Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Palm Treo 750v + WM6 (oficiální verze 2.18): radosti a strasti

babaq (309)|1.11.2007 20:15
Vlákno se týká verze VFE, tedy pro anglický Vodafone (možná i pro jiné Vodafony).

Poznatky:
  • jsou jiné ikonky a grafika vůbec, ani lepší, ani horší, prostě jiné
  • 3G/HSDPA ve Vodafone verzi není zmíněno, takže asi není, ověřit nemám jak
  • při aktivním EDEGE v síti se zobrazuje ikonka E namísto G
  • nezměnilo se mi IMEI (na rozdíl od mnoha jiných zde na fóru)
  • všechen ostatní software, který používám, mi zdá se funguje dál (speciálně "malá" lokalizace Mobilnaut Keyboard 2.3)
  • na prohlížení PDF je zde nyní Picsel viewer
  • v Settings je nová položka Encryption pro šifrování dat na paměťové kartě
  • v Settings je nová položka Windows Update - ještě jsem to nezkoušel, ale že by předzvěst snadnějších updatů ve WM6?

Oficiální stránka s upgrade na WM6
Jak na upgrade a downgrade
babaq (309)|1.11.2007 20:17
Není ovšem všechno zlato, co se třpytí. Sem budu postupně dopisovat problémy, na které jsem narazil, pokud možno včetně jejich řešení. Klidně se přidejte do diskuse, já to občas shrnu do těchto dvou prvních příspěvků, ať je to hezky na jednom místě.

Problémy:
  • v aplikaci Inbox (e-mail) se nedá nastavit velikost písma hlavičky - odesílatel je napsán až brutálně velkým fontem - VYŘEŠENO
  • aplikace na SIM Toolkit je ještě větší bastl než u WM5 - zprávy z eBanky přijdou, aplikace zapípá stylem "obsazovací tón" a oproti WM5 už ani nezobrazí upozornění

Věděli jste, že Treo umí warm reset, tj. něco jako safe mode po rebootu, když se nějaká aplikace zblázní? Velmi šikovné v případě zlobivého pluginu...
Pavlucha (1496)|2.11.2007 09:44
Další problém - z nějakého důvodu nemůžu (nejspíš po instalaci SPB Mobile Shell) nainstalovat ani prd. Po spuštění instalace jenom naskočí hláška, že instalace byla neúspěšná. Odinstalování SPB nepomůže do HR se mi teda zrovna úplně nechce.
Neřešil jste to už taky někdo?
babaq (309)|2.11.2007 18:08
Na tento problém jsem zatím nenarazil, nainstalovat mi jde všechno. Nepoužívám žádné aplikace od SPB, jsem SBSH-pozitivní :)
pxcz (22)|6.11.2007 22:50
zkousel sem od SPB snad vsechno (time, shell, weather, diary) a najednou .. a funguje vse, jak ma...
babaq (309)|18.11.2007 13:55
Problém s velkým fontem v hlavičce e-mailů vyřešen zde