Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Auto BT HF parrot 3000

bass_ce4you (105)|21.4.2004 12:50
Máte někdo tuto BT HF do auta. Nějak s ní mám pořád problémy s párování s MDA II. Obzvláště po aktualizaci BT Tools 1.1.0.0.
MDA HF najde a spáruje bez jakýchkoliv připomínek. HF ale párování nepotvrdí a po vypnutí a zapnutí klíčku se chce znovu párovat jako že je zcela vymazaná a s ničím ještě nespárovaná.

Dík za jakoukoliv radu nebo zaručený postup.
Jewelsoft_ce4you (88)|21.4.2004 13:28
Poradit neumim, ale zajimalo by me, zda umoznuje Parrot 3000 s MDA2 hlasove vytaceni.
bass_ce4you (105)|21.4.2004 14:13
teoreticky by mohl umět když to umí s jinými telefoy. Je to jen o software resp. firmware. Praxe je ovšem trochu jiná. Halvní problém je asi v tom, že se zařízení páruje jako headset a ne heandsfree. No i když teď se mi ani nepáruje. Parrot ma totiž na vytáčení kontaktů vlastní paměť která se naplňuje při spárování se zařízením. Bohužel na stránkách výrobce www.driveblue.com jsem nenašel žádný postup jak parrot naučit povely manuálně. Ještě jsem uvažoval, že vyzkouším naučit HF nějaké pokyny třeba přes Nokii a pak je použít pro totožné kontakty v MDA. Zatím jsem se k tomu nedostal a teď mám i jiné technické potíže viz. výše.
bass_ce4you (105)|21.4.2004 17:04
Dnes jsem si chvíli dopisoval s autorem BT Tools. Našel tam po mém a zřejmě i dalších upozorněních nějaké chybičky takže to během dvou týdnů opraví. Celkem hodně ten nástroj rozšířil a tok se nějaký ten bug najde.
Buďme vděční za takovéto nadšence, kteří navíc svoji práci nabízí volně neb to dělají pro zábavu a ne pro mrzký materiální požitek.
Jewelsoft_ce4you (88)|21.4.2004 17:13
Dobra prace od basse
lika (23)|14.11.2004 14:37
už jsi nějak vyřešil hlasové vytáční?
lika@chrudim.cz
bass_ce4you (105)|15.11.2004 15:41
Na hlasové vytáčení používám NeuVoice Navigator. Základní obsluha ujde. Spouštím tím navigaci a vytáčím cca 5 čísel. Je jen třeba zvolit trochu odlišné povely. Pak se to chytá i při lehce puštěném rádiu na cca 90%. No možná 80%;) . Jinak to mám nastavený na tlačítko kalendář takže ťuknu na MDA a po dotazu velím.
lika (23)|15.11.2004 18:49
a rozumí si to s HF Parrot? HF by měla umět komunikovat s kontakty ve founu, hlasově vytáčet, při příchozím hovoru říci jméno volajícího atp.
bass_ce4you (105)|18.11.2004 10:31
To ne. Parrot je úplně mimo. Ovládání funguje jen pro MDA a Parrot se zapne až jako HF po vytočení čísla. Protože MDA mám na držáku přede mnou tak stejně k jednoznačnému zvonění a fotce přes půl obrazovky info o tom, že mi volá fakt manželka nepotřebuji. Mám dojem, že technika nás pomalu ale jistě nutí zapomínat používat zdravý rozum a když mne napadne zapnout televizi vedle které právě stojím tak mne ani nenapadne bezpracně sáhnout na vypínač přímo na přístroji ale zajdu si prvně do kuchyně přes půl bytu kam jsem omylem odnesl dálkové ovládání a mám pocit, že ta technika fakt zjednodušuje činnost.
Šeba_oldd (1184)|18.11.2004 11:05
Zkus jeste tady tohle - mam s tim co se tyka BT velice dobrou zkusenost.A docela dobry program na hlasove vytaceni je Vito voice dialer.Jinak na ovladaní telefonu (MDA) ve voze pouzivam Finger Clix.
xvylp01 (2)|2.12.2004 19:49
Mám HF Parrot 3000 asi 2 týdny a funguje. Na začátku jsem měl trochu problémy se spárováním, nicméně po chvíli zkoušení to šlo. Matně si vzpomínám, že klíčem k úspěchu bylo na MDA po dotazu týkající se bluetooth sluchátka dát "yes". Co mi na této HF vadí je, že nelze regulovat hlasitost, že nefunguje červené tlačítko (pro odmítnutí hovoru do MDA) a že občas po vytočení se na pár sekund ozve z repráků silný nepříjemný zvuk :( Ale vzhledem k tomu, že to je asi jediný dostupný HF do auta, který pracuje s MDA2, si nemůžu stěžovat...

BT Tools nepoužívám, k čemu vlastně slouží ?
lika (23)|6.1.2005 15:30
taže máme nové upgrade na Parrot 3000.
http://www.driveblue.com/(q5qtlbvdabws1l450ha431jp)/Default.aspx?root=download
Nevím kudy tudy, jediný návod jsem našel
http://www.mobiland.co.uk/cart_call/default.asp?file=http://www.mobiland.co.uk/parrot_upgrading.asp
Jelikož má angličtina na to nesačí, volám o pomoc.:))
DK_ce4you (43)|2.2.2005 14:49
ještě bych měl jeden dotaz k této sadě.
Mám problém v tom, že je to hodně nahlas a při hovoru dochází k ozvěně. Slyším ji já i ten s kým mluvím. Mikrofon mám umístěný na horní straně sloupku (tzn. dál už být od repráků nemůže)
Jde to nějak stišit, nebo se nějak vyvarovat ozvěny?
Děkuji DK
Gvaks (114)|2.2.2005 16:47
[QUOTE="xvylp01"]Mám HF Parrot 3000 asi 2 týdny a funguje. Na začátku jsem měl trochu problémy se spárováním, nicméně po chvíli zkoušení to šlo. Matně si vzpomínám, že klíčem k úspěchu bylo na MDA po dotazu týkající se bluetooth sluchátka dát "yes". Co mi na této HF vadí je, že nelze regulovat hlasitost, že nefunguje červené tlačítko (pro odmítnutí hovoru do MDA) a že občas po vytočení se na pár sekund ozve z repráků silný nepříjemný zvuk :( Ale vzhledem k tomu, že to je asi jediný dostupný HF do auta, který pracuje s MDA2, si nemůžu stěžovat...

BT Tools nepoužívám, k čemu vlastně slouží ?[/QUOTE]

asi jdu trochu s křížkem po .., ale i Parrot CK3100 funguje s MDA II bez problémů, navíc má displej + 1 mega interní paměť takže do něj bez problémů nahrajete své kontakty (i výcepoložkové) a pak se vám na displeji ukazuje kdo vám právě volá.



zde stránky výrobce + update fw

zde recenze
Tugof (79)|2.2.2005 18:23
[QUOTE="Gvaks"][QUOTE="xvylp01"]

asi jdu trochu s křížkem po .., ale i Parrot CK3100 funguje s MDA II bez problémů, navíc má displej + 1 mega interní paměť takže do něj bez problémů nahrajete své kontakty (i výcepoložkové) a pak se vám na displeji ukazuje kdo vám právě volá.



zde stránky výrobce + update fw

zde recenze[/QUOTE]

Opravdu ti CK 3100 ukazuje na display kdo ti právě volá na MDA II???
Mám nejnovější Soft v Parrotu i v MDA II a číslo na display mi to neukazuje žádný, ani volaný, ani volající (kontakty v něm samozřejmě mám).
Podle dodavatele kde mi to minulej tejden upgradovali, ani nemůže, protože MDA II funguje pouze na HadSet profilu a HansFree neumí:mad: