda-developers, ale bez uspehu, vyhrabal jsem akorat podobny popis problemu tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=241422&highlight=program+memory+unavailable

AS se nechytne ani behem bootovani (splashscreeenu) ani pak kdyz nabehne homescreen a zacnou vyskakovat ty errory.
A v neposledni rade jsem velmi zdesen, cim muze byt tohle cele zapricineno, kdyz od posledni zmeny v softwaru ci nastaveni ubehl tak tyden minimalne a dvacet SR - muze to byt HW problem ?

No, HR zatim odlozim a TyTN skonci v supleti, nahrazen babickou mpx200 - treba mi pres vikend poradite :)
Honza Kulíšek (73)|11.11.2007 20:53
Dva dny, 25+ views a nic ? Mam to teda brat, ze neni jina ceste nez HR ? :)
No, jeste den dva pockam, treba se nejaky tip ci napad najde - prosim prosim ... :)
kapu_ce4you (268)|12.11.2007 06:52
Skus HR když to nešlo do ted nepude to ani za dva dny! Kdyby nepomohl ani HR, tak skus flashnout romku.
turboleon (48)|14.11.2007 09:08
HR a příště si udělej buď celou zálohu pomocí SPB Backup nebo alespoň kontakty pomocí PIM Backup /to je free/. Nebo měj kontakty synchronizované s Exchange v práci, pak si to jen natáhneš zpět.
Honza Kulíšek (73)|15.11.2007 13:37
Ano, na HR samozrejme doslo (a hned jsem alespon nahodil novejsi ROM).
Ad zalohovani - to je sice fajn, ale zalohovat denodenne asi fakt nezvladnu, takze v tom ohledu bych uvital spis nejaky zpusob, jak ukladat kontakty (defaultne) na kartu. U sms to jde, u kontaktu ne, proc ?
Honza Kulíšek (73)|20.11.2007 18:15
Takze po HR a nahozeni ROM Schaps 4.00 Lite se problem objevil znovu, byt v trochu jine obmene - vyskacou mraky Notification Erroru a telefon se da jakztakz pouzivat tak jedno spusteni z dvaceti :?

Podle vseho je problem v aplikaci City Time Alarms, nema nekdo podobne negativni zkusenosti ? Tuto konkretni aplikaci a problem s ni se snazim dale resit zde -> https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26597

K tem notification errorum jsem nakonec nasel neco malo na xda-dev a googlu - da se to pry vyresit pomoc MemMaid ci SKTools, kdy jde nejak editovat ten seznam "oznameni" - to ale resi pouze situaci, kdyz error vyskoci jeden a tim otravuje pri spousteni, ne situaci jako u me, kdy je diky tomu uz telefon prakticky nepouzitelny.
Dnes me to dohnalo k dalsimu HR v terenu, takze dost neprijemne :/
Lobo_ce4you (514)|21.11.2007 10:16
Každodenní backup není problém. Zkus tu doporučenou aplikaci PIM Backup a tam je možnost naplánovat každodenní zálohu. Je to rychlý, spolehlivý a zálohovat můžeš nejenom kontakty, ale i sms, úkoly, události, rychlé vytáčení, historii volání a volitelné soubory nebo složky.

Aplikaci najdeš zde:
[CODE]http://www.dotfred.net/[/CODE]
Martin Ráž Hoch (1832)|21.11.2007 10:26
Např. Schaps od verze 4.00 Final jede na HTC Hermes bez problémů. Zbytečně bych tedy nelaboroval a vyřadil nekompatibilní aplikace. Chyba zjevně není iniciována ROM;)

Na co nějaký složitý backup? Většina systémových souborů se může v nových ROM lišit a dělat brikule. Kontakty apod. jsou relativně on-line backupovány na PC (v lepším případě přimo na Exchange).
Honza Kulíšek (73)|21.11.2007 23:16
Vsak ja taky nerikam, ze bych z problemu ROM a tedy Schapse byt jenom podezrival, naopak jsem si konecne potvrdil co konkretne za aplikaci za to muze.
Bohuzel jak pisu v souvisejicim threadu, zatim jsem nenasel adekvatni nahradu - date-li mi nejake tipy, budu velmi vdecny.

Vcera a dneska se ten notiffication error objevil zase, zatim to resim "preventivnim" nasazovanim te aplikace od scarybearsoftwaru - dokud tech erroru neni moc, tak to jenom rusi - staci projet seznam notifikaci, clearnou duplikovany polozky a chvili je klid :)
Ale jinak pravda, je to opruz tak jako tak - ale me se city time alarms opravdu libi ... :(

jinak k tomu PIMbackupu - zatim jsem nejak uplne nepochopil ten Scheduler - ackoliv jsem vecer (po pulnoci) po posledni zaloze nastavil allday backup na 04:30, tak jsem dneska behem prohlizeni zalohovaciho adresare nasel jenom tu posledni rucni zalohu - nezalohoval tedy proto, ze zalohu s tim datem tam jiz nasel ? Nebo je nutne ten scheduler nastavit nejak podrobneji ? Ci je potreba software instalovat ci nechat spusteny ? zatim jsem z toho vcelku zmateny :)
Jakmile se mi tohle podari rozchodit, tak budu opravdu stastny clovek :D
Uz jsem i na zaklade nekolik mistnich vlaken zacal pracovat na exportech registru a konfiguracnich cabech, tak snad to bude spravna cesta (jenom mit dost casu :( )
Lobo_ce4you (514)|22.11.2007 07:36
PIM Backup nemusí být spuštěný. Záloha je naplánovaná a není potřeba hlídat nic jinýho. Zkus to projít znovu a hlavně potvrdit (Validate) naplánování zálohy. Jestli máš zálohu naplánovanou si můžeš ověřit tak, že po otevření programu PIM Backup zvolíš Options - Schedule a tam bys měl mít možnost vybrat Load Schedule. Jestli máš tuto položku neaktivní, tak to nemáš potvrzený a musíš to naplánovat znovu. Problém může být i v tom, jestli jsi při plánování potvrdil volbu "Set as default backup folder". Pak by mohla být záloha z 04:30 v jiným adresáři než jsi myslel.

Jestli si zvolíš v plánovaným backupu i dost souborů a nechceš pak po každým hard resetu znovu vybírat co se ti má zálohovat, tak si po naplánování udělej export v registrech a to tohoto klíče, pomocí Total Commanderu nebo Resco Exploreru:
HKCU/Software/FdcSoft/PPCPimBackup
Pak po hard resetu stačí vyexportovaný klíč znovu načíst do registrů a nemusíš dělat Schedule.
A ještě jednu věc ohledně PIM Backupu ti poradím, když budeš někdy dělat Restore, tak u jednotlivých položek budeš mít na výběr dvě možnosti, jakým způsobem je obnovit. První je "Delete all existing ...." a ta druhá "Add only new....". U Messages musíš zvolit tu druhou možnost "Add only new messages to the Database" jinak se ti zprávy neobnoví. U ostatních je to jedno kterou zvolíš, já vždycky nechávám tu první možnost "Delete all existing ...".

Jinak jako alarm ti můžu doporučit vyzkoušet tyto programy:
SKSchema
Chronos
pTravel Alarm
Spb Time

Diskuzí na toto téma je tu dost, stačí jen hledat. Taky bych zkusil kontaktovat autora CityTime Alarms a popsal mu problém, který máš. Třeba ti s tím pomůže.
Honza Kulíšek (73)|22.11.2007 11:40
Diky, zda se ze tentokrat uz zaloha problehla v poradku - tedy v tomto ohledu velka spokojenost.

Alternativy vyzkousim (byt nektere jsem jiz videl), takze diky za tipy.

Kontaktovat support me sice napadlo, ale podle stavu jejich support fora atd. se mi zda, ze firma uz nejak moc nefunguje a o svoje produkty se nestara. Ale nejspis to zkusim a uvidim.
Zatim budu cistit notification log a hledat novej budik :)
turboleon (48)|23.11.2007 08:44
Na čištění notifikací je výborný clear notify/check notify. Vyzkoušeno.