Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vypadky zobrazovani rychlosti a vzdalenosti

MildaGenius (13)|12.10.2007 12:45
Ahoj,
zkousim geocaching (Ozi, BeeLineGps, SmartMaps - pripojeno prez virtualni Com4) a stava se mi takova neprijemna vec.

Jdu k nejakemu cili a programy ukazuji zmensujici se vzdalenost a prumernou rychlost. A zniceho nic najednou rychlost nula a vzdalenost k cily se nemeni (pouzitelnych satelitu alespon 6, signal dostatecny, presnost ukazuje 1,2).

Zvlast me to vadi v pripade BeeLineGps, kdy se snazim najit co nejblizsi misto cahce a zrovna to neukazuje zmenu vzdalenosti. Obcas, kdyz vypnu a zapnu pripojeni k GPS tak se data obnovi. Ale jindy chodim treba +- 20 m a stale stejna vzdalenost (a nechodim v kruhu :)).

Prijde mi, ze zalezi na rychlosti pohybu. Traba v aute nebo za svizne chuze to ukazuje v pohode a stale. S presnosti odhadem do 3m.

Nemate podobne zkusenosti nebo nejakou radu (nastaveni softu, chovani pri vyhledavani atd..)?
dali007 (10)|12.10.2007 14:37
MildaGenius (13)|12.10.2007 21:09
Dik za odpoved.

Jelikoz me tohle chovani dost vadi, tak jsem neodolal a vyzkousel.

Pro pripadne zajemce uvadim sve zkusenosti.

Nejprve jsem vyzkousel MMSirf.
Na Com2 GPS nenasel, tak jsem zkusil virtula Com4. Coz se ukazalo jako chyba. Po stisku tlacitka "Turn SN off" program vytuhnul. Po spusteni nejakeho navigacniho softu, nenasel zadny satelit ani GPS a po chvilce vytuhnul. Soft reset nepomohl.

Na ruznych forech jsem nasel 3 mozna reseni Factory reset, vyjmout baterku na 12hodin nebo reklamace, pokud nepomohli predesle metody.

Takze jsem stahnul SirfDemoPPC. Prepnul GPS (nastesti stale komunikovala) do SirfLock modu a resetoval do tovarniho nastaveni. Bohuzel se mi v tomto programu nepovedlo prepnout zpet do NMEA modu.

Takze jsem pouzil APLSiRF vypnul statickou navigaci a prepnul zpet do NMEA.

Pak jsem spustil navigacni soft a modlil se. Ten se nastesti rozjel a sn byla vypnuta uff.

Takze pokud se do toho nekdo na A701 pustite preji vice stesti a doufam, ze vam me zkusenosti pomohou.