Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser - HF Parrot 3100

TondaT_ce4you (35)|4.11.2007 09:12
Zdravím,
Řeším problém korektního spárování HTC Kaiser(WM6 Build 18125.0.4.2)a Bluetooth handsfree sada do auta, typ Parrot CK 3100(verz.soft.4.16d) .Zařízení spolu stále není plně funkční.Neví snad někdo jak s tímto problémem hnout? Dík
RStein (2012)|4.11.2007 09:38
Co presne Vam nejde? Sparovani nebo synchronizace adresare? Hovor? Muj Pioneer funguje dobre.
Jedine co delam pri parovani -
http://blog.renestein.net/2007/07/07/Funkce+AutoConnect+Mezi+MDA+Pocket+PC+Phone+Editon+S+MS+BT+Stackem+A+Autorádiem+Pioneer+DEHP+55+BT+S+Bluetooth+Handsfree.aspx
ale s Parrotem jsem nic takoveho delat nemusel.
Na XDA Developers jsou popsany problemy, kteri maji vlastnici TYTNa s hlasitosti a kovovym zvukem.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=329270
TondaT_ce4you (35)|4.11.2007 14:25
Zdravím,
Jsem až překvapen s jakou rychlostí se zde pracuje..:) Abych tedy upřesnil, jde o problém ten, že zařízení se navzájem vidí,komunikují ale záleží jak se jim chce. Někdy když vytočím z Parrotu kontak tak je slyšet příchozí i vyzvánění a z toho není možné zaslechnout ani příchozí ani vyzvánění. A při tom může jít o jedxen a ten samý kontakt. Už jsem zkoušel všechny možné varianty nastavení, tedy z Kaisera ale stále se nedaří... třeba před chvílí jsem jel autem a jeden hovor jsem mohl bezproblémů přijmou a o 20 sekun později již ne. Děkuji za radu.
Dandak_ce4you (101)|4.11.2007 21:31
Nepoužíváš současně navigaci? Mi to s Parrotem maká spolehlivě. Blblo spíše Vario, Kaiser jde dobře.
palacinka (242)|4.11.2007 22:18
Muj Kaiser a moje BT HF Parrot 3100 se chovaji velmi podobne az skoro stejne. Je to chyba Kaisera protoze vse ostatni co jsem na tomto Parrotu provozoval fungovalo spolehlive a bez problemu - ASUS P535 WM6, Motorola V3x, HP iPaq rw6815 WM5, Nokia 6230i, ...
Jen Kaiser se nechova jak ma a nemuzu se na neho v aute spolehnout. Mozna to vyresi novy fw do Parrota a nebo nejaka oprava fw do Kaisera, kdo vi.
RStein (2012)|4.11.2007 22:25
Chyba Kaisera? Jak jsem psal, zadne jsem s Pioneerem nepoznal. Kaiser se mi chova stejne jako Artemis a Vario.
Jen pro zajimavost - nenabizi Kaiser u Parrotu pouziti profilu Handsfree a Headset? Zkousel jste pripadne oba profily?
palacinka (242)|4.11.2007 22:38
Ma snad Vas Pioneer implementovaneho Parrota? Rekl bych ze ne, takze zde neni mozno srovnavat nesrovnatelne. Pokud s jinyma WM5 a WM6 hrackama ten Parrot jede bez sebemensiho problemu a s Kaiserem to blbne tak to pripisuju prevazne Kaiserovi.
RStein (2012)|4.11.2007 22:49
Hezka recnicka a demagogicka otazka. :)
Ve sve odpovedi jsem zohlednil fakt, ze Parrot je oproti Pioneeru mnohem lepe vyladeny - pouzival jsem oba. A take vychazim z toho, ze zcela chybna implementace BT profilu v Kaiserovi by se musela projevit nutne i v dalsich HF.
Tim nezpochybnuji Vas problem - otazkou je, zda nejde vyresit volbou jineho profilu atd.
Jedine co me jeste napadlo - Parrot si neumi dobre poradit s odpovedi Kaisera na silu signalu (a mysliim na absentujici odpoved na baterii) - tady se BT stack od predchozich zarizeni lisi.
Takze v pripade problemu asi bude nutne zjistit, co presne se deje v AG.
palacinka (242)|4.11.2007 22:55
zmena HF profilu nema u me na chybovost vliv, nic se tim nezmenilo, ukazatel sily signalu a stavu baterie je na Parrotu u Kaisera zobrazovan spravne
RStein (2012)|4.11.2007 23:04
Jeste se znova podivam, ale jsem si skoro jisty, ze u me se zobrazuje jen sila signalu. Vydrz baterie ne a pritom o ni Pioneer take zada. Zkusim zjistit, proc ji ignoruje.
BTW: Je jedinym naparovanym zarizenim v Parrotu Kaiser? Zkousel jste, jak se chova funkce Kaiseru pro automaticke pripojeni k HF sade pri prichozim i odchozim hovoru, jestlize obe zarizeni nejsou prave propojeny?
palacinka (242)|4.11.2007 23:15
S Asusem P535 mi Parrot baterku neukazoval, s Kaiserem ji ukazuje. Jedine naparovane zarizeni je Kaiser. Parrot se mi s Kaiserem ihned automaticky spoji hned kdyz jsou v obe zarizeni spolecne v dosahu takze nedochazi k nejakemu automatickemu propojovani pred hovorem atd.
TondaT_ce4you (35)|5.11.2007 22:57
Zdravím,
Tak jak koukám se to pěkně rozjelo... Já bohužel jsem musel vyměnit Parrota(v záruce) protože přestal fungovat. Přesto že jsem se synch. dával zvýšenou pozornost v nastavení , situace se opakuje. A to při tom nebylo žádné další zařízení naspárováno. V Kaiseru je nastaveno na HF, vyditelné pro všechny a bez kódování.. A teď babo raď. No někde chyba být musí, ale kde a v čem.
TondaT_ce4you (35)|10.11.2007 14:11
Zdravím,
Tak je pro toho koho toto téma zajímá, koupil jsem Parrota 3200LS a tady jede asi o 80% líp s Kaiserem. Poznatek je ten, že se Parrotu nelíbý přiřazení jiného vyzvánění - tedy osobního vyzvánění.
palacinka (242)|10.11.2007 22:33
u Parrota 3100 nemá typ vyzvánění na funkčnost vliv, blbne to i po HR, ale blbne mi to jen s Kaiserem, jiná zařízení mi jedou s Parrotem 3100 bez problémů
TondaT_ce4you (35)|12.11.2007 14:30
Dobrý den,
Tak jsem zzase tam kde jsem byl... Kaiser opět nejede korektně ani s Parrotem 3200+ a to prosím tento podporuje i PDA jiná. Tak jen snad lze říct,že je zde ještě mnoho co dohánět na tomto zařízení. A co se týká toho vyzvánění, tak nemyslím typ vyzvánění, ale to kde je melodie-vyzvánění umístněno. Smozřejmně jde umístit na stejné místo jako ostatní soubory, ale s tím si BT již neporadí. Takže závěr. Ani 3200+ není to správné řešení. Jen by mně zajímalo jak by na tom byly HF od Nokie...
Furbo (323)|12.11.2007 16:26
tak bohužel řeším úplně stejnou situaci. Mám Parrot 3100 a dělá si vcelku s kombinací s Kaiserem co chce. A to i po víměně ústředny za novou.

- Samovolné vytáčení na Parrotu. - telefon nic přitom nedělá
- Samovolné odpojení spárování
- Občasný nefunkční zvuk při zvednutí hovoru

Chvíli to zase funguje normálně, ale to je spíš méně než více. Zkoušel jsem i HR Kaisera, ale bez výsledku.

a mnoho dalších zajímavostí

Fakt by mě zajímalo co s tím. Jiné telefony s tímto Parrotem fungují naprosto bezproblému. Mám na Kaiserovi tovární ROM.
palacinka (242)|12.11.2007 21:30
Koukám, že máme úplně stejné problémy a to jen s Kaiserem, s jiným telefonem jede Parrot bez problémů. Řekl bych, že se bude jednat o chybu v obladačích BT modulu v Kaiserovi.
Furbo (323)|12.11.2007 21:32
nojo ale co s tím? procházel jsem zahraniční fóra a nikde se to moc nezmiňuje. Nenašel někdo něco? Napsat jsem už o na oficiální podporu HTC a čekám na výsledek.
TondaT_ce4you (35)|12.11.2007 23:38
Zdravím,
možná by nebylo na škodu tady zveřejnit verzi jednotlivých verzí ovladačů (kdo jakou verzi má) a způsob jak kdo to zkoušel spárovat s Parrotem.Zítra se kouknu na tu svou a písnu s jakou verzí a jak jsem to zkoušel....
Furbo (323)|13.11.2007 13:06
[QUOTE="TondaT"]Zdravím,
možná by nebylo na škodu tady zveřejnit verzi jednotlivých verzí ovladačů (kdo jakou verzi má) a způsob jak kdo to zkoušel spárovat s Parrotem.Zítra se kouknu na tu svou a písnu s jakou verzí a jak jsem to zkoušel....[/QUOTE]

jak zjistím verzi ovladačů? Co se týče sprárování tak používám jednoduchou metodu. Zapnu BT a na telefonu mi vyskočí hláška, že snaží Parrot 3100 připojit a pak mě to provede celým procesem.
Fiend (26)|13.11.2007 16:30
Mam uplne stejne problemy s HTC Kaiserem a Parrotem CK3100.

Stane se mi, ze se pripoji jako sluchatka, musim vytocit hovor a polozit to, potom to teprve funguje dobre.

Kdyz vytocim hovor pres Parrota, nekdy se stane, ze to ten druhy vezme, ale ja ho neslysim...

Nekdy po prichozim hovoru, kdyz to vezmu pres Parrota, mam na Parrotu ikonku vypnuteho zvuku, jakoby jsem si presmeroval hovor do telefonu. Ani po opakovanem mackani "zvednuti hovoru" se mi to nevrati do HF. Normalne se tim hovor prepina mezi HF a telefonem.

Na dalsi problemy si nepamatuji a v parrotu mam nenovejsi verzi FW.
TondaT_ce4you (35)|13.11.2007 17:06
Zdravím,
Tak jsem se dnes díval mám v Parrotu 3200LS verzi 2.11e_d a zkoušel jsem spárovat s telefonem jako: WinSE,ostatní,telefon s handset,Sagem phones,Z300,IDEN phones,SE P800. Vrzi v Kaiseru ROM 1.56.405.5. Skušel jsem to samé i u Parrotu 3100 se stejným výsledkem a to jsem vyměnil i řídící jednotku u tohoto zařízení.
Furbo (323)|14.11.2007 01:13
V Parrotu 3100 mám poslední firmware tzn. 4.16d. Zkoušel jsem vyměnit celou ústřednu za novou. Dělá to to samé. tzn. není to problém Parrota ale Kaisera. Bohužel.
Furbo (323)|14.11.2007 10:13
Takže po týdnu laborování prozatím jediné funkční řešení, které jsem našel:

1) nastartovat auto a nechat Parrota spojit s telefonem
2) udělat SR telefonu při běžícím Parrotu
3) po znovuspojení již vše běhá v pohodě a jak má

Mě to alespoň takto funguje a poté nevykazuje spojení žádné vady.

SR před každou jízdou je ale pakárna takže pokud naleznete jednodušší řešení sem s ním.
Fiend (26)|14.11.2007 10:23
Takze moje verze Parrotu je nejnovejsi (pokud ma Furbo taky nejnovejsi, tak 4.16d). Parrota jsem updateoval cca pred tydnem pres jejich updater a BT.

Verze ROM Kaisera je 1.56.405.5, Radio verze je 1.27.12.11.

Zkusim postup Furba se SR a uvidim, co to bude delat. Pripadne postrehy pripisu.
PetrZZ (2)|14.11.2007 10:54
Přidám se také k dotazu.
Mám Tynta a parrota 3400 synch + volání bez problémů navazuje hovor atd vše v pořádku. Já mám problém, nebo dotaz na přehrávání hudby.Funguje někomu z vás bluetooth audio. Tzn pustím si MP3 a hraju přez rádio?? Funguje to někomu? co musím nastavit a na čem? záleží na pořadí spouštění aplikací?? D9ky za info
Fiend (26)|14.11.2007 11:16
[QUOTE="PetrZZ"]Přidám se také k dotazu.
Mám Tynta a parrota 3400 synch + volání bez problémů navazuje hovor atd vše v pořádku. Já mám problém, nebo dotaz na přehrávání hudby.Funguje někomu z vás bluetooth audio. Tzn pustím si MP3 a hraju přez rádio?? Funguje to někomu? co musím nastavit a na čem? záleží na pořadí spouštění aplikací?? D9ky za info[/QUOTE]

Ahoj, ja jsem to zkousels HP 6915 a po delsim testovani se mi to rozjelo, musis to spojit se sluzbou sluchatek. Bylo to tam dost zmatene, ale rozjelo se to.

U HTCcka mi to dela nekdy i samo, ze se mi HF spoji jako BT sluchatka. Muzu to nastavit i ruzne, kdyz si kliknu na nastaveni->pripojeni->bluetooth>vyberu pristroj, podrzim tuzku a dam nastavit jako bezdratove stereo. Ale kvalita je hrozna, skoro vubec se to neda poslouchat. Pokud je tvuj pristroj podobny a parrot 3400 funguje podobne jako 3100, potom je to ztrata casu se tim zabyvat, protoze jako MP3 prehravac pres radio to kvalitne fungovat nebude ;) Takhle to alespon vidim ja ;)
TondaT_ce4you (35)|14.11.2007 12:51
[QUOTE="PetrZZ"]Přidám se také k dotazu.
Mám Tynta a parrota 3400 synch + volání bez problémů navazuje hovor atd vše v pořádku..... Tak jestli tomu dobře rozumím a máš TYTN Hermes a ten skutečně jede bez problému, alespoň tak píšou přímo na stránkách Parrotu... Ale TYTN II Kaiser zde uveden není a tak hledáme kudy by šla cesta... :( Nejede ani s Parotem 3100 ani s 3200, tedy bez chyb. Prostě není to k běžnému použití.
TondaT_ce4you (35)|14.11.2007 14:51
Zdravím všechny,
Tak jsem zkoušel i reset u HTC během zap. Parrotu, ale hned při třetím telefonátu jsem byl zase tam kde předtím. Volal jsem i na HELP WM(http://www.wmhelp.cz/html/index.php) a tam jsem se dozvěděl, že dokud Parrot neudělá novou verzi FW tak to bude nejspíš stále marné. A vzhledem k rychlosti úpravy ovladačů pro parrot to nejspíš letos nebude... :(
palacinka (242)|14.11.2007 14:53
no nevim, ale jiné WM5/6 zařízení mi na Parrotu 3100 jedou nebo jely bez problémů
TondaT_ce4you (35)|14.11.2007 15:15
Nic proti tomu. Jen jsem zkoušel jestli náhodou nebudou dělat nějakou úpravu SW. Bohužel nebudou a více méně to není jejich záležitost. Vypadá to na jiný protokol BT v Kaiseru..
Fiend (26)|14.11.2007 15:17
[QUOTE="palacinka"]no nevim, ale jiné WM5/6 zařízení mi na Parrotu 3100 jedou nebo jely bez problémů[/QUOTE]

Me treba HP6915 s Parrotem nejel moc dobre. Sice telefonovani td. fungovalo perfektne, ale synchronizace uplne k nicemu. Po trech telefonech mi HP kleklo pro nedostatek pameti, protoze kazda synchronizace "sezrala" cca 5MB pameti. Kazdopadne tohle byl asi problem HP a ne Parrota. S tim Kaiserem to bude podobne... myslim, ze to bude problem ovladacu BT v Kaserovi...
TondaT_ce4you (35)|14.11.2007 15:22
Shoda ;) Tak teď tak někoho,kdo tomu rozumí požádat o úpravu protokolu BT v Kaiseru a nebo v Parrotu... Třeba se taková dobrá duše najde.. :?
Furbo (323)|14.11.2007 17:33
Psal jsem už i na oficiální podporu HTC, ale zatím bez odezvy. Jakmile něco dostanu dám to sem. Ale je to zoufalost mít telefon v dnešní době za 17K, který nezvládá základní věc jako 99% ostatních.:?
TondaT_ce4you (35)|14.11.2007 20:11
No možná by nebylo na škodu požádat ty, kteří dělají recenze těchto zařízení, aby na tuto skutečnost upozorňovaly. Myslím si že to není zrovna nepodstatná záležitost a je to jedna z cest jak někoho donutit dodělat něco, co se zrovna nepovedlo. Teda pokud tyto recenze nejsou dělané "na zakázku".
maxus_aurelius_ce4you (24)|16.11.2007 10:10
a jakou mate verzi radia? Standartne je verze 1.27.12.11. Ja mam instalovanou 1.27.12.17, tam by melo byt dost chyb opraveno. Ja to budu moct vyzkouset az o vikendu - parrot 3200 mi dnes prijde.

Zkousel jste to nekdo i s verzi 1.27.12.17?
htcjirka (1875)|16.11.2007 10:41
Ja pouzivam tuto verzi radia skoro od sameho zacatku koupe Kaisera,bohuzel i s timto radiem jsou problemy, ze obcas se objevi preskrtnuty repracek a handsfree tak nefunguje.
maxus_aurelius_ce4you (24)|16.11.2007 10:58
a pouzivate nekdo parrot ve spojeni s MS VoiceCommand?
XTR_ce4you (52)|16.11.2007 12:31
V parrotu mam starsi FW 4.15 a problemy s konektivitou nemam, zvuk je dokonce o rad lepsi nez se Samsungem i600, ktery pouzivam jako druhy foun. Mam jen vysledovane, ze je potreba ukoncit hovor na HF nikoliv na zarizeni, to kdyz udelam tak zmizi sluchatko a je po ptakach, pomuze jen reset.

To vse ale plati do doby nez zapnu navigaci, pak se po urcite doby na radiu objevi napis jako pri prichozim hovoru a z repraku se vyvali neco co pripomina FAX, ale tak silene na hlas, ze kdyz se to stalo poprve tak jsem se tak lekl, ze jsem vyjel na chodnik!
Furbo (323)|16.11.2007 12:42
takže jestli jsem to dobře pochopil problém není v Parrotu jako takovém, ale v trochu nestandardním protokolu BT v Kaiseru. Není na to někde již nějaký patch?
Oficiální podpora HTC na můj dotaz bohužel dodnes nereagovalala.
Fiend (26)|16.11.2007 16:35
Dneska jsem prisel na dalsi vec, kdyz volam a nekdo dalsi mi zavola, zvedne mi to ten hovor automaticky s preskrtnutym sluchatkem. Nevedel jsem, jak to prepnout zpatky, az to nakonec druhy polozil a jsem vylovil telefon a prepnul se zpet rucne.

nejvice co me stve, ze kdyz nekomu volam a vytocim to pres HF, tak se mi tam objevi preskrtnute sluchatko a mam smulu. Proste to pres HF nejede a musim lovit Kaisera z tasky. Malokdy se mi povedlo prijmout hovor, abych ho slysel v HF :(
Furbo (323)|16.11.2007 22:12
jj, při mém téměř denním 4hodinovém sezení v autě je to neuvěřitelná pakárna. a řešení jak to vypadá v nedohlednu:((
Furbo (323)|19.11.2007 16:35
zatím nikdo na nic nepřišel? Není to vyřešno např. v nějaké neoficiální ROM?
Fiend (26)|19.11.2007 17:01
Kdyz jsem tak hledal, nasel jsem nejake rady, ze by mohlo pomoct tohle rozsireni... Zkusim to a dam vedet...

http://www.jetwaremobile.com/

viz. toto forum:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334630

jeste tam pisou o dalsim rozsireni:
http://www.cyberon.com.tw/upload/qa1/CVSD_Patch.CAB
Furbo (323)|19.11.2007 17:34
ten JewWare jsem již historicky zkoušel, ale dělalo to ještě větší neplechu než bez něho. Vypadá to, že se tam popraly protokoly.

To druhé jsem ale nezkoušel. na jakém fóru jsi to našel? Je tam k tomu nějaké povídání co by to mělo přesně dělat?

EDIT: už jsem to našel

I. Description
This patch is used to upgrade Cyberon Voice Speed Dial (CVSD) to V1.2 build 070623.
This version will :
1. fix no sound issue when use with A2DP BlueTooth headset. Please upgrade it only if you
have this problem.
2. include back/restore function
3. fix BT audio path bug

II. Installation
1. Please copy this CAB file to your PocketPC device.
2. Please run File Exploer and click this CAB file to install it.
If you fail to install it, please reset device then install again.
3. Please reset the device after installation.

III. Requirements
The PocketPC device shall exist an older version of CVSD.
XTR_ce4you (52)|20.11.2007 07:32
[QUOTE="Fiend"]jeste tam pisou o dalsim rozsireni:
http://www.cyberon.com.tw/upload/qa1/CVSD_Patch.CAB[/QUOTE]

Pomohlo to?
palacinka (242)|20.11.2007 09:57
vcera vecer jsem nainstaloval oboje a zatim se mi dnes parrot s kaiserem chovaji korektne, ale moc jsem dnes v aute nevolal, tak jsem stale ve fazi testovani
TondaT_ce4you (35)|20.11.2007 18:53
Tak Vás zdravím,
koukám koukám, že by se opravdu našlo řešení ?? Přestával jsem tomu věřit... Jen doufám, že to nebude jen náznak korektního chováni HTC....
Furbo (323)|20.11.2007 19:05
Bohužel vás musím zklamat. Mě se to korektně nechová ani po instalaci zmíněných věcí. Při instalaci JetWare se ozývají velmi nepříjemné hlasité zvuky při navazování a ukončování spojení a další zajímavosti. O vlivu toho druhého patche nemám ponětí vzhledem k tomu, že se nijak ve funkčnosti neprojevil.

Zkoušel to ještě někdo jiný a s jakým výsledkem?

Zítra budu mít jednání s člověkem od Parrotu, který prý má na starosti tyto problémy. Dám pak vědět jak jsem dopadl.

EDIT:
tak opět bez výsledku. Kaisera momentálně Parrot oficiálně nepodporuje a tudíž se prý mohou vyskytnout problémy. Nebyli mi schopni ani říct zda bude nějaká nová verze firmware. Prý si mám zavolat příští týden.
TondaT_ce4you (35)|22.11.2007 19:03
Zdravím všechny "spřízněné",
Tak i já jsem zadal tento úkol prodejci Parrotu a zároveň Kaisera. Prakticky mám zatím tu samou odpověď...vydržet... :sarcastic: jen jestli Parrot dodrží slib.. jen jak to dopadlo s tím tvým nainstalování Palačinko ? ;)