Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - navrat z WM6 na WM5

janda_janda (5)|13.10.2007 09:19
Ahoj,
tak jsem si ze zvedavosti nainstaloval na sveho ASUSe P535 WM6 a chtel bych se vratit zpet, ale pri prochazeni fora jsem se docetl ze to snad neni ani mozne. S WM6 jsem docela spokojeny, i kdyz mi blbne telefon, ale nejde mi hromada aplikaci a kdyz jsem se informoval u vyrobcu tak sice o chybach vi, ale verzi pro WM6 teprve chystaji.
Jde to tedy vratit?
Diky
j_j
palacinka (242)|13.10.2007 13:37
vratit se na WM5 da, ale ne na ceskou verzi, bohuzel
janda_janda (5)|13.10.2007 13:43
No pokud mam ceske WM6 tak nemuzu flashnout jinou nez opet ceskou verzi SW, teoreticky ;-) Zajimalo by mne ale proc by to neslo. Nemas nejake blizsi info?
Diky
czuraak (97)|13.10.2007 20:08
Kdyby si si prohlédl tohle fórum, tak zjistíš, že sem tady založil topic jestli je lepší WM5 nebo WM6. A ještě k tomu sem tam fouknul i tu, právě tebou, zmiňovanou verzi českých WM5.

Tak aby si to teda nemusel hledat, tak tady máš odkaz na ten topic:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25544&ps=DisplayResults

Kdyby to tam už nebylo, tak napiš, já to znovu upnu. A pak napiš, jak to maká.
palacinka (242)|13.10.2007 21:51
oficialne se vratit z WM6 na WM5 neda, je to blokovane ASUSem, neoficialne to jde a neoficialne jdou menit i jazykove verze OS. Ceska ROM s WM5 ktera je zde ke stazeni neumoznuje prechod z WM6 na WM5, je ulozena v nevhodnem formatu
czuraak (97)|14.10.2007 00:02
Tak to já nevim, protože sem to ještě nezkoušel. Původně ji upnul někdo jiný a ten psal, že mu tuhle verzi poslali z Asusu, aby mohl opětovně přehrát WM6 na WM5.
palacinka (242)|14.10.2007 00:24
tou verzi lze prehrat pouze WM5 na WM5 a to jeste CZ na CZ
martin_g (81)|15.10.2007 08:39
[QUOTE="palacinka"]oficialne se vratit z WM6 na WM5 neda, je to blokovane ASUSem, neoficialne to jde a neoficialne jdou menit i jazykove verze OS. Ceska ROM s WM5 ktera je zde ke stazeni neumoznuje prechod z WM6 na WM5, je ulozena v nevhodnem formatu[/QUOTE]
Mozes dat nejaky odkaz kde sa pise o navrate na WM5. WM6 ma uz dost hneva (dlhe zapinanie telefonnej casti, dlhe zaostrovanie pri foreni - cca 3 az 5 sec, kazda 3 fotka je rozmazana, kratsia vydrz pri pouziti WiFi ...)
janda_janda (5)|19.10.2007 18:38
czuraak: diky, ale nejak nechapu jak mi to ma pomoct. Nersim co je lepsi, ale mam WM6 a chci na WM5. Ceskou verzi WM5 i WM6 mam.

palacinka: pridavam se, chci zpatky na WM5 :-( WM6 jsou des :-( ted mi tam zacaly mizet i SMS zpravy :-( prijde, prectu, ulozim, ale nikde neni :-(
proview (112)|19.10.2007 20:46
Já teda nevim -ale mě zprávy nemizej.... přečtu a jsou pořád v doručených..nemůže být příčina někde na straně nějak špatně odinstalovaných správců ? či jiných prográmků třetích stran?.. s verzí 3RD jsem nenarazil na sebemenší problémek .. bluethooth,wifi,gprs-všechno korektně .
Čili bych si netroufal tvrdit že by byly pětky lepší... tvrdim opak .
Jedině co mě vadí je že v zákl. nastavení se odpojuje připojení -- ale to se v případě potřeby dá taky upravit :-)-v tom nejjednoduším jen prodloužením vypínáním zažízení :-)... v tom elegantnějším -softem ... ale nenechme se mýlit že to je chyba ---je to záměr od asusu v romce :-)
Prostě každá romka je na těchto zařízeních jiná od vydavatele k vydavateli :-)-Připomenu že krom třech apl. používám jen free prográmky .
Trošku je na škodu že na csy verzi nejdou aplikovat věcičky z touch... škoda-na angl.jdou ....teda pro přesnost -né všechny .-)
janda_janda (5)|20.10.2007 06:43
Stava se mi to porad :-( Poprve jsem si myslel, ze jsem ji omylem smazal, ale nebyla ani v kosi a kdyz se mi to stalo asi podruhe tak jsem si na to zacal davat pozor a od te doby jsem prisel snad o 10 zprav. Je to opravdu zvlastni. Ulozim, ale kdyz se pozdeji podivam do seznamu dorucenych je pryc.
Abych byl uprimny tak celkove mam z tohoto ASUSu rozpacite dojmy. Prvne HW. Protoze je na tom P535 s vydrzi opravdu spatne tak jsem si poridil nahradni baterii. Nejednalo se o original ASUS a problemy pricitam tomu. Baterie vydrzela cca. do 40 - 45% a pote se PDA vyplo a uz se nezaplo. Baterii jsem vyreklamoval, ale u druhe byl vysledek takrka stejny. Koupil jsem si tedy original ASUS baterii, ale to je jeste horsi. PDA se neustale vypina. Nekdy jej ani nezapnu. Zacne nabihat, ale po cca. 10-ti sekundach se vypne. Nekde je proste chyba! A pochybuju, ze bych dostal 3 spatnou baterii.
Kdyz jsem mel WM5 tak jsem byl relativne spokojeny. Zase mi ale temer nefungovala bankovni aplikace. Po prechodu na WM6 mi taky nefunguje (kdyz se chci do bankovni aplikace dostat tak hlasi chyby v aplikaci, neustale musim PDA resetovat, protoze teprve po resetu mi bankovni zprava prijde, apod.), prestala mi fungovat hromada aplikaci, po hovoru mi temer vzdy zamrzne cele PDA a pomuze jen reset, skoro nikdy mi na uvodni obrazovce nefunguje menu bezdratova sit (proste na nic nereaguje a opet pomuze jen reset!) a tak 3x za den najdu na obrazovce hlasku, ze doslo k chybe v shell32.exe.
Kdyby se jednalo o Mio za 6.000 Kc tak se nedivim, ale ja jsem za nej dal 16.000 Kc ! ! ! A co jsem za to dostal? Polofunkcni kram, ktery nemuzu ani vratit na WM5 a technicka podpora ASUSu spis neexistuje. Nekolikrat jsem volal na jejich helpdesk a opravdu by mne zajimalo co za lidi tam sedi. Temer netusili o cem je rec a nikdy mi nedokazali odpovedet. Temer vzdy si na mne vzali kontakt, ale NIKDY se NIKDO neozval. Smutne :-(
Podotykam, ze na PDA nemam temer nic nainstalovane! Cekam az vyrobci uvolni verze pro WM6, protoze jinak je vetsina aplikaci zcela nepouzitelna.
Pred P535 jsem mel temer rok MDA Vario a se slzou v oku na nej vzpominam. Nepamatuju, ze bych mel nejaky vazny problem. Bylo ale opravdu pomale a chybel mi integrovany GPS modul tak jsem se rozhodl pro vymenu. CHYBA :-(
palacinka (242)|20.10.2007 10:49
Pokud P535 dela takove problemy jak pisete a dela to i uplne ciste po HR tak je to na reklamaci. Mel jsem v nem nainstalovanou ROM WM6 CZ 3rd i 4th a s obouma to lapalo bez problemu. Kdyz jsem zjistoval jaky je mezi nema rozdil tak v podstate zadny, i podrobne porovnani souboru s ROM vyslo ze jsou shodne. Takze byt Vami tak P535 reklamuju.
janda_janda (5)|20.10.2007 11:42
Bohuzel ano :-( Nad reklamaci jsem samozrejme taky premyslel, ale 90% problemu zacalo po prechodu na WM6. Proto resim prechod na WM5, ale zatim to vypada, ze asi neuspeju.
Samozrejme jsem to resil i ASUSem, ale myslite, ze se mi nekdo ozval? :-(
JoU81_ce4you (116)|20.10.2007 16:48
1/ To co popisujes samozrejme neni normlani a je na reklamaci.
2/ Neoriginalni baterky nekupovat :!:
3/ A ta originalni je taky na reklamaci :D
JoU81_ce4you (116)|22.10.2007 09:24
Já bych se vrátil k tématu - jde se vrátit z WM6 na WM5? Pokud ano, jak?
proview (112)|25.10.2007 23:04
Vrátit se samozřejmě lze -ovšem jen do WWE_EN00... tedy jen do angl a použít následně interwrite 9.1 od sunnysoftu což ale asi nikdo nedoporučí :-)) protože lokalizace -neboli počeštěná romka je uplně něco jiného. Ale jak popisuješ problém s vypínáním ,výdrží ,baterkou a podobně, tak je to doopravdy na výměnu .Já osobně neznám zařízení (PDA) které by při normálním používání nelapalo po dechu druhej den :-))).A neznám v podstatě nikoho kdo by si pořizoval pdačko jen na telefonování .Ber to jak chceš z který strany , ale je to pracovní hračka která umí i telefonovat (kupodivu ) a kdo si hraje nezlobí :-)))) a že toho pdačka oproti různým volátkům a pod. uměj sakra víc neni pochyb .-))).
Asus navíc českou WM5 neuvolnil -čili jestli se v tenhle moment jedná o záruky tak tady je rada těžká .... vlastně lehká- ale těžká pro kapsu :-))).
Česká WM5 samosebou musí existovat ............ale.
JoU81_ce4you (116)|25.10.2007 23:11
Po dnesnim dni, kdy mi opet nedoslo asi 5 sms :evil: a displej se jen vesele rozsvitil, uz nemam nervy - telefon dam na reklamaci. Včera jsem delal HR, predtim jsem hledal cz WM5 a bohuzel. Jak si s tim servis poradi, jsem zvedavej. Ale mrzi me to, jinak je to skvele PDA:)
proview (112)|26.10.2007 12:56
Ještě bych udělal pokus s tím že bych flešnul radio na verzi 4.7.0..... do českejch romek furt cpou 4.6.0 a nemyslím že je optimální ... a verze 4.8.0 je zase dobrá pro anglickou verzi ....
jinak asi po neuspěchu výměna nutností ...a v nastavení zpráv pohlídat správnost nastavení --- jestli neni odškrtnuto mazání hned třeba -po zavření ..a jestli je správně nakonfikčeno celkově vše ve zprávách (aby se neřadili do e.zpráv třeba )
JoU81_ce4you (116)|26.10.2007 14:23
Tak jsem dal radio 4.7.0 , jsem zvedavej. Jedna sms a jde z domu :evil:
martin_g (81)|26.10.2007 14:24
[QUOTE="proview"]Vrátit se samozřejmě lze -ovšem jen do WWE_EN00... [/QUOTE]
Vies mi odporucit nejaky navod? Mne nevadi, ze to bude v EN.
Dakujem.
palacinka (242)|26.10.2007 16:16
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=89695&PN=1

stahnout anglickou rom s WM5, stahnout flashovaci utility, stahnout utility pro konverzi rom, odemknout p535 pro jine jazykove verze, zkompilovat wm5 rom stahnutou utilitou, napojit p535 na komp, shodit activesync uplne ve spravci - proces wcescomm.exe, spustit flashovaci utilitu, nahodit na p535 bootloader a pockat az se to naflashuje, no a pak je v tom wm5

pozor, nelze provadet pod vistama, pouze pod xp

edit: ceska rom na svete je, ale soubor s rom je v jinem formatu a nelze ji zkompilovat tak jak je potreba a uvedenym postupem ji nelze do zarizeni dostat a ani zadnym jinym, nebo aspon me se to po ruznych pokusech nepovedlo
JoU81_ce4you (116)|26.10.2007 16:20
Tak z ni aspon vytahnout cestinu...
bacour (3)|12.11.2007 17:29
P535 mám dva měsíce s VM6. Za tu dobu se postupně začaly vyskytovat problémy, o kterých se tu vesměs diskutuje. 4 dotazy do Asusu, žádná odpověď. Můj závěr je: Asus nikdy více a ještě můžu být rád, že mě postlihl jenom zlomek problémů, které mají ostatní.