Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Necitelne soubory na karte

w1z1 (37)|6.11.2007 17:43
Chtel bych se zeptat zda se s necim podobnym nekdo nesetkal, jake je mozne reseni a nebo cim by to mohlo byt zpusobeno.

Nestalo se mi to poprve, ale po nejake dobe se mi proste soubory na karte zmeni (zmeni se nazev i velikost) a jsou dale necitelne a jedine co jde delat je Format.
Vice snad rekne obrazek. Na levo je tyden stara zaloha pametove karty a v pravo je soucasna pametova karta. Stalo se to samo od sebe, nic jsem neinstaloval, nemazal, nenahraval. Rano to slo a ted cestou domu jsem tam mel uz jen tohle.Uplne stejne zobrazeni obsahu karty je i ve file exploreru.

Diky za jakykoli podnet, nevim zda je to zarizenim, kartou, nejakou aplikaci, ...


lake_ce4you (48)|7.11.2007 11:44
Je to kartou. Část paměti vyhrazená pro FAT (File Allocation Table) se při každé změně obsahu karty přepisuje. Polovodičové paměti na kartě by měly vydržet řádově desítky tisíc zápisů, ale realita může být odlišná.
Mně takto zmizel obsah značkové SD karty 1 týden po zakoupení. Přeformátování pomohlo, zatím se to neopakovalo. (Formátovat je třeba plně, ne tedy Quick Format či Fast Format. Někdy pomůže naformátování na jinou velikost alokační jednotky, pokud to Vašemu přístroji nevadí.)
Měl jsem i případ jedné 512 MB karty, která byla používaná v MP3 přehrávači asi 2 roky a pak přestala existovat - není v přehrávači rozeznána, na PC se vypisuje "neznámá kapacita" a nelze ji formátovat.

Pokud na kartu už nemáte záruku, nezbývá než zálohovat ...