Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera Mini 4 beta 3

Raider (82)|25.10.2007 16:33
Pro ty co si nevšimli,vyšla nová Opera Mini 4 beta 3!!!!!!Co je nové ho se dozvíte na diskuzi tady: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=210264
To jsem zvědavej jak to bude zase se Surf+.To zas bude guláš a dlouhé dohady:O
Raider (82)|25.10.2007 16:49
Zatím vidím jediné mínus,že už není text při zazoomování přizpůsoben šířce displeje a musí se švenkovat do stran,což je celkem na h....
Raider (82)|25.10.2007 17:07
Pánové nevíte někdo kde stáhnout betu 2?Bohužel jsem ji přeinstaloval tou betou tři a nemám zálohu.To,že je vždy nějaké slovo za obrazem mě irituje.
Raider (82)|25.10.2007 17:33
Tak koukám,že už není cesty zpět.Našel jsem betu dvě,pokud je to-opera-mini-4.0.8993-advanced-int.Betu 3 jsem odinstaloval a nainstaloval betu dvě.Vůbec to nepomohlo,stránky se zobrazují pořád na pytel i když je to beta 2.
fre (2)|25.10.2007 20:14
To Raider: nevím jestli je to co hledáš, ale zkus Tools-Settings-Mobile View a měla by se stránka zobrazovat upravená na šíři displeje, tak jak u starších verzí Opery.
fre (2)|25.10.2007 20:23
To Raider : ještě jednou. Pokud by jsi měl ještě zájem o starší verze Opery mini, tak jsem našel verzi 2 a 3 ( podrobnější složení nevím, to by ji zjistil až po instalaci ).
Raider (82)|25.10.2007 20:36
Nejde mi o zobrazení stránky na šířku displeje jako je to u opery 2,3.Chci jako u opery 4 beta 2,aby stránka po zazoomování z náhledu měla text na stránce upravený na šíři displeje.V téhle nové betě to upravené není takže je často slovo nebo dvě mimo obraz a já musím rolovat do stran.To jsem u předchozí bety nemusel.Dobře je to vidět třeba u www.pravednes.cz
xtonda (811)|25.10.2007 21:25
Jo, už to mám taky. Rendering je určitě dost přepracovaný, třeba technet.idnes.cz a mobil.idnes.cz byl na beta 2 úplně celý smáčknutý vlevo a rozsyaný, v beta 3 už vypadá jak má. Samozřejmě se chybička mohla vloudit, nejlepší co můžeš udělat je poslat jim bugreport, pořád je to jen beta. Ale už jsem na ní přešel, dostanu se na stránky kam jsem s verzí 3.1 nemohl.

Většinu renderingu obstarává ten jejich server a ten se nezměnil, všechny verze čtyřky ho mají stejné, takže proto i při návratu na beta 2 to blbne. Doporučuji přejít na tu betu 3, chování beta 2 klienta proti beta 3 serveru může být nedefinované a myslím, že i vůči vývojářům pro ladění a další vývoj a tedy v důsledku i pro nás bude lepší používat aktuální verzi.
Raider (82)|25.10.2007 22:49
no jo no,co už ted.ještě jsem zvědavej na to učtování surf+.To zase na mobilmanii napíšou nějakou kachnu jako minule,že prý se měla beta 2 učtovat.Přitom to nebyla pravda.
MirkoS (34)|29.10.2007 06:16
Pouzivam SURF+ a jede to zdarma v ramci tohoto tarifu.V patek jsem udelal zkusebni stazeni 100 k a v nedeli mi operator dohledal zpetne,ze to pripojeni bylo zdarma v ramci Surf+ .Beta3 bezi pres stejne proxy jako Beta2, takze je to zdarma.
t.prochazka (125)|30.10.2007 08:29
Mě se i nadalé text upravuje na šířku displeje na většině webu, pravednes.cz je skutečně výjimka, kde mi nějaké to písmenko přečuhuje. Ale podle mě jde o kompromis Ne vždy je možnné layout upravit tak, aby se text vešel na obrazovku.
burticek (211)|30.10.2007 22:48
Ahoj,
nevite, jak se da zbavit toho, aby se me Opera mini furt ptala, jestli chci povolit pripojeni k netu pri kliknuti na jakykoliv odkaz? Vim, ze tu na to neco bylo, ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak se to jmenovalo. Pridalo to moznost v Midlet manageru zaskrtnout zeptat se pouze jednou.
Predem diky
xtonda (811)|31.10.2007 10:10
Záleží co máš a midlet mananger, ve všech by snad mělo jít nastavit, aby se to ptalo jen jednou, já používám IBM J9 (WEME) a tam se dá editací security.policy nastavit, že se neptá vůbec na nic.
burticek (211)|31.10.2007 14:06
No vidis, to jsem taky mohl napsat hned :oops: Mam intent Java Midlet Manager 11.1.7.1036 v MDA Touch. Bohuzel tam mám na vyber pouze Vzdy kontrolovat :?
xtonda (811)|31.10.2007 15:50
Já tedy mám nahozenou starší verzi toto midlet manageru, 11 řada mi na WM2003SE nejede, a tam to je takto: Spustím midlet manager, dlouze tapnu na ikonu midletu, rozbalí se kontextová nabídka, vyberu Security a v požadovaných kolonkách zvolím session. Taku můžeš zkoušet jak se to bude chovat, když budeš v nastavení Opery Mini měnit metodu připojení z HTTP na Socket případně naopak.
burticek (211)|31.10.2007 17:11
Tohle vsechno ja vim, ale ja tam mam moznost pouze, jestli chci pripojeni zakazat nebo kontrolovat. Nic jinyho tam nemam (jak jsem psal vyse). Ale existuje na to patch, ktery tam tu moznost Session prida. A ten ja prave hledam.

Edit: Tak uz jsem to nasel. Je potreba prepsat soubor rofs_target.zip jak ve slozce windows, tak v \Application Data\Tao\Intent

Pokud by nekdo mel zajem, tak to postnu.
Raider (82)|1.11.2007 01:32
Proboha!proč používáte ten shit Intent midlet manager???Jbed pracuje ve fullscrenu,je stokrát rychlejší,propracovanější a blbě se neptá jak Intent.Viz starší diskuze: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25225