Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pokračovatel Qteku 9000 ???

snich (74)|20.10.2007 14:21
Zdravím vás,

jsem majitelem zlobícího qteku 9000 a tak jsem již přemýšlel nad výměnou a koupí nového zařízení než nad neustálým opravování a vyměňováním jednotlivých dílů. Existuje nějaký přímý pokračovatel tohoto zařízení? rád bych zejména něco s HW klávesnicí, VGA displejem a pokud možno úhlopříčkou kolem 3,5".

docela mě zaujal HTC Kaiser ale QVGA displej mi moc po srsti nejni - asi jsem moc zmlsanej O:-)

za jakékoliv názory a nápady předem děkuji.
CommanderZ (1798)|20.10.2007 14:53
HTC Advantage X7500
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2007 14:54
Zatim bohuzel neni v prodeji zadny primy nastupce tohoto zarizeni. Ohlasovan byl HTC Omni, ale ten do konce roku v prodeji nebude a otazka je zda vubec nekdy bude.. :? Takze nezbyva nez cekat dal, QVGA je napriklad pro me osobne zcela pase..
Chrono Leggionaire (187)|20.10.2007 14:57
"Omnia vincit Omni"

nástupcem by měl být HTC Omni,doufám, že nakonec bude..poslední dobou moc informací o něm slyšet není..

Každopádně je to jediné zařízení, které mi může Uniho nahradit :)
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2007 14:58
[QUOTE="CommanderZ"]HTC Advantage X7500[/QUOTE]Tak to ani nahodou, to je zcela odlisna kategorie zarizeni. Advantage je skoro dvakrat vetsi, skoro dvakrat tezsi, neumoznuje bezne telefonovani jako HTC Universal, nevibruje, klavesnice na Advantage se pohodlim psani ani vzdalene nepriblizuje te co ma Uni a ke vsemu neni ani podsvicena. Coz neznamena, ze Advantage nema svou cilovou skupinu zakazniku kterou uspokoji, ale s cilovkou tech co radi pouzivaji Uniho se stretava mozna jen v pozadavcich na VGA rozliseni displeje a vykon zarizeni.
snich (74)|20.10.2007 15:03
[QUOTE="CommanderZ"]HTC Advantage X7500[/QUOTE]

o tom jsem zcela určtě uvažoval ale rozměry mě odradily - přeci jen používám komunikátor jak jako telefon tak třeba jako mp3 přehráváč a prostě ho nosím v kapse (i když qtek 9000 už je v tý kapse celkem znát). X7500 by pro mě byla prostě už moc velká cihla ...
snich (74)|20.10.2007 15:10
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Zatim bohuzel neni v prodeji zadny primy nastupce tohoto zarizeni. Ohlasovan byl HTC Omni, ale ten do konce roku v prodeji nebude a otazka je zda vubec nekdy bude.. :? Takze nezbyva nez cekat dal, QVGA je napriklad pro me osobne zcela pase..[/QUOTE]

a něco s VGA a HW klávesnicí co by stálo za zvážení? nemusí to být nutně HTC ...
Chrono Leggionaire (187)|20.10.2007 15:11
na Ameu by mi citelně chybělo IrDA, jak jsem psal v jiném topicu-technologie pro mnohé zastaralá, ale pro hodně uživatelů užitečná až nezbytná
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2007 15:14
Ma prijit E-TEN s VGA displejem a hw klavesnici a take neco od i-mate (nema ale narozdil od E-TENA a Omniho GPS).
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2007 15:19
Ja tenhle problem s nastupcem Uniho resim take a uz celkem dlouho. Pote co jsem si prohledl posledni tiskovou zpravu HTC o chystanych zarizenich do konce tohoto roku, vyresil jsem stavajici situaci tak, ze jsem sveho Uniho kompletne zrepasoval. Rozebral jsem ho, kompletne vycistil, kloub a flex jsem vymenil z jineho zarizeni, poridil jsem uplne novou originalni baterii a uplne nove kryty celeho zarizeni, pridal jsem nejlepsi soucasnou verzi Windows Mobile 6, 8GB SDHC pametovou kartu, novou folii a nove stylusy. Proste jsem si to cekani na Omniho nebo i-mate nebo co to nakonec bude trosicku zprijemnil, kdovi jak dlouho jeste budeme muset cekat..
snich (74)|20.10.2007 15:19
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ma prijit E-TEN s VGA displejem a hw klavesnici a take neco od i-mate (nema ale narozdil od E-TENA a Omniho GPS).[/QUOTE]

tak to že nemá GPS by mě trápilo nejmíň - mám externí od Garmina a nemůžu si jí vynachválit :-)
dort (1212)|20.10.2007 15:26
Také čekám a trpím :-(

sám jsem zkoušel Advantage, když jsem se nedopatřením připravil o UNIho, ale raději jsem koupil jiného a vrátil se zpět, byť displej na Advantage je absolutně úchvatný, tak rozměry a váha jsou přesně tím, proč nebrat :-( o absenci vibrací ani nemluvím
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2007 15:26
Dnesni vestavene GPS (E-TEN X500, M700, X500+, HTC TyTn II) jsou leckdy citlivejsi nez ty nase externi. Mam take externi, i-tec 339 (zasveceni vedi jak moc dobra GPS to byla a stale je), ale uz mne to ustavicne hledani v aute, zapinani a obcasne nabijeni unavuje. GPS mi v aute kvuli upozornenim na radary bezi prakticky porad, takze u dalsiho zarizeni uz se chci starat jen o jedno zarizeni, jednou zapinani a jednu nabijecku.
Standa_ce4you (380)|20.10.2007 16:52
No, a až se některým snažitelům povede zprovoznit 128MB RAM na univu, nebude ani nutné jít do nástupce :)
snich (74)|21.11.2007 14:38
Mám tu jeden velmi povedený vtípek který vytvořila úžasná firma GSMobile Service. Opravu 3 dle mého názoru dost závažných problémů vyřešila naprosto nečekaně a k úžasu všech kterým jsem to vyprávěl. První problém byl že mi qtek stále vyhledával síť i když už měl plný signál a dokázal mi tak vylágrovat baterku do mrtě ani ne za pár hodin. Druhá komplementárně spojená závada byla že se mi stroj po překročení hranice +-50% baterky sám vypnul a už nešel nahodit. No a třetí asi největší vadou byla nemožnost číst SD karty ...

vše toto vyřešili v GSMobilu prostou výměnou baterky :?:

samozřejmě druhý den po navrácení (prý po výměně byly všechny výstupní testy a ostatní blablabla OK) jim putoval nazpět protože baterkou to fakt nebylo ... :no: :sarcastic: :((

jinak nejsou nějaké nové informace k HTC Omni?:oops:
Brco_ce4you (447)|21.11.2007 15:09
HTC Omni by mal byt prvym modelm s novym open systemom Android a predstaveny na jar 2008. Cize na klasicke WM asi treba zabudnut. HTC vraj na nom robi, no kupovat si ho s nejakym experimentalnym systemom sa mi urcite nechce.
snich (74)|16.4.2008 20:57
[QUOTE="Brco"]HTC Omni by mal byt prvym modelm s novym open systemom Android a predstaveny na jar 2008. Cize na klasicke WM asi treba zabudnut. HTC vraj na nom robi, no kupovat si ho s nejakym experimentalnym systemom sa mi urcite nechce. [/QUOTE]

řekl bych že jaro už je ale o Omni jsem zatím nějak neslyšel :-(

nemáte někdo nějaký novinky?
DD_ (331)|18.4.2008 11:46
No s Androidem by se jako prvni mel objevit HTC Dream - o cemz se spekuluje ze muze byt prejmenovany Omni.
Co se uvedeni tyce tak neco je tady:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=1118719
Ale vsechno jsou to dohady.
xtonda (811)|18.4.2008 16:57
Přestěhovat se do Japonska http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1270 ;-)