Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Access pre Pocket PC 2002

Majky_ce4you (43)|21.4.2002 17:16
Dobry den vazeni,

tak ma napadlo co sa stalo s aplikaciou MS Access pre pockety ? Nie je sucastou systemu 2002 a na MS ani chyru ani slychu. Jedinu verziu tusim robia pre Handheldy PPC ale pro pocket nic ?

Pre poket ponukaju SQL server ale na to ze ja si potrebujem upravovat 2 - 5 jednoduchsich databaz je pre mna tento balik newyhodny. Ma to jednak 30 MB a xcu za to aj nemale peniaze. A okrem toho potrebujem upravovat mdb subory bez ich zloziteho konvertovania do SQL DB a podobne.

Ako to riesite pani ? Existuje nejaky freeware ktory umoznuje otvarat a editovat MS Access databazy ? Niekolko softov som nasiel ale ani jeden nie je freeware a ten co aj nakoniec bol neumoznoval editaciu tabuliek a tak ...

Inu vsimol som si ze v systeme uz par kniznic je lebo pri instalacii roznych access rieseni sa ma instalacny program pytal ci ma prepisat urcite kniznice, ktore tam uz boli... Mam pocit ze MS tam dal vsetko pre podporu Access ale aplikaciu tam nedali.

Bude vobec Access na pc2002 existovat alebo nie ?

Cau Majky
hybo (3107)|21.4.2002 20:55
asi nebude.

co takhle ADO CE Manager ?
Mara_ce4you (7)|22.4.2002 08:39
Abych pravdu rekl, take jsem resil podobny problem, chtel jsem vyuzit Access DB na PPC, vyzkousel jsem snad vsechny free i nonfree produkty a narazil jsem na jeden velky problem - PocketPC Access databaze (ktera je na PPC ulozena jako CDB file, ktery vznikne prevodem z MDB file pres AS) muze obsahovat jenom 65536 zaznamu na jednu tabulku, navic prevod takove tabulky me trval nekolik hodin ! Potreboval jsem udelat vlastni aplikaci, ktera saha do DB pro nejakych 400tis zaznamu, nakonec jsem si to napsal sam ..... Mate nekdo take podobne zkusenosti ?
Majky_ce4you (43)|22.4.2002 09:07
Hmmmm,

to je fajn ze si to vies napisat sam. Mne by take nieco trvalo asi tyzden rozhodovania sa a spekulavanie kedy zacat ked by som zacal tak po prvom probleme by som sa na to vysral a ked nie pri prvom tak pri druhom. Nema mi totiz kto poradit v takychto situaciach. A aby som nad tym mesiac sedel, to zase nepotrebujem tak surne :)
null (0)|23.4.2002 21:07
[QUOTE]Abych pravdu rekl, take jsem resil podobny problem, chtel jsem vyuzit Access DB na PPC, vyzkousel jsem snad vsechny free i nonfree produkty a narazil jsem na jeden velky problem - PocketPC Access databaze (ktera je na PPC ulozena jako CDB file, ktery vznikne prevodem z MDB file pres AS) muze obsahovat jenom 65536 zaznamu na jednu tabulku, navic prevod takove tabulky me trval nekolik hodin ! Potreboval jsem udelat vlastni aplikaci, ktera saha do DB pro nejakych 400tis zaznamu, nakonec jsem si to napsal sam ..... Mate nekdo take podobne zkusenosti ?[/QUOTE]

V cem jsi to psal?
Mara_ce4you (7)|24.4.2002 08:55
MS Embeded Visual C++ v MFC, to cecko vypada uplne stejne jako normalni na PC, takze jsem zkousel i preklopit nektere app, ktere jsem delal na PC a po nutnych upravach(kvuli displeji a neexistence nekterych trid) to behalo taky. Jinak k ty aplikaci - chtel jsem si udelat ANG-CZ / CZ-ANG slovnik. Puvodne jsem chtel preklopit databazi ze stolniho slovniku do PPC, jenomze ten limit mi zavrel usta. Takze jsem si napsal vlastni aplikaci,slovicka jsem hodil do obycejnyho txt filu(11MB pro cca 480 000 slovnich dvojic).V ty aplikaci jsem si napsal vyhledavani tak, ze to jede na nekolik vlaken, takze prvni vyhledani je tak do 2-3 vterin, cely slovnik je projetej tak kolem 11-20 vterin. Mozna bych to hodil do nejaky jiny DB (asi DBF), ale nemam moc casu.
Jinak tu aplikaci bych potreboval dodelat, neni cas. Ale pokud nekdo bude chtit, dal bych ji k dispozici na ce4you,ale slovicka si kazdy musi dodat sam :-)
Mac_ce4you (128)|24.4.2002 16:43
Jestli muzu poprosit. Chci zkusit neco psat pro PPC, ale nevim jak zacit v c++.
macdriver@volny.cz

dik

mac
Mara_ce4you (7)|24.4.2002 17:44
Pokud nemas vubec zkusenosti s programovanim v C++, doporucoval bych ti precist si nejakou literaturu jak na C++, pak na MFC (knihovna trid Microsoft Foundation Classes). A pokud mas moznost, zkus si programovani v MFC nejdrive na PC, protoze tam se kod mnohem lip ladi. MFC na PPC je dost orezany a hodne se tam pracuje s COM objekty, vlakny atd. a pro zacatecnika to nebude moc pochopitelne. To same je v mym kodu, rozhodne bych ho nepouzil pro vyuku [:cool:]. Navic bych kdyspozici na ce4you dal hotovou aplikaci free, zdrojaky ne .[:D].
Deko_ce4you (18)|3.5.2002 14:49
A muzu se zeptat na nejaky non free produkt? Ja uz jsem zlezl snad vsechno, ale vsechno je placene.Potrebuju si udelat jen neco jednoducheho na popis fotek, kdyz vyfotim film, takze jednoduchy formular a jednoducha data. Presne to co umel pocket outlook. Nevis o necem. Diky mockrat