Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500+ a Parrot 3100

Clown Pennywise (19)|2.11.2007 13:45
Jake mate zkusenosti s parovanim X500+ (fw 489) a handsfree sadou do auta Parrot LCD 3100 (fw 4_16d)?
I kdyz doslo ke sparovani, pokud ja volam, cca. po 20ti sekundach se hovor prerusi, ale spojeni je zrejme zachovano. A nejak neprobiha synchronizace. Sice se po nejakou dobu na LCD Parrota "toci" takove ty synchrosipky, ale nic se nestane. Pri prvnim sparovani se pretahly kontakty, ale nove zmeny se jiz neobjevi. A taky se neukazuje ani sila signalu, ani kapacita baterie. S puvodnim mobilem Motorola V3 Razr vse fungovalo ok. Resi tohle snad nejaky patch?
RStein (2012)|2.11.2007 13:58
Parrotem vetsinou problemy zpusobeny nejsou...
Presto byh se ujistil, ze v Parrotu mate nejnovejsi FW ( update lze udelat
Parrot Flash Update wizard).
Clown Pennywise (19)|2.11.2007 23:40
Flash FW do Parrota jsem udelal jako prvni (ver. 4.16d).
BigPatrick (27)|4.11.2007 11:58
Mám stejný problém. Vlastním Parrot LS-3400 GPS a funguje mi to stejně, jak tady popisujete. Zavolám nebo přijmu hovor a po chvíli je spojení aktivní, ale nic není slyšet.
Předtím jsem vlastnil Vario, kde fungovalo vše OK. Akorát signál, baterii a operátora to neukazovalo, ale to už je spíše záležitost Parrota.
Nicméně jsem zjistil, že když jsem přijal hovor pomocí Parrota s připojeným Variem, tak se celé Vario uvedlo do provozu, tzn. zapnulo se, rozsvítil se display s probíhajícím hovorem, stejně jako když jsem volal bez handsfree. E-ten zůstane vypnutý, nerozsvítí se a po chvilce nic neslyším. Když E-ten ručně zapnu, tak hovor zase naskočí a funguje. Netuším, kde je zrada.
Furbo (323)|4.11.2007 14:46
Možná malé upřesnění.
Pokud přijmete hovor pomocí zeleného tlačítka na Etenu tak se jedná o tzv. diskrétní hovor tzn. nepřepojí se to na Parrota, ale jen do telefonu. Toto jde použít i během hlasitého hovoru. Na Parrotu by měla být zobrazená přeškrtnutá nota.

Pokud přijmete zeleným tlačítkem na Parrotu tak probíhá normální hlasitý hovor.

Není to náhodou ten problém?

Co se týče zobrazování signálu a baterie je nutné doinstalovat chybějící BT profily. Umí to např. tento softík od JetWare
www.jetwaremobile.com/
Clown Pennywise (19)|4.11.2007 19:46
Hovor prijimam vzdy zelenym tlacitkem na HF. Takze v tomhle to nebude. Notabene hovor funguje cca. 20s a teprve potom se "zvukove" prerusi. Na LCD HF je vse jako by to bylo v normalu.

BigPatrick: A jak to vypada u tebe se synchronizaci?
olmic (25)|5.11.2007 13:33
Zdravím, vlastním M700 a mám stejný nebo podobný problém. Když přijmu hovor tak ten se nikdy nepřeruší, ale jak vytočím někoho přes parota tak po cca 40s to padne, netuším proč. Řeším to tak, že vytáčím z parrota a to pak není problém. Co se týká kontaktů tak to jsem zjistil, že se některé objeví před A. Někdo mi to tu poradil. :)
Clown Pennywise (19)|5.11.2007 15:52
olmic: Takze synchronizace, jednojmenne kontakty, ktere se presunuly na zacatek pred A, sila signalu, kapacita baterie, nazev site atp. perfektne resi programek JetWare, ktery zde uvedl Furbo. Tohle uz maka bezvadne, a timto chci Furbovi podekovat!
olmic (25)|6.11.2007 17:48
Aha ale to je placený SW :(
olmic (25)|6.11.2007 21:42
Tak jsem to splašil a teď jeden technickej, neumím anglicky ani kváknout. Stačí nainstalovat a tím to končí?
orso_ce4you (65)|6.11.2007 22:25
No, já jsem na P3100 a M700 udělal následující zkušenost. Někdy mi po cca 20 sekundách jakoby vypadne spojení, ale stačí na M700 zmáčknout tlačítko na rozsvícení displeje a zase se to chytne. Pak už to drží. Bohužel je to dost náhodné, takže jsem ještě nevysledoval jak, kdy a proč. Jakoby se M700 uváděla do spánku. Zatím jsem nezkoumal, v jakém stavu je displej před a těsně po vytočení čísla a spojení hovoru. Vytáčím to samozřejmě přes Parrota...
Clown Pennywise (19)|7.11.2007 08:07
[QUOTE="olmic"]Tak jsem to splašil a teď jeden technickej, neumím anglicky ani kváknout. Stačí nainstalovat a tím to končí?[/QUOTE]
Ja jsem v Hands-Free Settings -> Menu -> Advanced options zaskrtnul Phonebooks, Caller ID, Query status indicators a Update status indicators. Synchro a stavy funguji bezvadne, ale neresi to to prerusovani spojeni pri odchozim hovoru uskutecnenem pres Parrota.
farekmil (3)|21.11.2007 15:01
Problém odhalen. Dost se s Parrotem a X500+ dost natrápil. Zkoušel jsem i různé firmware, odinstalovat Češtinu atd. Nic nepomohlo.
Řešení je však jednoduché. Vysledoval jsem, že doba za kterou hovor "spadne" z Parrota na E-ten je skoro stejná jako nastavení vypínání Backlight. Nevím jak je to přeložený v Český verzi, používám anglickou. Stačí jít do Settings, záložka System ikonka Backlight a je nutno odzatrhnout "Turn off backlight if device is not used for".
Druhá varianta je nastavit co nejdelší čas (max.5minut) a to je doba po kterou budete moci hovořit přes Parrot než je hovor předán do E-Tenu. Chodí to i České verzi, ale nepamatuju si, jak byly jednotlivé hlášky přeloženy :-)