Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální upgrade pro Palm Treo 750v konečně ke stažení

Zdenek Malinsky (9781)|30.10.2007 19:29
Trvalo to dlouho, ale Palm se konečně rozhoupal a uveřejnil na svých stránkách aktualizaci na Windows Mobile 6 pro své velmi povedené zařízení Palm Treo 750v. Kromě samotné aktualizace na poslední verzi systému Windows Mobile 6 Professional nabízí i několik vylepšení. Jako hlavní a z mého pohledu velmi přijemná změna k lepšímu je konečně podpora pro dobíjení zařízení přes USB bez nutnosti mít zařízení připojeno ke zdroji el. energie! Mimo to nabídne nová verze i lepší správu kalendáře, přístup ke SharePoint serveru, lepší třídění pošty nebo hlasové ovládání přes Bluetooth.



link - Treo™ 750v / 750 Windows Mobile 6.0 Updater 2.18 / 2.23
babaq (309)|30.10.2007 20:55
No, on oficiální upgrade pro Palm Treo 750v je už k dispozici delší dobu... to co přibylo je upgrade pro Palm Treo 750 (tedy bez v). V značí "upraveno pro Vodafone". -- Keep smiling :)

Ale abych jenom neplácal. O víkendu jsem upgradoval své Treo 750v. Musel jsem to opakovat 4x, protože při upgrade probíhají paralelně operace na Treu i na PC a je nutno se skutečně úzkostlivě držet popsaného postupu... což jsem nedělal (přece to vím lépe, že jo...), jinak neproběhne třetí fáze upgrade a mj. zůstane číslo verze stále to staré původní z WM5 (a kdoví co jiného se ještě nedokončí).

Poznatky (týká se verze VFE):
  • jsou jiné ikonky a grafika vůbec
  • 3G/HSDPA nemám jak vyzkoušet
  • zobrazuje se ikonka E pro EGPRS! super, i bez tweaků
  • nezměnilo se mi IMEI - i tady hodně lidí hlásilo po upgradu změnu IMEI - ale asi jsem upgradoval tou správnou verzí WM6
  • všechen ostatní sw, který používám, mi fungoval
  • speciálně lokalizace od Mobilnautů (malá, tj. jenom klávesnice) fungovala bez problémů, i registrace
  • obsahuje Picsel viewer na prohlížení PDF
  • v Settings je nová položka Encryption pro šifrování dat na paměťové kartě
  • v Settings je nová položka Windows Update - ještě jsem to nezkoušel, ale že by předzvěst snadnějších updatů ve WM6?

Problém: v aplikaci Inbox (e-mail) se nedá nastavit velikost písma hlavičky - především odesílatel je napsán až brutálně velkým fontem - neznáte někdo důvod a ještě lépe způsob jak s tím něco udělat?

Odvážnému štěstí přeje... pak jsem si to všechno málem zrušil novou betaverzí iLauncheru, ale to už je zase jiná kapitola :)

Věděli jste, že Treo umí warm reset, tj. něco jako safe mode po rebootu, když se nějaká aplikace zblázní? Velmi šikovné v případě zlobivého pluginu...
babaq (309)|31.10.2007 19:57
Narazil jsem na další problém: nefunguje notifikace na e-mail.
Při příchodu e-mailu se sice ozve zvuk (pípnutí),ale nezobrazí se obálka na horní liště... Spolu s nefunkčností MsgLED je to blbý...
bufan1 (110)|1.11.2007 12:06
Mám Mobile 5 a Kterékoli USB mi baterku dobíjí.
bufan1 (110)|1.11.2007 12:08
Dá se po tomto pokusu vrátit na Mobile 5? Dají se někde stáhnout? Dík.