Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth GPS přijímač pro trvalé umístění v autě bez nutnosti ručního zapínání

Miloš Strouhal (3997)|26.10.2007 16:12
Jelikož mam zařízení bez vestavěné GPS, ale GPS často využívám, jsem nucen mít GPS modul (přesněj i-tec 339) připojený k zařízení přes Bluetooth. Přestala mě bavit neustálá nutnost tento modul ručně zapínat a dobíjet cigaretovou nabíječkou. Chtěl bych si Bluetooth GPS umístit do auta natrvalo a bez nutnosti ručního zapínání. Tedy připojit modul přes použitou nabíječku někam do palubní desky vozu, vytáhnout z něj baterii, aby se po několika minutách nečinnosti nevypínal tak jak je jeho zvykem a chtěl bych aby se modul automaticky zapnul kdykoliv otočím klíčkem ve spínací skříňce. Vyřešil jste to už někdo? Zatím jsem skončil u toho, že ačkoliv modul funguje i bez baterie a lze jej tak ukrýt někde v autě s tvalým napájením, pořád je zde potřeba jej manuálně zapínat. Chtěl bych aby se zapínal sám tím, že do něho po zastrčení klíčků do spínačky půjde šťava. Jde toto u zmiňovaného modulu nějak pořešit, případně dobastlit? Nebo existuje nějaký jiný, minimálně stejně citlivý modul, který se zapne samotným přísunem proudu?

Edit: ted jsem zjistil, ze by muj problem resila staricka GPS i-tec 308, jelikoz pokud ma spinac v poloze zapnuto a odpojenou baterii, zapne se a zacne pracovat pouhym privodem proudu. To je presne to co chci. Problem ale je, ze diky sve ubohe citlivosti je tento modul v dnesni dobe uz temer nepouzitelny.. :? Tak jedine se ohlednout po podobne resene GPS ale s chipsetem Sirf Star III? Nebo se to nekomu z vas podarilo nejak poresit i u toho i-teca 339?
Surgical (2364)|26.10.2007 16:23
Hm, skoro nevím o externím modulu, který by neměl funkci powersavingu, myslím odpojování BT při absenci komunikace s přijímačem signálu.
Poněkud dražší řešení by asi byl Parrot CK-3300, který ale řeší i handsfree v autě (a dobře). A s komunikátory s WM5 i WM6 už nemá v současné době zásadní problémy....což jsem měl možnost vyzkoušet i osobně.

Barvička pak za příplatek :) Parrot CK-3400
Miloš Strouhal (3997)|26.10.2007 16:33
To handsfree znam, i jsem s nim chvilicku jezdil, ale takhle to resit nechci. Co jsem zkousel, ten powersaving nefunguje v okamziku, kdy je z te GPS vytazena baterie. Ted uz jde jen o to, jak tu GPS zapnout jen tim, ze otocim klickem a nastartuju auto, bez nutnosti mackat na ni jakekoliv tlacitko. To ta 308 umi, problem ale je v jeji temer nulove citlivosti..
Miloš Strouhal (3997)|26.10.2007 17:18
Tak uz mam asi reseni.. Stacilo si vzpomenout, ze se staricka i-tec 308 po pripojeni originalni externi anteny zafixuje na volnem prostranstvi za nekolik malo vterin a drzi signal jak diva (samozrejme v ramci moznosti tehdejsiho sirf II chipsetu..). No a nasel jsem ted v regalu za sebou hned dve externi anteny na tento starsi typ GPS modulu, takze ted uz to jen nabastlim do auta za pristrojovku, kde to nebude videt a externi antenu vyvedu na spodni okraj celniho skla a prilepim ji oboustrankou. A odted kdyz budu chtit v aute pouzivat navigaci, ceka me vzdy jen jediny ukon. Zapnout v PDA TomToma. :yes: Presne jako u zarizeni s vestavenou GPS, clovek se stara jen o jedno zarizeni a jednu nabijecku, proste pohoda.

Edit: tak uz to mam nainstalovane v aute, slo to docela snadno a slape to presne jak jsem si pral, tedy dobre. Pro lenochy jako jsem ja mohu jen doporucit! ;) :yes:

Edit: tak jsem s tim par hodin jezdil a spokojenost. Konecne zadne nabijeni a zapinani a hledani kde jsem tu GPS vlatne v aute nechal tentokrat..