Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GSM/GPRS Expansion Pack - první dojmy

Pavel Koza (4761)|23.4.2002 11:48
Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

.../articles/_redirect2first.asp?TopicID=19
DD_ (331)|23.4.2002 12:15
No jacket kazdopadne vypada zajimave, akorat si myslim ze dana cena je celkem odrazujici. V dobe kdy se kazdou chvili ma na trhu objevit XDA se asi tento jacket moc prodavat nebude.

Co se par veci v clanku tyce tak uvadeny "mini" jack je standartni jack pouzivany u HandsFree sad. Stejny je napriklad na Nokia Card PHone a podobne.
Zruseni identifikace volajiciho je skutecne zalezitosti operatora. Ale kazdy z mistnich operatoru vam to bez problemu na pozadani zaridi.

Jeste by me zajimalo kolik jacket tak vazi, jestli se to projevi na celkove hmostnosti iPaqa.

Diky
Pavel Koza (4761)|23.4.2002 12:24
No, XDA se na trhu urcite objevi, ale tezko rict na kterem... Sice se to hezky cte, ale kdyz to bude prodavat par operatoru po svete (mimo CR) a budou to blokovat na svoji sit, je docela problem. I kdyz predpokladam, ze to schopni jedinci brzo budou schopni hacknout, preci jen je to dost komplikovane.

Aha, ja se s HF setkal poprve, teda mel jsem pro Nokii, ale to slo pres jeji konektor a ne jack.

Vahu zjistim, myslim, ze jsem to vazil, ale nejak pozapomnel napsat (tusim, ze spolecne s H3870 to bylo kolem 400g). Kazdopadne se to pozna, sirka jacketu je o trochu vetsi nez je CF Jacket.
maxim_ce4you (1)|3.7.2002 13:41
Mám nějaké problemy s připojením pomocí GPRS ten malý návod co byl přibalem v krabici jsem někde ztratil a na Netu nemohu nic najít. GPRS připojení zkonfiguruji ,ale nevím co dál v sekci conetcion. Můžete někdo pomoci ?
hybo (3107)|3.7.2002 14:01
snad pomuze tohle

http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=43
null (0)|10.7.2002 18:10
vazeni, prosim o radu, mam nasledujici problem s ipaqem 36xx a wireless packem: pouzivam zatim pouze gsm se sim kartou paegasu. nekdy prichozi hovory spadnou do schranky, aniz mam nastaveno forwardovani ci blokovani. deje se to pri vypnutem ipaqu (ve "spicim" modu wireless packu), ale i pri zapnutem ipaqu ( napr. v cradlu). nevysledoval jsem v tom zadnou zavislost na nicem... diky za radu, jt[:O]
dyndym (3)|10.7.2002 20:27
Myslím, že jsem měl stejný problém. Vysvětlil jsem si to tím, že volající již třeba dvakrát zazvoní než se mě wireless probudí, pak ještě nejméně jednou než než zareaguju, že někdo volá a většina volajících si hlídá, aby (tušímže po pátým zvonění) nespadli do schránky, takže to típnou. Moc jsem nad tím dál nemudroval a zrušil jsem skoro mnou nepoužívanou schránku. Od té doby nemám problém.
Martin Hanzal (132)|11.7.2002 14:37
heh tak nevim jestli jsem nekde neco blbe nenastavil, ale jacket mi neprobudi iPaq! kdyz mam iPaq zapnutej tak mi pri volani zvoni, jakmile ho vypnu nebo se sam uspi tak volajici slysi vyzvaneci ton a muj ipaq NIC, v reprakach u PC je slyset ze se na telefon nekdo dobejva (znate to takovy to tydli tydli). Kurna co s tim?
Majky_ce4you (43)|11.7.2002 14:40
Tak tento presne isty problem som mal aj ja na 3850 a nebolo riesenie. Wratil som jacket predajcowi a bol pokoj. Nikto mi na toto nedal este odpowed....
hybo (3107)|11.7.2002 16:10
tak tento problem by mel resit update firmwaru GPRS Jacketu. Zatim neni k dispozici oficialne, ale bude co nejdrive uvolnen.
Martin Hanzal (132)|11.7.2002 16:54
tak to je fakt prima [;)] a jeste vic prima je ze jsem poslechnul rady hp-compaq helpu a snazil jsem se do ROMky prasknout jeste jednou SP1 a co se stalo? 3850 je jak správně tušíte v p*deli, takže nemáte někdo zálohu ROMky nebo nepomůžete mi nějak? díky za odezvy, možno i na můj majl - marsoft@vol.cz (budu teď 4 dny pryč tak se nedivte, že na případnou pomoc nebudu okamžitě reagovat, ale i tak předem děkuji)
null (0)|19.7.2002 20:33
cauky mam ten samy problem. na mem ipagu s nemeckou verzi 1.15 vse chodilo ok,po preflesovani na anglickou v 1.14 se po vypnutí ipag neprobouzí.
service paky na compaq stránkách nejsou na nic.chtelo by to skusit flashnout verzi 1.15 ale tu nemám. nemáte ji nekdo???? v nejhorším i německou,tu mi v sunysoftu npři flashování ezazálohovali a tak je v tahu. předem dík. ps na 3870 v anglicke verzi vse chodi ok.
MaPo_ce4you (174)|4.8.2002 14:55
Zdravim,

1. iPAQ je treba mi upgradnuty na nejvyssi dostupnou ROMku:
- u H3850 konkretne ROMka 1.15 + EUU1+EUU2, nebo jeste lepe 1.20 + EUU2, vse volne ke stazeni na www.compaq.com/support/files .. dal uz si poradite - vybrat handhelds, model, typ OS.....

2. GSM GPRS je distribuovan s FW tusim 683, dneska uz jsou v betach firmware nove a jakmile budou podepsany na finalku, objevi se opet na site compaqu

Pokud je iPAQ lehly, da se obratit na centralni servis compaqu, kde umi ve vetsine pripadu pres servisni tooly nacpat zpatky funkcni ROMku a pripadne provest pozadovane upgrady.