Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA komunikátor

Behe (39)|31.10.2007 20:55
Zdravím,

už delší dobu uvažuju, že svého stařičkého SE T630 pošlu do důchodu a koupím si telefon nový. A když už budu kupovat telefon, tak si rád připlatím, FSC LOOX 710 dám přítelkyni a sobě koupím rovnou PDA komunikátor. Hodně se mi líbí HTC Advantage X7500 Athena, to je totální mazlík, ale nevýhodou je cena a hlavně to, že se s tím nedá v podstatě telefonovat (podle toho, co jsem četl neumí "volat potichu", funguje jen jako hlasité handsfree) a v neposlední řadě je už poměrně rozměrný. Takže toho si nechám na později, až si zase budu chtít udělat radost :)

V současné době pokukuji po ASUS p535, ale ještě jsem se definitivně nerozhodl. rád bych, aby to umělo následující:

Procesor 400Mhz a více (ale není podmínkou, pokud to nebude šnek)
Wifi
BT
IrDA
GSM
GPS Sirf III
EDGE (není podmínkou)
GPRS

Mám na to momentálně k dispozici cca 15 000,-

... no prostě taková ta klasika. Taky se mi celkem zalíbili HTC s vysouvacíma klávesnicema, ale to taky není podmínka.

Celý dnešek projíždím internet, otravuju s tím kde koho, ale pořád nemám jasno, tak to zkouším tady. Proto poníženě prosím o radu a případné nakopnutí správným směrem, protože se nemůžu rozhoupat...
dodger_ce4you (145)|31.10.2007 21:22
odporucam tytn II alebo eten x500 alebo p535
pravdaze poradime aj dalsie len treba napisat ci chces hw klavesnicku,internu gpsku(externa ma vacsinou lepsi signal), ci to moze byt aj bazarovy stroj
Muj byvaly favorit HTC slide nema zase wifinku :evil: , tytn II je drahsi nez 15k (cca 20k)
asus p535 ma vsetko :) x7500 za 15k nezohnas,eten x500 teraz uz vyladeny stroj :yes: ,
odporucam Universala (velky disp., VGA, naj klavka ale da sa kupit iba ako bazarovy)
Behe (39)|31.10.2007 21:42
Díky, veškěrý požadavky, který jsem uvedl, samozřejmě chci, aby byly integrovaný.

K těm doporučením - TyTN nemá GPS
E-TEN x500 - to už bych radši šel do toho ASUSe

Ke klávesnici dodám (co už jsem psal), že bych uvítal HW klávesnici (především vysouvací, jako u TyTN), ale nezáleží mi na tom nijak zvlášť...
htcjirka (1875)|31.10.2007 22:00
Kolega nad tebou ti doporucoval Tytn II a ne Tytn ,ten integrovanou GPS ma.Nejnizsi cena je u T-Mobile,kde se prodava pod oznacenim MDA Vario 3,cena 16600kc s DPH pres e-shop.
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2007 22:18
Kdybych měl málo PDA a chtěl něco přikoupit, asi bych volil HTC Universal (i-mate JasJar....) bazarový za cca 9-10 kKč a HTC Kaiser.
Behe (39)|1.11.2007 09:26
Tak jsem si početl nějaké povídání o TyTN II a myslím, že to bude rozumnější, než ASUS p535 a podobně. Vypadá to solidně, má to všechno, co si představuju, dokonce jsem četl i o větší citlivosti GPS než u Sirf III... A rád si připlatím za kvalitu...

Ještě několik dotazů na majitele tohoto zařízení:

Jaká max kapacita (a případně výrobce) karet se do něj dá nacpat?
Jak je to s telefonováním? Kvalita zvuku, možnost telefonovat jako s klasickým mobilem (dám telefon k uchu, a nikdo neslyší, co mi druhá strana říká - ne jako u HTC Advantage)?
celkové postřehy, klady a zápory?

Díky za podělení se o informace :)
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2007 10:36
A proc by se to sem melo psat dvakrat? Staci malinko hledat a snadnou narazis na diskuzi, ktera ti zodpovi tve dotazy.