Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zypnutí GPS TyTN II

Red Dwarf_ce4you (187)|2.11.2007 14:42
Může mi někdo z majitelů osvětlit, jak se zapíná GPS modul na tomto zařízení? Z návodu to vypadá, že se vše děje automaticky. Ale když spustím Quick GPS, stáhnu přes GPRS aktuální data tak se nic nedějě, stejně tak při spuštění TomToma. U obou programů jsem čekal cca 5 minut uprostřed pole, výhled na oblohu naprosto skvělý, bez mráčku, nikde nic nestínilo....a nestalo se nic. V TomTomu mám samozřejmě nastaveno použítí interní GPS.
RStein (2012)|2.11.2007 14:47
Quick GPS nemusi nutne GPS zapnout.
U TomToma jsou dve hlasky:
1) zadne zarizeni GPS (pak opravdu neni GPS zapnuta)
2)Zadny platny signal GPS - TomTom s GPS komunikuje, ale GPS nema jeste "fix".
Pri prvnim pouziti mi take TT dloho nacital udaje z GPS a pritom neukazoval zadne udaje o satelitech - na chvili jsem pustil iGo, Fix jsem dostal do 20s, po opetovnem spusteni mel TT fix do 10 s.
kopacek (466)|2.11.2007 14:49
Interní GPS se zapíná automaticky, pokud o to nějaký software požádá. Musí být však splněno následující nastavení v Položce Nastaveni -> Systém -> Externí GPS:
Port pro programy GPS: COM4
Hardwarový port GPS: (Žádné)
Spravovat zařízení GPS automaticky: ZATRŽENO

V TomTom je pak třeba vybrat volbu Jiná NMEA -> Port COM4 a rychlost 4800 nebo 38400.
RStein (2012)|2.11.2007 14:54
Kopacek:
Zminovany applet je v MDA Vario III zcela skryt - vim, ze jde jednoduse aktivovat, ale predpokladam, ze HTC ma duvod, proc standardne neni dostupny.
1) Dodana verze TomToma umi pracovat s tzv. Interni GPS - takze neni nutne rucne nastavovat port COM4.

I bez zasahu do appletu Igo naslo GPS na portu COM4.

A hlavne podle nekterych threadu na XDA-Developers ma (mel?) zasah do nastaveni GPS za nasledek, ze GPS nepracuje spravne.
kopacek (466)|2.11.2007 18:25
RStein: Ja mam volbu "Externi GPS" normalne pristupnou. Navic u mne se TomTom pri volbe "Interni GPS" proste nechytne, zato volba "Jina NMEA" funguje zcela bez problemu (diky A-GPS fix temer vzdy do pul minuty).
Krome vestavene GPSky navic pouzivam jeste dve externi BT a tak velmi casto menim pripojeni pomoci volby "Externi GPS" a zatim jsem se nikdy nestkal s zadnym problemem.
htcjirka (1875)|2.11.2007 18:55
Pri koupi zarizeni jsem nemusel nic nastavovat.Naistaloval jsem tomtoma a vse si nasel sam.Zadne com porty jsem nastavovat nemusel.Fix gps do 20sec maximalne.
maculak_ce4you (147)|2.11.2007 20:04
u mne taktez, nainstalil jsem toma stahnul mapu a po zapnuti jsem nic nenastavoval a vse funguje jak ma. Fix take do 20 vterin
Red Dwarf_ce4you (187)|2.11.2007 20:24
Už to jde, nebyl tam com port 4 ale jiný. Citlivost skutečně parádní!