Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Strata dostupnosti GPRS/EDGE

Sani (68)|5.11.2007 10:31
Po zmene operatora T-Mobile (SK) -> Orange (SK) pozorujem nasledujuci problem:

Zhruba po troch hodinach od resetu, alebo zruseni Flight modu sa mi zmeni ikonka E (resp G) na ikonu s preskrtnutymi sipkami, co znaci stratu dostupnosti GPRS/EDGE...
A pristroj sa aj tak chova. Ziadnu GPRS connection nedokaze otvorit. Situacia sa vyriesi az prechodom do Flight modu a navratom z neho (v podstate reset telefonnej casti...

Je to pravidelny jav: po nabehu telefonnej casti (navrat z flight modu) je EDGE/GPRS dostupne po cca troch hodinach symbol zmizne...

U predosleho operatora som tento problem nemal... Moze byt tento jav sposobeny sietou operatora Orange? Mate niekto podobne skusenosti?
RStein (2012)|5.11.2007 19:47
Ano, muze to byt zpusobeno nekompatibilitou zarizeni s konfiguraci site - obavam se ale, ze se s vami operator vubec bavit nebude...
Muze se stat, ze spatne napsany RIL ovladac prestane zpracovavat pozadavky - podle mych testovani s NET Monitorem do ETENu vyrobce "dobastlil" jen nutne minimum...
Sani (68)|5.11.2007 19:55
[QUOTE="RStein"] podle mych testovani s NET Monitorem do ETENu vyrobce "dobastlil" jen nutne minimum...[/QUOTE]

No tak toto som uz zistil ked som patral po pricinach preco mi CommMgrPro nezobrazuje korektne Cell ID.... A to ked som siel do E-TEN-u boli na podporu zo strany vyrobcu kladne referencie :((

To Cell ID som ozelel, ale resetovat radio ked chcem ist po dlhsom case na data... :no:
RStein (2012)|5.11.2007 19:59
Reset radia se da zautomatizovat - jestlize nepouzivate PIN :)
Sani (68)|5.11.2007 20:36
[QUOTE="RStein"]Reset radia se da zautomatizovat - jestlize nepouzivate PIN :)[/QUOTE]

jj zmierujem sa (ze bude operator koli mne rekonfigurovat necakam) a PIN som prave deaktivoval... :D

Jav este budem pozorovat... dost ma bude zauijimat spravanie otvoreneho pripojenia (ICQ)...

Este by to mozno chcelo skusit to na cistej luke - po HR... ale do toho sa mi nechce aj ked mam full backupy zo Sprite Backup - om...
RStein (2012)|5.11.2007 20:54
HR IMHO toho moc nevyresi.
Klient primo od ICQ pripojeni urcite ztrati - jak se chova mchat a jeho derivaty jsem zatim nezkousel.
Sani (68)|6.11.2007 22:54
Jedno dalsie pozorovanie:

V case ked prestane byt GPRS/EDGE dostupne nie je mozne spustit ani SIM Toolkit aplikaciu...

Po restarte telefonnej casti (flight mode on/off) sa obnovi GPRS a zacne fungovat aj SIM Toolkit.

Co uz... zit sa s tym da... ale hneva to :-(
RStein (2012)|6.11.2007 23:53
Ano to vypada opravdu na mizerny RIL driver - ignorovany jsou prikazy SendSimCommand atd.
Eteny jsou fakt site(y) :) prilis horkou jehlou...
Sani (68)|6.1.2008 18:14
Tak moje (zbozne) zelania boli vyplnene :D :D :D

Od noveho roku GPRS nepada!!! A cely den tam pekne svieti E-cko...

Neviem co Orange menil, ale takyto stav ma potesil... snad to uz tak ostane natrvalo....
eshus (33)|28.1.2008 16:53
no mne sa to deje stale, neexistuje na to nejaky patch? pripadne to riesi niektora s predinstalovanych aplikacii? Lebo niektore som si odinstalovaval :)
Sani (68)|28.1.2008 17:00
[QUOTE="eshus"]no mne sa to deje stale, neexistuje na to nejaky patch? pripadne to riesi niektora s predinstalovanych aplikacii? Lebo niektore som si odinstalovaval :)[/QUOTE]

Patch som neinstaloval ziaden a predinstalovane aplikacie mam zrusene tusim skoro vsetky...
eshus (33)|28.1.2008 19:17
No ja mam sice ETEN M700, ale to by podla mna malo byt jedno