Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mizení části diakritiky po synchronizaci úkolů

Kim_old1dm (6)|5.11.2007 19:14
Poradí mi někdo, jak docílit, aby se mi správně synchronizovali znaky ěščřž v úkolech? Pokud úkol vytvořím v Outlooku (2007), tak se mi synchronizuje správně, pokud ho ale upravím v PDA, synchronizuje se mi zpátky do PC jako ěscřž. Hledal jsem tu všude možně, ale našel jsem jen jak toho docílit při synchronizaci dokumentů z wordu. Pokud vytvořím úkol v PDA, tak je rovnou bez háčků.
RStein (2012)|5.11.2007 20:06
Na pocitaci v Outlooku v okne Tasks- na volnem miste kliknete pravym tlacitkem mysi, zvolte polozku Other settings.
V zobrazenem dialogu vyberte jiny font - zvolte napr. font Tahoma.
Na PDA vytvorte poznamky a sesynchronizujte zarizeni.

Ten samy problem budete mit i s poznamkami - stejne je i reseni.
Kim_old1dm (6)|5.11.2007 20:28
Tak bohužel, toto nastavení mi nepomohlo. Ať jsem zkusil jakýkoliv font, tak žádná změna, stále to synchronizuje bez háčků. Navíc v nastavení poznámek nemohu vůbec najít možnost výběru fontu. Používám Outlook 2007
Paullus_ce4you (400)|5.11.2007 20:38
Mám obdobný problém, ale jenom s Poznámkami. Úkoly se mi synchronizují bezchybně. Změna fontu rovněž nepomohla. Používám Outlook 2003.
RStein (2012)|5.11.2007 20:45
Ěščřžýáíé
Tohle je text tasku, ktery jsem pred chvili odsynchronizoval. S vychozim fontem dostanu po synchronizaci text, ktery jste mel v prvnim prispevku.

Edit: Zvolte opravdu Tahomu! A pro jistotu na ni v dialogu nastavte vsechny comboboxy s vyberem fontu (Row font, Column font)

Nastaveni fontu pro poznamky samozrejme v Outlooku mate!
menu Tools->Options, vybrat Note options.
Kim_old1dm (6)|5.11.2007 20:58
Změnil jsem znaky ve všech třech položkách, které mi outlook nabízí, písmo sloupce, řádku i v automatickém náhledu, použil jsem tahomu a opravdu se mi to stále synchronizuje stále stejně bez háčků.
Kim_old1dm (6)|5.11.2007 20:59
Změnu písma u poznámek jsem přehlédl, resp. hledal jsem jí jinde. Děkuji.
RStein (2012)|5.11.2007 20:59
A zadal jste NOVY ukol v PDA? Ne ten odsynchronizovany?
Kim_old1dm (6)|5.11.2007 21:07
Ano, vytvořil jsem úplně nový úkol, nastavenou mám Tahomu. Předmět úkolu se synchronizuje správně, ale cokoliv napíšu do poznámky úkolu, tak je bez háčků.
RStein (2012)|5.11.2007 22:48
Tak jeste jednou - nastaveni fontu u poznamek na tahomu mi funguje bez problemu.
Mate pravdu, ze v tele Tasku stale mizi diakritika - ja pouzivam jen nadpis a tohle nastaveni mi plne vyhovovalo. Takze jeste zbyva najit vychozi font pro tasky.
RStein (2012)|5.11.2007 23:43
A vidim, ze stejny problem je v poznamce u kalendare. Tohle uz se ale kdysi na ce4you resilo - je o problem od WM 5 vyse :(
macula_ce4you (691)|6.11.2007 06:22
A co zkusit použít tento font? Tahoma CZ
Kim_old1dm (6)|7.11.2007 18:32
Tak jsem zkusil všechny možné fonty možnosti i nastavení, dokonce i tweakovací programy na změnu fontu v PDA a nepovedlo se mi to přenastavit. V poznámce k úkolu i kalendáři to stále synchronizuje bez háčků.
Jerry Salcer (197)|7.11.2007 22:08
Už jsem tu před časem tenhle problém nadhodil. Nepomůže nic. Problém je v kodování. Pokud je vše vytvořeno v PC je diakritika OK. PDA kodování přijme. Pokud je poznámka v kontaktech, v kalendáři nebo v úkolech vytvořena v PDA, po synchronizaci přijdeš o výše zmíněnou diakritiku. Doufal jsem, že WM6 toto vyřeší, ale koukám, že ne. WM2003 neměly problémy ani žádné ppc OS před tím. Nejhorší byla ztráta oné diakritiky po přechodu na WM5 a navíc jsem přišel téměř o všechny poznámky u kontaktů, které byly delší než nevím už kolik znaků. Většině lidí zde to nevadí, já byl zvyklý poznámky využívat včetně plné diakritiky. Pavel Koza mi tekrát odepsal, že Microsoft to určitě řešit nebude, neb je to pro ně nezajímavé, což chápu. Kolik národů trpí háčkama, žejo.
Crom_ce4you (0)|4.4.2008 09:28
Tak vás musím zklamat, mám 718ku s w2003 a mám stejný problém, ovšem objevil se až po několikeré instalaci české lokalizace po několika (třech?) HR.
Nemáte někdo řešení alespoň pro Word? Předem díky.