Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meská Vám IGO ?

hustler_ce4you (87)|6.11.2007 14:21
Takže po prevetraní tejto navigácie som zistil že na mojom PDA asus 696 mi po max. priblížení, kde lahko rozoznat každú uličku zistil , že napr. po prechádzaní hlavnými cestami,kde sa navokol nachádzajú kolmé odbocky / ulice / zistil, že mi igo až po prejdení, ked sa nachádzam až napr. 10-20m za uvedenou odbockou ukaže na displey že som na jej urovni a dalej ked hlási to svoje za 100m odbočte v lavo, pričom realne to nie je vobec 100m ale najviac 70m a takisto ked stojim na hranici malej jednoduchej križovatky a mam odbocit napr. do prava a igo by mal ukazovat najviac 3m do odbocenia mi ukazuje že mam odbocit až niekedy za 20m, pričom na displey tiež neukauje, že som na hranici križovatky ale tak 20m pred jej hranicou JE to normalne alebo to je chyba igo alebo mojho PDA ?

Podelte sa o svoje skusenosti pls.....
Mudrunka (547)|6.11.2007 14:35
ano, dělá mě to taky. Taktéž výpočet aktuální rychlosti při jeho změně moc aktuální není. Stává se mě např; zrychlím před světelnou křižovatkou, padne oranžová, zastavím a při zastavování mě hlásí „překročil jste rychlost“. Už to neřeším, nehledě na to, že i přes dané zpoždění jsou povely včas, ještě jsem nezažil, aby mě to informovalo, že mám odbočit, až za křižovatkou.
EDIT: dělají to téměř všechny softy, některé víc, některé míň. Hvězdou v tomto směru je Velký Tomík, který tyto prodlevy má minimální.
Docent (1234)|6.11.2007 15:58
Řekl bych, že TomTom používá algoritmus, který s tím zpožďováním prostě počítá a skutečnou polohu upravuje... BTW stačí se podívat na jakýkoli GPS soft, nikoli jen navigaci iGO (nejlépe jako spolujezdec nebo v tramvaji, když neřídíte) - tramvaj už stojí a navigace ještě 2-3 sekundy ukazuje stále klesající rychlost.
hustler_ce4you (87)|6.11.2007 22:27
jj takže je to normalne co som uviedol , lebo ja som rozmylslal o reklamacii mojho PDA.
Docent (1234)|6.11.2007 22:59
Je to normální, pokud přes křižovatku plynule jedeš, iGO ukazuje, že k ní zbávý ještě 20 m, i když už začínáš odbočovat, pokud před křižovatkou musíš zastavit třeba na červenou nebo na stopce, vzdálenost "doputuje" až na 0 m.
hustler_ce4you (87)|7.11.2007 10:32
[QUOTE="Docent"]Je to normální, pokud přes křižovatku plynule jedeš, iGO ukazuje, že k ní zbávý ještě 20 m, i když už začínáš odbočovat, pokud před křižovatkou musíš zastavit třeba na červenou nebo na stopce, vzdálenost "doputuje" až na 0 m.[/QUOTE]

hmm lenže mne nedoputuje na tých uvedených 0 metrov ale napr. 10- 20m ...
xsub (23)|7.11.2007 11:07
Co se týká zpoždění, tak mi to někdy ukazuje se zpožděním nějakých 5 m, což bych považoval za poměrně přesné, a někdy se zpoždění i těch 20m. Záleží asi na vytížení PDA. Někdy mi reaguje např. na stisk tlačítek okamžitě a někdy taky se zpožděním. Pokud jedu rovný úsek a míjím odbočky, tak je přesnost větší než když se motám po městě a přejíždím kruháče.
Co se týká zobrazení aktuální rychlosti, tak tam podle mě nemůže GPS reagovat okamžitě, protože pro stanovení rychlosti potřebuje mít k porovnání dva body, jejich vzdálenost a čas za který ji ujede. Kdyby počítal v kratším intervalu při kratší ujeté vzdálenosti, nutně by se to projevilo na přesnosti a taky na vytížení procesoru, tzn. nelze podle mě očekávat, že to bude reagovat stejně rychle jako tachometr v autě, který funguje na jiném principu.
Oznámení o překročení rychlosti myslím má taky nastavené nějaké zpoždění a kromě toho záleží na tom, jak je připravený ten zvukový soubor, který se při překročení rychlosti ozve.