Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tomtom 6 - jak často se Vám stává, že vymyslí nesmysl?

johnee_r (290)|29.10.2007 12:45
Zdravím,
Tak si asi 3 dny hraju s tomtomem a novou gpskou a už dvakrát z něj vypadl nesmysl. Nejdřív mě navigoval přes louku, kde sice možná je oficiálně ulice, ale ležej na ní nějaký panely a rozhodně se po ní nejezdí a podruhý mne na v Praze Florenci nutil odbočit vlevo na křižovatce, kde je přikázanej směr vpravo. Kolik takových chyb v aplikaci je? Jak často se Vám něco takového stane?
Díky
Geoffrey_ce4you (189)|29.10.2007 13:44
No takový problém jsem neměl, ale někdy se mi stane, že hlas nesouhlasí se zelenou šipkou ( ta je vždy správně ) takže, když se mi to nezdá, kouknu na display.
Docent (1234)|29.10.2007 13:50
Tak až pojedeš od Soběslavi k Budějcům, nech se navigovat přes Borkovice...
johnee_r (290)|29.10.2007 23:56
Tak cestou domů mě můj Tomtom lákal do jednosměrky v opačném směru :-(. Jinak paráda, ale tyhle záseky jsou škoda. Ta jednosměrka tu není odjakživa, ale dýl než rok, ne-li dva už jo.
johnee_r (290)|30.10.2007 10:15
Tak přidám další zkušenost z dnešního rána, kdy jsem se nechal zkušebně navigovat do práce. Tak nejdřív vypočítal cestu, která z vlastní zkušenosti určitě není nejrychlejší, ale budiž. Je pravda, že vede víc po hlavních. To bych ještě bral.
Začalo to tak, že mě opět chtěl šoupnout do jednosměrky v opačném směru. To jsem ještě vydýchal. Průšvih nastal, když mne nechal sjet z Jižní spojky asi o 2 sjezdy dřív. Místo do Krče mě zavedl někam na chodov a tam se mnou plácal různě sem a tam. Chtěl, aby se na světelné křižovatce otočil do protisměru. Trochu jsem jeho snahy korigoval a snažil se držet aspoň směr do Krče. Nakonec mne vymotal směrem na Kunratice, což už by bylo celkem ok, a když už jsem si říkal, že se snad chytne, tak mne chtěl nechat odbočit kamsi do Kunratického lesa na lesní cestu, která měla hned na začátku v zemi dva kůly, aby se tam nedalo vjet. Pak už jsem to vzdal a jel po trase, kterou znám. Zakončil to na kruhovém objezdu, kde mi sdělil, že mám jet rovně-první odbočka (první je zcela jasně doprava, rovně je druhá). Jel jsem do prava a nakonec jsem se i dozvěděl, že jsem dorazil na místo určení. Celkem jsem tedy jel do práce asi tak dvakrát déle než normálně a kdybych nekorigoval jeho snahy, tak bych asi ještě někde bloudil a možná už bych i přišel o řidičák, až bych se snažil někde porušovat předpisy. Takže dnes zklamání, ale snad to byla jen chvilková slabost. Zkusíme, kudy to odpoledne vezmu domů :-)
k.karel_ce4you (147)|31.10.2007 20:54
Řekněme to asi takto, zkuste udržovat aktuální a bezchybnou databazi všech silnic v Evropě. Tuším, že tvůrce těch mapových podkladu ma nějakou službu na hlášení podobnýh bugu.

Mě se nedávno stalo na obchvatu Loun, že mě TT6 nutil najet na odbočku na Louny a hned na duhé staně sjet prostě se domníval,že směr přímo je po těch nájezdech. ...
johnee_r (290)|31.10.2007 21:10
Máte pravdu, chápu, že tam nemůže být zanesena každá nová jednosměrka. Na druhou stranu mi jde spíš o to, proč občas vypočítá nesmyslnou cestu. Tím myslím hodně nesmyslnou, ne nějaké menší prodloužení. A nebo proč mne tahá na nějakou lesní cestu, která kdyby v té mapě vůbec nebyla, tak by se nic nestalo, protože se na ní stejně nedá vjet:-). O porušování předpisů ve smyslu otáčení do protisměru na semaforech nemluvě :). Ale dnes si zlepšil reputaci, dojel jsem do práci i zpět bez potíží. :-)
Budulman_ce4you (31)|3.11.2007 13:04
Tak hlasové navádění je opravdu zvláštní, hlášky typu "Držte se vlevo" a šipka naviguje doprava... Hlas "Za pětset metrů zatočte vpravo" a odbočka je doleva... Začínám si zvykat... Ale to, že i když zadám naplánování trasy MIMO dálnici, tak se mi už 2x stalo, že mě na tu dálnici TOM TOM navedl... Mno... těžko říct, čím to je...
P.S. Do jednosměrky mě ještě ani jednou nenavedl...
mates2 (133)|3.11.2007 17:22
Nechci TT omlouvat. Ale taky mne jednou chtěl navéstl na "dálnici" u Mladé Boleslavi mezi Bezděčínem a Kosmonosy. Bránil jsem se, známky nemaje. Vzal jsem to odhadem po silničkách. TT přepočítal trasu a dále navigoval OK. Poté jsem se dozvěděl, že prý ten úsek, na který mne navigoval, není prý pod 12t zpoplatněný (dále jsem nezjišťoval !!). Pouze mýtné brány.
bejbís (1)|11.11.2007 01:16
Mě jednou v Praze asi 1,5 Km před cílem otočil a po 5 km jízdy opačným směrem, mě zase otočil zpátky a zase 1,5 Km před cílem poslal na druhou stranu. Ještě jsem ho poslechl takhle 2x. Pak jsem ho ignoroval a doufal, že trasu přepočítá a jel dál. Přepočítal a po 200 m se chytil a dovedl mě k cíli. Od té doby mu moc nevěřím.
PhSnake (872)|11.11.2007 10:35
mne sa stava bezne ze na M8 (Glasgow) ked sa potrebujem otocit do protismeru(co viem ze musim) ma bezne nechava otacat cez zatarasy medzi pruhmi (tj mapy su az moc kvalitne :evil: )
MilanSu (823)|11.11.2007 20:37
Vyzkousel jsem uz nekolik navigaci (TomTom, Garmin, MapSource, Mio) a kazda navigace Vam nekdy nahlasi nejaky nesmysl. Ale o tom uz tady bylo popsano xx stranek, navigace je jenom navigace, ridi ridic, alespon tak to je v mem aute:)