Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hlasové vytáčení skrze bluetooth handsfree sadu v BMW/Mini

mikrotom (63)|1.11.2007 17:19
Ahoj všem,

mám takový malý problém, jehož řešení se mi nepovedlo vyhledat zde, ani v archivu XDA Dev. Jde o používání hlasového vytáčení za situace, kdy je PPC zařízení (v mém případě HTC Kaiser, ale myslím, že jde o princip - nikoliv o konkrétní výrobek) propojeno skrze bluetooth s handsfree sadou, kterou jako originální montuje do vozů výrobce BMW/Mini.

Telefon je v pořádku spárovaný, vše funguje jak má. Vytáčí, přijímá hovory a prostřednictvím BT dokonce předal kontakty, takže jsou snadno k dispozici přímo v palubním počítači auta.

Za živého boha však nejsem schopen dosáhnout toho, aby hlasové ovládání, které je vestavěnou funkcí BT sady v autě, předávalo můj hlas do telefonu a ten jej zpracoval svým hlasovým rozpoznávačem (je jedno, zda Cyberon Voice Recognition či Microsoft Voice Command). BT sada v autě prostě jen plní příkazy, které zná ona. Tj. umožní mi vybrat kontakt tím, že řeknu jeho číslo, pod kterým je zapsán v seznamu. Dále mi kromě jiného umožňuje přímo vytáčet tel. čísla, která říkám. Ale nejde ji donutit, aby můj hlasový příkaz předala telefonu a ten jej vyhodnotil jako hlasovou značku u kontaktu a začal jej vytáčet.

Nevím, zdali netoužím po něčem, co neexistuje, ale kdybyste mi někdo mohl smysluplně poradit, byl bych velmi vděčný.

Předem díky moc.

Tom

RStein (2012)|1.11.2007 17:36
Myslim, ze BMW/Mini nepodporuje AT prikazy pro hlasove vytaceni -

Stejne jako moje BT HF rafio Pioneer. Zkuste jeste nainstalovat rozsirene profily v PDA - http://www.jetwaremobile.com/bthfx/support.htm, ale pochybuji, ze to zabere...
mikrotom (63)|2.11.2007 10:01
[QUOTE="RStein"]Zkuste jeste nainstalovat rozsirene profily v PDA - http://www.jetwaremobile.com/bthfx/support.htm, ale pochybuji, ze to zabere...
[/QUOTE]

Díky moc, nejde to, ale každá rada dobrá. Aspoň mě to posunulo na jiné stránky, které obsahují docela zajímavé info (a hlavně podrobné) info o BT modulech v BMW.