Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak přidat POI do Actis 3 ???

Carpenter_ce4you (166)|25.10.2007 21:48
Pořídil jsem si Actis 3, ale nemůžu přijít na způsob, jak do něj dostat POI. Na paměťovce je velmi strohý návod k Actisu3 (ani slovo o POI) a rozsáhlejší Navigator.pdf. Zde je referováno na jakési DVD (žádné u navigace nebylo přibalené) a soubor getmef.exe (str. 79, 80), pomocí kterého by mělo jít vytfořit .mef soubor a aktivovat tak Alarm (Scout) funkci - varování před radary.

Dále je zmínka o souboru diggerQt.exe (str. 84 a dále), který by měl umět naimportovat databáze poi. Opět by se měl nacházet na onom DVD.

A konečně, na stránkách mapfactoru se nedávno vyskytl hotový soubor cat999.mef, což by měla být již hotová databáze radarů. Toto je přiložený návod:


Krok č. 1.: Stáhnout soubor cat999.mef od nás.
Krok č. 2.: Zkopírovat soubor cat999.mef do podadresáře "europe_ta" (tam, kde máte nainstalovaný sw navigace) Pravděpodobně bude na SD kartě v adresáři DATA/europe_ta/
Krok č. 3.: Spustit navigátor a měla by se objevit nová ikona (radar) na silnicích kde radar někdo už zaznamenal.

Ovšem žádný europe_ta v lokaci DATA nemám a nepomůže ani když adresář vytvořím a soubor tam nakopíruji. Zkoušel jsem i kopírovat přímo do DATA. Funkce Alarm (scout) prostě pořád hlásí "soubor s daty objektů pro alarm chybí".

Budu vděčný za každou radu!!!
Nidrle (1)|14.11.2007 17:35
Soubor cat999.mef se pouzival v starsi verzi Navigatoru. Pokud dobre odhaduji, mate Data na 2GB karte. Zde se pro radary vyuziva odlisny format a tim je *.mca.

Tento soubor si muzete vytvorit pomoci programu diggerqt s zaskrtnutou volbou speedcamera. Pokud jste DVD neobrzel, bude nejlepsi o nej pozadat primo u MapFactoru.

Co se tyka importu uzivatelskych POI, postup je stejny jako u importu radaru. Z jakekoliv databaze, nejlepe xls s souradnicemi a popisky.

Pro dalsi informace a dotazy muzete vyuzit e-mail podpora@mapfactor.cz
Carpenter_ce4you (166)|14.11.2007 21:16
To jsem zkoušel. E-mailem mi z MapFactoru zaslali diggerQt, ale co dál? Z Poi.cz jsem stáhnul soubory s radary, ale jsou ve formátu .ov2, se kterým diggerQt neumí pracovat. Našel jsem tedy program POI converter, v němž jsem POI převedl na .csv a konečně v diggeruQt csv na mca. Soubory jsem dle instrukcí nakopíroval do rootu karty a adresáře import. Nyní se Actis3 tváří, jako že radary má načtené, volba zapnutí umpozorňování se dá aktivovat, aniž by Actis protestoval, že soubory s radary nebyly nalezeny.

Nicméně žádné radary navigace nehlásí, někde v procesu konverze ov2 na mca zřejmě dělám chybu.

Neměl by někdo možnost poslat mi aktuální a hlavně funkční soubory mca, které by stačilo do Actisu nahrát? Už jsem všemi těmi pokusy zabil spoustu času a začínám litovat, že jsem raději nesáhl po TomTomovi, kde všechno bylo mnohem snadnější.