Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Málo paměti pro TomTom (asus a620 + GPS modul Pretec)

cechura (4)|5.11.2007 22:58
Dobrý den, pořídil jsem svůj první PDA, starší model z druhé ruky Asus a620BT (model s bluetooth)+GPS modul Pretec do CF slotu. Vše funguje bez problémů, jednoduché prográmky na testování GPS mi čtou polohu, rychlost atd. Rád bych samozřejmě tento přístroj využil jako navigaci, ale když jsem se pokusil nainstalovat TomTom Nav. 6 s mapou CZ+SK+PL+HU,nevejde se mi do paměti.Chápu,že je to určené primárně pro použití z SD karet,ale můj Asus má pouze jeden CF(type II) slot a ten je navíc obsazen GPS modulem.

Prosím jak se tohle dá řešit (dají se např. rozdělit mapy-potřebuji jen CZ), nebo exituje nějaký jiný SW s mapou CZ, která je samostatná a menší ? Nechci ještě navíc kupovat BT GPS modul. Omlouvám se za amatérský dotaz,seznamuji se s PDA teprve několik dní. Ještě: můj asus a620 má 64 MB RAM (využït. 55 MB) + 64 MB ROM (z toho cca 27 MB volných pro secure flash). Děkuji za jakékoliv rady a tipy jak toto vyřešit. Martin
kubisz (1054)|6.11.2007 10:32
bohuzel tento problem nevyresite asi jinak, nez koupi jine GPS...a to bud GPS do CF slotu, ktera ma v sobe jeste pamet na data (nedoporucuji, co potom s ni, az vymenite PDA), nebo zakoupenim BT GPS (dnes stoji okolo 1500,-)...treti, nicmene ne moc pouzitelne reseni je instalace SW, ktery umi dat jako podklad libovolny obrazek (OziExplorer, VITO GPS...) a vzdy si nahrat jen ten usek, ktery potrebuji (radove napr 2MB kus mapy)...toto reseni vsak v zadnem pripade nelze pouzit k navigaci, jen k zobrazeni polohy vuci mape...

edit: jeste jsem se koukal napriklad na smartmaps, kde CR ma myslim kolem 20MB, ale jen ta uuuplne jednoducha, musely by se smazat asi poi a pod...ale nikdy sem to nezkousel, bylo by nutne zkontaktovat prodejce...
cechura (4)|6.11.2007 17:13
[QUOTE="kubisz"]bohuzel tento problem nevyresite asi jinak, nez koupi jine GPS...a to bud GPS do CF slotu, ktera ma v sobe jeste pamet na data (nedoporucuji, co potom s ni, az vymenite PDA), nebo zakoupenim BT GPS (dnes stoji okolo 1500,-)...treti, nicmene ne moc pouzitelne reseni je instalace SW, ktery umi dat jako podklad libovolny obrazek (OziExplorer, VITO GPS...) a vzdy si nahrat jen ten usek, ktery potrebuji (radove napr 2MB kus mapy)...toto reseni vsak v zadnem pripade nelze pouzit k navigaci, jen k zobrazeni polohy vuci mape...

edit: jeste jsem se koukal napriklad na smartmaps, kde CR ma myslim kolem 20MB, ale jen ta uuuplne jednoducha, musely by se smazat asi poi a pod...ale nikdy sem to nezkousel, bylo by nutne zkontaktovat prodejce...[/QUOTE]

ted jsem koukal na mapy iGo 2006, kde CZ mapa ma 16 MB, SK 10 MB a ceske hlasy cca 1 MB. nevim, kolik zabere samotny program, ale to uz by se mohlo vejit ?
Docent (1234)|6.11.2007 17:53
Mám takový matný dojem, že iGO nefunguje vůbec, pokud nemá mapy na kartě.
kubisz (1054)|6.11.2007 20:01
ale pokud by to dal na tu "safe storage", tak by si to mohlo myslet, ze to na karte je...