Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA + smartphone > smartphone?

adamekma (250)|19.10.2007 14:47
Koukám že dost uživatelů fóra používá smartphone s WM a současně PDA.
Tak mi to vrtá hlavou - využijete tu kombinaci?

Dřív jsem používal "manažerský" telefon + PDA, a pak jsem obojí nahradil smartphonem, který umí 90% toho co uměl telefon, a 90% toho, co umělo PDA.

Stojí vám těch cca.10% funkcí, co má PDA navíc oproti telefonu, za to abyste si PDA kupovali, instalovali, nabíjeli, nosili s sebou?

Když obě zařízení (druhy OS) porovnám, tak PDA má navíc editaci wordu a excelu (nejen prohlížení), a USB host (tj připojí třeba normální klávesnici), což je obojí sympatický, ale nevím jestli by mi to za to stálo...


Tj. - co vám ta kombinace přináší užitečnýho?
Ve kterém ze zařízení přes den editujete třeba kontakty a kalendář?
Není to trochu chaos, když do příchodu k PC (kde obě zařízení sesynchronizujete) máte v jednom zařízení neaktuální data? (počítám že přímo mezi sebou se smartphone a PDA nesjednotí)

A není takové množství zařízení třeba až neefektivní, zvlášť pokud s sebou ještě někdo nosíte i notebook? Není s tím vším pak víc práce a synchronizace, než užitku?

Dík.
CommanderZ (1798)|19.10.2007 17:05
Ja jsem zastancem unifikace. Uz jen kombinace PDA + mobil (naprosto zakladni typ...posledne Sie A75) me casto dohanela k silenstvi. Uz to, ze jsem si ani nemohl dat oboje do jedne kapsy, protoze by se o sebe prinejmensim podrely.

A kupovani 2 zarizeni, ktere se 90% funkcne prekryvaji (pokud myslis poravdu smartphone jako smartphone, tak tam je pro PPC hlavni tahak dotyk. displej) mi prijde opravdu...divne. Vzdyt funkce obou tech zarizeni se samozrejme projevi na cene. Ted tedy nemluvim o blaznech ve stylu Zdenka M., ktery si stezuje, ze si nemuze koupit novou masinu, protoze uz ma 3 :))

A k tomu notebooku - opet ve jmenu neprekryvani se bych si k notebooku nekupoval ani PDA s klavesnici, bohate by mi stacilo neco jednodussiho ve stylu HTC Touch.
JanHavlicek (635)|19.10.2007 22:19
Řekl bych, že ideální kombinace je právě Pocket PC Phone Edition, tedy "MDA" (když použiju T-M názvosloví)

Srovnávat Smartphone a Pocket PC se tak úplně nedá, Pocket PC nabízí o mnoho funkcí navíc a to hlavně díky tomu dotykovému displeji. Není to jenom editace Word/Excel, ale třeba taky komfortnější a rychlejší prohlížení internetu, nebo nesrovnatelně víc aplikací a možností přizpůsobení.

Čistě kombinaci PDA + mobil bych volil za předpokladu, že chci od PDA něco speciálního a "telefonní" verze mi to nenabízí, což je třeba 3,5" VGA displej s výkonným CPU a GPS atd. (nepočítám drahý X7500 :) )